Embassy English, Oxford

  • Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Burslar
  • Teklif Al
GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Embassy English, Oxford
EMBASSY OXFORD İNGİLİZCE DİL OKULU

Embassy Oxford İngilizce dil okulu tarihi ve geleneksel mimarinin hakim olduğu Oxford şehrinde İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilere kurslar vermektedir. Oxford’un merkezinde yer alan nadir dil okullarından olan Embassy Oxford İngilizce dil okulu, uluslararası restoran ve son moda alışveriş merkezlerinin bulunduğu Broad Street’de yer almaktadır. Dünyanın en ünlü üniversitesi olan Oxford Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan Oxford şehrinde bulunan Embassy Oxford İngilizce dil okulu akademik eğitim alanında da başarılı bir geçmişe sahiptir. Embassy Oxford İngilizce dil okulu öğrencilerine interaktif beyaz tahtaların olduğu modern sınıfları, profesyonel eğitim kadrosu, çeşitli kursları, araştırma merkezi ve üniversitelere başvuru danışmanlığı ile öğrencilerine hem kaliteli eğitim hem de konforlu bir yurt dışı deneyimi imkanı sunmaktadır.

Tarihi bir üniversite şehri olan Oxford’da uluslararası bir öğrenci trafiği vardır. Her yıl binlerce turist ve öğrenciyi ağırlayan Oxford’dan İngiltere’nin başkenti Londra’ya 24 saat boyunca otobüs seferleri bulunmaktadır. Londra’ya düzenli tren seferlerinin de yapıldığı Oxford’da şehir içi ulaşımda bisiklet kullanımı yaygındır.

Embassy Oxford İngilizce dil okulunda verilen İngilizce kurslar
Yeni başlayanlar için genel İngilizce

Embassy Oxford İngilizce dil okulu, öğrencilerin İngilizce temel bilgileri öğrenerek, İngilizceyi kullanabilecekleri özgüvene sahip olmalarını amaçlamaktadır. Yeni başlayanlar için genel İngilizce kursunda öğrenciler, İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma temel derslerine düzenli katıldıkları takdirde her geçen gün hızla temel iletişim becerilerine sahip olmaktadırlar. Embassy Oxford İngilizce dil okulu yeni başlayanlar için İngilizce kursu öğrencilerin İngilizce temel gramer ve kelime bilgisi eğitimleri ve düzenli olarak yaptığı sınavları ile öğrencilerinin kişisel amaç ve hedeflerine kısa sürede ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.

Embassy Oxford İngilizce dil okulu yeni başlayanlar için genel İngilizce kursu haftada 28 dersten oluşmaktadır. Sabah veya öğleden sonra ders alma seçeneğinin bulunduğu kursta haftada toplam 23 saat 20 dakika (28 ders) ders yapılmaktadır. Eğitim süresinin 2 ile 6 hafta arasında değişiklik gösterdiği kursta her ders 50 şer dakika sürmektedir. Kurs sonunda öğrencilere İngilizce seviyelerini gösteren sertifikaları verilmektedir.

Genel İngilizce kursu

Embassy Oxford İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu haftada 20 dersten oluşmaktadır. Genel İngilizce kursunda haftada 28 dersten oluşan yoğun genel İngilizce programı da bulunmaktadır. Embassy Oxford İngilizce dil okulu genel İngilizce kursunda dersler İngilizce dinleme ve konuşma ile okuma ve yazma üzerine odaklı işlenmektedir.

Genel İngilizce kursu İngilizceyi gündelik yaşamda iletişim dili olarak kullanmak isteyen ve temel dil becerilerini geliştirmek isteyenlere yönelik hazırlanmış ideal bir kurstur. Genel İngilizce kursuna katılan öğrenciler televizyon, radyo, gazete ve çeşitli kitle iletişim araçları aracılığıyla verilen haberleri genel kapsamıyla anlayacak beceriye sahip olmaktadır.

Embassy Oxford İngilizce dil okulu genel İngilizce kursunda isteyen öğrenciler yoğun İngilizce programı dahilinde İngilizcelerini geliştirmek istedikleri alanlarda seçmeli ders alabilmektedirler.

Embassy Oxford İngilizce dil okulu genel İngilizce kursunda öğrencilerin gelişimlerini takip edebilmek için düzenli olarak sınavlar yapılmaktadır.

Yoğun genel İngilizce kursunda öğrenciler haftada 20 dersten oluşan genel İngilizce kursuna ek olarak 8 ders seçmeli eğitim alabilmektedirler. Haftada 1 veya 2 seçmeli ders alma imkanları olan öğrenciler 4 haftada bir seçmeli derslerinde değişiklik yapabilmektedirler.

Sabah veya öğleden sonra alınabilen yoğun İngilizce kursu haftada 23 saatten (28 dersten) oluşmaktadır. Eğitim süresinin 2 ile 52 hafta arasında değişiklik gösterdiği kursta her ders 50 dakikadan oluşmaktadır. Embassy Oxford İngilizce dil okulu genel İngilizce kursunda hakkında GKR Yurtdışı Eğitim danışmanlık uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İş İngilizcesi

Embassy Oxford İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu, günümüz iş dünyasında iletişim dili olan İngilizce dilinde eğitim almak isteyen öğrenciler için hazırlanmış ideal bir kurstur. Embassy Oxford İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursunda öğrencilere İngilizce sunum yapma, toplantılara katılma ve e-mail yazma gibi konularda eğitim vermektedir.

İş İngilizcesi kursunda öğrenciler, eğlenceli işlenen ve pratik yapılan dersler ile İngilizceyi kullanabilecek özgüvene de sahip olmaktadır. İş dünyasının terimleri ve, raporları ve dijital materyallerini İngilizce bilgisini geliştirerek kullanmayı amaçlayan öğrencilerin kursta bir nevi iş tecrübesi yaşayacakları da söylenebilir.

İş İngilizcesi kursuna katılan öğrenciler çalıştıkları veya çalışmak istedikleri alanlara yönelik verilen en uygun programı seçerek genel İngilizce dersine ek olarak haftada 8 dersten oluşan seçmeli derslerini alabilmektedirler.

Embassy Oxford İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu sabah veya öğleden sonra alınabilmektedir. Haftada 23 saatten oluşan iş İngilizcesi kursunda eğitim süresi 2 ile 12 hafta arasında değişmektedir. Embassy Oxford İngilizce dil okulu kurs sonunda öğrencilere sertifika vermektedir.

Uzun dönem İngilizce akademik yıl ve sömestr kursu

Embassy Oxford İngilizce dil okulu uzun dönem İngilizce akademik yıl ve sömestr kursu, öğrencilere İngilizce dil becerilerini tüm yönleriyle geliştirme fırsatı sunmaktadır. Kursa başvuran öğrenciler, yapılan İngilizce deneme sınavı ile uygun sınıflara yerleştirilmektedirler. Uzun dönem İngilizce akademik yıl ve sömestr kursu, her yıl belli başlangıç tarihlerine (Eylül, Ocak, Nisan ve Temmuz) sahiptir ve 1, 2, 3 ve 4 dönemlerden oluşmaktadır. Her dönemin 11 hafta sürdüğü kursta öğrenciler, her hangi bir dönemde ya da tüm dönemler dâhil İngilizce eğitimi alabilmektedir. Sınıf mevcudiyetlerinin en fazla 16 öğrenciden oluştuğu programda, dersler başladıktan sonra öğrenci alımı yapılmamaktadır.

Embassy Oxford İngilizce dil okulu uzun dönem İngilizce akademik yıl ve sömestr kursunda eğitimler haftada 20 standart İngilizce ve 28 yoğun (20 ders genel İngilizce ve 8 ders seçmeli) İngilizce dersi olarak gösterilmektedir. Bol miktarda boş zamanının olmasını tercih eden öğrencilere standart 20 ders İngilizce ve eğitimlerine odaklanmak isteyen öğrenciler için yoğun 28 ders İngilizce seçeneği sunulmaktadır. Seçmeli ders olarak öğrenciler; sınav hazırlığı, dilbilgisi, kelime bilgisi, sunum becerileri ve telaffuz derslerini görmektedirler. Programa katılmak isteyen öğrencilerin en az Pre-Intermediate seviyesinde İngilizce bilgilerinin olması gerekmektedir. Kursta öğrencilere seçecekleri üniversite ve kolejlerle alakalı ücretsiz akademik danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Embassy Oxford İngilizce dil okulu uzun dönem İngilizce akademik yıl ve sömestr kursu, özellikle gelecekteki kariyerlerini veya akademik gelişimleri adına dil becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için tercih edilebilir bir programdır.

IELTS

Dünyanın birçok ülkesindeki üniversite ve kurum tarafından tanınırlığı bulunan, geniş bir saygınlık alanına sahip, farklı ülkelerden her yıl bir milyonun üzerinde adayın katıldığı genel ve akademik İngilizce yeterliliğini ölçen önemli bir sınav olan IELTS, öğrencilerin akademik ve iş kariyerlerinde önemli avantajlar sağlamaktadır.

Embassy Oxford İngilizce dil okulu IELTS hazırlık kursu öğrencilerine 4 haftalık süre içerisinde sınavda çıkacak konular üzerine odaklı dersler vermektedir. IELTS Hazırlık kursunda öğrencilerin gelişim süreçlerini izlemek için deneme sınavları yapılmaktadır.

Eğitim süresi 4 haftadan oluşan IELTS hazırlık kursunda İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma, telaffuz, dilbilgisi ve kelime bilgisi eğitimleri verilmektedir. IELTS sınava hazırlık kursunda dersleri düzenli olarak takip eden öğrenciler sınavda yüksek puan alma becerisine sahip olmaktadır. Embassy Oxford İngilizce dil okulu IELTS sınavı hazırlık kursunda öğrenciler düzenli olarak deneme sınavlarına girmektedir. Derslerin 50’şer dakikadan oluştuğu IELTS hazırlık kursu sabah veya öğleden sonra alınabilmektedir.

Embassy Oxford İngilizce dil okulu IELTS hazırlık kursu haftada 20 dersten oluşan genel İngilizce kursuna ek olarak haftada 8 dersten oluşan programında İngilizce dilbilgisi, kelime bilgisi, iletişim becerileri veya iş İngilizcesi iletişim kursu seçmeli dersleri bulunmaktadır. Öğrenciler 4 haftalık eğitim sürelerinin sonlarında yeni bir kursa başlayabilmektedir. Embassy Oxford İngilizce dil okulu

IELTS hazırlık kursları hakkında GKR Yurtdışı Eğitim danışmanlık uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Cambridge sınavlarına hazırlık kursu

FCE (First Certificate in English) İngilizce orta seviye üstü bir sınav olan FCE’de İngilizce okuma, dinleme, konuşma, yazma ve İngilizce kullanabilme olmak üzere 5 bölümden oluşmaktadır. Cambridge FCE sınavına girecek öğrencilerin İngilizce dilbilgisi ve kelime bilgisine sahip olması gerekmektedir. Cambridge FCE sınavı yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler için büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Cambridge FCE sınavı İngilizce yeterliliği ölçen, saygın bir sınavdır. Cambridge İngilizce sınavlarının dünya çapında ticari ve akademik enstitülerde tanınırlığı bulunmaktadır. Embassy Oxford İngilizce dil okulu Cambridge sınavlarına hazırlık kursunu öğrenciler genel İngilizce kursuna ek olarak haftada 8 seçmeli ders olarak alabilmektedir.

Embassy Oxford İngilizce dil okulu FCE İngilizce kursunda eğitim süresi 9 ile 10 hafta arasında değişiklik göstermektedir ve kurslar; 6 ocak ile 7 mart arasında 9 hafta, 31 mart ile 6 haziran arasında 10 hafta, 16 haziran ile 22 ağustos arasında 10 hafta, 22 eylül ile 28 kasım arasında 10 haftalık eğitim sürelerinden oluşmaktadır.

Certificate in advanced English (CAE)

Cambridge sınavlarının bu sertifikasına sahip olan öğrenciler İngiltere’de üniversitelerde eğitim görme hakkını kazanabilirler. Reading, Writing, Listening, Speaking ve English in Use olmak üzere beş bölümden oluşan sınav, dünya çapında tanınırlığı olup ve birçok kurum tarafından kabul edilmektedir. Cambridge CAE sınavı akademik ve ticari alanlara girmede büyük avantaj sağlayan ileri seviye İngilizce bilgisi gerektirmektedir.

Embassy Oxford İngilizce dil okulu Cambridge CAE sınavına hazırlık kursunda eğitim süresi 10 haftadan oluşmaktadır. Haftada toplam 23 saat dersin yapıldığı Cambridge CAE sınavında dersler 50’şer dakikadan oluşmaktadır. Embassy Oxford İngilizce dil okulu Cambridge sınavlarına hazırlık kursu sonunda öğrencilere İngilizce sevilerinin belirtildiği sertifikalar verilmektedir.

Embassy Oxford İngilizce dil okulunda konaklama

Embassy Oxford İngilizce dil okulu öğrencilerine aile yanı ve öğrenci yurtlarında konaklama imkanı sunmaktadır. Tek veya paylaşımlı banyolu odalarda konaklamanın olduğu yurtlar okula 5 dakikalık kısa yürüyüş mesafesinde de olabilmektedir.

Blue Boar öğrenci yurdu: Oxford’un merkezinde inşa edilmiş olan Blue Boar öğrenci yurdu self catering yemek hizmeti sunmaktadır. Yenilenmiş tarihi binasıyla Blue Boar öğrenci yurdu alışveriş merkezleri, kafeler, restoranlarla çevrili bir alanda bulunmaktadır. Embassy Oxford İngilizce dil okuluna 5 dakikalık yürüme mesafesinde olan yurtta paylaşımlı kullanılan 6 oda, bir mutfak ve öğrenci salonu bulunmaktadır. İnternet erişimi ve çamaşır hizmetinin bulunduğu yurtta ayrıca 6 çift kişilik özel banyolu odalar da bulunmaktadır. Yurt her hafta düzenli olarak temizlenmektedir. Oxford’da iki Blue Boar öğrenci yurdu bulunmaktadır.

Aile yanı konaklama: Yurt dışı dil eğitimi için Embassy Oxford İngilizce dil okulunu seçen öğrenciler okulun özenle seçtiği İngiliz ailelerde konaklayıp İngiliz dili ve kültürünü aynı çatı altında yaşayarak deneyimleme fırsatına sahip olmaktadır. Embassy Oxford İngilizce dil okulunun seçtiği ailelerin evleri okula toplu ulaşım araçlarıyla maksimum 45 dakikalık uzaklıkta bulunmaktadır. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeğinden oluşan yarım pansiyon hizmetin verildiği bu konaklamada odalar tek kişilik veya paylaşımlı olabilmektedir.

Embassy Oxford İngilizce dil okulumuza ulaşım,

Embassy Oxford İngilizce dil okulumuza Oxford Gatwick, Heathrow ve Luton havalimanlarından otobüs, tren veya özel taksi karşılaması ile ulaşmak mümkündür. İstanbul’dan günde bir kaç uçuşun olduğu Londra Heathrow havalimanı Embassy Oxford İngilizce dil okuluna ulaşımın en kolay olacağı havalimanıdır. Londra havalimanlarında özel taksi karşılaması talep eden öğrencilerimiz varış terminalinde isimleri ile sürücüler karşılamakta ve taksi ile konaklayacakları ailelere götürmektedirler. İlk defa yurtdışına çıkacak öğrenciler için en güvenli ulaşım şekli taksi karşılamasıdır. Tren veya otobüs ile Oxford’ya gitmek isteyen öğrencilerin, havalimanından National Express otobüs peronlarına veya tren istasyonuna geçmeleri ve biletini alarak uygun tren veya otobüse binmelidirler. Tren ve otobüsler sizi şehir merkezinde indirecek, oradan bir taksi veya otobüs ile konaklayacağınız ailenin yanına gitmeniz gerekecektir. Tren veya otobüs ile Oxford’ya ulaşım taksi karşılamasında ucuz olmasına rağmen, Oxford’a vardıktan sonra tekrar taksiye binmeniz gerekeceği ve bavullarınızı araçtan araca taşımanız gerekeceğini unutmayınız.

Embassy Oxford İngilizce dil okulumuz ve Oxford’da İngilizce hakkında GKR Yurtdışı Eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın