• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

LEXIS Escuela de Espanol en Malaga, Malaga

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - LEXIS Escuela de Espanol en Malaga, Malaga

Lexis İspanyolca dil okulu, 25 yıllık deneyime sahip olup, Malaga kentinde bahçelerle çevrili bir binada eğitim sunmaktadır. Okulda eğitmenlerin hepsi anadili İspanyolca olan ve deneyime sahip kişilerden oluşmaktadır. Katedrali Alcazaba, Gibralfaro, Town Hall ve Rull Ring okula sadece birkaç dakika uzaklıkta yer almaktadır. Okulda her yaş düzeyi için farklı kurs seçenekleri bulunmaktadır. Lexis İspanyolca dil okulunda kitap okuma odası, gösteri odası, internet erişimi, bilgisayarlar ve öğrencilerin ders aralarını geçirebilecekleri oturma alanları mevcuttur. Öğrenciler, okulda hem İspanyolca eğitimi almakta hem de sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Malaga, İspanya’nın 6. büyük kenti ve aynı zamanda Akdeniz’e kıyısı bulunan önemli bir liman şehridir. Yaklaşık 3 bin yıllık bir tarihe sahip olan kentin yerli kültürünün yanında Roma, Arabistan ve Kuzey Afrika kültürlerinin etkisi bulunmaktadır. Bu kültürel zenginlik Malaga’yı 2016 yılında Avrupa kültür başkentliğine taşımaktadır. Yılın 300 günü güneş alan şehrin neredeyse her yerinde palmiye ağaçlarını görmek mümkündür. Ekonomide en fazla turizm alanının etkili olduğu şehirde yapı ve teknoloji hizmetleri de ekonomiyi etkileyen diğer etkinliklerdir. Kentte görülmesi gereken yerler arasında Gibralfaro kalesi, Picasso müzesi, Teatro Cervantes, Malaga katedrali, The Alcazaba, Museo Carmen, The Centro De Arte Contemporaneo, Museo del Vidrio Cristal, The Fundacion Picasso Museo Casa Natal ve Antigua Casa de Guardia bulunmaktadır.

Lexis İspanyolca dil okulu programları
Genel İspanyolca standart kursu

Lexis İspanyolca dil okulu genel İspanyolca standart kursu, günlük hayatta konuşulan İspanyolca bilgisini öğretmek üzerine yoğunlaşmaktadır. Haftada 20 ders ile öğrencilerin İspanyolca iletişim becerilerini geliştirmeyi hedefleyen kursta her gün 2. ve 3. derslerin arsında 45 dakikalık mola verilmektedir. Düzenli olarak ödev verilen kursta öğrenciler, ilk iki derste ödev kontrolü, kelime ve dilbilgisi konularını görmektedirler. Son iki ders ise tamamen konuşma ve anlamaya bağlı olarak yapılan pratiklerden oluşmaktadır. Her seviyeden İspanyolca bilgisi olanların kabul edildiği kursta herkes kendi İspanyolca seviyesine uygun sınıflarda eğitim almaktadırlar.

Genel İspanyolca yoğun kursu

Lexis İspanyolca dil okulu genel İspanyolca yoğun kursu, haftalık 25 (20 ders genel İspanyolca ve 5 ders seçmeli) veya 30 (20 ders genel İspanyolca ve 10 ders seçmeli) ders seçeneklerinden oluşmaktadır. Öğrenciler istedikleri yoğunlukta eğitim görebilmektedir. Genel İspanyolca yoğun kursunda öğrenciler daha kısa zamanda daha hızlı bir şekilde dil becerilerini geliştirmektedirler. Kursa İspanyolca dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir. Öğrenciler, kurs başlangıcında yapılan İspanyolca seviye tespit sınavına uygun olarak sınıflara yerleştirilmektedirler. Lexis İspanyolca dil okulu genel İspanyolca yoğun kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İş İspanyolcası kursu

Lexis İspanyolca dil okulu iş İspanyolcası kursu, iş iletişimi için kullanılan kelime ve ifadelere dayanan bir eğitim sunmaktadır. Öğrenciler kursta bir çalışma ortamında İspanyolca iletişim kurabilmek için gerekli becerileri kazanmaktadırlar. İş İspanyolcası kursunda eğitimler, sözlü iletişim ve yazılı iletişim olarak ayrılmaktadır. Öğrenciler sözlü iletişim derslerinde sunumlar, toplantılar, görüşmeler, telefon kullanma, müzakereler, iş yemekleri ve sosyal durumlar üzerine eğitim almaktadırlar. Yazılı iletişim derslerinde ise, mail yazımı, resmi belge yazımı, fakslar, notlar ve raporlar konuları işlenmektedir. Lexis İspanyolca dil okulu iş İspanyolcası kursu sonunda katılımcılara sertifika verilmektedir.

Hukuk İspanyolcası

Lexis İspanyolca dil okulu hukuk İspanyolcası, hukuk öğrencilerine ya da hukuk alanında çalışanlara İspanyolca yasal terminoloji ve ifadelerin öğretilmesi amacıyla tasarlanmıştır. Kurs günde 45’er dakikalık 2 dersten oluşmakta ve öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına odaklanılmaktadır. Hukuk İspanyolcası kursu ile genel İspanyolca kursu birlikte alınabilmektedir. Kursun temel çalışma programı İspanyol hukuk sistemini anlayarak sivil ve ticari hukuk ifadelerine odaklanmaktır. Lexis İspanyolca dil okulu hukuk İspanyolcası kursu 2 haftalık eğitimden oluşmaktadır.

Turizm çalışanları için İspanyolca ve staj

Lexis İspanyolca dil okulu turizm çalışanları için İspanyolca ve staj kursu, turizm terminolojisi, prosedürleri üzerine eğitim sunmakta ve öğrencilerin turizm alanında staj yaparak öğrendiklerini pratiğe dökerek deneyim kazanmalarına olanak tanımaktadır. Kursta temel ve orta altı İspanyolca seviyeye sahip olan öğrenciler, 4 hafta genel İspanyolca kursu almakta ve ardından 2 hafta turizm İspanyolcası eğitimi almaktadırlar. Orta üstü İspanyolca seviyeye sahip olan öğrenciler ise 3 hafta genel İspanyolca ve 2 hafta turizm İspanyolcası dersi almaktadırlar. İleri düzeyde İspanyolca bilgiye sahip öğrenciler ise, 2 hafta genel İspanyolca ve 2 hafta turizm İspanyolcası eğitimi almaktadırlar. Öğrenciler derslerde genel olarak seyahat, ulaşım, ajanlar, oteller, restoranlar, mutfak ve barlar üzerine eğitim görmektedirler. Kurs sonunda öğrenciler minimum 2 ay, ücretsiz staj yapmaktadırlar. Lexis İspanyolca dil okulu turizm çalışanları için İspanyolca ve staj kursu sonunda öğrencilere Malaga Ticaret Odası tarafından sertifika verilmektedir.

Öğretmenler için İspanyolca kursu

Lexis İspanyolca dil okulu öğretmenler için İspanyolca kursu, ana dili İspanyolca olmayan İspanyolca öğretmenleri için tasarlanmıştır. Öğretmenler, İspanyolca öğretmek için yeterli dilbilgisi, öğretim terminolojisi ve sınıf içi yönetim gibi bir takım becerilere sahip olmalıdırlar. Lexis İspanyolca dil okulu, öğretmen adaylarının bu becerileri kazanmasını sağlamaktadır. Kursta öğretmen adayları aynı zamanda İspanyol siyaseti ve kültürü üzerine de eğitim almaktadırlar. Lexis İspanyolca dil okulu öğretmenler için İspanyolca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Sınavlara hazırlık kursları

Lexis İspanyolca dil okulu DELE sınavına hazırlık kursunda hafta içi her gün 2 saat eğitim verilmektedir. Kurs tek başına alınabileceği gibi genel İspanyolca kursu ile de birlikte alınabilmektedir. DELE (Diplomas de Espanol como Lengua Extranjera) sınavı, İspanya Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanmakta ve Intituto Cervantes tarafından yapılmaktadır. DELE sınavına hazırlık kursunda sınavın farklı bölümleri üzerinde durulmakta ve öğrenciler, hedefledikleri puana ulaşabilmektedirler. Öğrenciler düzenli olarak deneme sınavı olmakta ve sınav sonucuna göre eksik olduğu bölümler konusunda eğitmenler yardımcı olmaktadır. DELE sınavına her seviyeden İspanyolca bilgiye sahip öğrenci katılabilmekte ve kendi seviyelerine uygun sınıflarda eğitim almaktadırlar.

Gençler için İspanyolca kursu

Lexis İspanyolca dil okulu gençler için İspanyolca kursunda 12 ile 15 yaş grubuna tüm yıl boyunca İspanyolca eğitimi sunulmaktadır. İspanyolca başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyeden İspanyolca bilgiye sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Öğrenciler, kendi dil seviyelerine uygun sınıflarda eğitim almaktadırlar. Bol aktivite programıyla birleştirilen kursta öğrenciler hem İspanyolca öğrenmekte hem de eğlenmektedirler. Gençler için İspanyolca kursunda konaklama, havaalanı karşılaması ve okul servisi bulunmaktadır. Son derece güvenli bir ortamda eğitimlerini sürdüren öğrenciler, dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerle yeni arkadaşlıklar kurmaktadırlar. Lexis İspanyolca dil okulu gençler için İspanyolca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Lexis İspanyolca dil okulunda konaklama

Lexis İspanyolca dil okulunda öğrencilere yurt, aile yanı, paylaşımlı öğrenci evi ve otel konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Okulun yurdunda tek veya iki kişilik yurtlar bulunmakta ve öğrencilerin birlikte vakit geçirebilecekleri ortak alan bulunmaktadır. Bunların yanında kafeterya ve yemek odası da mevcuttur.

Aile yanı konaklamada tüm aileler, okulun yetkilikleri tarafından özenle seçilmekte ve düzenli olarak denetlenmektedirler. İspanyolca pratik yapma açısından ana dili İspanyolca olan ailelerin yanında konaklama son derece avantajlıdır. Öğrenciler, sabah kahvaltısı ve akşam yemeğini aileler ile birlikte yemektedirler.

Paylaşımlı öğrenci evlerinde tüm daireler 2 ya da 3 kişilik olup, öğrenciler odalarda tek veya iki kişi olarak kalabilmektedirler. Tüm evler, tam donanımlı olmakta ve öğrenciler kendi yemeklerini kendileri yapmaktadırlar. Apartmanlar okula en fazla 25 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Lexis İspanyolca dil okulu öğrencileri okulun civarında bulunan otellerde de konaklayabilmektedir.

Lexis İspanyolca dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Malaga’ya günde 1 ya da daha fazla direkt uçuş bulunmaktadır. Uçuşlar genellikle 4 buçuk saat sürmektedir. Malaga havaalanına inen öğrenciler toplu taşıma araçlarını ya da özel taksileri kullanarak konaklama yerlerine ulaşım gerçekleştirebilmektedirler. Talep eden öğrenciler, okulun konaklama hizmetinden faydalanabilmektedir.

Şehir içi ulaşımda otobüs ve özel taksilerin kullanıldığı Malaga’da yürüyerek de birçok yere ulaşım mümkündür. Kentte bulunan otobüsler, şehrin her köşesine ulaşım sağlamaktadır. Malaga’dan şehir dışına ulaşım için ise otobüs ve tren kullanılmaktadır. Lexis İspanyolca dil okulunda eğitim alan öğrenciler, ulaşım sorunu yaşamadan kenti keşfedebilmektedirler.

Lexis İspanyolca dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın