• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Academia AIFP, Malaga

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Academia AIFP, Malaga

Malaga AIFP İspanyolca dil okulu, Malaga şehrinin tarihi merkezinde 2001 yılından bu yana uluslararası öğrencilere İspanyolca eğitimi vermektedir. Kursta Almanca ve İngilizce gibi diğer dillerde de eğitim sunulmakta ve böylece yerli İspanyol öğrencilerle uluslararası öğrenciler aynı merkezde eğitim almaktadırlar. Bu durum uluslararası öğrencilere İspanyol öğrencilerle tanışıp, İspanyolca pratik yapma imkânı sağlamaktadır. Malaga AIFP İspanyolca dil okulunda öğrencilere sunulan olanaklar arasında ücretsiz internet bağlantısı, bilgisayar laboratuvarı ve kütüphane bulunmaktadır. Öğrenciler, şehrin merkezinde bulunan okullarından kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alan pek çok turistik merkezi ders sonları ya da hafta sonları ziyaret edebilmektedirler.

Malaga, İspanya’nın güneyinde olup, yarım milyondan fazla nüfusu ile Endülüs bölgesinde Sevilla’dan sonra ikinci ve ülke genelinde ise en kalabalık altıncı büyük şehirdir. Akdenize komşu olan kent, İspanya’nın en büyük ikinci limanına sahiptir ve turistik açıdan da önemli plajlara sahiptir. Turizm’in en önemli ekonomik etkinlik olduğu Malaga’da, yapı ve teknoloji hizmetleri de yoğun biçimde yürütülen ekonomik etkinlikler arasında yer almaktadır. Ünlü ressam Pablo Picasso ve aktör Antonio Banderas Malaga’da doğmuştur. Şehirde son zamanlarda Pablo Picasso adlı bir müze açılmıştır. Yılın 300 günü güneşli bir havaya sahip olan kent, hızlı büyüyen ekonomiye, ünlü restoranlara, kültürel açıdan zengin tarihi mekânlara sahip olmasıyla İspanya’nın Endülüs bölgesinin en ünlü şehridir.

Malaga AIFP İspanyolca dil okulu programları
Genel İspanyolca standart kursu

Malaga AIFP İspanyolca dil okulu genel İspanyolca standart kursu her seviyeden İspanyolca bilgiye sahip öğrencilere açıktır. Minimum 16 yaşında olan öğrencilerin kabul edildiği kursta haftalık 20 ders işlenmektedir. Öğrenciler derslerde İspanyolca okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi temel iletişim becerileri üzerine eğitim almaktadırlar. Kurs başlangıcında öğrencilere yapılan İspanyolca seviye tespit sınav sonucuna göre öğrenciler sınıflara yerleştirilmektedirler. Genel İspanyolca standart kursu sınıflarında maksimum 9 öğrenci bulunmaktadır.

Genel İspanyolca yoğun kursu

Malaga AIFP İspanyolca dil okulu genel İspanyolca yoğun kursunda maksimum 9 kişilik sınıfta haftalık 20 ders ve buna ek olarak haftalık 4 kişilik grupla 10 ders işlenmektedir. Toplamda haftalık 30 ders gören öğrenciler, daha hızlı bir şekilde İspanyolca iletişim becerilerini geliştirme fırsatına sahip olmaktadırlar. Öğrenciler haftalık ek 4 kişilik grupla alınan 10 dersin yerine bire bir 10 ders ya da 20 ders alabilmektedirler. Genel İspanyolca yoğun kursunda ekstra derslerde öğrencilerin eksik oldukları ve ihtiyaç duydukları konular üzerinde durulmaktadır. Kursa İspanyolca dil seviyesi fark etmeksizin herhangi bir seviyede bilgi sahibi olan öğrenciler kabul edilmektedir. Malaga AIFP İspanyolca dil okulu genel İspanyolca yoğun kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Bire bir İspanyolca kursu

Malaga AIFP İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursunda haftalık 20, 30 veya 40 bire bir İspanyolca eğitim sunulmaktadır. Kursta eğitmenler tek bir öğrenciye ders verdiklerinden dolayı, öğrenciyi daha yakından tanımakta, öğrenme stilini keşfetmekte ve dilde ihtiyaç ve eksikliklerini belirleyerek doğru bir ders programı oluşturup eğitim sunmaktadırlar. Bire bir İspanyolca kursu, dil öğrenmek için kısıtlı zamanı olan ve özel amaçları için İspanyolca öğrenmek isteyen kişiler için tasarlanmıştır. Kursa yıl boyunca her pazartesi katılım mümkündür. Malaga AIFP İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursu sonunda öğrencilere İspanyolca seviyelerine uygun sertifika verilmektedir.

İş İspanyolcası kursu

Malaga AIFP İspanyolca dil okulu iş İspanyolcası kursunda hatalık 30 ders (20 ders genel İspanyolca grupla ve 10 ders iş İspanyolcası bire bir eğitim) işlenmektedir. Kursa İspanyolca temel seviyede ve üstü seviyede bilgisi olan öğrenciler katılabilmektedir. Derslerde İspanyolca toplantılar, yazışmalar, görüşmeler, iş yemekleri, sunumlar ve raporlar gibi iş hayatında karşılaşılabilecek durumlar üzerine eğitim sunulmaktadır. Malaga AIFP İspanyolca dil okulu iş İspanyolcası kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Flamenko ve İspanyolca kursu

Malaga AIFP İspanyolca dil okulu Flamenko ve İspanyolca kursunda haftada 20 ders genel İspanyolca ve 8 ders Flamenko dansı üzerine eğitim sunulmaktadır. Flamenko derslerine girmek isteyen öğrencilerin İspanyolca başlangıç seviyesini tamamlamış olmaları gerekmektedir. Flamenko dersleri, profesyonel Flamenko dans eğitmenleri tarafından verilmektedir. Malaga AIFP İspanyolca dil okulu Flamenko ve İspanyolca kursu sayesinde öğrenciler hem İspanyolca dil becerilerini geliştirmekte hem de Flamenko dansını öğrenmektedirler.

Sınavlara hazırlık kursları

Malaga AIFP İspanyolca dil okulunda DELE (Diplomas of Spanish as a Foreign Language) sınavına hazırlık kursu bulunmaktadır. DELE sınavı İspanyolca eğitim veren eğitim kurumlarında eğitim almak isteyen ya da İspanyol şirketlerinde çalışmak isteyen kişilerin İspanyolca dil seviyelerini ispatlamak için girdikleri bir ölçme sınavıdır. Malaga AIFP İspanyolca dil okulu DELE sınavına hazırlık kursunda haftalık 20 ders grupla genel İspanyolca ve 6 bire bir ders ile sınava hazırlık eğitimi verilmektedir. Kurs yol boyunca belli başlangıç tarihlerine sahiptir. Malaga AIFP İspanyolca dil okulu DELE sınavına hazırlık kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Malaga AIFP İspanyolca dil okulunda konaklama

Malaga AIFP İspanyolca dil okulunda öğrencilere aile yanı, paylaşımlı öğrenci evi ve otel konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Aile yanı konaklama, İspanyol kültür ve yaşamını yakından deneyimlemek isteyen öğrenciler için idealdir. Öğrenciler aile yanında tek kişilik ya da başka bir ülkeden öğrenci ile iki kişilik odalarda kalabilmektedirler. Evlerde banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanlarıdır. Öğrenciler kahvaltı ve akşam yemeklerini aile ile birlikte yemektedirler.

Paylaşımlı öğrenci evleri, eşyalı olup, tam donanımlı mutfağa sahiptirler. Öğrenciler kendi yemeklerini kendileri yapmaktadır. Paylaşımlı öğrenci evlerinde tüm maddi giderler evde kalan öğrenciler tarafından ortaklaşa karşılanmaktadır. Öğrenciler isteklerine bağlı olarak odalarda tek veya iki kişi olarak kalabilmektedirler. Evlerde salon, mutfak, banyo ve tuvalet paylaşımlı olarak kullanılmaktadır.

Malaga AIFP İspanyolca dil okulu öğrencileri okula yakın mesafede yer alan otellerde de konaklayabilmektedirler. Okulun çevresinde yer alan oteller 2 ya da 4 yıldızlıdır. Otel konaklaması diğer konaklama seçeneklerine göre daha maliyetli olup, daha çok çalışanlar tarafından tercih edilmektedir.

Malaga AIFP İspanyolca dil okuluna ulaşım

Türk Hava Yollarının İstanbul’dan Malaga’ya doğrudan uçuşları bulunmaktadır. Uçuşlar yaklaşık 4 buçuk saat sürmektedir. Malaga havalimanına inen öğrenciler toplu taşıma araçlarını ya da özel taksileri kullanarak konaklama yerlerine ulaşım gerçekleştirebilmektedir. Talep eden öğrenciler okulun havalimanı karşılama hizmetinden faydalanabilmektedir.

Şehir içi ulaşımın oldukça rahat ve sorunsuz olduğu Malaga’da otobüs ve özel taksiler kullanılmaktadır. Kente pek çok yere yürüyerek de ulaşım mümkündür. Malaga’dan şehir dışına ise otobüs ve trenle ulaşım mevcuttur. Malaga AIFP İspanyolca dil okulu öğrencileri ulaşımda sıkıntı yaşamadan şehri rahatlıkla keşfedebilmektedirler.

Malaga AIFP İspanyolca dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın