• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

TLCdénia Languages, Denia

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - TLCdénia Languages, Denia

TLC Denia İspanyolca dil okulu

TLC Denia İspanyolca dil okulu, yaklaşık 30 yıl önce kurulmuş olup, Cervantes Enstitüsü tarafından akredite edilmiştir. Deneyimli eğitmen kadrosuna sahip olan okul aynı zamanda DELE sınav merkezidir. Okula dünyanın farklı yerlerinden öğrenciler gelmekte ve dersler uluslararası bir ortamda işlenmektedir. TLC Denia İspanyolca dil okulunda dil eğitiminin dışında yelken, golf, sanat atölyeleri ve el sanatları gibi alanlarda öğrenciler eğitim almaktadırlar. Okul, son zamanlarda yenilenmiş olup, modern eğitim ekipmanları ile donatılmıştır. Öğrenciler, ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlemiş olduğu sosyal aktivite ve gezilere katılmakta ve İspanyolca pratik yapmaktadırlar.

Denia, İspanya’nın Alicante ile Valencia şehirleri arasında yer alan ve Akdeniz sahilinde konumlanmış bir şehirdir. Kentin nüfusu 2012 yılı sayımına göre 44.455 kişiden oluşmaktadır. Denia, yıl boyunca 322 gün güneşlidir ve bu yüzden yılın büyük bir bölümünde birçok turisti ağırlamaktadır. Şehir 20 km’lik sahile sahip olup, pek çok plajı bulunmaktadır. Denia, temiz ve bakımlı plajlara sahip olduğundan dolayı Avrupa Birliği’nden Mavi Bayrak ödülünü almıştır. Kentin görülmesi gereken yerleri arasında Denia Castle, House of Culture in Denia, Town Hall, Church of the Ascension, Church of San Antonio, Archeological Museum, Toy Museum, Torre del Gerro ve Church of the Augustinas bulunmaktadır.

TLC Denia İspanyolca dil okulu programları

Genel İspanyolca standart kursu

TLC Denia İspanyolca dil okulu genel İspanyolca standart kursu, haftalık 20 ders İspanyolca eğitimini sabah (09.30-12.45) ya da öğleden sonra (13.00-16.15) seçenekleriyle öğrencilere sunmaktadır. Öğrenciler sabahları ilk iki derste dil bilgisi açıklamaları ve egzersizleri, kelime bilgisi, okuma metinleri ve yazma üzerine eğitim görmektedirler. Kalan son iki saatte ise dilde akıcılık, dinleme ve anlama, grup tartışmaları, sözlü sunumlar ve konuşma becerileri üzerine odaklanılmaktadır. Genel İspanyolca standart kursuna minimum temel (A1) seviyeden maksimum ileri (C2) seviyeye kadar her seviyeden İspanyolca bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. TLC Denia İspanyolca dil okulu genel İspanyolca standart kursu yıl boyunca her pazartesi katılıma uygun olup, en fazla 10 kişiden oluşan sınıflarda eğitim sunmaktadır.

Genel İspanyolca yoğun kursu

TLC Denia İspanyolca dil okulu genel İspanyolca yoğun kursunda haftalık 25 (20 ders grupla ve 5 ders bire bir eğitim) veya 30 ders İspanyolca eğitim verilmektedir. Haftalık 25 ders İspanyolca kursunda 09.30 ile 13.45 saatleri arasında ya da 13.00 ile 15.15 saatleri arasında ders işlenmektedir. Haftalık 30 ders kursta ise 09.30 ile 14.30 arasında veya 13.00 ile 18.00 arasında ders işlenmektedir. Genel İspanyolca yoğun kursuna İspanyolca temel seviyeden itibaren her seviyede öğrenci kabul edilmektedir. Maksimum 10 kişilik sınıflarda verilen eğitimlere kısa sürede İspanyolca bilgi ve becerisini geliştirmek isteyen öğrenciler katılmaktadır. TLC Denia İspanyolca dil okulu genel İspanyolca yoğun kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İş İspanyolcası kursu

TLC Denia İspanyolca dil okulu iş İspanyolcası kursu, hafta içi her gün 5 ders olarak işlenmekte ve haftada toplam 25 ders eğitim sunulmaktadır. Kurs, iş hayatında İspanyolca dilini akıcı bir şekilde konuşabilmek isteyen çalışanlar, işverenler ve yeni mezunlar için tasarlanmıştır. İş İspanyolcası kursuna katılmak isteyen adayların en az orta (B1) seviyede İspanyolca bilgilerinin bulunması gerekmektedir. Öğrenciler hafta içi her gün 4 ders genel İspanyolca ve 1 ders iş İspanyolcası görmektedirler. Derslerde iş hayatı için düzgün yapılandırılmış ifadeler ve bu ifadeleri nasıl doğru bir şekilde öğrencilerin kullanabilecekleri gösterilmektedir. TLC Denia İspanyolca dil okulu iş İspanyolcası kursu sınıflarında en fazla 10 öğrenci bulunmakta ve yıl boyunca her pazartesi kursa katılına bilinmektedir.

Bire bir İspanyolca kursu

TLC Denia İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursu, bireysel eğitimi tercih eden ve kısa zamanda hızlı bir şekilde İspanyolca öğrenmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Kursa İspanyolca temel (A1) seviyeden ileri (C2) seviyeye kadar her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir. Her bir ders 45 dakika sürmekte ve öğrenciler programın uygun olması halinde haftalık istedikleri kadar ders alabilmektedir. Bire bir İspanyolca dersleri genelde öğleden sonraları yapılmaktadır. Kurs tek başına alınabileceği gibi diğer kurslarla birlikte de alınabilmektedir. TLC Denia İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Sınavlara hazırlık kursu

TLC Denia İspanyolca dil okulunda DELE sınavına hazırlık kursu verilmektedir. DELE (Diploma de Espanol como Lengua Extranjera), İspanya Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan ve İspanyolca dil yeterliliğini ölçen bir sınavdır. DELE sınavına hazırlık kursunda eğitimler haftalık 30 ders (20 ders genel İspanyolca ve 10 ders DELE sınavına hazırlık) olarak her seviyeden İspanyolca bilgisine sahip öğrencilere verilmektedir. Öğrenciler, sınav hakkında tüm bilgileri edinmekte, sınav tekniğini öğrenmekte ve geçmiş sınavlara ait soruları çözerek pratik yapmaktadırlar. DELE sınavına hazırlık kursuna yıl boyunca her pazartesi katılım mümkündür ve kursun sınıflarında maksimum 10 öğrenci bulunmaktadır.

Aileler için İspanyolca kursu

TLC Denia İspanyolca dil okulu aileler için İspanyolca kursu, hem çocukların hem de ebeveynlerinin birlikte İspanyolca eğitimi almalarına olanak tanımaktadır. Programda çocuklar kendi yaşıtlarıyla birlikte günde 2 ders İspanyolca ve 2 derste sanat, oyun ve spor aktivitesi içeren eğitim almaktadırlar. eğitimler hafta içi her gün 09.30’dan 12.45’e kadar sürmektedir. Programa her seviyeden İspanyolca bilgisine sahip çocuklar kabul edilmektedir. Ebeveynler ise yine kendi yaş gruplarıyla haftada 20 ders İspanyolca eğitim almaktadırlar. Programa katılan ebeveynlerin en az orta altı (A2) İspanyolca seviyeye sahip olmaları gerekmektedir. Ebeveynler sabah ya da öğleden sonra ders seçeneğine katılabilmekte ve okul yetkilileri ebeveynlerin derste olduğu saatlerde çocuklarla ilgilenmektedir. Aileler için İspanyolca kursunda aile bireyleri kiraladıkları apartman dairelerinde, paylaşımlı dairelerde ya da öğrenci yurdunda kalabilmektedirler.

Yaz Okulu

TLC Denia İspanyolca yaz okulu, 14 ile 17 yaş arasındaki gençlere yaz aylarında (Temmuz ve Ağustos) İspanyolca eğitimi sunmaktadır. Bol aktiviteli olan yaz okulu kurslarında öğrenciler, hem İspanyolca öğrenmekte hem de yaz tatillerini farklı bir ülkede eğlenerek geçirmektedirler. Öğrenciler, maksimum 12 kişilik sınıflarda haftada 20 ders eğitim görmektedirler. Öğrenciler genel aktivitelerin dışında ekstra ücret ödeyerek golf ya da yelken eğitimi alabilmektedirler. Genç öğrenciler için aile yanı konaklama, havaalanı transfer hizmeti ve 24 saat ulaşıma el veren telefon numarası sunulmaktadır. TLC Denia İspanyolca yaz okulu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

TLC Denia İspanyolca dil okulunda konaklama

TLC Denia İspanyolca dil okulunda aile yanı, paylaşımlı öğrenci evi, stüdyo daire ve otel konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Aile yanı konaklamada öğrenciler, tek veya iki kişilik odalarda kalmaktadırlar. Evler, okulun konaklama yetkilileri tarafından özenle seçilmekte ve düzenli olarak denetlenmektedirler. Öğrenciler için aile yanı konaklama İspanyolca pratik yapma ve İspanyol kültürünü yakından tanıma açısından avantajlıdır. Evler, okula maksimum yürüyerek 15 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Öğrenciler kahvaltı ve akşam yemeğini aileler ile birlikte yemektedirler.

Paylaşımlı öğrenci evlerinde öğrenciler, salon, mutfak ve banyo ile tuvalet gibi alanları ortaklaşa kullanmaktadırlar. Bağımsız ve rahat konaklama isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen paylaşımlı öğrenci evlerinde öğrenciler, odalarda tek veya iki kişi olarak kalabilmektedirler. Paylaşımlı öğrenci evlerinde öğrenciler her şeyi ortaklaşa yapmakta ve kurallara uymaktadırlar.

TLC Denia İspanyolca dil okulu öğrencileri kiraladıkları dairelerde ya da otellerde tek olarak kalabilmektedirler. Okulun çevresinde pek çok daire ve otel seçeneği olup, okula en fazla yürüyerek 10 dakikalık mesafede yer almaktadırlar. Özel daire kiralaması ve otel konaklaması diğer konaklamalara göre daha maliyetli olmaktadır.

TLC Denia İspanyolca dil okulun ulaşım

Denia’da havaalanı olmadığından öğrenciler, İstanbul’dan Valencia’ya uçmaktadırlar. İstanbul ile Valencia arası uçakla yaklaşık 4 saattir. Valencia havaalanına inen öğrenciler tren ve otobüs ile Denia’ya ulaşabilmektedirler. Talep eden öğrenciler, okulun havaalanı karşılama hizmetinden de faydalanabilmektedirler.

Denia şehir içi ulaşımda otobüsler kullanılmaktadır. Kent oldukça küçük olduğundan dolayı bir çok yere yürüyerek ve bisikletle ulaşım da mümkündür. TLC Denia İspanyolca dil okulu öğrencileri, kent içi ulaşımda problem yaşamamaktadırlar.

TLC Denia İspanyolca dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın