• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

ACET - Active Centre of English Training, Cork

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - ACET - Active Centre of English Training, Cork

ACET İngilizce dil okulu, 1975 yılında kurulmuş olup, o günden bu yana öğrencilerin dil öğrenme hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. Okulda yer alan eğitmenler, alanında uzman ve deneyimli öğretmenlerden oluşmaktadırlar. ACET İngilizce dil okulunda öğrencilere sunulan olanaklar arasında 23 modern derslik, bilgisayar laboratuvarı, kütüphane, ücretsiz internet erişimi, kafe ve bireysel çalışma odası yer almaktadır. Öğrenciler, ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlemiş olduğu sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Cork, İrlanda Cumhuriyeti’nin ikinci en büyük şehri ve İrlanda adasının üçüncü en kalabalık şehri olup, Cork Kontluğunun idari ve ana yerleşim merkezidir. Dublin’den sonra İrlanda’da turistlerin en çok ziyaret ettiği yer olan Cork’ta görülmesi gereken yerler arasında Saint Fin Barre’s Cathedral, Church of St. Anne, Blackrock Castle, Blarney Şatosu, Crawford Art Gallery ve English Market bulunmaktadır.

ACET İngilizce dil okulu
Genel İngilizce kursu

ACET İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu, günlük hayatta İngilizce iletişim becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Kursta haftalık 26 saat İngilizce eğitimi sunulmaktadır. Öğrenciler derslerde İngilizce okuma, yazma, dinleme, konuşma, dilbilgisi, kelime bilgisi ve telaffuz gibi konuları görmektedirler. Sabah derslerinde genel İngilizce konularına odaklanırken, öğleden sonra derslerinde öğrencilerin ihtiyaç duydukları konular işlenmektedir. Genel İngilizce kursuna İngilizce dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden İngilizce bilgisine sahip öğrenciler katılabilmektedir. ACET İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İş İngilizcesi kursu

ACET İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu, çalışanların ve işverenlerin iş ortamlarında kullanılan İngilizceyi kısa zamanda hızlı bir şekilde öğrenmeleri için tasarlanmıştır. Eğitimler haftalık 25 saat olarak verilmektedir. Hafta içi her gün işlenen derslerde öğrenciler, sabahları genel İngilizce ve haftada iki gün öğleden sonraları iş İngilizcesi görmektedirler. İş İngilizcesi kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta (Intermediate) düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Derslerde İngilizce telefon görüşmeleri, toplantılar, sunumlar, ticari görüşmeler ve iş yemekleri gibi konular işlenmektedir.

Bire bir İngilizce kursu

ACET İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu, kısa sürede hızlı bir şekilde İngilizce becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Öğrenciler kursa yılın herhangi bir zamanı (resmi tatil günleri hariç) katılabilmekte ve istedikleri süre boyunca eğitim alabilmektedirler. Bire bir İngilizce kursuna İngilizce başlangıç (Beginner) seviyesinden ileri (Advanced) seviyeye kadar her seviyeden öğrenci katılabilmektedir. Kurs sadece genel İngilizce becerilerini geliştirmek için alınabileceği gibi özel amaçlar için de alınabilmektedir.

Sınavlara hazırlık kursları

ACET İngilizce dil okulunda CAE, CPE, FCE, KET ve PET sınavlarına hazırlık kursları bulunmaktadır. Cambridge sınavları dünya çapında birçok eğitim kurumu ve iş başvurusunda kabul edilmektedir. CAE, CPE, FCE, KET ve PET sınavlarına hazırlık kursları haftada 20 saat eğitimden oluşmaktadır. CAE sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta üstü (Upper-Intermediate) seviyesinde, FCE, KET ve PET sınavlarına hazırlık kurslarına katılmak isteyen öğrencilerin en az orta seviye (Intermediate), CPE sınavına hazırlık kursuna katılacak olanların ileri (Advanced) seviye İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.

TOEFL sınavı: TOEFL sınavı, dünya genelinde İngilizce dilinde eğitim veren kolej ve üniversiteler tarafından ana dili İngilizce olmayan öğrenciler için kabul kriteri olarak kullanılır. ACET İngilizce dil okulunda TOEFL sınavına hazırlık kursu haftalık 24 saatlik eğitim ile verilmektedir. Öğrenciler 24 dersin 20’sinde genel İngilizce ve 4’ünde TOEFL hazırlık eğitimi almaktadırlar. TOEFL sınavına hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta (Intermediate) seviyede İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.

IELTS sınavı: IELTS (International English Language Testing System), İngilizcenin kullanıldığı ülkelerde eğitim almak ya da çalışmak isteyenlerin İngilizce dil seviyelerini değerlendirmek için yapılan bir sınavdır. IELTS sınavına hazırlık kursu, haftada 24 saat (20 saat genel İngilizce ve 4 saat IELTS hazırlık) olarak sunulmaktadır. IELTS sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta üstü (Upper-Intermediate) düzeyde İngilizceye sahip olmaları gerekmektedir.

TOEIC sınavı: TOEIC (Test of English for International Communication), günlük iş hayatında kullanılan İngilizceyi, dinleme ve konuşma bazlı olarak ölçen bir sınavdır. ACET İngilizce dil okulunda TOEIC sınavına hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta (Intermediate) seviye İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Eğitimler haftada 24 (20 saat genel İngilizce ve 4 saat IELTS hazırlık) saatten oluşmaktadır.

ACET İngilizce dil okulunda konaklama

ACET İngilizce dil okulunda öğrencilere yurt, aile yanı konaklama ve paylaşımlı öğrenci evi konaklaması seçenekleri sunulmaktadır. Okulun öğrencilere sunduğu 3 farklı yurt bulunmaktadır. Bu yurtlar; Copley Court, University Hall Apartments ve Victoria Mills Apartmens’dır. Copley Court yurdu, tüm yıl boyunca konaklamaya uygun olup, okula yaklaşık 10 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Öğrenciler, banyo ve tuvaletli olan tek kişilik odalarda kalmaktadırlar. Ve her katta öğrencilerin ortak kullanabileceği mutfak ve oturma odaları mevcuttur. University Hall Apartments ve Victoria Mills Apartments yurtları sadece Haziran ve Ağustos ayları arasında konaklamaya elverişlidir. Yurtlara yakın mesafelerde öğrencilerin uygun fiyata mutfak alışverişi yapabilecekleri marketler ve yemek yiyebilecekleri restoranlar bulunmaktadır. Yurtlarda İrlandalı öğrenciler ve diğer okullardan da öğrenciler yer almaktadır.

Aile yanı konaklamada öğrenciler isteklerine bağlı olarak tek kişilik ya da iki kişilik odalarda kalabilmektedirler. Öğrenciler için aile yanı konaklama İngilizce pratik yapma açısından ve İrlanda yaşam biçimi ve kültürünü tanıma açısından son derece avantajlıdır. Öğrenciler, kahvaltı ve akşam yemeklerini aile ile birlikte yemektedirler.

Öğrenciler, ACET İngilizce dil okulunun öğrencilerine özel olarak sunduğu paylaşımlı öğrenci evlerinde konaklayabilmektedirler. Paylaşımlı öğrenci evleri okula 15 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Evlerde tüm odalar tek kişilik olup, özel banyo ve tuvaletlidir. Öğrenciler, oturma odası ve mutfağı paylaşımlı olarak kullanmaktadırlar.

ACET İngilizce dil okuluna ulaşım

Türkiye’den Cork’a doğrudan uçuş olmadığından dolayı öğrencilerin Amsterdam üzerinden aktarmalı olarak şehre ulaşmaları gerekmektedir. Cork havalimanına inen öğrenciler, toplu taşıma araçları ya da özel taksiler ile okullarına ve konaklama yerlerine ulaşım gerçekleştirebilmektedirler. Talep eden öğrenciler, okulun havalimanı karşılama hizmetinden faydalanabilmektedirler.

Cork şehir içi ulaşımda otobüs ve bisikletler kullanılmaktadır. Kentte ulaşım son derece düzenli ve rahattır. ACET İngilizce dil okulu öğrencileri ulaşımda problem yaşamadan şehri keşfedebilmektedirler.

ACET İngilizce dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın