• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Dublin School of English, Dublin

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Dublin School of English, Dublin

Dublin School of English İngilizce dil okulu, 1968’den beri İngilizce eğitim veren, İrlanda’nın en eski dil okullarından biridir. Okul, MEI’nin üyesidir (Marketing English in Ireland) ve İrlanda Eğitim Bakanlığı tarafından tanınmaktadır. Dublin School of English İngilizce dil okulu gençlere, yetişkinlere, öğrencilere, çalışanlara, öğretmenlere ve gruplara İngilizce eğitimleri sunmaktadır. Okulun yetkilileri ve eğitmenleri kaliteli hizmeti önemsemekte ve öğrencilerin İngilizce öğrenmelerinin yanından İrlanda seyahatlerinden memnun kalmalarını hedeflemektedir. Okulun öğrencilere sunduğu olanaklar arasında ders materyalleri, ücretsiz internet erişimi, kütüphane, çalışma odası bulunmaktadır. Öğrenciler, ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlediği sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Avrupa’nın kuzeybatısında yer alan İrlanda, çok sayıda ada ile çevrili ve İrlanda Denizi ile Britanya’dan ayrılan büyük bir adadır. Adanın en büyük kenti olan Dublin, İrlanda Cumhuriyeti’nin başkentidir. Dublin, Avrupa’nın nüfusu en hızlı büyüyen kentlerinden birisidir. Ayrıca Avrupa’nın yaşanacak en iyi başkenti ve en mutlu ülkesi seçilmiştir. Dublin, yılda 4 milyonun üzerinde ziyaretçisiyle Paris ve Londra’dan sonra Avrupa’da en çok ziyaret edilen başkenttir. Dublin, dünyaca ünlü edebiyatçıları ve edebiyatı ile tanınan bir kenttir. Ünlü müzisyenler çıkarmış olan bu kent, Avrupa’nın eğlence başkentidir.

Dublin School of English İngilizce dil okulu programları
Genel İngilizce kursu

Dublin School of English İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu, 16 yaş ve üzeri öğrencilere İngilizce eğitimi vermektedir. Eğitimler haftalık 21 ders veya 24 ders olarak işlenmektedir. Haftalık 21 derslik dersler Temmuz ve Eylül ayları arasında verilmekte ve haftalık 24 ders Ekim ve Haziran ayları arasında verilmektedir. Dersler yıl boyunca her pazartesi başlamaktadır. Genel İngilizce kursunda İngilizce dil seviyesi fark etmeksizin her öğrenci kabul edilmektedir. Sınıf mevcudiyeti ortalama 10 öğrenci, maksimum 12 öğrenciden oluşmaktadır. Eğitmenlerin hepsi anadili İngilizce olan kişilerden oluşmaktadır. Dublin School of English İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirisiniz.

Akademik yıl ve sömestr programı

Dublin School of English İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr programı, 27 hafta boyunca öğrencilerine İngilizce eğitim vermektedir. Kursta haftalık 20, 24 ve 30 ders işlenmektedir. Öğrenciler istedikleri yoğunlukta eğitim alabilmektedirler. Öğrenciler kurs başlangıcında İngilizce seviye belirleme sınavı olmakta ve sınav sonucuna göre sınıflara yerleştirilmektedirler. Akademik yıl ve sömestr programına katılan öğrencilerin eğitimleri boyunca part-time olarak bir işte çalışma hakları bulunmaktadır. Kurs, Eğitim Bakanlığı ve ACELS tarafından tanınmaktadır. Maksimum sınıf mevcudiyetinin 15 öğrenciden oluştuğu kursta tüm eğitmenler ana dili İngilizce olan kişilerden oluşmaktadır.

Bire bir İngilizce kursu

Dublin School of English İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu, haftalık 25, 30, 40 ve 50 ders seçeneklerinden oluşmaktadır. Bire bir İngilizce kursu, belli amaçları için İngilizce öğrenmek isteyenler ve bireysel öğrenmeyi tercih edenler için tasarlanmıştır. Kurs, öğrencilerin özel ihtiyaçları doğrultusunda planlanır ve ders programı, içeriği, kurs süresi öğrenciler tarafından belirlenmektedir. Kurs sayesinde öğrenciler kısa sürede hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmektedirler. Bire bir İngilizce kursu tek olarak alınabileceği gibi okulun diğer programlarına ek olarak da alınabilmektedir. Dublin School of English İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirisiniz.

Kısa dönem bire bir İngilizce kursu (9 ve 15 günlük yoğun programlar)

Dublin School of English İngilizce dil okulu kısa dönem bire bir İngilizce kursu, 9 veya 15 gün süren İngilizce eğitimlerden oluşmaktadır. 9 günlük kursta öğrenciler, 72 ders görmektedirler. 15 günlük kursta ise 120 ders görmektedirler. Kısa dönem bire bir İngilizce kursuna yıl boyunca katılım mümkündür. Bu kurs, daha çok çalışanlar ve yöneticiler gibi zaman sıkıntısı bulunan ve yıllık iznini İngilizce eğitimine ayırmak isteyenler için idealdir. Öğrencilerin özel amaçları ve ihtiyaçlarına göre ders konuları belirlenmektedir. Dublin School of English İngilizce dil okulu kısa dönem bire bir İngilizce kursunda eğitmenler tek bir öğrenci üzerine odaklandığından dolayı eğitimden daha iyi verim alınmaktadır. Dersler cumartesi günleri başlamaktadır.

Gruplar için İngilizce kursu

Dublin School of English İngilizce dil okulu gruplar için İngilizce kursu, 3 veya 4 kişilik gruplara haftada 40 ders İngilizce eğitim sunmaktadır. Kurs, grupların istekleri ve talepleri üzerine açılmaktadır. Kursta grubun istek ve ihtiyaçlarına uygun konular işlenmektedir. Öğrenciler bir grup olarak katıldığından ve hepsi amaç için İngilizce öğrenmek istediğinden dolayı derslerden daha iyi verim alınmaktadır.

Staj ve İngilizce

Dublin School of English İngilizce dil okulu staj ve İngilizce programı, üniversite öğrencileri ya da yeni mezunların bir şirkette gerçek bir iş deneyimi kazanmaları için tasarlanmıştır. Staj ve İngilizce programı pazarlama, bankacılık, turizm, bilişim, sekreterlik, yönetim ve mühendislik sektörleri gibi geniş bir yelpazede bulunmaktadır. Programa katılmak isteyen öğrencilerin en az orta üstü (Upper-Intermediate) İngilizce bilgiye sahip olmaları gerekmektedir. Öğrenciler program sayesinde hem İngilizcelerini geliştirmekte hem de yurtdışında iş deneyimi kazanmaktadırlar. Dublin School of English İngilizce dil okulu staj ve İngilizce programı 12 hafta olup, 4 hafta İngilizce eğitimi ve 8 hafta stajdan oluşmaktadır.

Öğretmenler için İngilizce programı

Dublin School of English İngilizce dil okulu öğretmenler için İngilizce kursunda CELT, CELTA ve TESOL sertifika programları bulunmaktadır. CELT, CELTA ve TESOL sertifikaları eşdeğerdir ve İngilizce öğretmeni olma yeterliliğini göstermektedir. İngilizce öğretmen adayları bu sertifikalardan birine sahip olduğu takdirde dünyanın birçok yerinde öğretmenlik yapabilmektedir. Dublin School of English İngilizce dil okulu öğretmenler için İngilizce programında tam zamanlı 4 haftalık eğitim ya da yarı zamanlı 6 haftalık eğitim verilmektedir. Kursların yıl boyunca belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır. İngilizce öğretmenleri için sertifika programları hakkında ayrıntılı bilgi için GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Yaz Okulu

Dublin School of English İngilizce yaz okulu, Temmuz ayında 8 ile 11 yaş arasındaki öğrencilere ve Temmuz ve Ağustos aylarında 12 ile 15 yaş arasındaki öğrencilere İngilizce eğitimi verilmektedir. Yaz okulunda öğrenciler haftalık 21 ders görmektedirler. Maksimum 15 kişilik sınıflarda eğitim alan öğrenciler, yaz aylarında İngilizce öğrenmekte ve okulun düzenlediği sosyal aktivite ve gezilerle eğlenmektedirler. Sosyal aktivite ve geziler, yetkililer tarafından denetlenmektedir. Öğrenciler kendi yaş gruplarından oluşan ve dünyanın birçok farklı yerinden gelen öğrencilerle uluslararası bir ortamda eğitim almaktadırlar. Dublin School of English İngilizce yaz okulu öğrencileri güvenli yurtlarda ya da aile yanında konaklamaktadırlar. Küçük yaştaki öğrenciler okulun yetkilileri tarafından sürekli gözetim altında olmaktadırlar.

Sınavlara hazırlık kursları

Dublin School of English İngilizce dil okulunda IELTS, CAE, FCE ve CPE sınavlarına hazırlık kursları bulunmaktadır. Dublin School of English İngilizce dil okulu IELTS sınavına hazırlık kursu, haftalık 21 dersten oluşmaktadır. Öğrenciler hafta içi her gün gördükleri derslerde sınava ilişkin tüm eğitimi almaktadırlar. Aynı zamanda dilbilgisi, kelime bilgisi, okuma, yazma ve konuşma yeteneklerini geliştirmektedirler. IELTS sınavına hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin orta (Intermediate) düzeyde İngilizce bilmeleri gerekmektedir. Kurs süresi 12 haftadan oluşmaktadır.

CAE, FCE ve CPE sınavlarına hazırlık kursları 12 haftadan oluşmaktadır. Öğrenciler kurslarda İngilizce okuma, yazma, dinleme, konuşma, dilbilgisi ve kelime bilgisi yeteneklerini geliştirmekte ve derslerde yapılan pratiklerle hedefledikleri puanlara ulaşabilmektedirler. Dublin School of English İngilizce dil okulu CAE, FCE ve CPE sınavlarına hazırlık kurslarına katılmak isteyen öğrencilerin en az orta üstü (Upper-Intermediate) seviyede İngilizce bilgilerinin olması gerekmektedir. Kursta eğitmenler alanında uzman kişilerden oluşmaktadır. Öğrencilerin ilerlemelerini öğrenmek için her üç haftada bir deneme sınavları yapılmaktadır. Deneme sınavları aynı zamanda öğrencilerin sınava aşinalık kazanmasını sağlamaktadır. CAE, FCE ve CPE sınavlarına hazırlık kursları sınıflarında maksimum 15 öğrenci bulunmaktadır.

Dublin School of English İngilizce dil okulunda konaklama

Dublin School of English İngilizce dil okulunda yurt, aile yanı ve otel konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Yurtlarda öğrenciler tek kişilik ya da iki kişilik odalarda konaklamaktadırlar. Yurtta banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanlarıdır. Öğrenciler yurtta kendi yemeklerini kendileri hazırlamaktadırlar.

Aile yanı konaklamada aileler, okulun yetkilileri tarafından dikkatle seçilmekte ve düzenli olarak denetlenmektedir. Evler okula çeşitli uzaklıklarda bulunabilmektedir. Evlerin okula maksimum uzaklığı toplu taşıma ile 30 dakikadır. Öğrenciler tek veya iki kişilik odalarda kalmakta ve yemekleri aile ile birlikte yemektedirler.

Dublin School of English İngilizce dil okulunda otel konaklama seçeneği de bulunmaktadır. Otel konaklaması diğer konaklama seçeneklerine göre daha maliyetli olmaktadır.

Dublin School of English İngilizce dil okuluna ulaşım
ISI Dublin İngilizce dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Dublin’e yaklaşık dört saat süren doğrudan uçuşlar bulunmaktadır. Havaalanına inen öğrenciler okulun havaalanı karşılama hizmetinden faydalanabilecekleri gibi toplu taşıma araçları ile de konaklama yerlerine gidebilmektedirler. Ayrıca Dublin havaalanından şehrin merkezine ulaşım sağlayan otobüsler bulunmaktadır.

Dublin, ulaşım ağının merkezidir ve toplu taşımacılık son derece düzenli ve gelişmiştir. Öğrenciler ulaşım ağının gelişmiş olduğu bu şehirde hiçbir sıkıntı yaşamadan her yere rahatlıkla gidebilmektedir. Şehirde otobüs, hafif metro ve trenler bulunmaktadır.

Dublin School of English İngilizce dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın