• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Proyecto Espanol,Barcelona

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Proyecto Espanol,Barcelona

Barcelona Proyecto Espanol dil okulu, Barselona şehrinin merkezinde, kafe, restoran ve alışveriş merkezlerine kısa bir yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Okul, 2003 yılında yenilenmiş olup, modern eğitim ekipmanlarına sahiptir. Barcelona Proyecto Espanol dil okulunda ders aralarında ve sonralarında öğrencilerin kahve içip sohbet edebileceği ve İspanyolca pratik yapabilecekleri salon bulunmaktadır. Okuldaki eğitmenler, ana dili İspanyolca olan kişilerden oluşmaktadır. Öğrenciler ders sonraları ve hafta sonları müze, sergi, sinema, yemek pişirme dersi gibi pek çok sosyal aktivite ve geziye katılmaktadırlar. Aktiviteler ve geziler kurs ücretine dâhildir.

İspanya’nın ikinci büyük kenti olan Barselona, Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biridir. Akdeniz’in kıyı şeridinde bulunan kent, 3 milyonluk nüfusu ile Kuzey İspanya’nın kültürel ve ekonomik merkezidir. Romalılar tarafından kurulan kent tarih boyunca Müslümanlar ve Hıristiyanlar gibi farklı kültürler tarafından yönetilmiştir. Tarih boyunca önem verilmiş değerli toprakları, birçok mutfak kültüründen esinlenmiş yemekleri, mimari şaheserleriyle Barcelona, her yıl binlerce turist ağırlamaktadır. Barselona şehrinin temel kültürünü dans ve boğa güreşleri oluşturmaktadır. Ayrıca şehirde yer alan Gaudi eserleri turistlerin yoğun ilgisini çekmiştir. Kentin görülmesi gereken diğer yerleri arasında La Sagrada Familia, Park Güell, Casa Mila, Casa Batllo ve Camp Nou yer almaktadır.

Barcelona Proyecto Espanol dil okulu programları
Genel İspanyolca standart kursu

Barcelona Proyecto Espanol dil okulu genel İspanyolca standart kursu, öğrencilerin günlük hayatta İspanyolca iletişim kurabilmelerini sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Kursta haftalık 15 saat İspanyolca eğitim verilmekte ve öğrenciler, İspanyolca okuma yazma, dinleme ve konuşma gibi temel konuları görmektedirler. Genel İspanyolca standart kursuna dil seviyesi fark etmeksizin tüm İspanyolca seviyelerden bilgisi olan öğrenciler kabul edilmektedir. Kurs başlangıcında öğrencilere İspanyolca seviye tespit sınavı yapılmakta ve sınav sonucuna göre sınıf yerleştirilmesi yapılmaktadır. Kurs sonunda öğrenciler seviyeleri uygun sertifika almaktadırlar. Barcelona Proyecto Espanol dil okulu genel İspanyolca standart kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Genel İspanyolca yoğun kursu

Barcelona Proyecto Espanol dil okulu genel İspanyolca yoğun kursu, İspanyolca dil öğreniminde daha hızlı ilerlemek isteyen öğrencilere yönelik hazırlanmıştır. Eğitimler haftalık 20 veya 25 saat ders (1 ders 55 dakika) seçeneğinden oluşmaktadır. Kursa İspanyolca başlangıç (A1) seviyesinden ileri (C2) seviyeye kadar her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir. Öğrenciler kendi İspanyolca seviyelerine uygun sınıflarda eğitim almaktadırlar. Maksimum 10 kişilik sınıflarda verilen eğitim sayesinde öğrenciler derse daha fazla katılım şansı yakalamakta ve eğitmenler öğrencilerle yakından ilgilenme imkânı bulmaktadır. Haftalık 25 saat olan kurs seçeneğinde öğrenciler her gün 1 ders kişisel istek ve ihtiyaçlarına yönelik bire bir eğitim görmektedirler. Genel İspanyolca yoğun kursu sonunda öğrencilere İspanyolca seviyelerine uygun sertifika verilmektedir.

Akademik yıl ve sömestr programı

Barcelona Proyecto Espanol dil okulu akademik yıl ve sömestr programı, minimum 12 hafta kayıt kabul eden, uzun süreli bir İspanyolca kursudur. Kursta çoğunlukla genel İspanyolca kurslarında işlenen dersler işlenmekte ve öğrenciler uzun süre İspanyolca eğitimi gördüklerinden daha etkili sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Akademik yıl ve sömestr programı haftada 15, 20 veya 25 saatlik (1 ders 55 dakika) eğitim seçeneklerinden oluşmaktadır. Öğrenciler, istedikleri yoğunlukta eğitim alabilmektedirler. Barselona Proyecto Espanol dil okulunda uzun süreli kurslar, kısa süreli olanlara oranla daha ekonomiktir. Kursa İspanyolca dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir. Derslerde İspanyolca dil bilgisi, kelime bilgisi ve İspanyol kültürü üzerine eğitimler verilerek öğrencilerin iletişim becerileri güçlendirilmektedir. Kursun sınıf mevcudiyeti maksimum 10 öğrenciden oluşmaktadır. Barcelona Proyecto Espanol dil okulu akademik yıl ve sömestr programı hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Bire bir İspanyolca kursu

Barcelona Proyecto Espanol dil okulu bire bir İspanyolca kursu, bireysel eğitim alarak daha hızlı bir şekilde İspanyolca öğrenmek ya da zaten var olan İspanyolca bilgisini özel amaçları için geliştirmek isteyenlere yönelik tasarlanmış bir kurstur. Talep üzerine oluşturulan kurs, yıl boyunca öğrenci kabul etmektedir. Her seviyeden İspanyolca bilgisine sahip öğrenciler başvurabilmekte ve öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda ders programı ve içeriği düzenlenmektedir. Bire bir eğitimde, eğitmenler tek bir öğrenciyle ilgilendiklerinden dolayı daha kaliteli bir öğrenme süreci ortaya çıkmaktadır. Barcelona Proyecto Espanol dil okulu bire bir İspanyolca kursu sonunda öğrencilere seviyelerine uygun sertifika verilmektedir.

Sınavlara hazırlık kursu

Barcelona Proyecto Espanol dil okulunda DELE sınavına hazırlık kursu bulunmaktadır. DELE (Diploma de Espanol como Lengua Extranjera), İspanyol Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanmakta ve adayların İspanyolca okuma, yazma ve anlama kabiliyetlerini ölçmektedir. Barselona Proyecto Espanol dil okulu DELE sınavına hazırlık kursunda haftalık 20 saat eğitim verilmektedir. Öğrenciler, haftalık 20 saatin 15’inde genel İspanyolca üzerine ve 5 saatte sınava hazırlık üzerine eğitim görmektedirler. Derslerde öğrenciler sınav stratejileri ve tekniği üzerine eğitim almaktadırlar. Kurs sonunda öğrencilere sertifika verilmektedir. Barcelona Proyecto Espanol dil okulu DELE sınavına hazırlık kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Barcelona Proyecto Espanol dil okulunda konaklama

Barcelona Proyecto Espanol dil okulunda aile yanı, paylaşımlı öğrenci evi ve otel konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Aile yanı konaklamada evler, okulun yetkilileri tarafından özenle seçilmekte ve okula yakın mesafelerde yer almaktadırlar. Öğrenciler, evlerde tek veya iki kişilik odalarda kalmaktadırlar. Aile yanı konaklamada yemeksiz, sadece kahvaltı, yarım ve tam pansiyon yemek seçenekleri bulunmaktadır.

Barcelona Proyecto Espanol dil okulunun anlaşmalı olduğu apartman dairelerinde öğrenciler ortaklaşa kalabilmektedirler. Paylaşımlı öğrenci evinde öğrenciler, odalarda tek veya iki kişi olarak kalabilmektedirler. Evlerde televizyonun bulunduğu salon, tam donanımlı mutfak ve banyo ile tuvalet alanları ortaklaşa kullanılmaktadır.

Barselona şehrinin merkezinde bulunan Barcelona Proyecto Espanol dil okulu civarında pek çok otel seçeneği bulunmaktadır. Otel konaklaması, diğer konaklama şekillerine oranla daha pahalı olup, öğrencilere nispeten çalışanlar ve yöneticiler tarafından tercih edilmektedir.

Barcelona Proyecto Espanol dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Barcelona’da günde 4’ten fazla doğrudan uçuş bulunmaktadır. Uçuşlar yaklaşık 3 saat sürmektedir. Barcelona havaalanına inen öğrenciler, toplu taşıma araçları ya da özel taksileri kullanarak okullarına ve konaklama yerlerine ulaşabilmektedirler. Talep eden öğrenciler, havaalanı karşılama hizmetinden de faydalanabilmektedir.

Barcelona şehir içi ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. Avrupa’nın ulaşım konusunda en zengin şehirlerinden biridir. Şehirde yer alan metro ve tramvay hattı bir çok önemli bölgeye ulaşım sağlamaktadır. Otobüs ve taksiler de kullanılabilecek diğer araçlar arasında yer almaktadır. Öğrenciler ulaşımlarını rahatlıkla sağlayabilmektedir.

Barcelona Proyecto Espanol dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın