• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Oxford International English, Oxford

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Oxford International English, Oxford

Oxford International English, Oxford İngilizce dil okulu öğrencilerine konforlu ve modern donanımlı sınıflarında yabancı öğrenciler için İngilizce dil eğitim kursları vermektedir. İngiliz gelenekleri ve kültürüyle çevrili bir konumda bulunan Oxford International English, Oxford İngilizce dil okulu öğrencilerine İngilizceyi günlük veya iş yaşamında akıcı ve doğru kullanabilme becerisi kazandırmayı hedeflemektedir. Oxford International English İngilizce dil okulunda deneyimli ve nitelikli öğretmenler aracılığıyla öğrencilere yüksek akademik standartlarda İngilizce dil eğitimi veren seçkin merkezlerden biridir.

David Brown ve Robert Darell tarafından 1991’de kurulan Oxford International English, Oxford İngilizce dil okulu eylül ve ocak ayları eğitim dönemlerinde İngiltere’de üniversite öğrencileri için yurtdışı turları düzenleyerek faaliyete başlamıştır. Oxford International English İngilizce dil okulları, İngiltere’de London Greenwich Oxford ve Brighton’da; Kanada’da ise Toronto ve Vancouver şehirlerinde bulunmaktadır.

Genç öğrenciler için yaz okulları düzenleyen, Oxford International English Oxford İngilizce dil okulu İngiltere’nin en büyük dört yaz okulu arasındadır. Her yıl farklı ülkelerden 10 binin üzerinde yabancı öğrenciye eğitim veren Oxford International İngilizce dil okullarında genel İngilizce, sınavlara hazırlık ve mesleki İngilizce kursları verilmektedir. Oxford International İngilizce dil okullarında yabancı öğrencilere İngilizce öğretmenin yanında, İngilizler için de akşamları yabancı dil kursları düzenlenmektedir. Oxford International English, İngilizce dil okulları English UK üyesidir ve British Council tarafından tanınırlığı bulunmaktadır.

Oxford International English, Oxford İngilizce dil okulu

Oxford International English, Oxford İngilizce dil okulu, modern donanımlı sınıfları, bilgisayar ve etüt odalarının yanında, sınıflarındaki interaktif beyaz tahtaların kullanıldığı, yakın zamanda düzenmiş binasında İngilizce dil eğitiminde öğrencilerine e-öğrenme olanağını da sağlayarak Oxford’daki en kaliteli İngilizce dil eğitim merkezlerindendir. Oxford International English, Oxford İngilizce dil okulunda genel İngilizce kursları, İngilizce sınavlara hazırlık kursları ve mesleki İngilizce kursları verilmektedir.

Oxford International English, Oxford İngilizce dil okulu Oxford şehrinin merkezinde tarihi üniversite binaları ve öğrenciler ile çevrili bir konumdadır. High Street’in göz kamaştırıcı mağazalarına sadece birkaç adım mesafede bulunan Oxford International İngilizce dil okulu öğrencilerine şehrin güzellikleri eşliğinde İngilizce dil eğitimi vermektedir. Oxford, tarihi güzelliklerinin yanında öğrenci sunduğu sosyal aktiviteler fırsatlarıyla İngilizce dil eğitiminiz süresince güzel vakit geçirmenizi de sağlamaktadır. Oxford İngiltere’nin birçok bölgesine seyahatin kolaylıkla sağlandığı ulaşım hatlarına yakın bir konumda yer almaktadır.

Genel İngilizce Kursları

Genel İngilizce kursu, günlük İngilizce’den iş hayatında kullanılan İngilizceye kadar tüm alanlarda İngilizcesini geliştirmek isteyenler için hazırlanmış ideal bir kurstur. Oxford International English, Oxford İngilizce dil okulu genel İngilizce kursunda öğrencilere İngilizce kelime bilgisi ve dil bilgisi derslerinin yanında, İngilizce yazma ve anlama becerisini yükseltmek için gerekli olan okuma yeteneğini kazandırmayı amaçlamaktadır. Bu amaçla genel İngilizce kursunda öğrencilere İngilizceyi akıcı ve doğru konuşmaları için çeşitli farklı öğretme metotları kullanılmaktadır. Oxford International English, Oxford İngilizce dil okulu öğrencilerinin dünyanın her yerinde İngilizce konuşabilecek öz güven ve deneyime sahip olmalarını sağlamak için deneyimli öğretmenleriyle kaliteli eğitim vermektedir. Oxford International English, Oxford dil okulunda öğrenciler genel İngilizce kursunda dersleri sabah veya öğleden sonra alabilmektedirler. Genel İngilizce kursunda dersler 60 dakika sürmektedir. Öğleden sonra kurslarının haftalık ücretleri sabah kurslarına göre çok daha ekonomiktir.

Yarı yoğun genel İngilizce kursunda dersler sabah veya öğleden sonra alınabilmektedir. Yarı yoğun sabah kursunda haftada toplam 20 saat İngilizce dersi verilmektedir. Yarı yoğun sabah genel İngilizce kursunda dersler 09.30-14.30, öğleden sonra 13.30-17.00 saatleri arasında verilmektedir. İsteyen öğrenciler yarı yoğun sabah kursunda haftada 15 saat ders alma seçeneğini de tercih edebilirler. Derslerin 09.30-17.00 saatleri arasında olduğu tam gün süper yoğun genel İngilizce kursunda haftada toplam 30 saat ders verilmektedir. Oxford International English, Oxford İngilizce dil okulunda isteyen öğrenciler için öğleden sonra birebir özel dersler de verilmektedir. Genel İngilizce kursunda eğitim süresi 1 ile 50 hafta arasında değişmektedir. Katılım yaşının en az 16 olarak belirlendiği genel İngilizce kursunda sınıflar maksimum 15 kişilik kapasitede olup derslere her pazartesi günleri başlamaktadır.

Sınava Hazırlık Kursları
IELTS

IELTS, İngiltere ve birçok ülkede İngilizce eğitim görmek isteyen öğrencilerden istenen dünya standartlarında İngilizce yeterlilik ölçme sınavıdır. Oxford International English, Oxford İngilizce dil okulu IELTS hazırlık kursunda öğrencilerinin IELTS sınavına güvenle hazırlanıp elde etmek istedikleri başarıyı yakalamalarını amaçlamaktadır. Oxford International English, Oxford İngilizce dil okulu sınava hazırlık kursunda öğretmenler öğrencilerin performanslarını takip edip eksiklilerini gidermelerine yardımcı olmaktadır.

Kursun sonunda öğrenciler, İngilizceyi resmi olarak akademik yazılarda da kullanabilme, doğru ve akıcı İngilizce konuşabilme becerisine sahip olmaktadır. Oxford International English, Oxford İngilizce dil okulu öğrencilerine IELTS sınav başvuru aşamasında da yardımcı olmaktadır. Oxford International English, Oxford İngilizce dil okulunda sınava hazırlık kurslarında haftada 15 ve 20 saat olmak üzere iki farklı yoğunlukta sabah dersleri verilmektedir. Oxford International English, Oxford sınava hazırlık kursları 1 ile 50 hafta arasında değişmektedir. Katılım yaşının en az 16 olarak belirlendiği IELTS hazırlık sınıflarında sınıflar maksimum 12 kişilik kapasitededir. Dersler her pazartesi günü başlamaktadır.

Cambridge Certificates Sınavları (FCE ve CAE)

Cambridge Certificates dünyanın her yerinde bilinen, üniversiteler ve ulusal eğitim kurumları tarafından tanınırlığı olan saygın İngilizce dil seviyesi ölçme sınavlarıdır. Oxford International English, Oxford İngilizce dil okulu Cambridge sınav hazırlık programlarında yoğun ve sınav odaklı derslerde öğrencilerine sınavlardan başarıyla geçmeleri için ihtiyaçları olan kapsamlı eğitimi vermektedir.

Öğrenciler, Cambridge Certificates hazırlık programı süresince İngilizce konuşma, dinleme, dilbilgisi, kelime bilgisi ve yazma becerilerini geliştirmekte, deneme sınavlarıyla İngilizce seviyesindeki ilerlemelerini izleyebilmektedir. Deneyimli özel öğretmenler, öğrencilerin İngilizce dilinde kat ettikleri mesafeyi değerlendirilmektedir ve bu konuda öğrencilere gerekli yardımı yapmaktadırlar.

Oxford International English dil okulları First Certificate in English (FCE) ve Certificate in Advanced English (CAE) sınavlarına hazırlık kursları da vermektedir. CAE ileri seviyede İngilizce gerektiren Cambridge sınavları arasındaki en popüler sınavdır. FCE ise birçok konuda İngilizce konuşabilme becerisine sahip olmak isteyen öğrenciler için ideal bir sınavdır. Oxford International English, Oxford İngilizce dil okulunda Cambridge Certificates hazırlık kurslarında haftada 15 ve 20 saat olmak üzere iki farklı yoğunlukta sabah dersleri verilmektedir. Cambridge Certificates sınavlara hazırlık dersleri, Brighton ve Oxford merkezlerine verilmektedir.

Mesleki İngilizce Kursu

Mesleki İngilizce kursu öğrencilere eğitim almak istediği herhangi bir bölümde mesleki İngilizce eğitimi vermektedir. Mesleki İngilizce kursunun öğleden sonra başlaması öğrencilere 15 ya da 20 saatlik sabah kurslarından birine katılma fırsatı sunmaktadır. Mesleki İngilizce ders süreleri haftada 1 ile 15 saat arasında değişiklik göstermektedir. En çok tercih edilen popüler konular arasında uluslararası ilişkiler, hukuka giriş, uluslararası iş yönetimi, sanat, mimarlık, fotoğrafçılık, muhasebe, medya eğitimi, yaratıcı yazarlık, evren bilimi ve çevresel eğitim yer almaktadır. Kurs süreleri 1 ve 50 hafta arasında değişmektedir. İngilizce dil seviyesi iyi olanların tercih edebileceği bu kurslarda dersler öğleden sonra verilmektedir.

TESOL Sertifika Kursu

TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages), ana dili İngilizce olmayan kişilere İngilizce öğretme yetkinliğinizi gösterir bir belge almasını sağlayan kursun kısaltılmış adıdır. TESOL kursu sonunda alacağınız sertifikalarınız İngiltere'de INTESOL Worldwide Ltd. tarafından basılır, Ascentis tarafından akreditedir ve dünyanın her yerinde geçerlidir. Dört hafta süren TESOL sertifika kursunda öğrencilere teorik ve pratik İngilizce dil eğitiminin yanında, İngilizceyi öğretme metotları dersleri de verilmektedir. Oxford International English TESOL sertifika kursu 4 hafta sürmektedir. Katılım yaşının en az 18 olarak belirlendiği TESOL sertifika kursunda sınıflar maksimum 8 kişilik kapasitededir. Oxford International English, TESOL sertifika kursunda haftada 40 saat ders verilmektedir. Kursa katılımda yüksek seviyesinde İngilizce bilgisi gerekmektedir. Yıl boyunca toplam on Oxford International English TESOL sertifika kursu programı açılmaktadır.

Oxford International English, Oxford İngilizce dil okulunda konaklama

Oxford Mews Öğrenci yurdu: Tarihi Oxford şehrinin merkezinde bulunan öğrenci yurdu Oxford International English, Oxford İngilizce dil okulu öğrencilerine, tek kişilik modern olarak döşenmiş yüksek standartlarda odaları olan öğrenci yurdunda konforlu konaklama imkanı sunmaktadır. Öğrencilerin ortak kullanımına açık olan salonlarda geniş ekranlı televizyon ve koltuklar yer almaktadır. Modern mutfaklar ve kahvaltı salonun bulunduğu yurtlar diğer öğrencilerle tanışma ve kültürlerini öğrenme fırsatını da yakalayacaksınız. Oxford öğrenci yurdunda çamaşırhane hizmeti de verilmektedir.

Scott House öğrenci yurdu: Üniversite kampüsünün sakin ve huzurlu bahçesinde yer alan Scott House öğrenci yurdu, Oxford şehrinin güzel manzarası ve kampüsteki spor aktivite alanları ile öğrencilere yüksek standartlarda güvenli konaklama imkanı sunmaktadır. İnternet erişiminin olduğu geniş odalarda öğrenciler Oxford’da eğitim aldıkları süre boyunca rahat konaklama imkanına sahip olmaktadır. Scott House öğrenci yurdunda öğrencilerin paylaşımlı kullandığı küçük mutfaklar bulunmaktadır.

Clive Booth Hall Öğrenci Yurdu: Oxford şehir merkezine yürüme mesafesinde 350 banyo tuvaletli odası ise modern bir yurttur. Tüm yurtta kablosuz internet bağlantısı, ortak mutfakları ve yemek alanları öğrenciler için Oxford’daki en kaliteli konaklama seçeneklerinden birini sunmaktadır.

Aile yanı konaklama: Oxford International English, Oxford İngilizce dil okulunda eğitim aldığı süre boyunca İngilizcelerini her alanda geliştirmek isteyen öğrenciler için en popüler konaklama türüdür. Oxford International English, Oxford İngilizce dil okulu öğrencilerinin konaklayacağı aileler, okulun konaklama görevlileri tarafından özenle seçmektedir ve tüm aileler uluslararası öğrenci ağırlama deneyimine sahip olmasına dikkat edilmektedir.

Oxford International English, Oxford İngilizce dil okulumuza ulaşım,

Oxford International English, Oxford İngilizce dil okulumuza Gatwick, Heathrow, Stansted ve Luton havalimanlarından otobüs, tren veya özel taksi karşılaması ile ulaşabilirsiniz. İstanbul’dan günde bir kaç uçuşun olduğu Londra Heathrow havalimanı Oxford International English, Oxford İngilizce dil okuluna ulaşımın en kolay olacağı havalimanıdır. Londra Heathrow havalimanlarında özel taksi karşılaması talep eden öğrencilerimiz varış terminalinde isimleri ile sürücüler karşılamakta ve taksi ile konaklayacakları ailelere götürmektedirler. İlk defa yurtdışına çıkacak öğrenciler için en güvenli ulaşım şekli taksi karşılamasıdır. Otobüs ile Oxford’a gitmek isteyen öğrencilerin, havalimanından otobüs ile ulaşım ne kolay ve ekonomik ulaşım yöntemidir. Otobüs ile Oxford’a ulaşım taksi karşılamasında ucuz olmasına rağmen, Oxford’a vardıktan sonra tekrar taksiye binmeniz gerekeceği ve bavullarınızı araçtan araca taşımanız gerekeceğini unutmayınız.

Oxford International English, Oxford İngilizce dil okulumuz hakkında danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın