• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Alicante Proyecto Espanol

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Alicante Proyecto Espanol

Alicante Proyecto Espanol dil okulu, dünyanın pek çok yerinden gelen öğrencilere İspanyolca dilini ve kültürüne öğretmek amacıyla kurulmuştur. Okul, Instituto Cervantes tarafından akredite edilmiştir. Alicante Proyecto Espanol dil okulu, Alicante şehrinin merkezinde geniş ve klimalı bir binada eğitim sunmaktadır. Okulun öğrencilere sunduğu olanaklar arasında kütüphane, bilgisayar laboratuvarı ve ücretsiz internet bağlantısı bulunmaktadır. Öğrenciler, ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlemiş olduğu sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Alicante, İspanya’nın en hızlı büyüyen şehirlerinden biri olup, Valencia’nın güneyinde yer almaktadır. Kent, 300.00 civarında nüfusa ve tarihi bir Akdeniz limanına sahiptir. Madrid’de 3,5 saat, Barselona’ya 4,5 saat uzaklıktadır. Alicante’nin ekonomisi turizme ve inşaat sektörüne bağlıdır. Kent, M.Ö. 4. yüzyılın sonlarına doğru Yunanlı koloniciler tarafından Akra Leuka adıyla kurulmuştur. Genellikle ılık ve sıcak bir iklime sahip olan şehir, Madrid’e dört saat mesafede yer almaktadır. Kentin görülmesi gereken yerleri arasında Santa Barbara Castle, Tabarca, Port of Alicante, Arkeoloji Müzesi, San Nicolas Katedrali ve Bonfires of Saint John yer almaktadır.

Alicante Proyecto Espanol dil okulu programları
Genel İspanyolca standart kursu

Alicante Proyecto Espanol dil okulu genel İspanyolca standart kursunda haftalık 15 veya 25 saat ders seçeneği bulunmaktadır. Kursa İspanyolca başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyede bilgisi olan öğrenciler kabul edilmektedir. Genel İspanyolca standart kursu başlangıcında öğrencilere İspanyolca seviye tespit sınavı yapılmakta ve sınav sonucuna uygun olarak sınıflara yerleştirilmektedirler. Derslerde İspanyolca kelime bilgisi, dilbilgisi, kültürel konular ve dil öğrenmenin temelini oluşturan okuma, yazma, dinleme ve konuşma üzerine eğitim verilmektedir. Maksimum 10 kişilik sınıflarda eğitim verilmekte ve kurs sonunda öğrenciler İspanyolca seviyelerine uygun sertifika almaktadırlar.

Genel İspanyolca yoğun kursu

Alicante Proyecto Espanol dil okulu genel İspanyolca yoğun kursu, haftalık 30 ya da 35 saat ders İspanyolca eğitim sunmaktadır. Öğrenciler istedikleri yoğunlukta eğitim alabilmektedirler. Öğrenciler her gün grupla aldıkları ders dışında bire bir eğitimde almaktadırlar. Genel İspanyolca eğitiminin dışında yoğun kursta öğrencilerin bireysel olarak ihtiyaçları ve eksiklikleri olan konular üzerine de eğitim verilmektedir. İspanyolca dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir. Öğrenciler İspanyolca seviyelerine uygun ve maksimum 10 kişiden oluşan sınıflarda eğitim almaktadırlar. Genel İspanyolca yoğun kursu sonunda öğrencilere seviyelerine uygun sertifika verilmektedir.

Alicante Proyecto Espanol dil okulu genel İspanyolca yoğun kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Akademik yıl ve sömestr kursu

Alicante Proyecto Espanol dil okulu akademik yıl ve sömestr kursu, genel İspanyolca kurslarından farklı olarak minimum 12 hafta kayıt kabul etmekte ve uzun dönem boyunca öğrencilere eğitim sunmaktadır. Eğitimler haftalık 15, 25 veya 30 saatlik (1 ders 50 dakika) derslerden oluşmaktadır. Akademik yıl ve sömestr kursu, uzun süre eğitim verdiğinden dolayı daha ekonomiktir. Kursa İspanyolca başlangıç (A1) seviyesinden ileri (C2) seviyeye kadar her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir. Öğrenciler, kendi İspanyolca seviyelerine uygun sınıflarda eğitim almaktadırlar. Derslerde eğitmenler, İspanyolca dilini öğretmek için temel konulara odaklanmakta ve konular ilerledikçe öğrencilere karmaşık dil bilgisi yapılarını öğretmekte ve kelime bilgilerini zenginleştirmektedirler. Alicante Proyecto Espanol dil okulu akademik yıl ve sömestr kursu sınıflarında en az 3 öğrenci ve en fazla 10 öğrenci bulunmaktadır.

İş İspanyolcası kursu

Alicante Proyecto Espanol dil okulu iş İspanyolcası kursu, orta seviyede İspanyolca bilen çalışanlar, işverenler ve yeni mezun olan öğrencilerin iş hayatında İspanyolcayı akıcı ve kendilerine güvenle kullanabilmeleri için tasarlanmıştır. Kursta haftalık 30 saat eğitim sunulmakta ve öğrenciler, genel İspanyolca eğitimlerinin yanı sıra iş İspanyolcası dersleri de görmektedirler. Derslerde, iş alanlarına yönelik terminoloji, ticari anlaşmalar, insan kaynakları, iş görüşmeleri, CV’ler, pazarlama ve reklam, bankacılık ve finans, sunum yapma ve toplantılara katılma başta olmak üzere iş hayatında öğrencilerin karşılaşabileceği pek çok durum ve koşul üzerine İspanyolca eğitim verilmektedir. İş İspanyolcası kursu sınıflarında minimum 3 maksimum 10 öğrenci bulunmaktadır.

Bire bir İspanyolca kursu

Alicante Proyecto Espanol dil okulu bire bir İspanyolca kursuna yıl boyunca her pazartesi ve her seviyeden İspanyolca bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Öğrenciler kurs başlangıcında yapılan İspanyolca seviye tespit sınavının sonucuna göre eğitim almaktadırlar. Bire bir İspanyolca kursunda ders programı, içeriği ve süresi tamamen öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda ayarlanmaktadır. Kursa öğrenciler tek olarak katılabileceği gibi 2, 3 veya 5 kişilik gruplar halinde de katılabilmektedirler. Grup halinde katılımlarda fiyat indirimi olmaktadır. Kurs sonunda öğrencilere İspanyolca dil seviyelerine uygun sertifikalar verilmektedir. Alicante Proyecto Espanol dil okulu bire bir İspanyolca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Öğretmenler için İspanyolca kursu

Alicante Proyecto Espanol dil okulu öğretmenler için İspanyolca kursu, ana dili İspanyolca olmayan İspanyolca öğretmenler için tasarlanmıştır. Kursta haftalık 30 saatlik eğitimler ile öğretmen adaylarına öğretme metotları, sınıf içi yönetim, İspanyol kültürü ve kendi İspanyolcalarını geliştirmeleri üzerine eğitim sunulmaktadır. Yıl boyunca ortalama 5 ile 6 öğrenciden oluşan sınıf mevcudiyeti sayesinde öğretmen adayları, İspanyolca daha rahat iletişim kurmakta ve daha iyi bir öğrenim ortamı oluşmaktadır. Alicante Proyecto Espanol dil okulu öğretmenler için İspanyolca kursu sonunda öğretmen adaylarına İspanyolca seviyelerine uygun sertifika verilmektedir.

Turizm İspanyolcası

Alicante Proyecto Espanol dil okulu turizm İspanyolcası kursuna temel seviyede İspanyolca bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Turizm İspanyolcası kursu haftada 30 saat olup, günlük 5 saat grup eğitimiyle genel İspanyolca konularına odaklanılmakta ve geri kalan saatlerde de bire bir turizm konularına odaklanılmaktadır. Turizm derslerinde otel ve konaklama, restoran, turizm hizmetleri, müşteri şikâyetleri ve seyahat acentaları ile ilgili İspanyolca eğitim verilmektedir. Alicante Proyecto Espanol dil okulu turizm İspanyolcası kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Sınavlara hazırlık kursu

Alicante Proyecto Espanol dil okulunda DELE sınavına hazırlık kursu bulunmaktadır. DELE (Diploma de Espanol como Lengua Extranjera), yabancı dil olarak İspanyolca yeterliliğini ölçmektedir. DELE sınavına hazırlık kursu, haftalık 30 saatlik eğitimden oluşmakta ve öğrenciler 25 saat genel İspanyolca ile 5 saat sınava hazırlık konuları üzerine eğitim almaktadırlar. Kursta öğrenciler sınava ilişkin tüm konular hakkında eğitim almakta ve hedefledikleri puana ulaşabilmektedirler. Alicante Proyecto Espanol dil okulu DELE sınavına hazırlık kursu sonunda öğrencilere sertifika verilmektedir.

Alicante Proyecto Espanol dil okulunda konaklama

Alicante Proyecto Espanol dil okulunda aile yanı konaklama, paylaşımlı öğrenci evi ve otel konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Aile yanı konaklama seçeneğinde öğrenciler tek veya iki kişilik odalarda kalmaktadırlar. Evlerde öğrencilerin taleplerine göre yemeksiz, sadece kahvaltı, yarım pansiyon ya da tam pansiyon yemek seçenekleri bulunmaktadır. Aile yanı konaklama, İspanyolca pratik yapma ve İspanyol kültürünü tanıma açısından son derece avantajlıdır.

Paylaşımlı öğrenci evleri, genellikle 3 veya 4 odalı olup, ortak kullanımlı banyo ve tuvalete, mutfağa ve salona sahiptir. Öğrenciler kendi isteklerine göre odalarda tek veya iki kişi olarak kalabilmektedir. Okulun anlaşmalı olduğu apartmanlardaki dairelerde konaklayan öğrencilerin, aynı ana dile sahip olmamalarına dikkat edilmektedir.

Alicante Proyecto Espanol dil okulu öğrencileri, okulun civarında bulunan pek çok otelde konaklama gerçekleştirebilmektedirler. Otel konaklamaları, diğer konaklama şekillerine göre daha maliyetli olup, çalışanlar ve işverenler tarafından tercih edilmektedir.

Alicante Proyecto Espanol dil okuluna ulaşım

Türkiye’den Alicante’ye doğrudan uçuş bulunmadığından dolayı öğrencilerin Valencia, Madrid ya da Barcelona’ya gitmeleri gerekmektedir. Valencia, Alicante’ye trenle 1,5 saat uzaklıktaki direkt uçuşların olduğu en yakın havalimanıdır. Trenle Alicante’ye ulaşan öğrenciler toplu taşıma araçlarını kullanarak konaklama yerlerine gidebilmektedir. Talep eden öğrenciler, okulun havaalanı karşılama hizmetinden faydalanabilmektedir.

Alicante şehir içi ulaşım oldukça rahat sağlanmaktadır. Şehirde ulaşım oldukça ucuzdur. Ulaşımda otobüs, tren, tramvay ve özel taksiler hizmet vermektedir. Alicante Proyecto Espanol dil okulunda İspanyolca eğitim alan öğrenciler, toplu taşıma araçlarını kullanarak şehri kolaylıkla keşfedebilmektedir.

Alicante Proyecto Espanol dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın