Embassy English, Cambridge

  • Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Burslar
  • Teklif Al
GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Embassy English, Cambridge
EMBASSY CAMBRİDGE İNGİLİZCE DİL OKULU

Geniş bir öğrenci popülasyonu olan Cambridge İngilizce dil eğitimi için muhteşem uluslararası atmosferi ve tarihi yapısı ile ideal bir seçimdir. Embassy Cambridge İngilizce dil okulu tarihi şehir merkezine sadece 20 dakikalık yürüme mesafesindedir. Cam nehrine yakın olan Embassy Cambridge İngilizce dil okulu canlı ve hareketli alışveriş merkezlerine ve uluslararası restoranlara birkaç dakikalık yürüyüş uzaklığındadır.

Cambridge’de İngilizce. Embassy Cambridge İngilizce dil okulu öğrencilerin rahatça vakit geçirebileceği bahçesi ve kafeteryası ile öğrenciler için tasarlanmış sosyalleşme alanlarına sahiptir. Küçük bir üniversite şehri olan Cambridge okula, gezilere ve birçok yere bisikletli veya yaya olarak gitmek mümkündür. Cambridge doğal ve tarihi yapısı ve binlerce bisikletlinin olduğu müthiş bir güzelliğe sahip bir şehirdir. Şehir, her yanına yayılmış Cambridge Üniversitesi ile binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Embassy Cambridge İngilizce dil okulu öğrencilerinin bisiklet kiralamasına yardımcı olmaktadır.

Embassy Cambridge İngilizce dil okulu, interaktif beyaz tahtalı modern sınıfı, öğrenci salonu, üniversiteye başvuru rehberlik hizmeti, kütüphanesi ve öğrencilerin zaman geçirebileceği kafeleriyle kaliteli ve konforlu bir eğitim olanağı sunmaktadır.

Embassy Cambridge İngilizce dil okulu hazırladığı sosyal aktivitelerle öğrencilerine geniş bir arkadaş topluluğuyla iletişime geçerek şehrin ilginç ve güzel yanlarını birlikte keşfetme fırsatı sunmaktadır. Embassy Cambridge İngilizce dil okulunda öğrenciler için İngiltere ve bazı Avrupa ülkelerine geziler de düzenlenmektedir.

Profesyonel deneyimli öğretmenlerin son teknoloji ürünü materyallerle ders işlemesi öğrencilerin İngilizceyi görsel ve işitsel olarak telaffuzları ile öğrenmesini sağlamaktadır. Öğrencilerin kendi becerileri doğrultusunda kombine edebileceği kursların bulunduğu okulda öğrenciler kısa sürede üst seviye İngilizce bilgisi gerektiren kurslara katılabilecek beceriye sahip olmaktadır.

Embassy Cambridge İngilizce dil okulu demiryolu hatları ile Londra’ ya sadece 50 dakikalık uzaklıktadır. Cambridge’ in İngiltere şehirlerine kolay ulaşımın sağlandığı ulaşım hatları üzerinde olması öğrenciler için Cambridge’i İngilizce dil eğitim için popüler bir tercih haline getirmektedir.

Embassy Cambridge İngilizce dil okulunda verilen İngilizce kursları

Genel İngilizce Embassy Cambridge İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu gündelik yaşamda İngilizceyi iletişim dili olarak rahatlıkla kullanabilmek isteyenler için hazırlanmış her seviyeye uygun dersleri içermektedir. Embassy Cambridge İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu standart ve yoğun olarak verilmektedir. Öğrenciler kendi programlarını hazırlayarak haftada 28 derslik yoğun İngilizceyi veya 20 derslik standart İngilizce derslerinden birini seçebilmektedir.

Yoğun genel İngilizce kursunda öğrenciler İngilizcelerini geliştirmek isteyen özel alanlarda seçmeli ders alabilmektedirler. Yoğun İngilizce kursu seçmeli dersleri kaliteli ve deneyimli öğretmenleri le verilmektedir. Embassy Cambridge İngilizce dil okulu öğrencilerine okula geldikleri ilk gün seviye tespit sınavı yapmaktadır. Bu sayede öğrenciler seviyelerine en uygun kursa katılarak en yüksek verimi alma imkanına sahip olmaktadır. Embassy Cambridge İngilizce dil okulu genel İngilizce kursunda eğitim süresi en az 2 haftadan başlamaktadır. Sınıfların maksimum 15 öğrenci kapasiteli olduğu kursta her ders 50’şer dakikadan oluşmaktadır.

Akademik yıl İngilizce kursu

Embassy Cambridge İngilizce dil okulu akademik yıl kursu İngilizcelerini genel ve yoğun ders alarak geliştirmek isteyenlere yönelik hazırlanmıştır. Yıl boyunca eğitim alma imkanı sunan kursta öğrenciler İngiltere şehirlerini keşfetme fırsatı da yakalayarak İngilizce dil eğitimi turistik seyahatlerle birlikte alabilmektedir.

Embassy Cambridge İngilizce dil okulunda öğrencilere 1, 2 ve 3 dönem veya bir yıllık İngilizce dil eğitimi seçenekleri sunulmaktadır. Akademik yıl İngilizce kursunda isteyen öğrenciler genel İngilizce, sınava hazırlık veya iş İngilizcesi kurslarından biri alarak belli bir alana odaklı dersler alabilmektedirler. Embassy Cambridge İngilizce dil okulu akademik yıl kursunda öğrencilere üniversitelere giriş konularında rehberlik edilmekte ve İngilizce seviyelerindeki gelişmeleri takip edebilmek için düzenli olarak deneme sınavları yapılmaktadır.

8 seçmeli dersin olduğu Akademik yıl ve dönem kursunda İngilizce dilbilgisi, kelime bilgisi, iletişim becerileri, sunum becerileri, iş İngilizcesi veya sınava hazırlık konuları işlenmektedir. İsteyen öğrenciler her 4 haftada bir seçmeli derslerini değiştirebilmektedir.

Embassy Cambridge İngilizce dil okulunda akademik yıl kursu sabah veya öğlen ( yarım gün, haftada 20 ders) alınabileceği gibi birlikte (tam gün haftada 28 ders) de alınabilmektedir. Akademik yıl İngilizce kursu haftada 20 ders (16 saat 40 dakika) veya 28 ders (23 saat 20 dakikalık9 seçenekleri sunmaktadır.

Embassy Cambridge İngilizce dil okulu akademik yıl kursuna katılım için en az pre intermediate (A2) seviyesinde İngilizce bilgisi gerekmektedir. Derslerin 50 dakikadan oluştuğu akademik yıl İngilizce kursunda, 11, 22, 33 ve 44 haftadan oluşan eğitim süresi seçenekleri bulunmaktadır.

Akademik İngilizce kursu

Embassy Cambridge İngilizce dil okulu akademik İngilizce kursu eğitim dili İngilizce olan üniversite veya yüksekokullarda eğitim almak isteyen ve bu amaçla İngilizce seviyelerini yükseltmek isteyenlere yönelik hazırlanmıştır. Birçok öğrenci üniversitelere başvurmadan önce İngilizce dil becerileri yükseltmek için akademik İngilizce dersleri almaktadır.

Akademik İngilizce kursunda, öğrencilerin üniversitede dersleri rahatlıkla takip edebilmesi için not alma, araştırma, sunum becerileri, akademik yazım, analiz ve tartışma konuları üzerine odaklı dersler işlenmektedir. Embassy Cambridge İngilizce dil okulu akademik İngilizce kursunda öğrenciler IELTS ve TOEFL sınavlarında çıkan konular üzerine de dersler alarak, bu sınavlardan yüksek not alacak İngilizce becerilere sahip olmaktadırlar. Haftada toplam 23 saatten oluşan kurs sabah ve öğleden sonra alınabilmektedir.

IELTS sınava hazırlık kursu

Dünyanın birçok ülkesindeki üniversite ve resmi kurumlar tarafından tanınırlığı bulunan, geniş bir saygınlık alanına sahip, dünyanın farklı ülkelerinden her yıl bir milyonun üzerinde adayın katıldığı genel ve akademik İngilizce yeterliliğini ölçen önemli bir sınav olan IELTS, öğrencilerin akademik ve iş kariyerlerinde önemli avantajlar sağlamaktadır.

İngiltere’de, Kanada, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Afrika’da 380’in üzerinde üniversite ve Amerika’daki kolejlerde kabul edilen bir sınav olan IELTS ayrıca dünyadaki göçmenlik kurumları tarafından da kabul edilmekte olan bir sınavdır.

Embassy Cambridge İngilizce dil okulu IELTS sınava hazırlık kursunda eğitim süresi 4 haftadan oluşmaktadır. İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma, telaffuz, dilbilgisi ve kelime bilgisi eğitimlerinin verildiği IELTS sınava hazırlık kursunda dersleri düzenli olarak takip eden öğrenciler sınavda yüksek puan alma becerisine sahip olmaktadır. Embassy Cambridge İngilizce dil okulu IELTS sınavı hazırlık kursunda öğrenciler düzenli olarak deneme sınavlarına girmektedir. Derslerin 50’şer dakikadan oluştuğu IELTS hazırlık kursu sabah veya öğleden sonra alınabilmektedir.

Embassy Cambridge İngilizce dil okulu IELTS hazırlık kursu Yoğun İngilizce dersleri ile seçmeli alınabildiği gibi sadece IELTS odaklıda alınabilmektedir. Yoğun İngilizce derslerinin bir parçası olarak verilen IELTS hazırlık kursları, haftada 20 dersten oluşan genel İngilizce kursuna ek olarak haftada 8 dersten oluşan programında İngilizce dilbilgisi, kelime bilgisi, iletişim becerileri veya iş İngilizcesi iletişim kursu seçmeli dersleri bulunmaktadır. Öğrenciler 4 haftalık eğitim sürelerinin sonlarında yeni bir kursa başlayabilmektedir.

Haftada 20 ders olarak verilen IELTS hazırlık kursları daha yüksek seviyede IELTS skoru talep eden öğrenciler için uygundur. Sabah ve öğleden sonra ders alma seçeneklerinin bulunduğu kursta haftada 20 dersten oluşmaktadır. En kısa 4 haftalık eğitim süresinden başlayan IELTS kursu sonunda öğrencilere İngilizce dil seviyelerini gösteren bir sertifika verilmektedir.

Embassy Cambridge İngilizce dil okulunda sınıfta grup olarak alınan derslerin yanı sıra isteyen öğrenciler kendilerini eksik gördüğü konularda birebir dersler de alabilmektedir.

Cambridge CAE (Certificate of Advanced English) hazırlık kursu

Embassy Cambridge İngilizce dil okulu Cambridge CAE kursu ile öğrencilerine sınavda ihtiyaç duyacakları tüm bilgi ve soru çözme stratejileri üzerine dersler vermektedir. Cambridge CAE sınavı, Eğitim dili İngilizce olan üniversite veya kolejlerde eğitim almak veya başarılı bir iş kariyerine İngilizce bilgisini ilerleterek ulaşmak isteyenler için büyük avantajlar sağlamaktadır.

Embassy Cambridge İngilizce dil okulu Cambridge CAE hazırlık kursunda İngilizce konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerileri üzerine odaklı dersler işlenmektedir. Kursa katılan ve derslere düzenli olarak devam eden öğrenciler öğretmenlerin tavsiyeleri ve yardımları ile kendi çalışma planlarını da hazırlayarak kısa sürede İngilizceyi profesyonel olarak kullanacak seviyeye ulaşmaktadırlar.

Embassy Cambridge İngilizce dil okulu CAE hazırlık kursunda öğrencilerin gelişimlerini takip edebilmek için düzenli olarak testler ve deneme sınavları yapılmaktadır. Haftada 20 dersten oluşan genel İngilizce kursuna ek 8 ders olarak alınabilen CAE hazırlık kursunda İngilizce kelime bilgisi, dilbilgisi, sunum ve iletişim becerileri dersleri verilmektedir.

Embassy Cambridge İngilizce dil okulunda konaklama

Embassy Cambridge İngilizce dil okulu öğrencilerine aile yanı ve öğrenci yurdu konaklama imkanları sunmaktadır.

Öğrenci yurdu : Embassy Cambridge İngilizce dil okulu öğrencilerinin konaklayabileceği öğrenci yurtlarından şehir merkezine bisikletle 5 dakika, okula ise 10 dakikalık bir sürede ulaşım imkanı bulunmaktadır. Yazın yarım pansiyon yemek hizmetinin yanında isteyen öğrenciler kendi yemeklerini de hazırlayabilmektedirler. Tek kişilik banyolu odalarda konaklama imkanları sunulan ortak banyolu odalarda bulunmaktadır. Özellikle yaz dönemlerinde tek kişilik banyo tuvaletli odalarda yer bulmak zor olabilir.

Aile yanı konaklama; İngilizce dil eğitimi alırken İngiliz kültürel yaşamını İngiliz bir aileyle aynı evi paylaşarak yakından deneyimlemek ve okul dışında ev yaşamının doğal akışında İngilizce pratik yapmak isteyen öğrenciler için ideal bir konaklamadır.

Embassy Cambridge İngilizce dil okulunun seçtiği ailelerin evleri okula toplu ulaşım araçlarıyla en fazla 40 dakikalık uzaklıkta bulunmaktadır. Yarım pansiyon yemek hizmetinin verildiği aile yanı konaklamada öğrenciler tek kişilik odalarda konaklamaktadır.

Embassy Cambridge İngilizce dil okulu ulaşım.

Embassy Cambridge İngilizce dil okulumuza Londra Gatwick, Heathrow, Stansted ve Luton havalimanlarından otobüs, tren veya özel taksi karşılaması ile ulaşmak mümkündür. Embassy Cambridge İngilizce dil okulumuza en yakın havalimanı Luton ve Stansted havalimanlarıdır. İstanbul’dan günde bir kaç uçuşun olduğu Londra Gatwick, Heathrow, Stansted ve Luton havalimanlarından özel taksi karşılaması talep eden öğrencilerimiz varış terminalinde isimleri ile sürücüler karşılamakta ve taksi ile konaklayacakları adreslere götürmektedirler. İlk defa yurtdışına çıkacak öğrenciler için en güvenli ulaşım şekli taksi karşılamasıdır. Tren veya otobüs ile Cambridge şehrine gitmek isteyen öğrenciler, havalimanından National Express otobüs peronlarına veya tren istasyonuna geçmeli ve biletini alarak uygun tren veya otobüse binmelidirler. Tren ve otobüsler sizi şehir merkezinde indirecek, oradan bir taksi veya otobüs ile konaklayacağınız ailenin yanına gitmeniz gerekecektir. Tren veya otobüs ile Cambridge’a ulaşım taksi karşılamasında ucuz olmasına rağmen, Cambridge’a vardıktan sonra tekrar taksiye binmeniz gerekeceği ve bavullarınızı araçtan araca taşımanız gerekeceğini unutmayınız.

Embassy Cambridge İngilizce dil okulumuz ve Cambridge’de İngilizce hakkında danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın