• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

TLG - The Language Gallery, Birmingham

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - TLG - The Language Gallery, Birmingham

Birmingham’da İngilizce deneyimi, İngiltere’nin ikinci büyük şehri olan Birmingham’da bulunan Language Gallery Birmingham İngilizce dil okulu şehrin merkezinde çeşitli aktivite alanlarının yanı başında bulunmaktadır. Language Gallery Birmingham İngilizce dil okulu ulaşım hatları, eğlence mekanları ve turistik mekanlara kolay ulaşılabilir mesafede bulunmaktadır. Language Gallery Birmingham İngilizce dil okulunda 5 tam donanımlı modern sınıf, bilgisayar odası, kütüphane ve öğrencilerin rahatça vakit geçirebileceği geniş bir öğrenci salonu bulunmaktadır. Language Gallery Birmingham İngilizce dil okulu Bullring ve Pavilion New Street istasyonu ve Birmingham Royal Ballet’a 15 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Birmingham, İngiltere’nin Londra’dan sonra en kalabalık şehridir. Şehir Trent, Severn ve Avon nehirleriyle çevrilmiş konumdadır. Günümüzde İngiltere’de ticaret merkezlerinden biri olan Birmingham, İngiltere'nin en kozmopolit şehirleri arasında yer almaktadır. Sanat ve kültür alanında Yurtdışı dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin İngiltere’de en çok tercih ettiği şehirlerdendir. Kendi uluslararası havaalanına sahip olan Birmingham’a İstanbul’dan direkt uçuşlar bulunmaktadır.

Üniversite şehri olan Birmingham, tarihi binaları, kiremit renkli evleri, sokakları ve yeşili bol parklarıyla ziyaretçilerine şehir keşfi ve doğanın güzelliğini birlikte sunuyor. Spor ve eğlencenin merkezi olan şehirde, kanal boyunca küçük kafeler, restoranlar bulunmaktadır. Birmingham, büyük şehir hayatını ekonomik olarak yaşamak isteyenler için idealdir. Londra’yla aralarında trenle 1,5 saatlik mesafe bulunmaktadır.

The Language Gallery Birmingham İngilizce Dil eğitim programaları
Genel İngilizce

Language Gallery Birmingham İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu gündelik yaşamda İngilizce iletişim kurmak veya İngilizcesini eğitim alabilecek seviyeye çıkarmak isteyen öğrenciler için basamak niteliği taşıyan bir program olan genel İngilizce kursunda yoğun olarak İngilizce okuma, yazma, konuşma ve dinleme dersleri verilmektedir.

Genel İngilizce kursuna katılan öğrenciler İngilizcede temel eksiklerini tamamlayarak büyük bir özgüvenle ileri seviye İngilizce bilenler için hazırlanan kurslara da katılabilmektedir. Derslerin video, kitap, karşılıklı konuşma ve CD ler ile birlikte işlenmesi öğrencilerin görsel ve işitsel olarak İngilizceye kısa sürede hakim olmasını sağlamaktadır.

Language Gallery Birmingham İngilizce dil okulu genel İngilizce kursuna her seviyede öğrenciye genel İngilizce altyapı beceri dersleri verilmektedir. Öğrenciler genel İngilizce kursuyla yeni bir dili öğrenirken büyük önem taşıyan bir öğe olan yabancı dil kullanabilme özgüvenine sahip olacaklardır. Language Gallery Birmingham İngilizce dil okulu öğretmenleri öğrencilerinin gündelik hayatta İngilizceyi iletişim dili olarak kullanabilmeleri için kurstan aldıkları bilgileri pratiğe dönüştürmelerine yardımcı olmaktadırlar.

Language Gallery Birmingham İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu eğitim süresi en az bir haftadan oluşmaktadır.

IELTS hazırlık kursu

135’in üzerinde ülkede binlerce kuruluş tarafından kabul edilen eğitim, göçmenlik ve mesleki akreditasyon için bireyin İngilizce yeterliliğini ölçen dünya çapında her yıl 2 milyona yakın öğrencinin girdiği prestijli bir sınavdır. Language Gallery Birmingham İngilizce dil okulu IELTS hazırlık kursunda öğrenciler kaliteli ve yoğun bir dil eğitimi ile kısa sürede sınavda yüksek puan alabilecek seviyeye ulaşmaktadır.

Öğrencilerin seviyelerine göre üç ayrı IELTS hazırlık sınıfından oluşan kursa, intermadiate, upper intermediate ve advanced seviyelerinde olan öğrenciler katılabilmektedir. Sınavlarda öğrencilerin sıklıkla karşılaşacağı önemli sorular ve konular üzerine odaklı işlenen derslerde sınavın 4 bölümünü oluşturan okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerileri üzerine yoğun pratik ve teorik dersler işlenmektedir.

Language Gallery Birmingham İngilizce dil okulu IELTS hazırlık kurs süresi 2 ile 4 hafta arasında değişiklik göstermektedir.

Language Gallery Birmingham İngilizce dil okulunda konaklama

Language Gallery Birmingham İngilizce dil okulu öğrencilerine yurtdışı dil eğitimleri süresince Birmingham’da çeşitli konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Rahat ve güvenli bir konaklama, başarılı bir yurtdışı eğitim için de önemli bir etkiye sahiptir.

Öğrenci yurdu : Language Gallery Birmingham İngilizce dil okulu öğrenci yurdu Birmingham’ın merkezinde yer almaktadır. Okul kampüsüne ve çeşitli aktivitelerin yapılabileceği mekanlarla çevrili bir alanda bulunan yurt öğrencilere rahat ve konforlu bir konaklama imkanı sunmaktadır. Tek veya çift kişilik farklı özelliklere sahip oda seçeneklerinin bulunduğu yurtta dinlenme salonları, ücretsiz internet erişimi bulunmaktadır. Language Gallery Birmingham İngilizce dil okulu öğrencileri self catering hizmetin verildiği iki farklı öğrenci yurdunda konaklayabilmektedirler. Öğrenci yurtları şehir merkezine 20 dakikalık uzaklıkta bulunmaktadır.

Aile yanı konaklama: Aile yanı konaklama daha önce yurtdışına çıkmamış öğrenciler için ideal bir konaklama şeklidir. İngiliz dil, kültür ve yaşamını İngiliz bir aileyle aynı evi paylaşarak deneyimlemek isteyen öğrencilerin de sıklıkla tercih ettiği bu konaklamada öğrenciler İngilizce pratik yapma fırsatlarını da arttırmaktadır. Language Gallery Birmingham İngilizce dil okulunun seçtiği ailelerin evleri genellikle okula 30 dakikalık uzaklıkta bulunmaktadır. Aile yanı konaklamada oda ve kahvaltı ve yarım pansiyon hizmet vermektedir.

Stüdyo Daire : Birmingham’da öğrencilerin bireysel ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda ve farklı bütçelere göre çeşitli stüdyo daireler bulunmaktadır. Language Gallery Birmingham öğrenci yurtlarının içerisinde bulunmaktadır. Tek başına konaklama tercih eden öğrenciler için ideal bir seçim olan stüdyo daireler Birmingham şehir merkezine kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Modern donanımlı stüdyo daireler özel olarak dekore edilmiştir. Daireler öğrencilerin konaklamada ihtiyaç duyabilecekleri her şeyi barındırmaktadır.

Language Gallery Birmingham İngilizce dil okuluna ulaşım

Language Gallery Birmingham İngilizce dil okulumuza en yakın havalimanı Birmingham havalimanıdır. İstanbul’dan Türk Hava Yolları ile direk Birmingham uçuşu bulunmaktadır. Birmingham havalimanlarından özel taksi karşılaması talep eden öğrencilerimiz varış terminalinde isimleri ile sürücüler karşılamakta ve taksi ile konaklayacakları ailelere götürmektedirler. Birmingham havalimanın şehre uzaklığı ortalama 30 dakikadır. İlk defa yurtdışına çıkacak öğrenciler için en güvenli ulaşım şekli taksi karşılamasıdır. Otobüs ile Birmingham şehrine ulaşmak da mümkündür.

Language Gallery Birmingham İngilizce dil okulumuz hakkında danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın