• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Colegio Maravillas, Malaga

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Colegio Maravillas, Malaga

Colegio Maravillas İspanyolca dil okulu, İspanya’nın Benalmadena kasabasında merkeze ve sahile yakın bir konumdadır. Okul, Instituto Cervantes tarafından tanınmıştır. Modern bir binanın en üst katında eğitim sunan okul, teknolojik öğretim materyalleri ile donatılmış 20 geniş sınıfa sahiptir. Colegio Maravillas İspanyolca dil okulunda öğrencilere sunulan olanaklar arasında kütüphane, ücretsiz internet erişimi, konferans salonu, teras, kafeterya, öğrenci salonu ve bilgisayar laboratuvarı yer almaktadır. Öğrenciler, ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlemiş olduğu birçok sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Benalmadena, İspanya’nın güneyindeki Endülüs özerk bölgesinin bir parçası olan Malaga’nın bir belediyesi ve kasabasıdır. Benalmadena, güney kıyısında Torremolinos ve Fuengirola’nın arasında, kuzeyinde Costa del Sol ve Alhaurin de la Torre’ya yakın bir mesafede yer almakta olup, batısında bulunan Malaga kentine yaklaşık 12 kilometre uzaklıktadır. Tipik bir Akdeniz iklimine sahip olan kasabada yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlıdır. Benalmadena’da gezilecek yerler arasında Torre Quebrada watchtower, Tivoli World, Colomares Castle, Gardens of La Paloma, Dolphins in Selwo Marina, Part of the Coast, Puerto Marina ve Bil-bil Castle bulunmaktadır.

Colegio Maravillas İspanyolca dil okulu
Genel İspanyolca standart kursu

Colegio Maravillas İspanyolca dil okulu genel İspanyolca standart kursu, İspanyolca okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi İspanyolca iletişim becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Eğitimler haftalık 20 ders olarak sunulmakta ve eğitimler 48 haftaya kadar sürebilmektedir. Eğitmenler derslerde çeşitli eğitim materyalleri kullanmakta ve öğrencileri derslere katılıma teşvik etmektedir. İspanyolca temel seviyeden ileri seviyeye kadar herhangi bir seviyede İspanyolca bilgi sahibi olan öğrenciler kabul edilmektedir. Maksimum 10 kişilik sınıflarda eğitimlerin sunulduğu Colegio Maravillas İspanyolca dil okulu genel İspanyolca standart kursuna 18 yaş ve üzeri yaş grubuna ait öğrenciler kabul edilmektedir.

Bire bir İspanyolca kursu

Colegio Maravillas İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursu, bir ya da iki öğrenci ve bir eğitmenden oluşan eğitim şeklidir. Kurs, kısa zamanda hızlı bir şekilde ilerlemek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Bire bir İspanyolca kursunda 18 yaş ve üzeri kişilere eğitim sunulmaktadır. Özel amaçları için ya da mesleki amaçları için İspanyolca öğrenmek isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Haftalık ders sayısı ve saati, ders programı, içeriği ve kursun süresi tamamen öğrencilerin istek ve ihtiyaçları üzerine oluşturulmaktadır. Kursa İspanyolca dil seviyesi fark etmeksizin herhangi bir seviyede bilgisi olan kişiler katılabilmektedir. Colegio Maravillas İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursuna yıl boyunca her pazartesi katılına bilmektedir.

Sınavlara hazırlık kursları

Colegio Maravillas İspanyolca dil okulunda DELE (Diplomas de Espanol como Lengua Extranjera) sınavına hazırlık kursu sunulmaktadır. DELE, Instituto Cervantes tarafından hazırlanmakta ve dünya çapında İspanyolca dil seviyesi ölçme sınavı olarak bilinmekte ve kabul edilmektedir. Colegio Maravillas İspanyolca dil okulunda DELE sınavına hazırlık kursunda haftalık 25 ders (20 ders genel İspanyolca ve 5 ders sınava hazırlık) eğitim verilmektedir. İspanyolca temel ve ileri seviyeler arasında bilgi sahibi olan öğrenciler katılabilmektedir. Colegio Maravillas İspanyolca dil okulu 2014 yılından DELE sınav merkezi olmuştur. Böylece öğrenciler kurs sonrası okullarında sınava girebilmektedir. Yıl boyunca belli başlangıç tarihleri bulunan Colegio Maravillas İspanyolca dil okulu DELE sınavına hazırlık kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Colegio Maravillas İspanyolca dil okulunda konaklama

Colegio Maravillas İspanyolca dil okulunda öğrenciler, yurtta, aile yanında ya da otellerde konaklayabilmektedirler. Yurttaki odalarda öğrenciler tek veya iki kişi olarak kalmaktadırlar. Banyo ve tuvaletler her 2 veya 3 öğrencinin ortak kullanabileceği şekilde düzenlenmiştir. Yurtta öğrencilerin yemeklerini yapabileceği mutfak da bulunmaktadır.

Aile yanı konaklama, ana dili İspanyolca olan aile bireyleri işe İspanyolca pratik yapma açısından avantajlı bir konaklamadır. Evler, okula otobüs veya tren ile en fazla 15 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Öğrenciler tek kişilik odalarda kalmakta ve banyo ve tuvaleti aile ile paylaşımlı olarak kullanmaktadırlar.

Colegio Maravillas İspanyolca dil okulu öğrencileri, okula yakın mesafede yer alan otellerde de konaklayabilmektedirler. Otellerde daha çok özgürlüğüne düşkün ve rahat yaşamı tercih eden öğrenciler kalmaktadırlar. Otel konaklaması diğer konaklama seçeneklerine göre daha maliyetlidir.

Colegio Maravillas İspanyolca dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Malaga’ya yaklaşık 4 buçuk saat süren direkt uçuşlar mevcuttur. Malaga havaalanına inen öğrenciler toplu taşıma araçlarını ya da özel taksileri kullanarak Benalmadena kasabasına ulaşabilmektedirler. Talep eden öğrenciler, okulun havaalanı karşılama hizmetinden faydalanabilmektedir.

Benalmadena kasabasının ulaşımı otobüs, tren ve özel taksiler kullanılmaktadır. Küçük bir kasaba olan Benalmadena’da yürüyerek de pek çok yeri keşfetmek mümkündür. Tren daha çok kasaba dışı ulaşım için kullanılmaktadır. Ulaşım açısından sorunu bulunmayan bu kasabada öğrenciler, rahatlıkla seyahat edebilmektedirler.

Colegio Maravillas İspanyolca dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın