• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Harven School of English. Woking

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Harven School of English. Woking
Harven School of English dil okulu

Harven School of English dil okulu, İngiltere’de Londra’ya trenle 25 dakikalık mesafede yer alan Woking’de bulunmaktadır. 1976 yılında kurulmuş olan okul, geniş bir bahçeye ve modern olanaklara sahiptir. Harven School of English dil okulunda öğrencilerin faydalanabileceği olanaklar arasında bilgisayar laboratuvarı, ücretsiz internet bağlantısı, bireysel çalışma odası ve öğrenci salonu yer almaktadır. Okula her yıl dünyanın pek çok yerinden öğrenciler gelmekte ve dersler uluslararası bir ortamda işlenmektedir.

Londra’nın merkezine trenle 25 dakikalık mesafede bulunan Woking, 60,000 nüfusluk büyük bir kasabadır. Bir şehrin sahip olduğu tüm olanakları bünyesinde barındıran bu kasaba tarihi dokusu korumaktadır. İngiltere’nin birçok bölgesinde olduğu gibi Woking’de de okyanus iklimi mevcuttur. Gezilecek turistik yerler arasında Henry VIII Kraliyet Sarayı, Pirate Island Adventure Golf ve Woking Golf Club yer almaktadır. Öğrenciler hafta sonları okulun faaliyet sorumlusu eşliğinde Londra’yı ziyaret etmektedirler.

Harven School of English dil okulu programları
Genel İngilizce standart kursu

Harven School of English dil okulu genel İngilizce standart kursunda haftalık 18 saat İngilizce (10.5 saat genel İngilizce ve 7.5 iletişim becerileri) eğitimi sunulmaktadır. Kursta İngilizce başlangıç (Beginner) seviyesinden ileri (Advanced) seviyeye kadar her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir. Genel İngilizce standart kursu başlangıcında öğrencilere İngilizce seviye tespit sınavı yapılmakta ve öğrenciler sınav sonucuna uygun olarak sınıflara yerleştirilmektedirler. Sınıflarda en fazla 8 öğrenci bulunmaktadır. Harven School of English dil okulu genel İngilizce standart kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Genel İngilizce yoğun kursu

Harven School of English dil okulu genel İngilizce yoğun kursunda haftalık 15 saat genel İngilizce becerileri üzerine eğitim verilmekte ve 12.5 saat de iletişim becerileri (akıcılık, telaffuz) üzerine eğitim verilmektedir. Toplamda 27.5 saatlik eğitimler sayesinde öğrenciler, günlük hayatta kolaylıkla İngilizce iletişim kurabilecek düzeye gelmektedirler. Genel İngilizce yoğun kursuna yıl boyunca her pazartesi katılmak mümkündür. Maksimum 8 kişilik sınıflarda verilen eğitimlere minimum 17 yaşında olan öğrenciler kabul edilmektedir.

Sınavlara hazırlık kursu

Harven School of English dil okulunda IELTS sınavına hazırlık kursu verilmektedir. IELTS (International English Language Testing System), İngilizce eğitim veren kurumlarda eğitim almak isteyen ve bunun için İngilizce bilgisini ispatlamak isteyen öğrencilerin girdiği, uluslararası geçerliliği bulunan bir ölçme sınavıdır. Harven School of English dil okulunda IELTS sınavına hazırlık kursu haftalık 27.5 saat (15 saat genel İngilizce ve 12.5 saat sınava hazırlık) eğitimle verilmektedir. 17 yaş ve üzeri öğrencilerin kabul edildiği kursun sınıflarında en fazla 8 öğrenci bulunmaktadır. Harven School of English dil okulunda IELTS sınavına hazırlık kursunda verilen eğitimler sayesinde öğrenciler hedefledikleri puana ulaşabilmektedirler.

Harven School of English dil okulunda konaklama

Harven School of English dil okulu öğrencilerine aile yanı konaklama seçeneği sunmaktadır. Aile yanı konaklamada evler, okula yakın mesafelerde yer almaktadırlar. Aileler, okulun konaklama yetkilileri tarafından özenle seçilmekte ve düzenli olarak kontrol edilmektedirler. Öğrenciler isteklerine bağlı olarak tek veya başka bir ülkeden öğrenci ile iki kişilik odalarda kalmaktadırlar. Evlerde banyo ve tuvaletler genellikle aile ile paylaşımlı olarak kullanılmaktadır. Öğrenciler kahvaltı ve akşam yemeğini aile ile birlikte yemektedirler.

Harven School of English dil okuluna ulaşım

Türkiye’den Woking’e doğrudan uçuş bulunmamaktadır. Bu yüzden öğrencilerin Londra’ya uçmaları ve Londra’dan trenle Woking’e ulaşmaları gerekmektedir. Talep eden öğrencilere Harven School of English dil okulu tarafından havaalanı karşılama hizmeti sunulmaktadır.

Woking’de ulaşım için otobüs kullanılmaktadır. Ulaşım sorunu bulunmayan bu büyük kasabada birçok yere yürüyerek de ulaşmak mümkündür. Harven School of English dil okulu öğrencileri ulaşım sıkıntısı yaşamamaktadırlar.

Harven School of English dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın