• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Malaca Istituto, Malaga

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Malaca Istituto, Malaga

Malaca Instituto İspanyolca dil okulu, 1971 yılından bu yana İspanya’nın Malaga kentinde dil eğitimi sunmaktadır. Okulun eğitmenleri, üniversite mezunu olup, deneyime sahip kişilerden oluşmaktadırlar. Malaca Instituto İspanyolca dil okulu, konumu itibariyle kentin birçok yerine kolay ulaşım imkânı sağlamaktadır. Havalandırmaya sahip 25 sınıf, kütüphane, bilgisayar odası, sinema izleme olanağı, ücretsiz internet bağlantısı, yüzme havuzu, teras, dans ve spor odası, restoran ve çalışma odası okulun öğrencilere sunduğu olanaklar arasında bulunmaktadır. Malaca Instituto İspanyolca dil okulunun aktivite sorumluları sayesinde öğrenciler, ders sonraları ve hafta sonları pek çok sosyal etkinlik ve geziye katılmaktadırlar.

Malaga, İspanya’da Endülüs Özerk Topluluğu içinde bulunan Malaga ili merkezi olan ve bir belediye idaresi bulunan kenttir. Malaga, İber Yarımadasının doğusunda, Akdeniz sahillerinde Costa del Sol üzerinde kurulmuş bir liman ve sahil şehridir. Kentte Akdeniz iklimi hüküm sürse de, tropik iklimin etkisi Malaga’nın dört mevsimi sarmalıyor. Malaga’nın kültürel tarihinde Roma, Arabistan, Kuzey Afrika kalıntıları yer almakta ve bu sayede şehir açık hava müzesine bürünmüştür. Ünlü ressam Pablo Picasso bu kentte doğmuştur. Ekonominin daha çok turizme dayandığı bu şehirde yapı ve teknoloji hizmetleri de diğer ekonomik hareketler arasında bulunmaktadır. Kentin görülmesi gereken yerleri arasında Alcazaba Malaga, Museo Picasso Malaga, Gibralfaro, Malaga Cathedral, Guadalhorce ve Feria de Agosto yer almaktadır.

Malaca Instituto İspanyolca dil okulu programları
Genel İspanyolca standart kursu

Malaca Instituto İspanyolca dil okulu genel İspanyolca standart kursu, hafta içi günde 4 ders ve toplamda 20 ders İspanyolca eğitim sunmaktadır. Her seviyede İspanyolca bilgisi olanlara sunulan kurs, İspanyol dilinin tüm yönlerini kapsar. Genel İspanyolca standart kursunda sınıf çalışmalarının yanı sıra öğrencilere günde ortalama 1 ile 2 saat süren ödev takviyesi verilmektedir. Kursa minimum 2 hafta ve maksimum 40 hafta kayıt kabul edilmektedir. Dersler sabah ya da öğleden sonra olarak iki seçeneğe sahiptir. Yıl boyunca her pazartesi öğrenci kabul eden kursta maksimum sınıf mevcudiyeti 10 öğrenciden oluşmaktadır. Minimum 16 yaşında olan öğrencilerin katılabildiği kursun sonunda herkese İspanyolca seviyelerine uygun sertifika verilmektedir.

Genel İspanyolca yoğun kursu

Malaca Instituto İspanyolca dil okulu genel İspanyolca yoğun kursu, haftada 30 ders (20 ders genel İspanyolca ve 10 ders İspanyolca sözlü iletişim becerisi) İspanyolca eğitimi sunmaktadır. Dersler hafta içi her gün sabah 08.30’da başlamakta ve 14.30’a kadar sürmektedir. Öğrencilerin haftada 10 ders olarak aldıkları sözlü iletişim becerisi dersleri hem dilde akıcılık gelişimini yaratmak hem de etkili konuşmayı sağlamak için tasarlanmıştır. Genel İspanyolca yoğun kursunda en az 2 hafta kayıt kabul edilmekte olup, eğitimler 16 hafta sürmektedir. Kursa İspanyolca başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir. 16 yaş ve üzerine öğrencilerin kabul edildiği kursta en fazla sınıf mevcudiyeti 10 kişiden oluşmaktadır. Malaca Instituto İspanyolca dil okulu genel İspanyolca yoğun kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İş İspanyolcası kursu

Malaca Instituto İspanyolca dil okulu iş İspanyolcası kursu, haftalık 20 ders genel İspanyolca ve 10 saat iş İspanyolcası eğitimi sunmaktadır. Genel iş İspanyolcasının sunulduğu kursta öğrenciler talep ederlerse genel iş İspanyolcası yerine yine haftada 10 saat olan ticaret İspanyolcası eğitimi alabilmektedirler. İş İspanyolcası kursu 4 hafta sürerken ticaret İspanyolcası kursu 2 hafta sürmektedir. Malaca Instituto İspanyolca dil okulu iş İspanyolcası kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta (B1) seviye İspanyolca bilgilerinin olması gerekmektedir. Genel iş İspanyolcası derslerinde ürün, şirket tanıtımı ve analizi, toplantılar (not alma, görüşler, müdahale), insan kaynakları, fuarlar, kongreler, müzakereler, pazar analizi ve konferanslar hakkında konular işlenmektedir. Ticaret İspanyolcası derslerinde ise, ticari terminoloji, ithalat ve ihracat, pazarlama, İspanyol bankacılık sistemi, müşteriler ve yazışmalar üzerinde durulmaktadır. İş İspanyolcası kursuna minimum 25 yaşında olan kişiler kabul edilmekte ve en fazla sınıf mevcudiyeti 6 kişiden oluşmaktadır.

Bire bir İspanyolca kursu

Malaca Instituto İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursu, sınırlı bir zaman çerçevesinde mesleki ya da kişisel amaçları için İspanyolca öğrenmek isteyenler için düzenlenmiştir. Yıl boyunca her hafta pazartesi günü katılımın mümkün olduğu kursa minimum 1 hafta kayıt yapıla bilinmektedir. İspanyolca dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden İspanyolca bilgiye sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Malaca Instituto İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursunda ders programı ve eğitim süresi öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda değişmektedir. Bire bir İspanyolca kursu tek olarak alınabildiği gibi, diğer kurslara takviye olarak da alınabilmektedir.

Malaca Instituto İspanyolca dil okulunda özel istekler için düzenlenen bire bir kurstan başka yine özel istekler için düzenlenen grup kursları bulunmaktadır. Grup kursları, talep üzerine açılmakta ve grup üyelerinin ihtiyaçları doğrultusunda eğitim sunulmaktadır.

Öğretmenler için İspanyolca kursu

Malaca Instituto İspanyolca dil okulu öğretmenler için İspanyolca kursu, ana dili İspanyolca olmayan İspanyolca öğretmenleri için tasarlanmıştır. Kursta haftalık 30 ders (20 ders ileri İspanyolca ve 10 ders öğretim metodolojisi) verilmekte ve eğitimler 2 hafta sürmektedir. Derslerde öğretmen adayları sunumlar, tartışmalar gerçekleştirmekte ve sınıfta etkileşim teşviki, dil oyunları, farklı öğretim metodolojileri üzerine eğitim görmektedirler. Malaca Instituto İspanyolca dil okulu öğretmenler için İspanyolca kursu orta öğretim İspanyolca öğretmenleri için tasarlanmış olup, en az 22 yaşında olan öğrenciler katılabilmektedir. Kursa katılmak isteyen öğretmen adaylarının orta üstü (B2) İspanyolca seviyeye sahip olmaları gerekmektedir. Maksimum 10 kişilik sınıflarda verilen eğitimin sonunda adaylara sertifika verilmektedir. Malaca Instituto İspanyolca dil okulu öğretmenler için İspanyolca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Üniversiteye hazırlık İspanyolca kursu

Malaca Instituto İspanyolca dil okulu üniversiteye hazırlık İspanyolca kursu, İspanyolca eğitim veren üniversite ve kolejlerde lisans ya da yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Her üniversitenin giriş prosedürleri farklılık göstermekte olup, 29 haftalık üniversiteye hazırlık İspanyolca kursu ile öğrenciler, üniversite kayıt ve kabul sürecinde zorluk yaşamamaktadırlar. Eğitimler haftalık 20 ders ile işlenmekte ve öğrenciler, ileri düzey genel İspanyolca, metin analizi, İspanyol tarihi, not alma, ödev hazırlama, hızlı okuma ve sunum yapma gibi ana konuların yanında seçmeli olarak sanat tarihi, evrensel edebiyat, matematik, fizik, kimya, biyoloji veya işletme ekonomisi konularını da görebilmektedirler. 17 yaş ve üzeri öğrencilerin kabul edildiği kursun sınıf mevcudiyeti en fazla 10 kişiden oluşmaktadır. Malaca Instituto İspanyolca dil okulu üniversiteye hazırlık İspanyolca kursunda eğitim almak isteyen öğrencilerin minimum orta üstü (B2) İspanyolca seviyeye sahip olmaları gerekmektedir.

Staj ve İspanyolca

Malaca Instituto İspanyolca dil okulu staj ve İspanyolca kursunda öğrenciler, en az 4 hafta yoğun İspanyolca kursunda eğitim alıp minimum 3 ay ya da daha fazla staj yapma imkânı sunmaktadır. Günümüz iş dünyasında birçok dilde iletişim kurabilme yeteneği oldukça önemlidir. Malaca Instituto İspanyolca dil okulunun sunduğu staj ve İspanyolca kursu sayesinde öğrenciler hem yurtdışında iş deneyimi kazanmakta hem de İspanyolca bilgilerini geliştirmektedirler. Kursta pazarlama ve reklamcılık, gastronomi, tasarım, otel endüstrisi, tıbbi hizmet, eğitim sektörü, özel ya da kamu kurumları gibi alanlarda staj imkânı sunulmaktadır. Öğrencilerin staj yapabilmeleri için en az orta üstü (B2) seviyesinde İspanyolca bilgiye sahip olmaları gerekmektedir. Malaca Instituto İspanyolca dil okulu staj ve İspanyolca kursuna minimum 18 yaşında olan öğrenciler kabul edilmekte ve kurs sonunda sertifika verilmektedir.

Sınavlara hazırlık kursları

DELE kursu: DELE, İspanyol Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanmakta ve 3 seviyeden oluşmaktadır. Malaca Instituto İspanyolca dil okulunda DELE sınavına hazırlık kursu haftada 20 saatlik eğitim ile verilmektedir. Minimum 4 hafta süren kursta 20 haftaya kadar eğitim alınabilmektedir. DELE sınavına hazırlık kursunda eğitim almak isteyenlerin temel seviyede İspanyolca bilmesi gerekmektedir. Derslerde sınav için gerekli olan tüm bilgiyi alan öğrenciler yapılan deneme sınavları ile de pratik kazanmaktadırlar. 16 ve üzeri yaş grubundakilerin kabul edildiği kursun sınıflarında en fazla 10 öğrenci bulunmaktadır. Malaca Instituto İspanyolca dil okulunda DELE sınavına hazırlık kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Malaca Instituto İspanyolca dil okulunda konaklama

Malaca Instituto İspanyolca dil okulunda yurt, aile yanı ve paylaşımlı öğrenci evi konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Öğrenciler, okulla aynı binada bulunun Club Hispanico yurtta konaklayabilmektedirler. Yurtta tek kişilik, iki kişilik ve lüks oda seçenekleri bulunmaktadır. Tüm odalarda özel banyo ve tuvalet mevcut olup, ücretsiz internet bağlantısı, telefon ve temizlik hizmeti olanakları mevcuttur.

Aile yanı konaklamada evler, okulun yetkilileri tarafından özenle seçilmekte ve düzenli olarak denetlenmektedir. Aileler, öğrencilerin özel talepleri üzerine de bulunabilmektedir. Evlerde öğrenciler, kahvaltı ve akşam yemeğini aileler ile birlikte yemektedirler. Tek veya iki kişilik oda seçeneği bulunan aile yanı konaklamada en az 2 hafta kalınabilmektedir.

Paylaşımlı öğrenci evleri iki ayrı seçenekte sunulmaktadır. İlki okula 10 dakika uzaklıkta olan A tipi olup, içerisinde klima, yüzme havuzu barındırmakta ve yüksek standartlarda dekore edilmiştir. İkincisi B tipi olup, okula 30 dakikalık mesafede yer alır ve normal standartlara sahiptir. Öğrenciler bütçelerine göre istedikleri evi seçebilmektedirler.

Malaca Instituto İspanyolca dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Malaga’ya yaklaşık 4 buçuk saat süren doğrudan uçuş bulunmaktadır. Malaga havaalanına inen öğrenciler toplu taşıma araçlarını ya da özel taksileri kullanarak konaklama yerlerine ulaşım gerçekleştirebilmektedirler. Talep eden öğrenciler, okulun konaklama hizmetinden faydalanabilmektedir.

Malaga şehir içi ulaşımda otobüs ve özel taksiler kullanılmaktadır. Yürüyerek de şehirde pek çok yeri keşfetmek mümkündür. Malaga’dan şehir dışına ulaşım için ise otobüs ve tren kullanılmaktadır. Ulaşım açısından sorunu bulunmayan bu şehirde öğrenciler, rahatlıkla seyahat edebilmektedirler.

Malaca Instituto İspanyolca dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın