• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Oxford International, Londra Greenwich

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Oxford International, Londra Greenwich
OXFORD INTERNATIONAL ENGLISH, LONDON GREENWICH İNGİLİZCE DİL OKULU

Londra’da 2. Zone’da yer alan Oxford International English, London Greenwich İngilizce dil okulundan Londra’nın merkezine birçok ulaşım imkânı bulunmaktadır. Oxford International English, London Greenwich İngilizce dil okulunda İngilizce dil eğitimi almak öğrencilere Londra deneyimini yüksek ücretler ödemeden yaşayabilme fırsatı sunmaktadır. Londra'nın güneydoğusunda yer alan Greenwich İngiltere'nin en büyük 2. Gözlemevine ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda turistik bir yer olan Greenwich’de İngiltere'nin en büyük deniz müzesi bulunmaktadır.

Oxford International English, London Greenwich İngilizce dil okulu, 1991’de David Brown ve Robert Darell tarafından kurulmuştur. Eylül ve Ocak ayları eğitim dönemlerinde İngiltere’de üniversite öğrencileri için yurtdışı turları düzenleyerek faaliyete başlayan Oxford International English, İngiltere’de London Greenwich, Oxford ve Brighton’da; Kanada’da ise Toronto ve Vancouver şehirlerinde bulunmaktadır.

Genç öğrenciler için yaz okulları düzenleyen, Oxford International English, London Greenwich İngilizce dil okulu İngiltere’nin en büyük dört yaz okulu arasındadır. Her yıl farklı ülkelerden 10 binin üzerinde yabancı öğrenciye eğitim veren Oxford International English, London Greenwich İngilizce dil okullarında genel İngilizce, sınavlara hazırlık ve mesleki İngilizce kursları verilmektedir. Oxford International English, İngilizce dil okullarında yabancı öğrencilere İngilizce öğretmenin yanında İngilizler için de akşamları yabancı dil kursları düzenlenmektedir. Oxford International English, İngilizce dil okulları English UK üyesidir ve British Council tarafından tanınırlığı bulunmaktadır.

OXFORD INTERNATIONAL ENGLISH, LONDON GREENWICH İNGİLİZCE DİL OKULU

Oxford International English, London Greenwich İngilizce dil okulu, interaktif beyaz tahtalı geniş modern sınıfları, üç bilgisayar odası ve iki öğrenci salonu ile İngilizce dil eğitiminde öğrencilerine e-öğrenme olanağını da sağlayan eğitim kurumlarından biridir. Oxford International English, London Greenwich İngilizce dil okulunda genel İngilizce kursları, İngilizce sınavlara hazırlık kursları ve mesleki İngilizce kursları verilmektedir. Oxford International English, London Greenwich merkez okulu akşam kurslarında İngilizlere; İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Portekizce, Japonca, Çince, Korece, Arapça ve Rusça kursları da vermektedir. Gün boyu hareketli olan okulda yabancı öğrenciler kadar İngiliz öğrenciler de bulunmaktadır.

Dünya mutfağından tatları deneyebileceğiniz Greenwich‘te şehrin büyüleyici manzarasını da keşfe çıkabileceklerdir. Diğer öğrencilerle tanışabileceğiniz birçok fırsatı barındıran Oxford International English, London Greenwich dil okulu Greenwich Üniversitesine yürüme mesafesindedir. Şehrin kalabalığına karışmak isteyen öğrenciler 10 dakikalık mesafedeki Londra’nın merkezinde şehrin tadını çıkarıp farklı kültürlerle tanışabilirler. Şehrin merkezinde heykeller ve diğer görseller size fotoğraf çekebileceğiniz muhteşem manzaralarını sunmaktadır.

Genel İngilizce Kursu

Genel İngilizce kursu, günlük İngilizce’den iş hayatında kullanılan İngilizceye kadar tüm alanlarda İngilizcesini geliştirmek isteyenler için hazırlanmış ideal bir kurstur. Oxford International English, London Greenwich İngilizce dil okulu genel İngilizce kursunda öğrencilere İngilizce kelime bilgisi ve dil bilgisi derslerinin yanında, İngilizce yazma ve anlama becerisini yükseltmek için gerekli olan okuma anlayışını da kazandırmayı amaçlamaktadır. Bu amaçla genel İngilizce kursunda öğrencilere İngilizceyi akıcı ve doğru konuşmaları için çeşitli öğretme metotları kullanılmaktadır. Oxford International English, İngilizce dil okulu öğrencilerinin dünyanın her yerinde İngilizce konuşabilecek güven ve deneyime sahip olmalarını sağlamak için deneyimli öğretmenleriyle kaliteli eğitim vermektedir. Oxford International English, London Greenwich dil okulunda öğrenciler genel İngilizce kursunda dersleri sabah veya öğleden sonra alabilmektedirler. Genel İngilizce kursunda dersler 60 dakika sürmektedir.

Yarı yoğun genel İngilizce kursunda dersler sabah veya öğleden sonra alınabilmektedir. Yarı yoğun sabah kursunda haftada toplam 20 saat ders verilmektedir. Yarı yoğun sabah genel İngilizce kursunda dersler 09.30-14.30, öğleden sonra 13.30-17.00 saatleri arasında verilmektedir. İsteyen öğrenciler yarı yoğun sabah kursunda haftada 15 saat ders alma seçeneğini de tercih edebilirler. Derslerin 09.30-17.00 saatleri arasında olduğu tam gün süper yoğun genel İngilizce kursunda haftada toplam 30 saat ders verilmektedir. Oxford International English, London Greenwich İngilizce dil okulunda isteyen öğrenciler için öğleden sonra birebir özel dersler de verilmektedir. Genel İngilizce kursunda eğitim süresi 1 ile 50 hafta arasında değişmektedir. Katılım yaşının en az 16 olarak belirlendiği genel İngilizce kursunda sınıflar maksimum 15 kişilik kapasitede olup dersler pazartesi günleri başlamaktadır.

IELTS

IELTS İngiltere ve birçok ülkede İngilizce eğitim görmek isteyen öğrencilerden istenen dünya standartlarında İngilizce yeterlilik ölçme sınavıdır. Oxford International English, London Greenwich İngilizce dil okulu bu hazırlık kursunda öğrencilerinin IELTS sınavına güvenle hazırlanıp elde etmek istedikleri başarıyı yakalamalarını amaçlamaktadır. Oxford International English, London Greenwich İngilizce dil okulu sınava hazırlık kursunda öğretmenler öğrencilerin performanslarını takip edip eksiklilerini gidermelerine yardımcı olmaktadır.

Kursun sonunda öğrenciler, İngilizceyi resmi olarak akademik yazılarda da kullanabilme, doğru ve akıcı İngilizce konuşabilme becerisine sahip olmaktadır. Oxford International English, London Greenwich İngilizce dil okulu öğrencilerine IELTS sınav başvuru aşamasında da yardımcı olmaktadır. Oxford International English, London Greenwich İngilizce dil okulunda sınava hazırlık kurslarında haftada 15 ve 20 saat olmak üzere iki farklı yoğunlukta sabah dersleri verilmektedir. Oxford International English, sınava hazırlık kursları 1 ile 50 hafta arasında değişmektedir. Katılım yaşının en az 16 olarak belirlendiği genel İngilizce kursunda sınıflar maksimum 12 kişilik kapasitededir. Dersler pazartesi günleri başlamaktadır.

Cambridge Certificates (FCE, CAE) Sınavları

FCE Cambridge English sınavları arasında en sıklıkla girilen sınavdır. Tüm dil becerilerinde bilgi sahibi olmayı gerektiren, orta düzeyde bir sınavdır. FCE çeşitli ticaret ve sanayi kuruluşlarında yaygın olarak kabul görür (örneğin bankacılık, hava yolları, ikram sektörü gibi sektörlerin halkla ilişkiler ve sekretarya işlerinde, üniversitelerde, teknik okullarda ve diğer kuruluşlarda).

Öğrenciler, Cambridge Certificates hazırlık programı süresince İngilizce konuşma, dinleme, dilbilgisi, kelime bilgisi ve yazma becerilerini geliştirmekte ve deneme sınavlarıyla İngilizce seviyesindeki ilerlemelerini izleyebilmektedir. Deneyimli özel öğretmenler, öğrencilerin İngilizce dilinde kat ettikleri mesafeyi değerlendirilmektedir ve bu konuda öğrencilere gerekli yardımı yapmaktadırlar.

İş İngilizcesi Kursları

İş İngilizce kursları Oxford International English, London Greenwich okulunda verilmektedir. Oxford International English, London Greenwich İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursunda öğrencilerine günlük İngilizceden iş İngilizcesine kadar geniş bir alanda İngilizce iletişim kurma becerisi kazandırmayı hedeflemektedir.

İngilizceyi profesyonel olarak iş yaşamında kullanmak isteyenler için hazırlanmış olan bu program, İngilizce mektup yazma, e-mail yazmak, telefon görüşmesi yapma, toplantı ve sunumlarda İngilizce konuşma becerisine sahip olmak isteyen öğrencilerine yardımcı olmayı hedeflemektedir. Cambridge İş İngilizcesi sertifika sınavına (Cambridge Business English Certificate, BEC) hazırlık derslerini de kapsayan iş İngilizcesi kursu öğrencilerine kendi özgeçmişlerini hazırlamaları ve iş başvurusu yapmaları konusunda yardımcı olmaktadır.

Yoğun iş İngilizcesi kursu, yöneticilikten, pazarlama, finans ve insan kaynakları mesleklerine kadar geniş bir alanda eğitim vermekte ve mesleki yazışmalarda İngilizce kullanma becerisini arttırmaktır. Oxford International, yoğun İş İngilizcesi kursu 1 ile 50 hafta arasında değişmektedir. Katılım yaşının en az 16 olarak belirlendiği iş İngilizcesi kurslarında ofisimizde yapılan seviye tespit sınavında IELTS 4.0 ve üstü puan seviyesinde olanlar katılabilmektedir. Sınıflar maksimum 10 kişilik kapasitededir. Oxford International English, London Greenwich yoğun İş İngilizcesi kursunda haftada toplam 15 saat ders verilmektedir.

The Trinity College TESOL Certificate & Diploma

TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages), ana dili İngilizce olmayan kişilere İngilizce öğretme yetkinliğinizi gösterir bir belge almanızı sağlayan kursun kısaltılmış adıdır. TESOL kursu sonunda alacağınız sertifikalarınız İngiltere'de INTESOL Worldwide Ltd. tarafından basılır, Ascentis tarafından akreditedir ve dünyanın her yerinde geçerlidir. Dört hafta süren TESOL sertifika kursunda öğrencilere teorik ve pratik İngilizce dil eğitiminin yanında, İngilizceyi öğretme metotları dersleri de verilmektedir. Oxford International English, TESOL sertifika kursu 4 hafta sürmektedir. Katılım yaşının en az 18 olarak belirlendiği TESOL sertifika kursunda sınıflar maksimum 8 kişilik kapasitededir. Oxford International English, TESOL sertifika kursunda haftada toplam 40 saat ders verilmektedir. Kursa katılımda IELTS seviyesinde İngilizce bilgisi gerekmektedir. Yıl boyunca toplam on Oxford International English TESOL sertifika kursu programı açılmaktadır.

Oxford International English, London Greenwich İngilizce dil okulunda konaklama

Oxford International English, London Greenwich İngilizce dil okulu öğrencilerine McMillan öğrenci yurtlarında stüdyo odalarda, okulun hemen yanında bulunan paylaşmalı dairelerde ve aile yanı konaklama seçenekleri sunmaktadır.

McMillan öğrenci yurtları Oxford International English, London Greenwich İngilizce dil okuluna yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. Öğrencilerin ders çalışma ve güzel vakit geçirip sosyalleşeceği konforlu ve güvenli ortamlar sunan öğrenci yurtları market ve ulaşım hatlarına da birkaç dakikalık uzaklıktadır. McMillan öğrenci yurtları stüdyo öğrenci odaları, geniş yatak odalı, banyo ve tuvaletli içerisinde küçük mutfaklar bulunan odalardır. 24 saat güvenliğin, internet erişimi ve Oxford International English, London Greenwich okuluna sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan McMillan öğrenci yurtlar Oxford International English London Greenwich öğrencileri arasında en popüler konaklamalardır.

Oxford International English, London Greenwich Central öğrenci evi: Greenwich merkezine, Oxford International English okuluna, market, banka, restoran ve kafelerin olduğu merkezi bir konumda yer almaktadır. Geniş ve modern öğrenci evlerinde küçük bir mutfak da bulunmaktadır. Oxford International English, London Greenwich Central öğrenci evinde yemeksiz konaklama hizmeti vermektedir. Öğrencilerin ortak kullandıkları salonlarda diğer öğrencilerle sosyalleşebilir ve İngilizce pratik yapabilirsiniz. Aile yanı konaklama: Oxford International English, London Greenwich İngilizce dil okulu öğrencilerinin konaklayacağı aileleri özenle seçmektedir ve tüm aileler uluslararası öğrenci ağırlama deneyimine sahip olmasına dikkat edilmektedir. Aileler öğrencilere tek kişilik odalarda yarım pansiyon konaklama sunmaktadırlar. Oxford International English, London Greenwich İngilizce dil okulunun öğrenci yerleştirdiği aileler genelde Greenwich bölgesinde yer almaktadır. Öğrenciler ailelerden okula otobüsler ile ortalama 20 dakikaya bir seyahat ile ulaşabilmektedirler.

Oxford International English, London Greenwich İngilizce dil okuluna ulaşım

Oxford International English, London Greenwich İngilizce dil okulumuza London Gatwick, Heathrow, Stansted ve Luton havalimanlarından otobüs, tren veya özel taksi karşılaması ile ulaşmak mümkündür. İstanbul’dan günde bir kaç uçuşun olduğu Londra Heathrow havalimanı Oxford International English, London Greenwich İngilizce dil okuluna ulaşımın en kolay olacağı havalimanıdır. Londra havalimanlarında özel taksi karşılaması talep eden öğrencilerimiz varış terminalinde isimleri ile sürücüler karşılamakta ve taksi ile konaklayacakları ailelere götürmektedirler. İlk defa yurtdışına çıkacak öğrenciler için en güvenli ulaşım şekli taksi karşılamasıdır. Heathrow havalimanından Oxford International English, London Greenwich okula en kolay ulaşım metro ile yapılabilir. Metro ile Londra’ya ulaşım taksi karşılamasında ucuz olmasına rağmen, Londra’ya vardıktan sonra tekrar taksiye binmeniz gerekeceği ve bavullarınızı araçtan araca taşımanız gerekeceğini unutmayınız.

Oxford International English, London Greenwich İngilizce dil okulumuz hakkında danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın