• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Kings Education, Oxford

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Kings Education, Oxford
KİNGS COLLEGES OXFORD İNGİLİZCE DİL OKULU

Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulu Oxford’da iki ana kampüsten oluşmaktadır. Şehir merkezinde bulunan St. Josephs ve hareketli öğrenci merkezinde yer alan St. Michael’daki eğitim merkezleriyle Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulu şehir merkezine otobüsle 20 dakikalık uzaklıkta bulunmaktadır. Temel İngilizce dil eğitim programlarının verildiği St. Michael merkezi ve akademik İngilizce eğitim programlarının verildiği St. Joseps merkezi öğrencilere kaliteli dil eğitim imkanları sunmaktadır. Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulunun ayrıca Alfred Street’te şehrin merkezinde 5 sınıftan oluşan ek binası yer almaktadır. Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulu dünyanın en saygın eğitim kurumlarından biri olan Oxford Üniversitesinin bulunduğu şehrin merkezinde yer alması sebebiyle öğrencilerine hareketli bir öğrenci şehrinde eğitim imkanı sağlarken, tarihi Oxford Üniversitesi’ni de ziyaret etmelerine öncülük etmektedir.

Oxford, yaklaşık 130 ülkeden 18.000 den fazla öğrenciye eğitim veren Oxford üniversitesine ev sahipliği yapan bir öğrenci şehridir. Günümüzde dünyanın en saygın eğitim kurumlarında biri olan Oxford Üniversitesi binalarını şehrin hemen her bölümünde görmek mümkündür. Bu nedenle Oxford şehri üniversitesi ile bütün olarak anılan bir şehir olmuştur. Oxford hem tarihi yapıları hem doğasıyla her yıl binlerce turistin ilgisini çekmektedir.

Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulunda verilen İngilizce kursları

Genel Standart İngilizce kursu: Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu, günümüz dünyasının ana dili olma özelliği taşıyan İngilizceyi gündelik sosyal yaşam içerisinde iletişim dili olarak kullanabilmek isteyenlerin en çok tercih ettiği popüler bir seçimdir. İngilizce okuma, yazma, dinleme, konuşma ve telaffuz eğitimleri konuları üzerine işlenen yoğun derslerde öğrencilerin İngilizceyi sağlam bir alt yapıya sahip olarak geliştirmeleri sağlanmak istenmektedir.

Haftada 20 dersten oluşan Kings Colleges Oxford genel İngilizce kursunda öğrenciler istedikleri konularda genel İngilizce kursuna ek olarak haftada 8 ders seçmeli bir ders alabilmektedirler.

Genel İngilizce kursu sonunda derslere düzenli katılan öğrenciler, İngilizceyi doğru ve etkileyici bir iletişim kurarak kullanabilme becerisi kazanmaktadırlar ve üst seviyedeki kurslarda eğitim alabilecek seviyeye ulaşmaktadırlar. Standart Genel İngilizce kursunda dersler sabah veya öğleden sonra alabilmektedir.

Yoğun İngilizce Kursları : Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulu, Kings okullarında verilen kurslar arasında en popüler olanıdır. Kısa bir sürede en etkili ve hızlı bir biçimde İngilizceyi gündelik yaşamda kullanmak isteyen öğrenciler için uygun olan bu kursta ders programı zaman diliminin kısalığına göre dengeli bir biçimde hazırlanmıştır. Yoğun İngilizce kursunda öğrenciler ilgilendikleri alanlara yönelik verilen özel kurslardan birini de seçebilmektedir.

Haftada 28 dersten oluşan yoğun İngilizce kursunda öğrenciler 20 derslik genel İngilizce programına ek olarak 8 dersi kendilerine en uygun buldukları mesleki İngilizce veya sınav kurslarına katılabilmektedir. Diploma of English : Uzun süre İngilizce eğitimi alacak öğrenciler için ideal programlardır. 24 hafta ve 34 hafta süren bu yoğun İngilizce programları Ocak, Nisan ve Eylül aylarında başlamaktadır. Tatillerin baştan belirlendiği bu programlara sadece kurs başlangıç tarihinde katıla bilinmektedir. Programa katılan öğrenciler 11 haftalık dönemler halinde eğitim almaktadır. Uzun süreli ve ekonomik bir program of Diploma of English kursları öğrencilerin en çok tercih ettiği uzun süreli İngilizce kurslarıdır.

IELTS Sınav Hazırlık Kursu :Dünyanın birçok ülkesindeki üniversite ve kurum tarafından tanınırlığı bulunan, geniş bir saygınlık alanına sahip, dünyanın farklı ülkelerinden her yıl bir milyonun üzerinde adayın katıldığı genel ve akademik İngilizce yeterliliğini ölçen önemli bir sınavdır. Birçok üniversite öğrencilerden IELTS’ den 6.0 veya 6.5 puan ve üzeri bir skor istemektedir.

İngiltere’de, Kanada, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Afrika’da 380’in üzerinde üniversite ve Amerika’daki kolejlerde kabul edilen bir sınav olan IELTS ayrıca dünyadaki profesyonel enstitüler ve göçmenlik kurumları tarafından da kabul edilmekte olan bir sınavdır.

1996’dan beri IELTS sınav merkezi olan Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulu öğrencilerine IELTS’ e girmeden önce birkaç deneme sınavı yaparak hem heyecanlarını yenmelerini hem de sınava hazırlanırken pratikler de yaparak eksik konularını tamamlamaları amaçlamaktadır.

Haftada 28 dersten oluşan IELTS hazırlık kursunda sınav konuları genel İngilizce derslerine ek olarak işlenmektedir. Öğrenciler okula geldikleri ilk gün deneme sınavına alınmaktadırlar. Böylece her öğrencinin kendi seviyesine en uygun kursa yerleştirilerek en yüksek verimi alması sağlanmaktadır.

Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulunda öğrencilerin İngilizce eğitim alırken dinlenip sosyalleşmesi için haftada iki aktivite programı hazırlanmaktadır. IELTS hazırlık kursuna katılan öğrencilere kurs sonunda sertifika verilmektedir.

IELTS hazırlık kursunda haftada 8 ders / 6 saat sınav konuları üzerine odaklı dersler işlenmektedir. IELTS hazırlık kursu genel İngilizce grup kursu ile birlikte alınabileceği gibi birebir özel ders olarak da alınabilmektedir. Temel İngilizce dilbilgisi, kelime bilgisi, telaffuz ve öğrencilerin sınavlara hazırlanırken ihtiyaçları olan soru çözme teknikleri üzerine yoğun dersler işlenmektedir.

Sanat ve tasarım kursu: Kings Colleges Londra İngilizce dil okulu sanat ve tasarım kursu sanat çalışmaları ile ilgilenen ve portfoliolarını hazırlarken bir yandan da İngilizcelerini geliştirmek isteyen öğrenciler için hem sanat hem dil eğitim vermesi açısından ideal bir seçenektir.

Haftada 28 ders / 21 saatten oluşan kursun 20 dersi genel İngilizce kursuna ayrılmıştır. Eğitim süresinin en az 4 haftadan oluştuğu kursta sınıflar 14 kişi kapasitelidir. Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulunda öğrencilerin çalışmalarını yapabileceği tam donanımlı atölye bulunmaktadır. Geniş ve modern çalışma atölyesinde öğrenciler çalışırken sanat ve becerileri konularında İngilizce iletişim kurarak bilgi paylaşımında bulunarak yaratıcı fikirlere de ulaşma fırsatı yakalayabilmektedirler.

İş İngilizcesi kursu: Kings Colleges Oxford iş İngilizcesi kursu, İngilizceyi profesyonel olarak kullanarak iş dünyasında sağlam bir yer edinebilme şanslarını arttırmak ve İngilizcelerini geliştirmek isteyenler için uygun dersleri bulunduran kaliteli bir dil kursu programıdır. İş İngilizcesi kursu genel İngilizce kursuna ek olarak alınmaktadır.

Haftada 28 dersten oluşan iş İngilizcesi kursunda 20 derslik bölümde İngilizce okuma, yazma, dinleme, konuşma, kavramlar, dilbilgisi, kelime bilgisi ve telaffuz eğitimleri verilmektedir. İngilizce dil becerileri üzerine odaklanılan bu bölümde öğrenciler temel İngilizce bilgileri üzerine iş İngilizcesi kursuna sağlam bir alt yapıyla almaktadırlar.

İş İngilizcesi kursunda, iş camiasında kullanılan terimler, rapor yazma, sunum becerileri gibi konular işlenmektedir. İş İngilizcesi kursu her iki haftada bir iş ziyaretleri programları düzenlenmektedir. İş İngilizcesi kursunda eğitim süresi en az bir haftadan oluşmaktadır.

Cambridge sınava hazırlık kursları :
FCE (First Certificate in English) hazırlık kursu

İngilizce orta seviye üstü bir sınav olan FCE’de İngilizce okuma, dinleme, konuşma, yazma ve İngilizce kullanabilme olmak üzere 5 bölümden oluşmaktadır. Cambridge FCE sınavına girecek öğrencilerin İngilizce dilbilgisi ve kelime bilgisine sahip olması gerekmektedir. Cambridge FCE sınavı yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler için büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Cambridge FCE sınavı İngilizce yeterliliği ölçen, saygın bir sınavdır. Cambridge İngilizce sınavlarının dünya çapında ticari ve akademik enstitülerde tanınırlığı bulunmaktadır. Cambridge sınavlarına hazırlık kursunda öğrenciler haftada 20 ders veya 28 derslik yoğun derslere katılabilmektedir.

Cambridge FCE İngilizce sınavları üniversite veya yüksek lisans eğitimi almak isteyenler veya İngilizce iletişim becerisi kazanarak iş hayatında başarılı bir kariyer hedefi olanlar için uygun ve birçok avantaj sağlamaktadır. Certificate in advanced English (CAE) hazırlık kursu

Cambridge sınavlarının bu sertifikasına sahip olan öğrenciler İngiltere’de üniversitelerde eğitim görme hakkını kazanabilirler. Reading, Writing, Listening, Speaking ve English in Use olmak üzere beş bölümden oluşan sınav, dünya çapında tanınırlığı olan ve birçok kurum tarafından kabul edilmektedir. Cambridge CAE sınavı akademik ve ticari alanlara girmede büyük avantaj sağlayan ileri seviye İngilizce bilgisi gerektirmektedir. Cambridge CAE sınavı kursu haftada 20 ders olarak alınabileceği gibi 28 derslik yoğun Sınava hazırlık kursunu da seçebilmektedirler.

Master hazırlık programı kursu

Kings Collleges Oxford İngilizce dil okulu master hazırlık kursu, lisans eğitimin tamamlamış ve İngiltere’de master eğitim alabileceği bir üniversiteye giriş yapmak isteyen adaylar için hazırlanmış maksimum 3 dönemden oluşan İngilizce dil eğitim vermektedir.

Ocak atının ilk Pazartesi günü, Nisan ayının ilk Pazartesi günü ve Eylül ayının son Pazartesi günü başlayan olan kursta haftada toplam 32 ders yapılmaktadır. Sınıfların 12 kişilik kapasitede olduğu kursa katılım için IELTS seviyesinde 5.0 puan alabilen öğrenciler katılabilmektedir. Katılım yaşının en az 21 olarak belirlendiği kursta eğitim alan öğrenciler üniversiteye geçişlerde öğretmenlerden gerekli desteği alabilmektedirler.

Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulu, 12 üniversite ile partner anlaşması bulunmaktadır. Kursa katılan öğrencilerin kurs devam ederken eğitim alacağı konuda değişiklik yapmak istediği takdirde Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulu öğrencilere rehberlik ederek yönlendirebilmektedir.

Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulu Master programı kursunda öğrencilere İngilizce okuma becerileri, akademik yazım, akademik okuma, sunum ve seminer yapma becerisi, dinleme ve akademik konular üzerine yoğun dersler verilmektedir.

Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulunda konaklama

Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulu öğrencilerine aile yanı ve öğrenci yurdu konaklama imkanı sunmaktadır. Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulu öğrencilerinin memnuniyetini sağlamak ve kaliteli konaklama imkanları sunmak için öğrencilerini yerleştireceği aileleri özenle seçmektedir.

Aile yanı konaklama: Aile yanı konaklama, İngiliz dilinin kullanımı ve kültürünün doğal ev yaşamı içerisindeki etkilerini yakından deneyimlemek isteyen ve ilk kez yurtdışına dil eğitimi almak için çıkacak öğrenciler için en uygun konaklamadır. Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulu öğrencilerinin istek ve ihtiyaçlarına göre farklı özelliklere sahip birçok aile ile çalışmaktadır. Emekli bir çift, bekar bir ev sahibi veya çocuklu gibi birçok farklı sayıda ve nitelikte aile ile ortak çalışan Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulu bu nedenle öğrencilerinin özel isteklerine en uygun aileyi seçmekte zorlanmamaktır.

Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulunun seçtiği ailelerden çift kişilik oda konaklama hizmeti sadece yaz aylarında verilmektedir. Öğrencilere konforlu ve tek kişilik odalarda konaklama imkanı sunan aile yanı konaklamada öğrencilere yarım veya tam pansiyon hizmet seçenekleri sunulmaktadır. Öğrencilerini çamaşırlarının haftada bir kez yıkandığı aile yanı konaklamada ortak alanlar ev sahibi tarafından yapılmaktadır. Kings Colleges Oxford aile yanı konaklamada evler okula otobüsle ortalama 20 veya 30 dakikalık mesafelerde bulunmaktadır.

Premium öğrenci yurdu: Premium öğrenci yurdu, Oxford’un canlı ve hareketli öğrenci merkezinde, birçok kafeye, bara ve restorana 2 dakikalık mesafede yer almaktadır. Geniş tek kişilik banyolu odaların bulunduğu yurt modern ve yeni bir binada yer almaktadır.

Çamaşır yıkama hizmetinin verildiği yurtta mutfaklar ortak kullanılmaktadır. Premium öğrenci yurdu Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulunun St. Michael ve St. Joseph kampüslerine 15 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Premium öğrenci yurdunda akademik İngilizce eğitim alan öğrencilere self catering, yarım pansiyon, oda ve kahvaltı seçenekleri sunulmaktadır. Öğrenci yurdunda konaklamada minimum yaş 17 olarak belirlenmiştir.

Öğrenci evleri: Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulu öğrencilerine Oxford’da paylaşmalı olarak kullanacakları öğrenci evlerinde konaklama imkanı sunmaktadır. Alışveriş merkezleri ve ulaşım hatlarına yakın olan öğrenci evleri güvenli, ve samimi bir atmosferin olduğu Oxford’un yerel insanlarının yaşadığı bölgelerde yer almaktadır. Otobüsle Kings Colleges Oxford İngilizce dil okula ortalama 20 veya 30 dakikalık mesafelerde olan evlerde en az 12 haftalık rezervasyon yapılabilmektedir. Tek kişilik odaların olduğu öğrenci evlerinde televizyonun bulunduğu geniş salonlar bulunmaktadır.

Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulumuza ulaşım,

Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulumuza Gatwick, Heathrow ve Luton havalimanlarından otobüs, tren veya özel taksi karşılaması ile ulaşmak mümkündür. İstanbul’dan günde bir kaç uçuşun olduğu Londra Heathrow havalimanı Kings Colleges Oxford İngilizce dil okuluna ulaşımın en kolay olacağı havalimanıdır. Londra havalimanlarında özel taksi karşılaması talep eden öğrencilerimiz varış terminalinde isimleri ile sürücüler karşılamakta ve taksi ile konaklayacakları ailelere götürmektedirler. İlk defa yurtdışına çıkacak öğrenciler için en güvenli ulaşım şekli taksi karşılamasıdır. Tren veya otobüs ile Oxford’ya gitmek isteyen öğrencilerin, havalimanından National Express otobüs peronlarına veya tren istasyonuna geçmeleri ve biletini alarak uygun tren veya otobüse binmelidirler. Tren ve otobüsler sizi şehir merkezinde indirecek, oradan bir taksi veya otobüs ile konaklayacağınız ailenin yanına gitmeniz gerekecektir. Tren veya otobüs ile Oxford’ya ulaşım taksi karşılamasında ucuz olmasına rağmen, Oxford’a vardıktan sonra tekrar taksiye binmeniz gerekeceği ve bavullarınızı araçtan araca taşımanız gerekeceğini unutmayınız.

Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulumuz hakkında danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın