• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Inhispania, Madrid

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Inhispania, Madrid

Madrid Inhispania İspanyolca dil okulu, Gran Via ve Alcala’nın kesiştiği, şehrin en iyi bölgelerinden birinde yer almaktadır. Okul, Cibeles (Real Madrid taraftarlarının buluştuğu yer), belediye binası, Metropolis, Circulo de Bellas Artes terası ve çeşmesi gibi pek çok önemli merkeze yakın mesafededir. Madrid Inhispania İspanyolca dil okulunda öğrencilere sunulan olanaklar arasında modern ekipmanlarla donatılmış sınıflar, kütüphane, multimedya odası, sinema odası, öğrenci salonu ve internet erişimi bulunmaktadır. Okul, Instituto Cervantes tarafından akredite edilmiştir.

Madrid, 1561 yılında İspanya’nın başkenti olmuştur ve aynı zamanda “Comunidad de Madris” özerk topluluğunun da başkentidir. Kentin merkez nüfusu 3,3 milyon dolaylarında olup, yakın bölgelerdeki yerleşim yerleriyle beraber bu rakam 6,5 milyona ulaşmaktadır. İspanya’nın en büyük şehri olan Madrid, en çok kültürel ve sanatsal zenginliği ile bilinmektedir. Karasal bir iklime sahip olan kent, Avrupa’nın en yüksek başkentidir.

Madrid Inhispania İspanyolca dil okulu programları
Genel İspanyolca standart kursu

Madrid Inhispania İspanyolca dil okulu genel İspanyolca standart kursunda haftalık 20 ders (1 ders 45 dakika) İspanyolca eğitimi sunulmaktadır. Dersler hafta içi her gün sabah 10.00’da başlamakta ve 14.00’a kadar sürmektedir. Talep eden öğrenciler kursa ek olarak haftalık 5 bire bir ders de alabilmektedirler. Bire bir derslerde genel konuların dışında öğrencilerin eksik olduğu konulara odaklanılmaktadır. Genel İspanyolca standart kursuna başlangıç seviyeleri yılın belli dönemlerinde başlayabilmekte ve diğer seviyelerde İspanyolca bilgiye sahip olanlar yıl boyunca her pazartesi başlayabilmektedirler.

Genel İspanyolca yoğun kursu

Madrid Inhispania İspanyolca dil okulu genel İspanyolca yoğun kursunda maksimum 9 kişilik sınıflarda haftalık 30 ders İspanyolca eğitim verilmektedir. İspanyolca başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyede öğrencinin katılımına uygun olan kursun başlangıcında İspanyolca seviye tespit sınavı yapılmakta ve sınav sonucuna uygun olarak öğrenciler sınıflara yerleştirilmektedir. Talep eden öğrenciler, haftalık grupla alınan 30 dersin yanında 5 bire bir ders alabilmektedir. Bire bir derslerde öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda konular işlenmektedir. Madrid Inhispania İspanyolca dil okulu genel İspanyolca yoğun kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Akademik yıl ve sömestr programı

Madrid Inhispania İspanyolca dil okulu akademik yıl ve sömestr programına minimum 12 hafta kayıt kabul edilmektedir. Uzun süre İspanyolca eğitimi almak isteyen öğrenciler için tasarlanan bu program genel İspanyolca kurslarına oranla indirimli fiyata sahiptir. Eğitimler haftalık 20 ders veya 25 dersten (20 ders grupla ve 5 ders bire bir) oluşmaktadır. İspanyolca dil seviyesi fark etmeksizin her hangi bir seviyede bilgi sahibi olan öğrenciler yıl boyunca her pazartesi (başlangıç seviyeleri hariç) kursa başlayabilmektedirler. Akademik yıl ve sömestr programında sınıflar seviyelere göre ayrılmış olup, öğrenciler kendi İspanyolca seviyelerine uygun sınıfta eğitim almaktadırlar. Kursun sınıflarında ortalama 6 öğrenci ve maksimum 9 öğrenci bulunmaktadır. Madrid Inhispania İspanyolca dil okulu akademik yıl ve sömestr kursuna 18 yaş ve üzeri öğrenciler kabul edilmektedir.

Bire bir İspanyolca kursu

Madrid Inhispania İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursu, kişisel, mesleki ve özel amaçları için İspanyolca öğrenmek isteyenlere yönelik olarak tasarlanmıştır. Kursa başlangıç seviyeleri dâhil her seviyeden öğrenciler, yıl boyunca her pazartesi başlayabilmektedir. Bire bir İspanyolca kursunda ders programı, içeriği ve süresi tamamen öğrencilerin istek, ihtiyaç ve İspanyolca seviyelerine bağlı olarak ayarlanmaktadır. Kursu öğrenciler tek başlarına alabildiği gibi 4 ile 5 kişilik gruplar halinde de alabilmektedir. Grup olarak alınacak kurslarda katılımcıların aynı İspanyolca seviyeye sahip olmaları ve aynı amaç için İspanyolca öğrenmek istemeleri beklenmektedir. Kurs sonunda öğrencilere seviyelerine uygun sertifikalar verilmektedir. Madrid Inhispania İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İş İspanyolcası kursu

Madrid Inhispania İspanyolca dil okulu iş İspanyolcası kursu, çalışanlara, işverenlere ve profesyonellere yönelik olup, iş ortamlarında akıcı ve kendilerine güvenle İspanyolca konuşabilmeleri için tasarlanmıştır. Kursta haftalık 30 ders (20 ders genel İspanyolca ve 10 ders iş İspanyolcası) verilmektedir. Derslerde İspanyolca toplantılar, görüşmeler, sunumlar, yazışmalar ve çok daha fazla konu hakkında eğitimler verilmektedir. İş İspanyolcası kursunda eğitimler 2 hafta sürmekte ve kursun yıl boyunca belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır. Kursa minimum orta seviyede İspanyolca bilgiye sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Madrid Inhispania İspanyolca dil okulu iş İspanyolcası kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Sınavlara hazırlık kursları

Madrid Inhispania İspanyolca dil okulunda DELE sınavına hazırlık kursu sunulmaktadır. DELE (Diploma de Espanol como Lengua Extranjera), İspanyolca eğitim veren üniversite ya da kolejlere gitmek isteyen veyahut İspanyol şirketlerinde çalışmak isteyenlerin İspanyolca dil seviyelerini kanıtlamak için girdikleri İspanya Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir ölçme sınavıdır. Madrid Inhispania İspanyolca dil okulu DELE sınavına hazırlık kursu, haftalık 30 ders olarak sunulmaktadır. Öğrenciler, 30 dersin 20’sinde genel İspanyolca ve 10’unda sınava hazırlık eğitimi almaktadırlar. İspanyolca başlangıç ve ileri seviyeler arasında olan herkesin kabul edildiği kursta eğitimler 4 ya da 8 hafta sürmektedir. DELE sınavına hazırlık kursları yılın belli dönemlerinde yapılmaktadır. Kursun sınıf mevcudiyeti maksimum 5 kişiden oluşmaktadır.

Madrid Inhispania İspanyolca dil okulunda konaklama

Madrid Inhispania İspanyolca dil okulunda öğrencilere yurt, aile yanı, paylaşımlı öğrenci evi ve otel konaklaması sunulmaktadır. Yurt, haziran ve eylül aylarında konaklamaya uygundur. Öğrenciler tek veya iki kişilik odalarda konaklamaktadırlar. Yurtta 18 ile 30 yaş arası kişilerin kalmasına izin verilmektedir. Yurdun okula uzaklığı yürüyerek 20 dakika sürmektedir. 24 saat güvenlik hizmeti ve ücretsiz internet erişimi mevcuttur. Öğrenciler sadece kahvaltı ya da hem kahvaltı hem akşam yemeği seçeneğinden faydalanabilmektedir. Yurtta banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanlarıdır.

Aile yanı konaklamada evler, okula en fazla toplu taşıma ile 20 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Öğrenciler evlerde tek kişilik odalarda kalmakta ve her evde internet erişimi mevcuttur. Aile yanı konaklamada öğrenciler, evin mutfağını kullanarak kendi yiyeceklerini hazırlayabilmektedirler. Ya da kahvaltı ve akşam yemeğini aile ile birlikte yiyebilmektedirler. Evlerde banyo ve tuvaletler aile ile birlikte paylaşımlı olarak kullanılmaktadır.

Paylaşımlı öğrenci evleri, uluslararası bir atmosferde yaşamak isteyen ve diğer ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaşlık kurmak isteyen öğrenciler için idealdir. Öğrenciler isteklerine bağlı olarak odalarda tek veya iki kişi olarak kalabilmektedir. Paylaşımlı öğrenci evleri okula 10 ile 20 dakika arasında değişen yürüme mesafesinde yer almaktadırlar. Mutfak, banyo ve tuvalet alanları paylaşımlı olarak kullanılmaktadır.

Madrid Inhispania İspanyolca dil okulu civarında pek çok otel seçeneği bulunmaktadır. Öğrenciler, bu otellerden okulun da tavsiye ettiği birinde konaklayabilmektedirler. Otel konaklaması maliyet bakımından diğer konaklamalara göre pahalı olduğu için daha çok çalışanlar tarafından tercih edilmektedir.

Madrid Inhispania İspanyolca dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Madrid’e direk uçuş bulunmaktadır. Uçuşlar her gün olup, yaklaşık 3 buçuk saat sürmektedir. Madrid havalimanına inen öğrenciler, toplu taşıma araçları veya özel taksileri kullanarak okullarına ulaşabilmektedir. Talep eden okulun havalimanı karşılama hizmetinden faydalanabilir.

Şehir içi ulaşım konusunda dünyanın en iyi şehirleri arasında yer alan Madrid, Avrupa’nın ikinci büyük metro ağına sahiptir. Kentte metrodan başka otobüs, tren ve özel taksiler kullanılmaktadır. Şehirdeki en rahat ulaşım arası metro olup, otobüsler ile de kentin pek çok yerine gidilebilmektedir. Trenler ise daha çok şehir dışı ulaşımlarda kullanılmaktadır.

Madrid Inhispania İspanyolca dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın