• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Accademia StudioItalia, Roma

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Accademia StudioItalia, Roma

Academia Studio Italia İtalyanca dil okulu, yaklaşık 30 yıldır yenilikçi bir ortamda, uluslararası öğrencilere İtalyan dilini ve kültürünü öğretme konusunda dünyada lider konumdadır. Okul, öğrencilerinin hedeflerini ve amaçlarını gerçekleştirebilmelerini sağlamak adına kendi ders programlarını hazırlamaları için fırsat vermektedir. Eğitmenler öğrencilere en iyi eğitim hizmetini sunabilmek için öğretimde yenilikleri takip etmektedirler. Academia Studio Italia İtalyanca dil okuluna her yıl farklı ülkelerden öğrenciler İtalyanca öğrenmek için gelmekte ve dersler uluslararası bir ortamda işlenmektedir. Okulun eğitimdeki amacı İtalyancayı sadece gramer üzerinde öğretmek değil, aynı zamanda dili toplum ve kültür ile birleştirerek öğrencilere sunmaktır. Academia Studio Italia İtalyanca dil okulu, Roma şehrinin merkezinde yer almakta ve St. Peter’s Church kilisesine 5 dakikalık mesafededir. Öğrenciler, ders sonraları ve hafta sonları Da Vinci gezisi, Happy Hour gezisi, La Dolce Vita gibisosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Roma, İtalya’nın Lazio bölgesinin ve aynı zamanda Roma ilinin başkenti olup, İtalya’nın en kalabalık şehridir. Kent, Tiber ve Aniane nehirleri arasında bulunmakta olup, Akdeniz’e yakındır. Yaklaşık 2.7 milyon nüfuslu şehirde Katoliklerin ruhani lideri Papa’nın yaşadığı bağımsız devlet Vatikan da yer almaktadır. Dünya tarihine yön vermiş büyük bir imparatorluğun başkenti olan Roma’nın tarihi dokusuyla gündelik yaşantısı bir arada bulunmaktadır. Kent, 2.500 yıllık tarihi ile adeta açık bir müzedir ve şehrin her yerinde tarihi eserler görmek mümkündür. Batı Roma İmparatorluğu’na başkentlik yapmış Roma, tıpkı Doğu Roma İmparatorluğu’na başkentlik yapmış İstanbul gibi yedi tepe üzerine kurulmuş. Kentin görülmesi gereken yerleri arasında Trevi çeşmesi, Panteon tapınağı, Aziz Petrus Bazilikası, Roma forumu, Kolezyum, Palatino tepesi, Navona meydanı ve Vatikan müzeleri bulunmaktadır.

Academia Studio Italia İtalyanca dil okulu programları
Genel İtalyanca standart kursu

Academia Studio Italia İtalyanca dil okulu genel İtalyanca standart kursu, günlük hayatta İtalyancayı rahatlıkla kullanmak isteyen öğrenciler için tasarlanmış olup, temel İtalyanca becerileri üzerine eğitim verilmektedir. Haftalık 20 ders (her gün 09.30 ile 13.00 arası) olarak verilen eğitimlerde öğrenciler, İtalyanca okuma, yazma, dinleme ve konuşma üzerine eğitim almaktadırlar. Genel İtalyanca standart kursuna en az 1 hafta ve en fazla 24 hafta kayıt olunabilmektedir. Kursa katılmak isteyen öğrencilerin minimum 16 yaşında olmaları gerekmektedir. Yıl boyunca her pazartesi katılımın mümkün olduğu kursun sınıflarında maksimum 10 öğrenci bulunmaktadır. Academia Studio Italia İtalyanca dil okulu genel İtalyanca standart kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Genel İtalyanca yoğun kursu

Academia Studio Italia İtalyanca dil okulu genel İtalyanca yoğun kursunda haftalık 30 ders İngilizce eğitimi verilmektedir. Hafta içi her gün yapılan dersler sabah 09.30’da başlayıp, öğleden sonra 15.00’a kadar sürmektedir. Genel İtalyanca yoğun kursu sayesinde öğrenciler kısa zamanda, İtalyanca becerilerini geliştirmektedirler. Kursa İtalyanca dil bilgisi fark etmeksizin her seviyeden İtalyanca bilen öğrenciler kabul edilmektedir. Minimum 1 hafta kayıt kabul edilen kursa, yıl boyunca her pazartesi katılmak mümkündür. Academia Studio Italia İtalyanca dil okulu genel İtalyanca yoğun kursu sınıflarında maksimum 10 öğrenci bulunmaktadır. Kursa katılmak isteyen öğrencilerin minimum 16 yaşında olmaları gerekmektedir.

Bire bir İtalyanca kursu

Academia Studio Italia İtalyanca dil okulu bire bir İtalyanca kursu, kısa sürede daha hızlı bir şekilde İtalyanca öğrenmek isteyenler için tasarlanmıştır. Dersler tamamen öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda işlenmektedir. Her seviyeden İtalyanca (Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar) bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmekte ve haftalık minimum bire bir ders 2 saatten oluşmaktadır. Öğrenciler haftalık bire bir 20 ders ya da daha fazla ders alabilmektedirler. Academia Studio Italia İtalyanca dil okulu bire bir İtalyanca kursuna yıl boyunca herhangi bir zaman başlanabilmektedir. Kursta eğitmenler, sadece bir öğrenci ile ilgilendiklerinden dolayı öğrencinin öğrenme tarzını, becerilerini ve eksikliklerini gözlemleyerek eğitimi bu yönde vermektedirler. Academia Studio Italia İtalyanca dil okulu bire bir İtalyanca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

CILS sınavına hazırlık kursu

CILS kursu:CILS (Certificazione di Italiano come Lingua Straniera), İtalyanca yeterlilik düzeyini belirleyen ve dünyada çok sayıda eğitim kurumu ve şirketler tarafından tanınan bir sınavdır. Academia Studio Italia İtalyanca dil okulu CILS sınavına hazırlık kursu, haftada 30 saat eğitim ile verilmektedir. Derslerde sınav stratejisi ve tekniği üzerine eğitimler verilmekte ve öğrenciler hedefledikleri puana ulaşmaktadırlar. CILS sınavına hazırlık kursunda eğitimler 13 hafta sürmektedir. Dersler akşam 18.00’da başlamaktadır. Yıl boyunca bir kez düzenlenen Academia Studio Italia İtalyanca dil okulu CILS sınavına hazırlık kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Yaz Okulu

Academia Studio Italia İtalyanca yaz okulu, genç öğrencilere yönelik olup, yaz aylarında verilen eğitimlerden oluşmaktadır. Eğitimler haftada 20 ders olarak verilmekte ve sabah 09.30 ile 13.00 arasında işlenmektedir. Yaz okulunda genç öğrenciler sadece İtalyanca öğrenmekle kalmayıp, pek çok sosyal ve kültürel aktivitede bulunmakta ve İtalyan kültürünü tanımaktadırlar. Maksimum 4 hafta süren kursa en az 1 hafta kayıt kabul edilmektedir. İtalyanca dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrenci katılabilmektedir. Academia Studio Italia İtalyanca yaz okulunda öğrenciler, okula taşıtla 20 dakika uzaklıkta bulunan bir yurtta kalmaktadırlar. Ayrıca yurt ile okul arasında okul servisi bulunmaktadır.

Academia Studio Italia İtalyanca dil okulunda konaklama

Academia Studio Italia İtalyanca dil okulunda paylaşımlı apartman dairesi, aile yanı ve otel konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Paylaşımlı apartman daireleri eşyalı olup, öğrenciler tek veya iki kişilik odalarda konaklamaktadırlar. Öğrenciler için ayarlanan bu apartmanlar, okula yakın bir mesafede yer almaktadır. Öğrenciler banyo ve tuvaletleri ortak olarak kullanmakta ve tüm ekipmanların bulunduğu mutfakta yemeklerini yapmaktadırlar.

Aile yanı konaklamada evler, okulun yetkilileri tarafından dikkatle seçilmekte ve düzenli olarak ziyaret edilmektedirler. Ana dili İtalyanca olan ailelerin yanında kalan öğrenciler, İtalyanca pratik yapma imkânına sahiptirler. Evler okula farklı uzaklıklarda bulunsalar da genel olarak yakın mesafede yer almaktadırlar. Evlerde banyo ve tuvaletler aile ile ortak kullanılmakta ve kahvaltı ile akşam yemeği aile ile birlikte yenmektedir.

Academia Studio Italia İtalyanca dil okulunda eğitim gören öğrenciler, okulun çevresinde yer alan otellerde de konaklayabilmektedirler. Otel konaklaması daha çok bağımsızlığına düşkün ve çalışanlar tarafından tercih edilmektedir.

Academia Studio Italia İtalyanca dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Roma’ya her gün 6’dan fazla uçuş bulunmaktadır. Uçuşlar yaklaşık 2 buçuk saat sürmektedir. Roma’da havaalanına inen öğrenciler, toplu taşıma araçlarını ya da özel taksileri kullanarak okullarına ya da konaklama yerlerine ulaşım gerçekleştirebilmektedirler. Talep eden öğrenciler, okulun havaalanı karşılama hizmetinden de faydalanabilmektedirler.

Roma şehir içi ulaşımda metro, tramvay, otobüs ve bisikletler kullanılmaktadır. Kentte kırmızı ve mavi olmak üzere iki metro hattı bulunmaktadır. Roma küçük bir şehir olduğundan dolayı ulaşım da oldukça rahat olup, kolaylıkla sağlanmaktadır. Kentte otobüsler ile de her yere gidebilmek mümkündür. Roma’da eğitim alan öğrenciler, ulaşımda sıkıntı yaşamadan bu kenti keşfedebilmektedirler.

Academia Studio Italia İtalyanca dil okulu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın