• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Debla Cursos de Español, Malaga

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Debla Cursos de Español, Malaga

Debla İspanyolca dil okulu, 1979 yılında Malaga’da Gibralfaro dağının eteklerinde kurulmuştur. Okulun adı olan “Debla” popüler bir Flamenko şarkısıdır. Okul, tarihi şehir merkezine ve sahile 10 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Debla İspanyolca dil okulu her yıl dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilere uluslararası bir ortamda eğitim vermektedir. Geniş bir bahçesi olan okulun, neredeyse her katında terası bulunmaktadır. Debla İspanyolca dil okulu, Cervantes Enstitüsü tarafından akredite edilmiştir. Okulda öğrencilerin yararlanabilecekleri ücretsiz internet bağlantısı ve boş zamanlarını geçirebilecekleri oturma odası mevcuttur. Debla İspanyolca dil okulu öğrencileri, ders sonları ve hafta sonları okulun düzenlediği sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.


Akdeniz’e komşu ve turistik açıdan önemli plajlara sahip olan Malaga, İspanya’nın güneyindeki en büyük şehridir. Kent ayrıca İspanya’nın en büyük ikinci limanını barındırmaktadır. Geniş bir coğrafi alana yayılmış olan bu kent, 160km sahil şeridine ve 2011 yılı sayımına göre 568.030 kişilik nüfusa sahiptir. Malaga, doğu ve güney sahillerine sahip olduğundan her daim ziyaretçilerin zevk alabileceği farklı özellikteki plajlarının olması nedeniyle her yıl çok sayıda turist çekmektedir. İspanya’nın en kozmopolit şehirlerinden biri olan Malaga, muhteşem güneş ışıltısına, unutulmaz damak tadına sahip balık restoranlarına ve kültürel açıdan zengin tarihi mekânlara sahiptir. Kentin görülmesi gereken yerleri arasında Museo Picasso Malaga, Alcazaba Malaga, Malaga Cathedral, Gibralfaro, Guadalhorce ve Feria de Agosto yer almaktadır.

Genel İspanyolca standart kursu

Debla İspanyolca dil okulu genel İspanyolca standart kursunda hafta içi her gün günde 4 saat ders işlenmektedir. Kursta İspanyolca başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyede öğrenci kabul edilmektedir. Her gün yapılan 4 saat dersin ilk 2 saatinde ödev incelemesi, yeni dilbilgisi ve kelime bilgisi konuları işlenmekte kalan 2 saatte ise, İspanyolca okuma, dinleme, konuşma üzerine video gösterimi ve müzik dinletisi yapılmaktadır. Genel İspanyolca standart kursunda maksimum 8 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir. Yıl boyunca her pazartesi katılımın mümkün olduğu kursta eğitimler 16 hafta sürmektedir. Debla İspanyolca dil okulu genel İspanyolca standart kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Genel İspanyolca yoğun kursu

Debla İspanyolca dil okulu genel İspanyolca yoğun kursu, haftalık 30 saat İspanyolca eğitim sunmaktadır. Öğrenciler, her gün gördükleri 6 saattin ilk 4 saatinde standart kursta gördükleri konuları görmekte ve son 2 saatte ise öğrendiklerini pekiştirmek için uygulama yapmaktadırlar. Yoğun İspanyolca kursu, daha kısa sürede daha fazla bilgi edinmek isteyenler için tasarlanmıştır. İspanyolca dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir. Genel İspanyolca yoğun kursuna ek olarak öğrenciler, İspanyol edebiyatı, tarihi, coğrafyası, genel İspanyol kültürü ve Flamenko dansı eğitimi alabilmektedirler. Debla İspanyolca dil okulu genel İspanyolca yoğun kursunda 16 haftaya kadar eğitim verilmekte ve maksimum sınıf mevcudiyeti 8 kişiden oluşmaktadır.

Bire bir İspanyolca kursu

Debla İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursu, özel öğretim ile daha hızlı ve yoğun bir şekilde ilerleme kaydetmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Her seviyeden İspanyolca bilgisine sahip öğrencilerin kabul edildiği kursta ders programı, içeriği, yoğunluğu ve süresi öğrenciler tarafından belirlenmektedir. Bire bir İspanyolca kursu tek olarak alınabildiği gibi diğer kurslara ek olarak da alınabilmektedir. Debla İspanyolca dil okulunda öğrenciler sadece bire bir olarak özel kurs değil grup olarak da özel kurs alabilmektedirler. Grup kurslarında, grup üyelerinin aynı İspanyolca seviyeye sahip olmaları ve aynı amaçla İspanyolca öğrenmeleri gerekmektedir. Debla İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İş İspanyolcası kursu

Debla İspanyolca dil okulu iş İspanyolcası kursu, çalışanlar, işverenler ve yeni mezunların iş ortamlarında İspanyolca konuşabilmelerini sağlamak amacıyla dizayn edilmiştir. Kursta eğitimler haftalık 20 ders olarak verilmekte ve öğrenciler, İspanyolca dilbilgisi, iş terminolojisi, toplantılar, görüşmeler ve yazışmalarla ilgili eğitim almaktadırlar. Debla İspanyolca dil okulu iş İspanyolcası kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta (B1) seviye İspanyolca bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Kursa katılım için yeterli dil seviyesine sahip olmayan öğrenciler, genel İspanyolca kursunda ön eğitim alabilmektedirler. Eğitimler 2 hafta sürmekte ve öğrenciler en fazla 8 kişilik sınıflarda eğitim almaktadırlar. Debla İspanyolca dil okulu iş İspanyolcası kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Sınavlara hazırlık kursları

Debla İspanyolca dil okulunda DELE (Diploma de Espanol como Lengua Extranjera) sınavına hazırlık kursu sunulmaktadır. DELE, ana dili İspanyolca olmayan kişilerin İspanyolca bilgilerini ölçmek amacıyla düzenlenen ve uluslararası olarak kabul edilen bir sınavdır. Debla İspanyolca dil okulunda DELE sınavına hazırlık kursu haftalık 25 saat eğitim ile verilmektedir. Minimum 2 hafta kayıt kabul eden kursta eğitimler 4 hafta sürmektedir. Öğrenciler DELE sınavına ilişkin tüm eğitimi görmekte ve hedefledikleri puana ulaşabilmektedirler. Kursa tüm seviyelerden İspanyolca bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. DELE sınavına hazırlık kursu sınıflarında ortalama 2 ile 3 öğrenci olup, en fazla 8 öğrenci bulunmaktadır.

Debla İspanyolca dil okulunda konaklama

Debla İspanyolca dil okulunda aile yanı, paylaşımlı öğrenci evi, stüdyo daire ve otel konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Aile yanı konaklamada öğrenciler tek veya iki kişilik odalarda kalmaktadırlar. Ana dili İspanyolca olan ailelerin yanında kalan öğrenciler, İspanyolca pratik yapma şansına sahiptirler. Evlerde kahvaltı ve akşam yemeği aileler ile birlikte yenmektedir.

Paylaşımlı öğrenci evleri okula maksimum otobüs ile 10 dakika uzaklıktadır. Evler, eşyalı ve tam donanımlı olup, internet erişimi bulunmaktadır. Öğrenciler isteğe bağlı olarak tek veya iki kişilik odalarda kalmaktadırlar. Paylaşımlı öğrenci evlerinde tüm giderler öğrenciler tarafından ortaklaşa karşılanmaktadır. Debla İspanyolca dil okulu öğrencileri tek kişilik stüdyo dairelerde de kalabilmektedirler. Yalnız yaşamayı tercih eden öğrenciler tarafından tutulan stüdyo daireler, okula yakın mesafede yer almaktadır.

Otel konaklaması özgürlüğüne düşkün ve lüks bir konaklama isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Diğer konaklama türlerine göre daha maliyetli olan otel konaklaması daha çok çalışanlar ve işverenler tarafından tercih edilmektedir.

Debla İspanyolca dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Malaga’ya doğrudan uçuş bulunmaktadır. Uçuş süresi yaklaşık 4 buçuk saattir. Malaga havaalanına inen öğrenciler toplu taşıma araçlarını ya da özel taksileri kullanarak konaklama yerlerine ulaşım gerçekleştirebilmektedirler. Talep eden öğrenciler, okulun konaklama hizmetinden faydalanabilmektedir.

Malaga şehir içi ulaşımda otobüs ve özel taksiler kullanılmaktadır. Otobüslerin çoğu Alamela ilçesinden kalkmaktadır ve kentin birçok bölgesine ulaşım sağlamaktadır. Kentte turistik bölgeleri ve özellikle şehir merkezini yürüyerek de keşfetmek mümkündür. Malaga’dan şehir dışına ulaşım için ise otobüs ve tren kullanılmaktadır.

Debla İspanyolca dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın