• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

CLIC - International House, Cadiz

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - CLIC - International House, Cadiz

CLIC International House Cadiz İspanyolca dil okulu, Cadiz şehrinin tarihi merkezinde, Bahia Blanca bölgesinde yer almakta olup, plaja birkaç dakika uzaklıkta yer almaktadır. Okul, kısa zaman önce yenilenmiş ve modern ekipmanlarla donatılmış bir binanın ilk 2 katında eğitim sunmaktadır. CLIC International House Cadiz İspanyolca dil okulunda eğitim alan öğrenciler, Andalusia, Portugal ve Morocco gibi şehirlere düzenlenen gezilere katılmaktadır. Okulun eğitmenleri alanlarında akademik geçmişe sahip olan deneyimli kişilerden oluşmaktadır.

Cadiz, İspanya’nın güneyinde yer almaktadır. Kentin batısında Atlas Okyanusuna, güneyinde Cebelitarık Boğazı’na ve doğusunda ise Akdeniz’e kıyısı bulunmaktadır. Cadiz, İspanya’nın Endülüs otonom bölgesinde yer alan bir şehirdir ve İspanya donanmasına ev sahipliği yapmaktadır. Şehir görülmesi gereken merkezleri arasında Gran Teatro Falla, La Caleta, Cathedral, Roman Theatre, Castle of San Sebastian ve Pylons of Cadiz bulunmaktadır.

CLIC International House Cadiz İspanyolca dil okulu programları
Genel İspanyolca standart kursu

CLIC International House Cadiz İspanyolca dil okulu genel İspanyolca standart kursu, haftalık 20 ders (1 ders 50 dakika) İspanyolca eğitimi sunmaktadır. Dersler, sabah 09.15 ile 13.05 arasında veya öğleden sonra 13.15 ile 14.55 arasında alınabilmektedir. Genel İspanyolca standart kursuna yıl boyunca her pazartesi (başlangıç seviyeleri hariç) katılına bilmektedir. Eğitimler maksimum 10 kişilik sınıflarda verilmekte ve öğrenciler kendi İspanyolca seviyelerine uygun sınıflarda eğitim almaktadırlar. 17 yaş ve üzeri yaş grubunda olan öğrencilerin kabul edildiği kursta eğitimler 11 hafta sürmektedir. CLIC International House Cadiz İspanyolca dil okulu genel İspanyolca standart kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Genel İspanyolca yoğun kursu

CLIC International House Cadiz İspanyolca dil okulu genel İspanyolca yoğun kursunda hafta içi her gün işlenen dersler sabah 09.15’te başlamakta ve 14.55’e kadar sürmektedir. Kursta eğitimler haftalık 30 ders olarak verilmekte ve öğrenciler bu yoğun program sayesinde hızlı bir şekilde İspanyolca iletişim becerilerini geliştirmektedirler. Her seviyeden İspanyolca bilgisine sahip öğrencilerin kabul edildiği kursa öğrenciler yıl boyunca her pazartesi başlayabilmektedir. Minimum 17 yaşında olanların kabul edildiği kursta 40 haftaya kadar eğitim sunulmaktadır. CLIC International House Cadiz İspanyolca dil okulu genel İspanyolca yoğun kursunda sınıf mevcudiyeti en fazla 10 kişiden oluşmaktadır.

Akademik yıl ve sömestr kursu

CLIC International House Cadiz İspanyolca dil okulu akademik yıl ve sömestr kursu iki farklı seçeneğe sahip olup, bunlarda biri 12 hafta ve 23 hafta arası eğitim ve diğeri 24 hafta üzeri eğitimden oluşmaktadır. Kursun öğrencim süresi uzadıkça fiyatları düşmektedir. Her iki seçenekte de haftalık 20 ders İspanyolca eğitim sunulmaktadır. Akademik yıl ve sömestr programına katılan öğrenciler, dil öğrenmeye daha uzun süre maruz kaldıklarından dolayı, İspanyolca konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerileri daha çok gelişmektedir. İspanyolca dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrencinin kabul edildiği kursun maksimum sınıf mevcudiyeti 10 kişiden oluşmaktadır. CLIC International House Cadiz İspanyolca dil okulu akademik yıl ve sömestr kursuna yıl boyunca her pazartesi öğrenci kabul edilmektedir.

Genel İspanyolca ve bire bir İspanyolca kursu

CLIC International House Cadiz İspanyolca dil okulu genel İspanyolca ve bire bir İspanyolca kursunda haftalık 20 ders maksimum 10 kişilik grupla genel İspanyolca eğitimi sunulmakta ve haftada 5 ya da 10 bire bir ders ile öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarının olduğu İspanyolca konular üzerinde durulmaktadır. Bire bir eğitimlerle desteklenen genel İspanyolca kursu sayesinde öğrenciler, İspanyolcaya daha kısa sürede daha iyi bir şekilde hâkim olmaktadırlar. Kursta minimum 1 hafta kayıt kabul edilmekte ve eğitimler 1 yıla kadar sürmektedir. CLIC International House Cadiz İspanyolca dil okulu genel İspanyolca ve bire bir İspanyolca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Bire bir İspanyolca kursu

CLIC International House Cadiz İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursu tek olarak ya da okulun diğer kurslarına ek olarak alınabilmektedir. Ayrıca 2 öğrenci aynı İspanyolca seviyeye sahip ise birlikte de ders alabilmektedir. Bire bir İspanyolca kursları daha çok özel amaçları için (mesleki, sınava hazırlık vs.) İspanyolca öğrenmek isteyenlere uygundur. İspanyolca başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyede bilgi sahibi olan öğrenciler kabul edilmektedir. Kursta ders programı, içeri ve süresi öğrencilerin istek, ihtiyaç ve İspanyolca dil seviyelerine bağlı olarak belirlenmekte ve düzenlenmektedir. CLIC International House Cadiz İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursları talep üzerine açıldığından dolayı yıl boyunca her pazartesi başlamak mümkündür.

Sörf ve İspanyolca kursu

CLIC International House Cadiz İspanyolca dil okulu sörf ve İspanyolca kursunda haftalık 20 ders İspanyolca eğitimi ve 2 veya 4 sörf dersi verilmektedir. Her bir sörf dersi 90 dakika sürmektedir. Profesyonel sörf hocaları tarafından verilen eğitimlerde öğrencilere ekipmanlar da okul tarafından verilmektedir. Sörf ve İspanyolca kursuna herhangi bir seviyede İspanyolca bilgiye sahip öğrenciler kabul edilmektedir ve eğitimler 3 hafta sürmektedir. CLIC International House Cadiz İspanyolca dil okulu sörf ve İspanyolca kursuna 17 yaş ve üzeri öğrenciler katılabilmektedir.

Sınavlara hazırlık kursları

CLIC International House Cadiz İspanyolca dil okulun DELE sınavına hazırlık kursu sunulmaktadır. DELE (Diploma de Espanol como Lengua Extranjera), İspanyolca eğitim veren üniversite veya kolejlerde eğitim almak isteyen ya da İspanyol şirketlerinde çalışmak isteyen öğrencilerin İspanyolca dil seviyelerini ispatlamak için girdikleri bir ölçme sınavıdır. CLIC International House Cadiz İspanyolca dil okulu DELE sınavına hazırlık kursu haftalık 30 ders (20 ders genel İspanyolca ve 10 ders sınava hazırlık) olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak isteyen öğrencilerin en az orta seviye İspanyolca bilgiye sahip olmaları gerekmektedir. DELE sınavına hazırlık kursunun yıl boyunca belli başlangıç tarihleri bulunmakta ve eğitimler 4 hafta sürmektedir. Maksimum 10 kişilik sınıflarda verilen eğitimlere minimum 17 yaşındaki öğrenciler katılabilmektedir.

CLIC International House Cadiz İspanyolca dil okulunda konaklama

CLIC International House Cadiz İspanyolca dil okulunda yurt, aile yanı ve paylaşımlı öğrenci evi konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Yurt, Cadiz şehrinin merkezinde olup, okula yürüme mesafesinde yer almaktadır. Yurt, 15 kişilik olup, 2 adet 3 kişilik oda, 4 adet 2 kişilik oda ve 1 adet tek kişilik oda mevcuttur. Son zamanlarda yenilenmiş olan yurtta öğrencilere kahvaltı ve akşam yemeği sunulmaktadır.

Aile yanı konaklamada aileler, okulun yetkilileri tarafından özenle seçilmekte ve düzenli olarak ziyaret edilmektedirler. Öğrenciler odalarda tek veya iki kişi olarak kalmaktadırlar. Çoğu evde banyo ve tuvalet alanları genellikle aile ile birlikte ortaklaşa kullanılsa da öğrenciye özel banyo ve tuvaletli aile yanı konaklama ayarlanabilmektedir. Haftalık oda temizliğinin de sunulduğu aile yanı konaklamada öğrenciler, kahvaltı ve akşam yemeğini aile ile birlikte yemektedirler.

Paylaşımlı öğrenci evlerinde 2 ya da daha fazla öğrenci kalmakta ve evin tüm giderlerini ortaklaşa karşılamaktadırlar. Odalarda tek veya iki kişi olarak kalan öğrenciler, evin salonunu, mutfağını, banyo ve tuvaletini paylaşımlı kullanmaktadırlar. Rahat yaşamı tercih eden öğrenciler için uygun olan paylaşımlı öğrenci evlerinde yemekler de öğrenciler tarafından yapılmaktadır.

CLIC International House Cadiz İspanyolca dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Cadiz’e doğrudan uçuş bulunmamaktadır. Cadiz’e pek çok yoldan ulaşılabilmektedir. Bu ulaşımların arasında en uygun Türkiye’den Malaga’ya uçmak ve Malaga’dan Cadiz’e 1 buçuk saat süren trenlerle ulaşım sağlamaktır. Cadiz’e ulaşan öğrenciler, toplu taşıma araçları ya da özel taksiler ile okul ya da konaklama yerlerine ulaşabilmektedirler.

Cadiz şehir içi ulaşımda otobüs ve taksiler kullanılmaktadır. Şehir dışı ulaşımda ise tren ve şehirlerarası otobüsler hizmet vermektedir. Ulaşım sorunu bulunmayan şehirde CLIC International House Cadiz İspanyolca dil okulu öğrencileri kenti kolaylıkla keşfedebilmektedirler.

CLIC International House Cadiz İspanyolca dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın