• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Proyecto Español, Granada

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Proyecto Español, Granada

Granada Proyecto Espanol dil okulu, Granada şehrinin merkezinde, Cathedral’e ve kentin tarihi merkezine 100 metre uzaklıkta yer almaktadır. Okul, öğrencilerin etkili bir şekilde İspanyolca öğrenmeleri için gereken teknik ekipmanlarla donatılmış modern sınıflarda ders vermektedir. Granada Proyecto Espanol dil okulunda öğrenciler, ücretsiz internet bağlantısı, kütüphane ve öğrenci salonundan faydalanabilmektedirler. Okulun eğitmenleri, ana dili İspanyolca olan ve uluslararası öğrencilere İspanyolca öğretme konusunda deneyimli olan kişilerden oluşmaktadır.

Granada, İspanya’nın Endülüs eyaletinde bulunan bir şehirdir. Kent, Endülüs Emevileri’nden kalan El Hamra Sarayı ile ünlüdür. İspanya’nın güneyinde yer almaktadır. Daha çok tropikal iklime sahip olan Granada’da şehir merkezinden 40 kilometre uzaklıkta bulunan dağlarda Aralık ve Nisan aylarında kayak yapılabilmekte ve yine 50 kilometre uzaklıkta bulunan neredeyse tüm yıl boyunca güneşli olan plaja gidilebilmektedir. Öğrenciler için gece hayatının renkli geçtiği bu kent, üniversite şehri olarak da bilinmektedir. Granada her yaştan insanların yıl boyunca katılabildiği çeşitli kültürel faaliyetlerde bulunmaktadır. Kentin turistik açıdan önemli merkezleri arasında El Hamra Sarayı, Generalife Sierra Nevada, V. Charles Sarayı, Granada Katedrali ve Arc of Elvira yer almaktadır.

Granada Proyecto Espanol dil okulu programları
Genel İspanyolca standart kursu

Granada Proyecto Espanol dil okulu genel İspanyolca standart kursu, günlük hayatta rahatlıkla ve akıcı bir şekilde İspanyolca iletişim kurmak isteyen kişiler için tasarlanmıştır. Haftalık 15 veya 25 saat olarak iki farklı seçenekte sunulan eğitimlere herhangi bir seviyede İspanyolca bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Öğrenciler, yapılan İspanyolca seviye tespit sınavının sonucuna uygun olarak sınıflara yerleştirilmektedirler. Maksimum 10 kişilik sınıflarda eğitim verilmekte ve kurs sonunda öğrenciler, İspanyolca seviyelerine uygun sertifika almaktadırlar. Granada Proyecto Espanol dil okulu genel İspanyolca standart kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Genel İspanyolca yoğun kursu

Granada Proyecto Espanol dil okulu genel İspanyolca yoğun kursu, daha kısa zamanda daha hızlı bir şekilde İspanyolca dil becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Eğitimler haftalık 30 veya 35 saat (1 ders 50 dakika) olarak sunulmakta ve öğrenciler istedikleri seçenekte eğitim alabilmektedirler. İspanyolca başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyede öğrenci kabul edilmektedir. Genel İspanyolca yoğun kursu sınıflarında maksimum 10 kişi bulunmaktadır. Öğrenciler, grupla alınan derslerin dışında bire bir eğitim de görmekte ve böylece eksik oldukları konular güçlendirilmektedir. Öğrenciler kendi İspanyolca dil seviyelerine uygun sınıflarda eğitim almaktadırlar. Granada Proyecto Espanol dil okulu genel İspanyolca yoğun kursu sonunda öğrencilere seviyelerine uygun sertifika verilmektedir.

Akademik yıl ve sömestr kursu

Granada Proyecto Espanol dil okulu akademik yıl ve sömestr kursu, uzun süre eğitim almak isteyenler için tasarlanmış olup, haftalık 15, 25 ve 30 saatlik ders seçeneklerinden oluşmaktadır. Minimum 12 hafta kayıt kabul eden kursta öğrenciler istedikleri yoğunlukta eğitim alabilmektedir. Akademik yıl ve sömestr kursu, uzun süreli bir eğitim olduğu için daha ekonomiktir. İspanyolca dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrencinin kabul edildiği kursta İspanyolca seviye tespit sınavı yapılmakta ve sınav sonucuna uygun olarak öğrenciler sınıflara yerleştirilmektedir. Derslerde İspanyolca okuma, yazma, dinleme, konuşma dil bilgisi ve kelime bilgisinin yanı sıra İspanyol kültürü üzerine de konular işlenmektedir. Kursun sınıf mevcudiyeti maksimum 10 kişiden oluşmaktadır. Granada Proyecto Espanol dil okulu akademik yıl ve sömestr kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İş İspanyolcası kursu

Granada Proyecto Espanol dil okulu iş İspanyolcası kursu, çalışanlara, işverenlere ve yeni mezunlara yönelik olup, dünyada ikinci en çok konuşulan İspanyolcayı iş ortamlarında rahatça konuşabilmelerini sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Haftalık 30 saat eğitim sunan kursa en az orta seviyede İspanyolca bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Yeterli seviyeye sahip olmayan öğrenciler, Granada Proyecto Espanol dil okulunda genel İspanyolca kursu aldıktan sonra katılabilmektedirler. İş İspanyolcası kursu sınıflarında minimum 3, maksimum 10 öğrenci bulunmaktadır. Derslerde, iş alanlarına yönelik terminoloji, ticari anlaşmalar, insan kaynakları, iş görüşmeleri, CV’ler, pazarlama ve reklam, bankacılık ve finans, sunum yapma ve toplantılara katılma başta olmak üzere iş hayatında öğrencilerin karşılaşabileceği pek çok durum üzerine eğitim verilmektedir.

Bire bir İspanyolca kursu

Granada Proyecto Espanol dil okulu bire bir İspanyolca kursu, bireysel öğrenmeyi tercih eden ve kısa zamanda hızlı bir şekilde İspanyolca iletişim becerilerini geliştirmek isteyen öğrencilere yönelik olarak tasarlanmıştır. Bire bir İspanyolca kursunda ders programı, içeriği ve süresi öğrencilerin İspanyolca dil seviyelerine ve dil öğrenmedeki istek ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır. Kursa tek olarak ya da 2, 3 veya 5 kişilik gruplar halinde de katılına bilmektedir. Her seviyeden İspanyolca bilgisine sahip öğrenciler, yıl boyunca her pazartesi kabul edilmektedir. Kurs sonunda öğrencilerin İspanyolca dil seviyelerine uygun sertifika verilmektedir. Granada Proyecto Espanol dil okulu bire bir İspanyolca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Öğretmenler için İspanyolca kursu

Granada Proyecto Espanol dil okulu öğretmenler için İspanyolca kursu, ana dili İspanyolca olmayan İspanyolca öğretmenlerine İspanyolcayı nasıl öğretecekleri konusunda ve İspanyolca dil seviyelerini geliştirmelerine yardımcı olmak için dizayn edilmiştir. Eğitimler haftalık 30 saat olarak verilmekte ve derslerde öğretme metotları, sınıf içi yönetim, İspanyol kültürü ve öğretim materyallerinin kullanımı hakkında konular işlenmektedir. Öğretmenler için İspanyolca kursu sınıflarında ortalama 5 ile 6 öğrenci olmaktadır. Granada Proyecto Espanol dil okulu öğretmenler için İspanyolca kursu sonunda öğretmen adaylarına sertifika verilmektedir.

Turizm İspanyolcası

Granada Proyecto Espanol dil okulu turizm İspanyolcası kursu, turizm sektöründe çalışmakta olan ya da bu sektörde kariyer hedefleyen öğrencilere yöneliktir. Temel seviyede İspanyolca bilgisine sahip kişilerin kabul edildiği kursta turizm alanıyla alakalı konular işlenmektedir. Eğitimler haftalık 30 saat (25 saat grupla ve 5 saat birebir eğitim) olarak işlenmektedir. Turizm İspanyolcası kursunda öğrenciler, İspanyolca dilbilgilerini ve iletişim yeteneklerini geliştirmenin yanında otel ve konaklama, restoran, turizm hizmetleri, müşteri şikâyetleri ve seyahat acentaları ile ilgili İspanyolca eğitim de almaktadırlar. Granada Proyecto Espanol dil okulu turizm İspanyolcası kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Sınavlara hazırlık kursu

Granada Proyecto Espanol dil okulunda DELE sınavına hazırlık kursu bulunmaktadır. DELE (Diploma de Espanol como Lengua Extranjera), uluslararasınca kabul edilen İspanyolca dil seviyesi ölçme sınavıdır ve Cervantes Instituto tarafından düzenlenmektedir. Granada Proyecto Espanol dil okulu DELE sınavına hazırlık kursunda eğitimler haftalık 30 saat olarak verilmektedir. Öğrenciler hafta içi her gün işlenen derslerin 25’inde genel İspanyolca ve 5’inde sınava hazırlık eğitimi almaktadırlar. DELE sınavına hazırlık kursunda öğrencilere sınavla ilgili tüm bilgiler, sınav stratejileri ve teknikleri öğretilmektedir. Granada Proyecto Espanol dil okulu DELE sınavına hazırlık kursu sonunda öğrencilere sertifika verilmektedir.

Granada Proyecto Espanol dil okulunda konaklama

Granada Proyecto Espanol dil okulunda öğrencilere aile yanı konaklama ve paylaşımlı öğrenci evi seçenekleri sunulmaktadır. Aile yanı konaklamada öğrenciler taleplerine bağlı olarak tek ya da iki kişilik odalarda kalabilmektedirler. Yine taleplerine bağlı olarak sadece kahvaltı, kahvaltı ve öğle yemeği ya da tüm öğünleri içeren yemek seçeneklerinden istediklerini tercih edebilmektedirler. Banyo ve tuvalet alanları aile ile paylaşımlı olarak kullanılmaktadır. Aile yanı konaklamada evler, okula yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Paylaşımlı öğrenci evlerinde öğrenciler, evin tüm giderlerini ortaklaşa karşılamaktadırlar. Öğrenciler isteklerine göre odalarda tek veya iki kişi olarak kalmaktadırlar. Evde yer alan salon, mutfak, tuvalet ve banyo paylaşımlı olarak kullanılmaktadır. Daha çok rahatına düşkün ve özgür yaşamı tercih eden paylaşımlı ev konaklamaları okula yakın mesafede yer almaktadırlar.

Granada Proyecto Espanol dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Granada’ya doğrudan uçuş bulunmamaktadır. Bu yüzden öğrencilerin Madrid veya Barcelona üzerinden aktarmalı olarak Granada’ya gitmeleri gerekmektedir. Aktarmalı uçuşlar uçağın kalkış süresine göre değişiklik gösterse de ortalama olarak 5 saat sürmektedir. Granada havaalanına inen öğrenciler, toplu taşıma araçları ya da özel taksiler ile konaklama yerlerine gidebilmektedirler.

Granada şehir içi ulaşım otobüs ve özel taksiler ile sağlanmaktadır. Kentin ulaşım sorunu bulunmamakla birlikte otobüsler ile her yere ulaşmak mümkündür. Granada Proyecto Espanol dil okulu öğrencileri ulaşımda sıkıntı yaşamadan kenti keşfedebilmektedirler.

Granada Proyecto Espanol dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın