• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Hispania, Escuela de Español, Valencia

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Hispania, Escuela de Español, Valencia

Valencia Hispania Escuela de Espanol dil okulu, 2002 yılında Valencia şehrinde Rectorat üniversitesinin alanında İspanyolca eğitimi sunmaktadır. Okul, Valencia’nın alışveriş merkezine, restoranlara ve kafelere 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Valencia Hispania Escuela de Espanol dil okulunda öğrencilere sunulan olanaklara arasında kütüphane, öğrenci salonu ve teras yer almaktadır. Okulun eğitmenleri alanında deneyime sahip kişilerden oluşmakta ve öğrencileri derse katılıma teşvik etmektedirler. Öğrenciler, ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlediği sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Valencia, Romalılar tarafından kurulan ve birçok farklı kültüre ev sahipliği yapmış olan bir şehir olup, eski Valencia Krallığının başkentidir. Valencia, nüfus bakımından İspanya’nın üçüncü büyük şehridir. Akdeniz’e kıyısı bulunan kent, Barcelona’ya yaklaşık 4 saat ve Madrid’e 3 saat uzaklıktadır. Valencia’nın Akdeniz sahillerine Costa del Azahar ismi verilmektedir. Akdeniz ikliminin etkili olduğu şehirde yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise serin geçmektedir. Valencia’nın turistik açıdan önemli merkezleri arasında City of Arts and Sciences, Llotja de la Seda, Valencia Bioparc, Torres de Serranos, Valencia Cathedral ve Mercado Central yer almaktadır.

Valencia Hispania Escuela de Espanol dil okulu
Genel İspanyolca kursu

Valencia Hispania Escuela de Espanol dil okulu genel İspanyolca kursunda maksimum 10 kişilik sınıflarda İspanyolca eğitim verilmektedir. Minimum 1 hafta kayıt kabul eden kursa yıl boyunca her pazartesi başlamak mümkündür. Eğitimler haftalık 20 saat olarak verilmekte ve derslerde İspanyolca okuma, yazma, dinleme, konuşma, dilbilgisi ve kelime bilgisi üzerine konular işlenmektedir. Genel İspanyolca kursunda İspanyolca temel seviyeden ileri seviyeye kadar herhangi bir seviyede İspanyolca bilgisi olan öğrencilere ders verilmektedir. Valencia Hispania Escuela de Espanol dil okulu genel İspanyolca kursu başlangıcında öğrencilere İspanyolca seviye tespit sınavı yapılmakta ve sınav sonucuna uygun olarak sınıf yerleştirilmesi yapılmaktadır.

Bire bir İspanyolca kursu

Valencia Hispania Escuela de Espanol dil okulu bire bir İspanyolca kursunda hafta içi her gün dersler işlenmektedir. Kurs, kısa zamanda hızlı bir şekilde İspanyolca iletişim becerilerini geliştirmek isteyenler için tasarlanmıştır. Bire bir İspanyolca kursunda ders programı, içeriği ve süresi tamamen öğrencilerin istek, ihtiyaç ve İspanyolca seviyelerine uygun olarak hazırlanmaktadır. Kursta İspanyolca temel seviyeden itibaren her seviyede öğrencilere eğitim sunulmaktadır. Valencia Hispania Escuela de Espanol dil okulu bire bir İspanyolca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İş İspanyolcası kursu

Valencia Hispania Escuela de Espanol dil okulu iş İspanyolcası kursu, çalışanlar, işverenler ve meslek sahiplerinin iş ortamlarında İspanyolca ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tasarlanmıştır. Kursa minimum orta seviyede İspanyolca bilgiye sahip öğrenciler kabul edilmektedir. İş İspanyolcası kursunda genel iş İspanyolcası üzerine eğitim verilirken turizm, hukuk, uçak hostesliği, sağlık ve hizmet gibi farklı sektörlere yönelik de eğitimler sunulmaktadır. Ayrıca, İspanyol tarihi, sanatı ve sineması üzerine ders almak isteyenlere de eğitim sunulmaktadır. Genel iş İspanyolcası derslerinde İspanyolca toplantılar, görüşmeler, yazışmalar, raporlar ve sunular üzerine konular işlenirken mesleklere yönelik derslerde mesleki terminoloji öğretilmektedir. Valencia Hispania Escuela de Espanol dil okulu iş İspanyolcası kursuna en az 2 hafta kayıt kabul edilmektedir.

Üniversiteye hazırlık İspanyolca kursu

Valencia Hispania Escuela de Espanol dil okulu üniversiteye hazırlık İspanyolca kursu, haftalık 20 saat İspanyolca eğitimi sunmakta ve dersler genel İspanyolca ile DELE sınavına hazırlık birleşiminden oluşmaktadır. Kursta en az 30 hafta ve en fazla 52 hafta eğitim alınmaktadır. Derslerde akademik anlamda İspanyolca not alma, ödev hazırlama, araştırma yapma ve sunum yapma gibi akademik hayat için gerekli konular üzerine eğitim sunulmaktadır. Öğrencilere verilen eğitimlerin dışında üniversite ile bölüm seçimi ve kayıt aşaması hakkında danışmanlık hizmeti de verilmektedir. Üniversiteye hazırlık İspanyolca kursu öğrencilerinin en az orta seviyede İspanyolca bilgiye sahip olmaları gerekmektedir. Kursun sınıf mevcudiyeti maksimum 10 kişiden oluşmaktadır. Valencia Hispania Escuela de Espanol dil okulu üniversiteye hazırlık İspanyolca kursuna yıl boyunca her pazartesi başlanabilmektedir.

Öğretmenler için İspanyolca kursu

Valencia Hispania Escuela de Espanol dil okulu öğretmenler için İspanyolca kursu, ana dili İspanyolca olmayan İspanyolca öğretmenleri için tasarlanmıştır. Haftalık 20 saat olarak işlenen derslerde öğretmen adaylarına öğretme metotları, stratejileri ve İspanyolca dil bilimi ile ilgili eğitim verilmektedir. Öğretmenler için İspanyolca kursunda eğitimler 2 hafta sürmektedir. Kursa orta üstü ve ileri İspanyolca seviyeye sahip öğretmen adayları kabul edilmektedir. Valencia Hispania Escuela de Espanol dil okulu öğretmenler için İspanyolca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Sınavlara hazırlık kursları

Valencia Hispania Escuela de Espanol dil okulunda DELE (Diploma de Espanol como Lengua Extranjera) sınavına hazırlık kursu verilmektedir. DELE sınavı uluslararası geçerliliği bulunan ve İspanya Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan İspanyolca dil seviyesi ölçme sınavıdır. Valencia Hispania Escuela de Espanol dil okulu DELE sınavına hazırlık kursuna İspanyolca A1 seviyesinden C2 seviyesine kadar herhangi bir seviyede bilgisi olan öğrencilerin katılımı için uygundur. Kursta haftalık 20 saat eğitim sunulmakta olup, derslerde sınava ilişkin tüm bilgiler verilmekte ve öğrenciler hedefledikleri puana ulaşabilmektedir. DELE sınavına hazırlık kursu 4 veya 8 haftalık ders vermektedir. Kursun sınıf mevcudiyeti en fazla 10 kişiden oluşmaktadır.

Valencia Hispania Escuela de Espanol dil okulunda konaklama

Valencia Hispania Escuela de Espanol dil okulunda öğrencilere yurt, aile yanı ve paylaşımlı öğrenci evi konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Öğrencilere sunulan yurt, üniversite yurdu olup, öğrenciler odalarda iki kişi olarak kalmaktadırlar. Yurtta banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanlarıdır.

Aile yanı konaklama, İspanyol kültür ve yaşamını yakından tanımanın en iyi yollarından biridir. Öğrenciler aile yanında tek veya iki kişilik odalarda kalmaktadırlar. Evde kahvaltı ve akşam yemekleri aile ile birlikte yenmektedir. Aile yanı konaklamada banyo ve tuvalet alanları aile ile paylaşımlı olarak kullanılmaktadır.

Paylaşımlı öğrenci evleri, özgür ve rahat bir ev ortamında konaklamak isteyen öğrenciler için idealdir. Öğrenciler, evin tüm maddi giderlerini ortaklaşa karşılamaktadırlar. Genelde 2 veya 4 odalı olan evlerde öğrenciler tercihlerine göre odalarda tek veya iki kişi olarak kalmaktadır. Paylaşımlı öğrenci evlerinde haftalık temizlik hizmeti ve internet bağlantısı mevcuttur. Öğrenciler mutfak, salon, banyo ve tuvalet olanlarını paylaşımlı olarak kullanmaktadırlar.

Valencia Hispania Escuela de Espanol dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Valencia’ya her gün yaklaşık 4 saat süren doğrudan uçuşlar bulunmaktadır. Valencia havaalanına inen öğrenciler, toplu taşıma araçlarını ya da otobüsleri kullanarak konaklama yerlerine ulaşım gerçekleştirebilmektedir. Talep eden öğrenciler okulun havaalanı karşılama hizmetinden faydalanabilmektedir.

Valencia şehir içi ulaşım oldukça rahat olup, otobüs, metro ve özel taksiler kullanılmaktadır. Otobüs ve metro ile şehrin her yerine ulaşım mümkündür. Valencia Hispania Escuela de Espanol dil okulu öğrencileri ulaşımda sıkıntı yaşamadan kenti keşfedebilmektedir.

Valencia Hispania Escuela de Espanol dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın