• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

TLG - The Language Gallery, Manchester

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - TLG - The Language Gallery, Manchester

Language Gallery Manchester İngilizce dil okulu, Manchester’in merkezinde Picadilly tren istasyonu ve hareketli alışveriş merkezlerine sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Okul, şehrin canlı ve hareketli merkezlerine kolay ulaşılabilir mesafede yer almaktadır. Manchester şehri kültürel ve sportif faaliyetlerin yoğun olduğu bir şehirdir. Language Gallery Manchester İngilizce dil okulunda her seviyeye uygun kurslar bulunmaktadır. Kurslara katılım yaşı en az 16 olarak belirlenmiştir. Modern donanımlı 6 sınıftan oluşan okulda mutfak, öğrenci salonu ve ücretsiz internet erişimi bulunmaktadır.

Kuzey İngiltere'nin kültür ve ticaret başkenti olan Manchester, bilimin ve keşfin şehri olarak tanınmaktadır. Londra’dan sonraki İngiltere’nin ikinci büyük şehri olan Manchester, dünyaca ünlü Mancester üniversitesi ve onlarca dil okuluna ev sahipliği yapmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci yurtdışı dil eğitiminde Manchester şehrini seçmektedir. Manchester, kozmopolit yapısıyla her çeşit insanı bünyesinde barındırmaktadır. Müziği ve futboluyla ön plana çıkan Manchester canlılığı ve eğlenceli gece hayatı ile Londra’yı aratmayacak yoğunlukta güzelliklere sahiptir. Manchester şehri, dünya çapında ün yapmış Manchester United ve Manchester City futbol takımına ev sahipliği yapmaktadır.

Manchester’da Bilim ve Endüstri Müzesi, Manchester Town Hall, Fog Lane Park, Queens Park, alışveriş için Mancester Fashion Market ve ünlü Old Trafford Stadı gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Language Gallery Manchester İngilizce dil okulunda verilen kurslar

Genel İngilizce: Language Gallery Manchester İngilizce dil okulu genel İngilizce kursunda öğrencilerine temel dil becerilerine sahip olmaları için gerekli İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma konuları üzerine yoğun dersler işlenmektedir. Genel İngilizce kursuna katılan öğrenciler kısa sürede İngilizce pratik yapma fırsatlarını arttırarak kelimeleri doğru telaffuz edebilme becerisi kazanmaktadırlar. Genel İngilizce kursuna her seviyede İngilizce bilgisi olan öğrenciler katılabilmektedir.

Genel İngilizce kursu öğrencilerinin gündelik yaşamda akıcı ve etkili İngilizce iletişim kurabilmelerini sağlayan yoğun teorik ve pratik eğitimler vermektedir. Language Gallery Manchester İngilizce dil okulu genel İngilizce kursuna katılan öğrenciler kısa sürede akademik İngilizce, iş İngilizcesi, IELTS ve özel amaçlı İngilizce kurslarından ders alabilecek İngilizce dil seviyesine ulaşmaktadır. Language Gallery Manchester İngilizce dil okulu genel İngilizce kursunda eğitim süresi en az bir haftadan başlamaktadır.

IELTS hazırlık kursu

Language Gallery Manchester İngilizce dil okulu IELTS hazırlık kursu eğitim dili İngilizce olan üniversitelerde eğitim almak ve yurtdışında çalışmak isteyenlerden istenen dünya çapında neredeyse tüm üniversiteler tarafından tanınırlığı olan prestijli bir sınavdır. Language Gallery Manchester İngilizce dil okulu IELTS hazırlık kursu öğrencilerin sınavda yüksek puan almaları için gerekli olan İngilizce okuma, yazma, dinleme ve yazma konuları üzerine odaklı yoğun dersleri içermektedir.

Language Gallery Manchester İngilizce dil okulu IELTS hazırlık kursunda eğitim süresi en kısa iki haftadan oluşmaktadır. Language Gallery Manchester İngilizce dil okulu IELTS hazırlık kursunda öğrencilerinin bireysel İngilizce yeterliliklerine uygun olarak hazırladığı programlarla sınavlarda yüksek puanlar almalarına yardımcı olmaktadır. Öğrencilerin seviyelerine göre üç ayrı IELTS hazırlık sınıfından oluşan kursa, intermadiate, upper intermediate ve advanced seviyelerinde olan öğrenciler katılabilmektedir.

Language Gallery Manchester İngilizce dil okulunda konaklama

Language Gallery Manchester İngilizce dil okulu öğrencilerine okula rahatça gidip gelebilmeleri için Manchester şehir içi ulaşıma en yakın merkezlerde seçtikleri konaklama imkanları sunmaktadır. Stüdyo daire, aile yanı konaklama, öğrenci yurdu ve paylaşmalı daire konaklama seçeneklerinin bulunduğu Language Gallery Manchester İngilizce dil okulu öğrencilerin bireysel istek ve ihtiyaçları doğrultusunda en uygun konaklamayı seçmesine yardımcı olmaktadır.

Aile yanı konaklama öğrenciler özellikle talep etmedikçe genelde kahvaltı ve akşam yemekleri hizmetini içermektedir. Aile yanı konaklamada öğrencilerin odalarının temizliği haftalık olarak aile tarafından yapılmaktadır. Yerleşik bir ev düzenin olduğu ailelerle kalmak ilk kez yurtdışına çıkacak öğrenciler için ideal bir konaklamadır. Aile yanı konaklamada öğrencilerin aile üyeleriyle ortak kullandığı alanlar haftalık olarak temizlenmektedir.

Öğrenci evleri; genelde 4 veya 5 öğrencinin paylaşımlı kullandığı bu evlerde öğrenciler aksini talep etmedikçe kendilerine özel yatak odaları bulunmaktadır. Oturma odası ve mutfak paylaşılan ortak mekanlardır. Okulun yakınlarında bulunan öğrenci evleri özgürlüğünden vazgeçemeyen öğrenciler için ideal bir konaklama şeklidir. Öğrenciler aldıkları malzemelerle kendi yemeklerini yapabilmektedir.

Öğrenci yurtları: Tek veya çift kişilik farklı özelliklere sahip oda seçeneklerinin bulunduğu yurtta dinlenme salonları, ücretsiz internet erişimi bulunmaktadır. Language Gallery Manchester İngilizce dil okulu öğrencileri self catering hizmetin verildiği öğrenci yurdunda konaklayabilmektedirler.

Language Gallery Manchester İngilizce dil okuluna ulaşım

Language Gallery Manchester İngilizce dil okulumuza en yakın havalimanı Manchester havalimanıdır. İstanbul’dan Türk Hava Yolları ile direk Manchester uçuşu bulunmaktadır. Manchester havalimanlarından özel taksi karşılaması talep eden öğrencilerimiz varış terminalinde isimleri ile sürücüler karşılamakta ve taksi ile konaklayacakları ailelere götürmektedirler. Manchester Havalimanın şehre uzaklığı ortalama 30 dakikadır. İlk defa yurtdışına çıkacak öğrenciler için en güvenli ulaşım şekli taksi karşılamasıdır. Otobüs ile Manchester şehrine ulaşmak da mümkündür. Manchester şehrine yakın başka bir havalimanı ise Liverpool havalimanıdır. Liverpool havalimanı, Manchester’a bir saat uzaklıktadır.

Language Gallery Manchester İngilizce dil okulumuz hakkında danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın