• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Eureka, Madrid

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Eureka, Madrid

Madrid Eureka İspanyolca dil okulu, 1998 yılından bu yana İspanyolca eğitimi sunmakta olup, şehrin tarihi merkezinde La Puerta del Sol, El Palacio Real ile La Plaza Mayor arasında yer almaktadır. Yaklaşık 150 yıllık tarihi binada bulunan okul, yakın zamanda binası yenilemiş ve restore ettirmiştir. Madrid Eureka İspanyolca dil okulu, Instituto Cervantes tarafından akredite edilmiştir. Modern imkânlara sahip olan okulda tüm sınıflar klimalı olup, görsel-işitsel donanıma sahiptir. Ayrıca, okulda kütüphane, video odası ve öğrencilerin kullanabilecekleri bilgisayarlar mevcuttur. Okulun eğitmenleri İspanyolca dil öğretimi konusunda sertifika sahibi ve deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Madrid Eureka İspanyolca dil okulu öğrencileri ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlediği sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Avrupa’nın en yüksek başkentlerinden biri olan Madrid, İspanya’nın başkentidir. Kent, İber yarımadasının orta kesiminde yer alır. Madrid, zengin tarihi mirasının yanı sıra canlı bir kültür ve sanat merkezi olarak da önem taşımaktadır. İstanbul, Londra, Berlin ve Paris’ten sonra Avrupa’nın en kalabalık beşinci şehri olan Madrid’in nüfusu 3.5 milyon civarındadır. Kentin görülmesi gereken yerleri arasında Palacio Real de Madrid, Puerta del Sol, Almudena Katedrali, Prado müzesi, Gran Via, Plaza de Cibeles, Plaza de Oriente, Puerta de Alcala, Plaza de Santa Ana, Reina Sofia müzesi, kraliyet botanik parkı, Santiago Bernabeu stadyumu, denizcilik müzesi ve Jardines de Sabatini bulunmaktadır.

Madrid Eureka İspanyolca dil okulu programları
Genel İspanyolca standart kursu

Madrid Eureka İspanyolca dil okulu genel İspanyolca standart kursu, günlük hayatta İspanyolca iletişim kurmak için gerekli beceriyi öğrencilere kazandırmak üzerine tasarlanmıştır. Kursta haftalık 20 saat ders verilmekte ve dersler sabah 09.00’da başlamakta ve 13.00’a kadar sürmektedir. Hafta içi her gün işlenen derslerde öğrenciler, İspanyolca okuma, yazma, dinleme, konuşma, dil bilgisi ve telaffuz eğitimi almaktadırlar. Genel İspanyolca standart kursunda 6 seviyede (A1, A2, B1, B2, C1, C2) eğitim verilmektedir. Öğrenciler kendi İspanyolca seviyelerine uygun sınıflarda eğitim almaktadırlar. Madrid Eureka İspanyolca dil okulu genel İspanyolca standart kursu sınıflarında maksimum 8 öğrenci bulunmaktadır.

Genel İspanyolca yoğun kursu

Madrid Eureka İspanyolca dil okulu genel İspanyolca yoğun kursunda haftalık 30 saat eğitim verilmektedir. Dersler hafta içi her gün saat 09.00 ile 16.00 arasında yapılmaktadır. Öğrenciler derslerde İspanyolca iletişim konuları üzerine ders işlerken İspanyol kültürü, tarihi, sanatı ve edebiyatı hakkında da eğitim almaktadırlar. Genel İspanyolca yoğun kursunda her seviyeden İspanyolca bilgisine sahip öğrenciler katılabilmektedir. Kurs başlangıcında İspanyolca seviye tespit sınavına göre öğrenciler sınıflara yerleştirilmektedir. İsteyen öğrenciler, yoğun İspanyolca kursuyla beraber İspanyol yemekleri üzerine ya da Flamenko dansı üzerine eğitim alabilmektedirler. Kursun sınıf mevcudiyeti en fazla 8 öğrenciden oluşmaktadır. Madrid Eureka İspanyolca dil okulu genel İspanyolca yoğun kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Bire bir İspanyolca kursu

Madrid Eureka İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursu, dil öğrenmek için sınırlı zamanı olan ve özel amaçları (iş İspanyolcası, akademik İspanyolca vs.) ya da genel iletişim için İspanyolca öğrenmek isteyenler için tasarlanmıştır. Bire bir İspanyolca kursu, öğrencilerin ilgi, istek ve ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulmaktadır. Minimum 55 dakikadan oluşan dersleri ile bire bir İspanyolca kursu, tek olarak alınabileceği gibi diğer kurslara da ek olarak alınabilmektedir. İspanyolca dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden İspanyolca bilgiye sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Madrid Eureka İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursuna yıl boyunca her hangi bir gün başlanabilmektedir.

Gruplar için İspanyolca kursu

Madrid Eureka İspanyolca dil okulu gruplar için İspanyolca kursu, aynı kurumda çalışan, aynı okulda eğitim gören ya da aynı amaçlar için İspanyolca öğrenen öğrenciler için tasarlanmıştır. Minimum 5 kişilik gruplara eğitim verilmektedir. Kursta ders programı, içeriği ve zamanı grubun isteklerine göre düzenlenmektedir. Her seviyeden İspanyolca bilgiye sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Öğrencilerin grupla eğitim alabilmeleri için aynı İspanyolca dil seviyesinde olmaları gerekmektedir. Madrid Eureka İspanyolca dil okulu gruplar için İspanyolca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Staj ve İspanyolca

Madrid Eureka İspanyolca dil okulu staj ve İspanyolca kursu, genel İspanyolca standart kurs ile bir İspanyol şirketinde stajdan oluşmaktadır. Öğrenciler, kursta aldıkları eğitimi staj esnasında iletişim kurarak pratik yapabilmektedirler. Staj ve İspanyolca kursuna minimum 4 hafta kayıt kabul edilmektedir. Madrid Eureka İspanyolca dil okulu staj ve İspanyolca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Sınavlara hazırlık kursları

Madrid Eureka İspanyolca dil okulunda DELE (Diploma de Espanol como Lengua Extranjera) sınavına hazırlık kursu sunulmaktadır. DELE, uluslararasınca tanınan İspanyolca sınav olup, Instituto Cervantes tarafından yapılan resmi bir sınavdır. Yılda 5 defa yapılan sınava Madrid Eureka İspanyolca dil okulunun vermiş olduğu kursla öğrenciler, iyi şekilde hazırlanmaktadırlar. Sınav dört farklı (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) bölümden oluşmakta ve öğrenciler aldıkları eğitim ile hedefledikleri puana ulaşabilmektedirler. Madrid Eureka İspanyolca dil okulunda DELE sınavına hazırlık kursunda 4 ya da 8 haftalık eğitim verilmektedir. Kursun sınıflarında maksimum 8 öğrenci bulunmaktadır.

Madrid Eureka İspanyolca dil okulunda konaklama

Madrid Eureka İspanyolca dil okulunda aile yanı, paylaşımlı öğrenci evi, stüdyo daire ve otel konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Aile yanı konaklamada evler, okula farklı uzaklıklarda olup, en fazla metro ile 20 dakika sürmektedir. Öğrenciler tek kişilik odalarda kalmakta ve sadece kahvaltı, yarım pansiyon ya da tam pansiyon yemek seçeneklerinden istediklerini tercih edebilmektedirler.

Paylaşımlı öğrenci evleri, iki odalı olabildiği gibi 7 odalı ve 3 banyolu gibi büyük ev seçenekleri de bulunmaktadır. Evlerde tüm eşyalar mevcuttur. Öğrenciler odalarda isteğe bağlı olarak tek veya iki kişi olarak kalabilmektedirler. Paylaşımlı öğrenci evlerinde internet bağlantısı bulunmaktadır. Öğrenciler, ev kirası, fatura ve alışveriş gibi tüm giderleri ortak olarak karşılamaktadırlar. Madrid Eureka İspanyolca dil okulunda öğrenciler yalnız olarak stüdyo dairelerde de kalabilmektedirler. Okulun anlaşmalı olduğu ve okula yakın mesafede yer alan 12 tane stüdyo daire bulunmaktadır. Stüdyo dairelerde yatak odası, oturma odası, mutfak, banyo ve tuvalet mevcuttur. Stüdyo dairelerde öğrenciler 2 kişi olarak kalmak isterlerse aynı odayı paylaşmaktadırlar.

Madrid Eureka İspanyolca dil okulu civarında pek pek çok otel seçeneği bulunmaktadır. Öğrencilerin isteğine bağlı olarak okulun yetkilileri otel konaklaması ayarlamaktadır. Otel konaklaması diğer konaklama türlerine göre daha maliyetli olup, çalışanlar ve yöneticiler tarafından tercih edilmektedir.

Madrid Eureka İspanyolca dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Madrid’e her gün yaklaşık 3 buçuk saat süren doğrudan uçuş bulunmaktadır. Madrid havaalanına inen öğrenciler toplu taşıma araçlarını ya da özel taksileri kullanarak konaklama yerlerine ve okullarına gidebilmektedir. Talep öğrenciler okulun havaalanı karşılama hizmetinden faydalanabilir.

Toplu taşıma alanında dünyanın en iyileri arasında olan Madrid, Londra’dan sonra Avrupa’nın ikinci büyük metro hattına sahiptir. Madrid şehir içi ulaşımda otobüs, metro, tren ve özel taksiler kullanılmaktadır. Metro şehirdeki en rahat ulaşım aracı olarak kullanılmakta ve otobüsler ile aynı bilet kullanılmaktadır. Metro ile ulaşım sağlanmayan yerlere otobüs ile gidebilmek mümkündür. Tren, Madrid’den çevre banliyölere ulaşım sağlamaktadır.

Madrid Eureka İspanyolca dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın