• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

CLIC International House, Seville

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - CLIC International House, Seville

Sevilla CLIC International House İspanyolca dil okulu, Sevilla şehrinin merkezi bölgelerinden birinde Calle Albareda’da bulunmaktadır. Okul, International House World Organization’ın bir parçasıdır ayrıca EAQUALS üyesidir. Sevilla CLIC International House İspanyolca dil okulu eğitmenleri iyi bir akademik geçmişe sahip olan deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Cervantes Enstitüsü tarafından akredite edilen okul, aynı zamanda DELE sınav merkezidir. Okulda eğitim alan öğrenciler, ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlemiş olduğu sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Sevilla, İspanya’nın güneybatı kesiminde Endülüs özerk bölgesinin merkezi olmakla birlikte İspanya’nın da en büyük şehridir. Kent, Avrupa’nın üçüncü büyük katedraline sahiptir ve Endülüs özerk bölgesinin sanat, kültür, ekonomi merkezidir. Sevilla’nın turistik olarak önemli merkezleri arasında Alcazar, Giralda, Maria Luisa Park, Plaza de Espana, Sevilla Katedrali, Museum of Fine Arts of Seville, Torre del Oro ve Royal Tobacco Factory yer almaktadır.

Sevilla CLIC International House İspanyolca dil okulu programları
Genel İspanyolca standart kursu

Sevilla CLIC International House İspanyolca dil okulu genel İspanyolca standart kursunda haftalık 20 ders İspanyolca eğitimi sunulmaktadır. Dersler, sabah 09.15 ile 13.05 arasında veya öğleden sonra 13.15 ile 14.55 arasında işlenmektedir. Öğrenciler, tercih ettikleri zaman diliminde eğitim alabilmektedirler. Her seviyeden İspanyolca bilgisine sahip öğrencilerin kabul edildiği kursa yıl boyunca her pazartesi (başlangıç seviyeleri hariç) başlanabilmektedir. Kursun sınıf mevcudiyeti 6 ile 10 kişi arasında değişmektedir. Genel İspanyolca standart kursunda 11 haftaya kadar, 24 haftaya kadar ya da 1 yıla kadar uzun dönemde eğitim alınabilmektedir. Sevilla CLIC International House İspanyolca dil okulu genel İspanyolca standart kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Genel İspanyolca yoğun kursu

Sevilla CLIC International House İspanyolca dil okulu genel İspanyolca yoğun kursunda eğitimler haftalık 30 ders olarak verilmekte ve öğrenciler kısa zamanda hızlı bir şekilde İspanyolca iletişim becerilerini geliştirmektedirler. Kursta hafta içi her gün işlenen dersler sabah 09.15’te başlamakta ve 15.10’a kadar sürmektedir. Genel İspanyolca yoğun kursuna İspanyolca başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir. 17 ve üzeri yaş grubunun kabul edildiği kursta eğitimler 11 hafta sürmektedir. Sevilla CLIC International House İspanyolca dil okulu genel İspanyolca yoğun kursuna yıl boyunca her pazartesi başlanabilmektedir.

Bire bir İspanyolca kursu

Sevilla CLIC International House İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursu, kısa zamanda hızlı bir şekilde dil öğrenmede ilerleme kaydetmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Her seviyeden İspanyolca bilgiye sahip kişilerin kabul edildiği kursa yıl boyunca her pazartesi başlanabilmektedir. Bire bir İspanyolca kursu tek olarak ya da okulun diğer kurslarına ek olarak alınabilmektedir. Kursta ders programı, içeri ve süresi öğrencilerin istek, ihtiyaç ve İspanyolca dil seviyelerine bağlı olarak belirlenmekte ve düzenlenmektedir. Sevilla CLIC International House İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

50 yaş üstü İspanyolca kursu

Sevilla CLIC International House İspanyolca dil okulu 50 yaş üstü İspanyolca kursunda haftalık 20 ders eğitim verilmektedir. Kursta ders programı 50 ve üzeri yaş grubunun anlama düzeyine uygun olarak düzenlenmiştir. Maksimum sınıf mevcudiyetinin 8 kişiden oluştuğu kursun yıl boyunca belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır. 50 yaş üstü İspanyolca kursuna temel seviye ve üzeri İspanyolca bilgisine sahip kişiler başvurabilmektedir. Sevilla CLIC International House İspanyolca dil okulu 50 yaş üstü İspanyolca kursunda eğitimler 2 hafta sürmektedir.

Sevilla CLIC International House İspanyolca dil okulu konaklama

Sevilla CLIC International House İspanyolca dil okulunda yurt, aile yanı ve paylaşımlı öğrenci evi konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Yurt, Sevilla’nın merkezinde, okula yürüme mesafesinde yer almaktadır. Odalar tek veya iki kişilik olarak mevcuttur. Banyo ve tuvaletler ortak kullanımlı olsa da bazı odalarda özel banyo ve tuvalet mevcuttur. Öğrenciler eğer isterlerse taleplerini önceden bildirerek özel banyo ve tuvaletli odalarda kalabilmektedirler. Yurtta yine ortak kullanımlı mutfak ve oturma odası bulunmaktadır.

Aile yanı konaklamada İspanyolca pratik yapılması ve İspanyol kültür ve yaşam tarzının keşfedilmesi açısından avantajlıdır. Öğrenciler, evlerde tek veya iki kişilik odalarda kalmaktadırlar. Aile yanı konaklamada öğrenciler, sadece kahvaltı, kahvaltı ve akşam yemeği, kahvaltı, öğle ve akşam yemeği gibi öğün tercihi yapabilmektedirler.

Paylaşımlı öğrenci evleri eşyalı olup, öğrenciler tek veya iki kişilik odalarda konaklamaktadırlar. Evler genellikle okula yakın bir mesafede yer almaktadır. Öğrenciler banyo ve tuvaletleri ortak olarak kullanmakta ve tüm ekipmanların bulunduğu mutfakta yemeklerini yapmaktadırlar.

Sevilla CLIC International House İspanyolca dil okulu konaklama

Türkiye’nin hiçbir yerinden Sevilla’ya direk uçuş bulunmadığından dolayı öğrencilerin Madrid ya da Iberia aktarmalı olarak şehre ulaşmaları gerekmektedir. Havaalanına inen öğrenciler, toplu taşıma araçlarını ya da özel taksileri kullanarak okullarına ulaşabilmektedirler. Talep eden öğrenciler, okulun havaalanı karşılama hizmetinden de faydalanabilmektedir.

Sevilla şehir içi ulaşımda otobüs ve metro kullanılmaktadır. Metro, kentin pek çok yerine ulaşım hizmeti vermektedir. Otobüsler, pek çok hatta sahip olup, metro gibi bir çok yere ulaşım sağlamaktadırlar.

Sevilla CLIC International House İspanyolca dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın