• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

English in Chester,Chester

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - English in Chester,Chester
English in Chester İngilizce dil okulu

English in Chester İngilizce dil okulu, 1976 yılında kurulmuş ve tarihten bu yana her öğrenciye birinci sınıf bir eğitim deneyimi sunmak için çalışmaktadır. Okul, Chester şehrinin küçük ve tarihi meydanında 4 modern binada eğitim vermektedir. English in Chester İngilizce dil okulunda 20 derslik olup, okul maksimum 180 öğrenci kapasitesine sahiptir. Okulda öğrencilerin yararlanabilecekleri bilgisayar laboratuvarı, ücretsiz internet bağlantısı, çalışma odası, kafe ve ortak alan mevcuttur. Okulun eğitmenleri deneyimli ve alanlarında başarılı kişilerden oluşmaktadır. Öğrenciler ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlemiş olduğu sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Chester, Birleşik Krallık İngiltere’nin kuzey batı bölgesinde yer almaktadır. Şehir, Dee nehri kıyısında Galler ülkesine yakın olarak antik Romalılar tarafından kurulmuş ve ismini “Romalı Kalesi” olan kastra sözcüğünden almıştır. Chester 14. ve 18. yüzyıl içinde de kuzey batı İngiltere’de önemli bir şehir olmuş ve konumuna göre Westchester olarak da anılmıştır. Chester’e şehir olma statüsü 1541 yılında verilmiştir. 19. yüzyıl sanayi devrimi ile yapılan kanallar, demiryolları ve yollarla Chester modern bir ulaşım merkezi ve çeşitli sanayiler merkezi olmuş ve bu nedenle şehir merkezi gelişmiş ve şehir etrafındaki kırsal alanlara yayılmıştır. Kent, İngiltere’de önemli bir turizm merkezi olarak ün yapmıştır. Şehirde görülmesi gereken yerler arasında Grosvenor Museum, Cheshire Military Museum, Chester Katedrali, Tatton Park ve Chester Zoo bulunmaktadır.

English in Chester İngilizce dil okulu programları
Genel İngilizce - 17-24 yaş kursu -

English in Chester İngilizce dil okulu genel İngilizce 17 ile 24 yaş arası kursu, haftalık 28 ders ile İngilizce eğitimi vermektedir. Dersler hafta içi her gün yapılmakta ve sabah saatlerinde öğrenciler, genel İngilizce dersleri görmekte ve öğleden sonraları ise esnek dersler olup, öğrencilerin ihtiyaçları olan konular üzerine odaklanılmaktadır. Genel İngilizce kursuna temel (Elementary) seviyesinden ileri (Advanced) seviyeye kadar İngilizce bilgisine sahip öğrenciler katılabilmektedir. Derslerde günlük konuşulan İngilizce dili üzerinde durulmakta ve öğrenmeyi pekiştirici ödevler verilmektedir. Minimum 2 hafta kayıt kabul edilen kursa, yıl boyunca her pazartesi katılım mümkündür. Kursun sınıflarında en fazla 12 öğrenci bulunmaktadır. English in Chester İngilizce dil okulu genel İngilizce 17 ile 24 yaş arası kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Genel İngilizce - 25-50 yaş kursu -

English in Chester İngilizce dil okulu genel İngilizce 25 ile 50 yaş arası kursuna yıl boyunca katılım mümkün olup, maksimum 6 haftalık eğitim verilmektedir. Kursa İngilizce temel (Elementary) ve ileri (Advanced) seviyelerde öğrenciler kabul edilmektedir. Kurs başlangıcında İngilizce seviye tespit sınavı yapılmakta ve sınav sonucuna uygun olarak öğrenciler sınıflara yerleştirilmektedirler. Eğitimler haftalık 30 ders olarak verilmektedir. Dersler 25 yaş üzerinde olan yetişkin öğrencilere yönelik işlenmekte ve öğrencilerin öğrenim hedef ve ihtiyaçlarına odaklanılmaktadır. Öğrenciler genel İngilizcenin yanında bire bir ya da iş İngilizcesi dersleri de alabilmektedirler. Bire bir ya da iş İngilizcesi derslerinde öğrencilerin özel ihtiyaçları üzerine eğitim verilmekte ve ders programı ile içeriğini öğrenciler eğitmenlerle birlikte oluşturmaktadırlar. English in Chester İngilizce dil okulu genel İngilizce 25 ile 50 yaş arası kursu sınıflarında ortalama 3 öğrenci ve maksimum 6 öğrenci bulunmaktadır.

İş İngilizcesi kursu

English in Chester İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu, çalışanlara ve işverenlere yönelik olup, iş ortamlarında kullanılan İngilizce üzerine eğitim sunmaktadır. Eğitimler haftalık 30 dersten oluşmakta ve sabah 09.30’da başlayıp, öğleden sonra 15.45’e kadar sürmektedir. Sabah derslerinde genel İngilizce konuları işlenmekte ve öğleden sonraları İngilizce sunum yapma, toplantılara katılma, görüşmeleri gerçekleştirme, telefon konuşması ve her türlü yazışmalarla ilgili eğitim verilmektedir. Maksimum 4 hafta süren eğitimler 25 yaş üzeri öğrenciler katılabilmektedir. İş İngilizcesi kursuna minimum orta altı (Pre-Intermediate) seviyede İngilizce bilgisi bulunan öğrenciler kabul edilmektedir. İş İngilizcesi kursunda yöneticiler ve kendi mesleki alanlarına yönelik eğitim almak isteyen öğrencilere de eğitim verilmektedir. Kurs başlamadan önce öğrencilerin istek ve ihtiyaçları belirlenerek bu yönde program oluşturulmaktadır. English in Chester İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursunda Ulaştırma ve Lojistik, Havacılık ve Turizm İşletmeciliği, İnsan Kaynakları Yönetimi, Finans Dünyası, Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri gibi çeşitli alanlarda İngilizce eğitimi verilmektedir. Öğrenciler İş İngilizcesi kursunu sınıfta diğer öğrencilerle birlikte alabilecekleri gibi, bire bir özel ders olarak da alabilmektedirler.

Yaz Okulu

English in Chester İngilizce yaz okulu, temmuz ve ağustos aylarında 14 ile 16 yaş arası öğrencilere İngilizce kursu sunmaktadır. Chester University kampüsünde yapılan yaz okulunda maksimum sınıf mevcudiyeti 10 kişiden oluşmaktadır. Öğrenciler kurs sayesinde yaz aylarında hem İngilizce öğrenmekte hem de yeni arkadaşlar edinerek yurtdışı deneyimi yaşamaktadırlar. Yaz okulunda ders sonraları ve hafta sonları öğrenciler sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar. Maksimum 4 hafta süren kursta haftalık 20 ders İngilizce eğitimi sunulmaktadır. Derslerde gazete ve dergi gibi farklı eğitim materyalleri kullanılarak öğrencilerin İngilizce becerileri geliştirilmeye çalışılmaktadır. Yaz okuluna İngilizce temel (Elementary) seviyeden ileri (Advanced) seviyeye kadar her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir.

Sınavlara hazırlık kursları

IELTS kursu: dünya çapında geçerliliği bulunan ve çoğu öğrencinin İngilizce eğitim veren üniversite ya da kolejlere girmesi için gerekli İngilizce yeterliliğini kanıtlamaları için girdikleri İngilizce sınavıdır. English in Chester İngilizce dil okulu IELTS sınavına hazırlık kursuna minimum orta altı (Pre-Intermediate) seviyesinde olan öğrenciler kabul edilmektedir. Kursta haftalık 28 ders işlenmekte olup, 20 ders genel İngilizce ve 8 ders IELTS sınavına hazırlık konuları işlenmektedir. Yıl boyunca her hangi bir zamanda kursa kayıt olunabilmekte ve minimum 2 hafta eğitim alınabilmektedir. English in Chester İngilizce dil okulunda TOEIC sınavına hazırlık kursu da verilmektedir. TOEIC sınavı, iş dünyasında ve iş başvurularında kullanılmaktadır. TOEIC sınavına hazırlık kursuna da yıl boyunca katılım mümkündür.

English in Chester İngilizce dil okulunda CAE ve FCE sınavlarına hazırlık kursları verilmektedir. CAE ve FCE sınavları iş ve eğitim başvurularında kullanılmakta olup, uluslararası geçerliliği bulunan saygın İngilizce sınavlarıdır. CAE ve FCE sınavlarına hazırlık kursları haftalık 30 ders eğitim ile verilmektedir. Öğrenciler sabahları 20 ders genel İngilizce eğitimi almakta ve öğleden sonraları 20 ders sınavlara hazırlık eğitimi almaktadırlar. Kursun yıl boyunca belli başlangıç tarihleri olup, eğitimler 10 hafta sürmektedir. Minimum 17 yaşında olanların kabul edildiği kursta maksimum sınıf mevcudiyeti 12 öğrenciden oluşmaktadır.

KET ve PET sınavları, eğitim kurumları ve iş başvurularında İngilizce yeterliliği kanıtlamak için kullanılan saygın sınavlardır. English in Chester İngilizce dil okulu KET ve PET sınavları haftalık 28 ders (20 ders genel İngilizce ve 8 ders sınava hazırlık) olarak işlenmektedir. KET ve PET sınavlarına hazırlık kursları mart ve aralık aylarında yapılmaktadır. Öğrenciler aldıkları eğitim sayesinde hedefledikleri puana ulaşabilmektedirler.

English in Chester İngilizce dil okulunda konaklama

English in Chester İngilizce dil okulunda yurt, aile yanı ve otel konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Öğrenciler, English House ya da Waterside Court yurtlarında kalabilmektedirler. Her iki yurtta da öğrenciler özel banyo ve tuvaleti bulunan tek kişilik odalarda kalmaktadırlar. Mutfaklar ortak kullanım alanı olup, öğrenciler kendi yemeklerini kendileri hazırlamaktadırlar. Yurtlarda öğrencilerin kullanabilecekleri internet erişimi mevcuttur.

Aile yanı konaklama, her yaştan öğrenci için uygun olup, en çok tercih edilen konaklama şeklidir. Evler, okulun yetkilileri tarafından özenle seçilmekte ve düzenli olarak kontrol edilmektedirler. Aile yanı konaklama, ana dili İngilizce olan insanlarla birlikte kalıp, pratik yapma açısından avantajlıdır. Evler okula farklı uzaklıklarda olup, maksimum 30 dakikalık mesafede yer almaktadırlar. Öğrenciler tek kişilik ya da iki kişilik odalarda kalmakta vebanyo ile tuvaleti aile ile ortaklaşa kullanmaktadırlar.

Öğrenciler, English in Chester İngilizce dil okulunun anlaşmalı olduğu otellerde de kalabilmektedirler. Otel konaklaması diğer konaklama şekillerine göre daha maliyetli olup, daha çok çalışanlar tarafından tercih edilmektedir.

English in Chester İngilizce dil okuluna ulaşım

Türkiye’den Chester şehrine doğrudan uçuş bulunmamaktadır. Bu yüzden öğrencilerin Manchester’a gitmeleri ve buradan yaklaşık 2 saat süren tren veya otobüs yolculuğu ile Chester’a ulaşmaları gerekmektedir. Kente ulaşan öğrenciler, otobüs ve özel taksileri kullanarak konaklama yerlerine ulaşabilmektedirler. Talep eden öğrenciler, havaalanı karşılama hizmetinden faydalanabilmektedir.

Chester şehir içi ulaşımda otobüs ve özel taksiler kullanılmaktadır. Şehir içi ulaşımın oldukça düzenli olduğu kentte öğrenciler sorun yaşamadan seyahat edebilmektedirler. Öğrenciler Cheshire Travelcard sahibi olarak ulaşım araçlarını kullanabilmektedirler.

English in Chester İngilizce dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın