• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

İMSOL - Instituto Mediterráneo Sol, Granada

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - İMSOL - Instituto Mediterráneo Sol, Granada

1992 yılında kurulan Granada IMSOL İspanyolca dil okulu, Granada’da Alhamra sarayına yakın, şehrin merkezinde El Realejo’da yer alan okul, Puerta Real, the Cathedral, Gran Via de Colon, tiyatrolar, restoranlar, oteller ve alışveriş merkezlerine 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Istituto Cervantes tarafından akredite edilen Granada IMSOL İspanyolca dil okulunda tam donanımlı 5 derslik, kütüphane, bilgisayar laboratuvarı and ücretsiz internet bağlantısı yer almaktadır. Okulun eğitmenleri ana dili İspanyolca olan kişilerden oluşmakta ve eğitmenler akademik özgeçmişleri göz önünde bulundurularak işe alınmaktadır.

Granada, İspanya’nın Endülüs Bölgesi’nde kurulmuştur. Kent, Endülüs Emevileri’nden kalan El Hamra Sarayı ile ünlüdür. Granada 1492’de Kraliçe Isabel ve kocası Ferdinand’a son teslim olan Müslüman şehirdir. Yürümek ve düş kurmak için yaratılmış bir şehir olarak anılan Granada, Endülüsler zamanında iki tepeye kurulmuştur ve Hristiyan egemenliğine geçtikten sonra vadiye yayılmıştır. Granada, İspanya’da en iyi tapasların yenebildiği bir yerdir. Turistik açıdan da son derece değerli olan kentte görülmesi gereken yerler arasında El Hamra Sarayı, Granada Katedrali, Arc of Elvira, Park Federico Garcia Lorca, V. Charles Sarayı ve Generalife bulunmaktadır.

Granada IMSOL İspanyolca dil okulu programları
Genel İspanyolca standart kursu

Granada IMSOL İspanyolca dil okulu genel İspanyolca standart kursunda haftalık 20 ders (1 ders 45 dakika) işlenmekte ve dersler sabah ya da öğleden sonra alınabilmektedir. Öğrenciler derslerde İspanyolca okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi tüm iletişim becerileri üzerine eğitim almaktadırlar. Genel İspanyolca standart kursuna İspanyolca temel seviyeden ileri seviyeye kadar her seviyede bilgisi olan öğrenciler kabul edilmektedir. Kurs başlangıcında öğrenciler İspanyolca seviye tespit sınavı olmakta ve sınav sonucuna uygun olarak sınıflara yerleştirilmektedirler. Granada IMSOL İspanyolca dil okulu genel İspanyolca standart kursunda minimum 1 hafta kayıt kabul edilmekte ve yıl boyunca kursa her pazartesi başlanabilmektedir.

Genel İspanyolca yoğun kursu

Granada IMSOL İspanyolca dil okulu genel İspanyolca yoğun kursu, daha kısa zamanda hızlı bir şekilde İspanyolca iletişim becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Eğitimler haftalık 25 ders ve 30 ders olarak iki farklı yoğunlukta sunulmaktadır. Öğrenciler tercih ettikleri yoğunlukta eğitim alabilmektedir. Genel İspanyolca yoğun kursunda İspanyolca temel seviyeden itibaren bilgi sahibi olan öğrenciler yıl boyunca her pazartesi kursa başlayabilmektedirler. Kursta eğitimler sabah ya da öğleden sonra ders seçeneğinde alınabilmektedir. Granada IMSOL İspanyolca dil okulu genel İspanyolca yoğun kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Bire bir İspanyolca kursu

Granada IMSOL İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursu, bireysel öğrenmeyi tercih eden, kursa gitmek için kısıtlı zamanı olan ve özel amaçları için İspanyolca öğrenmek isteyenler için tasarlanmıştır. Eğitimler haftalık 10, 15 veya 20 dersten oluşmaktadır. Öğrenciler dersleri bire bir alabilecekleri gibi okuldaki diğer kurslara da ek olarak alabilmektedirler. Bire bir İspanyolca kursunda ders programı, içeriği ve süresi tamamen öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulmaktadır. Granada IMSOL İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursunda İspanyolca temel ile ileri seviyeler arasında olan öğrenciler katılabilmektedir.

Öğretmenler için İspanyolca kursu

Granada IMSOL İspanyolca dil okulu öğretmenler için İspanyolca kursuna minimum 2 hafta kayıt kabul edilmekte ve eğitimler toplamda 4 hafta sürmektedir. Kurs, ana dili İspanyolca olmayan İspanyolca öğretmenlerinin İspanyolcayı doğru bir şekilde öğretebilmeleri için tasarlanmıştır. Haftalık 20 ders işlenen kursta öğretmen adayları eğitim vermek istedikleri yaş gruplarına göre ders görmektedirler. İlkokul ve ortaokul öğrencilerine eğitim verecek adayların en az orta seviye İspanyolca bilgiye sahip olmaları, günlük hayatta rahatlıkla iletişim kurabilmek isteyen öğrencilere eğitim verecek adayların orta üstü İspanyolca seviyeye ve profesyonellere eğitim verecek olana adaylarım ileri seviyede İspanyolca bilgiye sahip olmaları gerekmektedir. Öğretmenler için İspanyolca kursunun yıl boyunca belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

İş İspanyolcası kursu

Granada IMSOL İspanyolca dil okulu iş İspanyolcası kursu, çalışanların, işverenlerin ve yeni mezunların iş ortamlarında akıcı ve kendilerine güvenle İspanyolca konuşabilmeleri için tasarlanmıştır. İş İspanyolcası kursunda haftalık 10 ders verilmektedir. Kursa en az orta seviye İspanyolca bilgiye sahip öğrenciler kabul edilmektedir. İş İspanyolcası derslerinde toplantılar, görüşmeler, sunumlar, raporlar ve yazışmalar gibi genel konular işlenmektedir. Granada IMSOL İspanyolca dil okulunda genel iş İspanyolcasının dışında turizm İspanyolcası kursu ve tıp İspanyolcası kursları da verilmektedir. Mesleklere yönelik olan bu kurslarda da haftalık 10 ders işlenmekte ve en az orta seviye İspanyolca bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Granada IMSOL İspanyolca dil okulu iş İspanyolcası ve mesleklere yönelik İspanyolca kurslarına yıl boyunca her pazartesi başlanabilmektedir.

Flamenko ve İspanyolca kursu

Granada IMSOL İspanyolca dil okulu Flamenko dansı ve İspanyolca kursunda hafta içi her gün 4 ders genel İspanyolca ve 2 ders Flamenko dans dersi verilmektedir. Haftalık toplamda 30 ders olarak verilen eğitimlere İspanyolca temel seviyeden itibaren bilgi sahibi olan öğrenciler katılabilmektedir. Öğrenciler, İspanyolca derslerinde İspanyolca iletişim becerileri üzerine eğitim almakta ve Flamenko derslerinde profesyoneller dansçılardan uygulamalı olarak eğitim almaktadırlar. Flamenko ve İspanyolca kursu sınıflarında en fazla 8 öğrenci bulunmaktadır. Kursun yıl boyunca belli başlangıç tarihleri mevcuttur. Granada IMSOL İspanyolca dil okulu Flamenko dansı ve İspanyolca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İspanyolca sınavlarına hazırlık kursları

Granada IMSOL İspanyolca dil okulunda DELE (Diplomas de Espanol como Lengua Extranjera) sınavına hazırlık kursu sunulmaktadır. DELE sınavı İspanya Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanana ve Intituto Cervantes tarafından yapılan tek resmi İspanyolca seviye ölçme sınavıdır. Granada IMSOL İspanyolca dil okulu DELE sınavına hazırlık kursuna her seviyeden İspanyolca bilgiye sahip öğrenciler katılabilmektedir. Haftalık 20 ders olarak işlenen DELE sınavına hazırlık kursunda öğrenciler, sınavla ilgili tüm bilgileri öğrenmekte ve sınava iyi bir şekilde hazırlanarak hedefledikleri puana ulaşabilmektedirler. Dersler hafta içleri sabah ya da öğleden sonra alınabilmektedir. Granada IMSOL İspanyolca dil okulu DELE sınavına hazırlık kursuna minimum 1 hafta katılım kabul edilmekte ve kursa yıl boyunca her pazartesi başlanabilmektedir.

Granada IMSOL İspanyolca dil okulunda konaklama

Granada IMSOL İspanyolca dil okulunda öğrencilere aile yanı konaklama, paylaşımlı öğrenci evi ve otel konaklaması seçenekleri sunulmaktadır. Aile yanı konaklamada öğrencilere yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği) ve tam pansiyon (kahvaltı, öğle ve akşam yemeği) seçenekleri sunulmaktadır. Öğrenciler evlerde isteklerine bağlı olarak tek veya iki kişilik odalarda konaklamaktadırlar. Evlerde banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanlarıdır.

Paylaşımlı öğrenci evleri tamamen eşyalı olup, öğrencilerin sadece kişisel eşyalını ve kıyafetlerini getirmeleri yeterlidir. Öğrenciler, odalarda isteklerine bağlı olarak tek veya iki kişi olarak kalabilmektedirler. Paylaşımlı evlerde salon, mutfak, banyo ve tuvalet ortak kullanım alanlarıdır. Öğrenciler yemeklerini kendileri hazırlamaktadırlar.

Granada IMSOL İspanyolca dil okulu öğrencileri okula yakın konumda yer alan ve okulun da tavsiye ettiği otellerde konaklayabilmektedirler. Otel konaklaması diğer konaklama seçeneklerine göre daha maliyetli olup, çalışanlar ve işverenler tarafından tercih edilmektedir.

Granada IMSOL İspanyolca dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Granada’ya doğrudan uçuş bulunmadığından dolayı öğrencilerin Madrid veya Barcelona üzerinden aktarmalı gitmeleri gerekmektedir. Granada havaalanına inen öğrenciler, toplu taşıma araçları ya da özel taksiler ile konaklama yerlerine gidebilmektedirler. Talep eden öğrenciler, okulun havaalanı karşılama hizmetinden de faydalanabilmektedir.

Granada şehir içi ulaşımında otobüs ve özel taksiler kullanılmaktadır. Ulaşım sorunu bulunamayan kentte otobüsler ile her yere ulaşmak mümkündür. Granada IMSOL İspanyolca dil okulu öğrencileri ulaşımda sıkıntı yaşamadan kenti keşfedebilmektedirler.

Granada IMSOL İspanyolca dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın