• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Pamplona Learning, Pamplona

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Pamplona Learning, Pamplona

Pamplona Spanish Instituto dil okulu, İspanya’nın Pamplona şehir merkezinde, tarihi bir binada yer almaktadır. Okulu eğitmenleri İspanyolca dili ve edebiyatı mezunu olup, ana dili İspanyolca olan kişilerden oluşmaktadırlar. Pamplona Spanish Instituto dil okulunda öğrencilere sunulan olanaklar arasında 7 derslik, kütüphane, gösteri salonu, ücretsiz internet bağlantısı, bilgisayar laboratuvarı, kafe ve restoran yer almaktadır. Öğrenciler, ders sonraları ve hafta sonları müze ziyaretleri, sinema, tiyatro, spor aktiviteleri ve rehberli geziler gibi pek çok sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Pamplona, İspanya’da Navarra Özerk Bölgesinin başkentidir. Pamplona, her yıl 6 ile 14 Temmuz arası özel bir şekilde kutlanan San Firmin Festivali ile ün yapmıştır. Bu festivalde her gün kentin belirli sokaklarından oluşan bir parkurda kontrol edilmeyen boğalar koşturulmakta ve bu koşan boğaların önüne çıkıp onlardan kaçan gençler cesaretlerini göstermektedirler.

Pamplona Spanish Instituto dil okulu programları
Genel İspanyolca standart kursu

Pamplona Spanish Instituto dil okulu genel İspanyolca standart kursu, günlük hayatta rahat bir şekilde İspanyolca iletişim kurmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Hafta içi her gün eğitim veren kursta dersler sabah 09.00’da başlamakta ve 13.15’e kadar sürmektedir. Öğrenciler günde 4 ders görmekte ve 1 ders 55 dakikadan oluşmaktadır. Her seviyeden İspanyolca dil bilgisine sahip olan öğrenciler için uygun olan genel İspanyolca standart kursuna yıl boyunca her pazartesi (başlangıç seviyeleri hariç) başlanabilmektedir. Kursun sınıf mevcudiyeti en fazla 10 kişiden oluşmaktadır. Pamplona Spanish Instituto dil okulu genel İspanyolca standart kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Genel İspanyolca yoğun kursu

Pamplona Spanish Instituto dil okulu genel İspanyolca yoğun kursunda haftalık 25 veya 30 ders olmak üzere iki seçenekte eğitim sunulmaktadır. Öğrenciler istedikleri yoğunlukta eğitim alabilmektedirler. Haftalık 25 derslik kursta dersler 09.00 ile 14.15 arasında ve 30 derslik kursta 09.00 ile 15.15 arasında işlenmektedir. Genel İspanyolca yoğun kursunda İspanyolca dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrenciye eğitim verilmektedir. Öğrenciler kurs başlangıcında İspanyolca seviye tespit sınavı olmakta ve sınav sonuçlarına uygun olarak sınıflara yerleştirilmektedirler. Maksimum 10 kişilik sınıflarda işlenen derslere yıl boyunca her pazartesi katılmak mümkündür. Pamplona Spanish Instituto dil okulu genel İspanyolca yoğun kursu sonunda öğrencilere İspanyolca seviyelerine uygun sertifika verilmektedir.

Bire bir İspanyolca kursu

Pamplona Spanish Instituto dil okulu bire bir İspanyolca kursu, genel İspanyolca standart ya da yoğun kursuna ek olarak alınabilmektedir. Öğrenciler, bire bir derslerde eksik oldukları konular ve ihtiyaç duydukları konular üzerine eğitim almaktadırlar. Haftalık 5 ders olarak alınan bire bir İspanyolca takviye kursunu İspanyolca başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar herhangi bir seviyede İspanyolca bilgisi olan öğrenciler alabilmektedir. Pamplona Spanish Instituto dil okulu bire bir İspanyolca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İş İspanyolcası kursu

Pamplona Spanish Instituto dil okulu iş İspanyolcası kursu, mevcut işinde ilerlemek isteyenler, kariyer hedefi olanlar veya yeni mezunlar için tasarlanmıştır. En az orta seviye İspanyolca bilgiye sahip öğrencilerin kabul edildiği kurs 4 haftalık bir eğitimden oluşmaktadır. Öğrenciler 4 haftada toplam 100 ders görmekte ve 100 dersin 40’ı genel İspanyolca ve 60’ı iş İspanyolcası konularını içermektedir. Derslerde öğrencilere İspanyolca toplantılar, sunumlar, raporlar, yazışmalar ve görüşmeler gibi genel iş hayatında karşılaşılabilecek konular üzerine eğitim verilirken çalışanların mesleklerine yönelik terminoloji de öğretilmektedir. İş İspanyolcası kursunda Haziran ile Ağustos aylarında eğitim sunulmaktadır.

Profesyoneller için İspanyolca kursu

Pamplona Spanish Instituto dil okulu profesyoneller için İspanyolca kursunda eğitimler bire bir olarak verilmektedir. Kurs kısıtlı zamanı olan ve sahip olunan bu zamanda hızlı bir şekilde İspanyolca öğrenmek isteyen profesyoneller için tasarlanmıştır. Profesyoneller için İspanyolca kursunda haftalık 20, 30 veya 40 saat ders işlenmektedir. Minimum 1 hafta katılım kabul edildiği kursta öğrenciler, istedikleri kadar eğitim alabilmektedirler. Kursta ders programı, içeriği ve süresi öğrencilerin istek, ihtiyaç ve İspanyolca seviyelerine bağlı olarak tasarlanmaktadır. Pamplona Spanish Instituto dil okulu profesyoneller için İspanyolca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Mühendislik ve tıp alanları için İspanyolca kursu

Pamplona Spanish Instituto dil okulunda mühendislik ve tıp alanlarına yönelik İspanyolca kursları bulunmaktadır. Her iki kursta da eğitimler 4 hafta sürmekte ve haftada 25 ders işlenmektedir. Derslerde mühendislik ve tıp mesleklerine yönelik terminoloji, yaygın kullanılan cümleler ve İspanyolca iletişim becerileri üzerine konular işlenmektedir. Her iki kursa da minimum orta seviyede İspanyolca bilgi sahibi olan öğrenciler katılabilmektedir. Mühendislik ve tıp alanları için İspanyolca kursları Haziran ve Ağustos aylarında eğitim vermektedir. Pamplona Spanish Instituto dil okulunda mühendislik ve tıp alanlarına yönelik İspanyolca kursları hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Sınavlara hazırlık kursları

Pamplona Spanish Instituto dil okulunda DELE (Diploma de Espanol como Lengua Extranjera) sınavına hazırlık kursu verilmektedir. DELE sınavı İspanyol Milli Eğitim Bakanlığı adına Cervantes Istituto tarafından hazırlanan resmi bir İspanyolca yeterlilik sınavıdır. Pamplona Spanish Instituto dil okulu DELE sınavına hazırlık kursu haftalık 25 dersten oluşmaktadır. Öğrenciler her gün gördükleri 5 dersin 2’sinde genel İspanyolca ve 3’ünde sınava hazırlık eğitimi almaktadırlar. İspanyolca dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrenci kursa kabul edilmektedir. Öğrenciler derslerde sınava ilişkin tüm bilgileri, teknikleri ve stratejileri öğrenmektedirler. DELE sınavına hazırlık kursu sınıflarında en fazla 8 öğrenci yer almaktadır.

Pamplona Spanish Instituto dil okulunda konaklama

Pamplona Spanish Instituto dil okulunda öğrencilere aile yanı, paylaşımlı öğrenci evi ve otel konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Aile yanı konaklamada aileler, dikkatli bir şekilde seçilmekte ve belli aralıklarla kontrol edilmektedir. Aile yanı konaklama İspanyol kültür ve yaşamını anlamanın en kolay yoludur. Öğrenciler tek kişilik odalarda konaklamaktadırlar. Banyo ve tuvaletler genelde aile ile ortaklaşa kullanılsa da talep üzerine özel banyo ve tuvaleti olan odalar ayarlanabilmektedir. Öğrenciler, kahvaltı ve akşam yemeğini aile ile birlikte yemektedir.

Paylaşımlı öğrenci evlerinde 2 ya da daha fazla öğrenci bir evi paylaşmaktadır. Öğrenciler, evin tüm maddi giderlerini birlikte karşılamak durumundadırlar. Odalarda tek veya iki kişi olarak kalabilmekte olup, salon, mutfak, banyo ve tuvaleti paylaşımlı kullanmaktadırlar.

Pamplona Spanish Instituto dil okulu öğrencileri, okulun yakınında yer alan otellerde de konaklayabilmektedirler. Otellerin özelliklerine göre ve sezonlarına göre fiyatları değişmektedir. Otel konaklamasını daha çok çalışanlar ve profesyoneller tercih etmektedir.

Pamplona Spanish Instituto dil okuluna ulaşım

Pamplona’ya Türkiye’nin hiçbir yerinden doğrudan uçuş bulunmamaktadır. Bu yüzden gidecek öğrencilerin Madrid üzerinden aktarmalı olarak Pamplona’ya ulaşmaları gerekmektedir. Pamplona havalimanına inen öğrenciler, toplu taşıma ya da öze taksiler ile konaklama yerlerine ve okullarına ulaşabilmektedir. Talep eden öğrenciler okulun havalimanı karşılama hizmetinden de faydalanabilmektedir.

Pamplona şehir içi ulaşımda otobüsler kullanılmaktadır. Otobüsler ile şehrin her yerine ulaşım mümkündür. Kentte pek çok kişi ulaşımını bisiklet ya da yürüyerek de sağlamaktadır. Küçük bir şehir olan Pamplona’da ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır.

Pamplona Spanish Instituto dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın