• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Edinburgh School of English, Edinburgh

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Edinburgh School of English, Edinburgh

İskoçya’nın merkezinde İngilizce öğrenin…. Edinburgh School of English İngilizce dil okulu 1969’dan beri Edinburgh Old Town’daki tarihi binasında yabancı öğrencilere İngilizce dil eğitimi vermektedir.

İngiltere’de saygın dil okullarından biri olan Edinburgh School of English 45 yıllık deneyimi ile öğrencilerine yüksek standartlarda kaliteli eğitim vermektedir. Edinburgh School of English İngilizce dil okulunda genel İngilizce kursundan özel ve akademik amaçlı kurslara kadar geniş kurs seçenekleri bulunmaktadır. Edinburgh School of English İngilizce dil okulu uzun yıllardır hem yetişkin öğrenciler hem de yaz dönemi genç öğrencilere uygun program seçenekleri sunmaktadır.

Edinburgh School of English İngilizce dil okulunda 18 yaş ve üzeri öğrenciler için yıl boyunca kurslara kayıt olabilmektedirler. Edinburgh School of English İngilizce dil okulunda yaz aylarında 9 ile 17 yaş arasında olan öğrencilere uygun aktivite ve İngilizce kursları kombine edilerek verilmektedir. Kültürel ve sosyal aktivitelerle İngilizce eğitimini teorik öğrenmeye ek olarak pratik yaparak destekleyen öğrenciler kısa sürede başarıya ulaşmaktadırlar.

İskoçya’da İngilizce öğrenmek isteyenler için en ideal adreslerden biri olan Edinburgh School of English İngilizce dil okulu samimi ve keyifli atmosferiyle öğrencilerine eşsiz bir dil eğitimi deneyimi sunmaktadır. English UK üyesi olan Edinburgh School of English İngilizce dil okulunun British Council tarafından tanınırlığı bulunmaktadır.

Edinburg

İngiltere olarak bilinen Birleşik Krallık Adasının kuzeyinde yer alan Edinburgh kış aylarında soğuk iklimli yaz aylarında serin bir şehirdir. Edinburgh eğitim imkanları ve şehirleşmiş yapısının yanında dil kursları ile de İngilizcelerini geliştirmek isteyen öğrenciler için çok uygun bir şehirdir.

Edinburgh Ortaçağ ve Georgian dönemlerine ait klasik mimarisiyle Avrupa’nın en güzel görünümlü kentlerinden biri olarak kabul edilen bir şehirdir. Doğal güzellikleri ve birçok ilginç yapıyı barındıran Edinburgh, 1437 yılından beri İskoçya’nın başkentidir. İskoçya’nın doğusunda, kuzey denizine yakın bir konumda olan Edinburgh, Glasgow’dan sonra ikinci büyük kentidir.

Dünyanın saygıdeğer üniversitelerinden biri olan Edinburgh Üniversitesi, tarihi Edinburgh kalesi ve İskoçya Parlamentosuna ev sahipliği yapan Edinburgh her yıl binlerce yerli yabancı turistin ziyaret ettiği Ağustos ayında düzenlenen Edinburgh Festivalinin de yapıldığı şehirdir. Dört tane üniversitenin bulunduğu Edinburgh‘ta yılda yüz binden fazla öğrenci eğitim görmektedir. 1583 yılında kurulan Edinburgh Üniversitesi 2010 yılında uluslararası üniversiteler arasında dünyanın en iyi 9. üniversitesi seçilmiştir.

Edinburgh’ta her yıl ağustos ayında başlayan ve üç hafta süren Edinburgh festivali dünyanın en büyük sanat organizasyonları arasında yer almaktadır. Festivalde her yıl farklı kategoriler yer almaktadır. Tiyatro alanında ön plana çıkan festivale birçok ülkeden gruplar katılmaktadır. Edinburgh tarihi yapısı, golf sahaları ve yaklaşık 100 bin öğrencinin eğitim aldığı şehir olma ünvanı ile kültürel çeşitlilik içerisinde hem doğanın hem yapılacak aktivite seçenekleriyle keyifli vakit geçirmek isteyenler için büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Gece ve gündüz fark etmeksizin her zevke hitap eden etkinliklerin düzenlendiği Edinburgh’ta baleden tiyatroya kadar birçok sanatsal aktiviteye katılmak mümkündür. İskoçların boş vakitlerini geçirip sohbet ettiği sabah üçe kadar açık olan pub’larda akşam yemeğinden sonra canlı müzik eşliğinde eğlenceler düzenlenmektedir.

Edinburgh School of English İngilizce dil okulunda verilen İngilizce kurslar

Edinburgh School of English İngilizce dil okulu öğrencilerinin başarılı bir İngilizce eğitim süreci geçirmeleri için modern sınıflarında kaliteli eğitimler verilmektedir. Öğrencilerin ilgi ve ihtiyaçlarına göre farklılık gösteren kurslarda öğrenciler istedikleri yoğunluktaki programlara katılabilmektedir.

Genel İngilizce kursu

Edinburgh School of English İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu, İngilizceyi gündelik yaşamda etkili ve akıcı olarak kullanabilmek isteyenler veya temel İngilizce bilgilerini geliştirerek bir üst kurslara katılabilecek seviyeye ulaşmak isteyenler öğrenciler için en ideal kurslardandır.

Edinburgh School of English İngilizce dil okulu genel İngilizce kursunda temel dil becerileri olan İngilizce okuma, yazma, dinleme, konuşma ve telaffuz eğitimleri verilmektedir. Öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına göre yoğun veya yarı yoğun kurs seçeneklerinin bulunduğu genel İngilizce kursunda dersler gazete, makale gibi materyallerle desteklenmektedir. Genel İngilizce kursunda derslerin süresi 60 dakikadır. Kurslara katılım alt yaşı en az 18 olarak belirlenmiştir.

Yoğun İngilizce kursları haftada 27,5 saatten oluşmaktadır. Haftada 15 saatin genel İngilizce kursuna ayrıldığı programda konuşma pratiği üzerine öğleden sonra haftada 12,5 saat ayrılmıştır. Her seviyede İngilizce bilgisi olanlara uygun derslerin verildiği kursta öğrenciler kısa sürede İngilizceyi akıcı ve etkili konuşma becerisi kazanmaktadırlar.

Part time İngilizce kursu

Yarı yoğun İngilizce kursları haftada 18 saatten oluşur. Yarı yoğun İngilizce kurslarında haftada 10.5 saat temel İngilizce becerilerinden olan İngilizce okuma, yazma, konuşma ve dinleme eğitimlerine ayrılmıştır. Öğleden sonra haftada 12.5 saat ise İngilizce konuşma becerisini geliştirmeye yönelik olarak hazırlanmış İngilizce pratik derslerine ayrılmıştır.

İngilizce sınavlara hazırlık kursu

Edinburgh School of English İngilizce dil okulu İngilizce bilgisini ölçen ve dünyanın birçok ülkesinde tanınırlığı bulunan sınavları için çeşitli hazırlık kursları vermektedir. Cambridge sınavları ve IELTS hazırlık kurslarının verildiği Edinburgh School of English İngilizce dil okulunda öğrenciler aldıkları kaliteli ve etkili İngilizce eğitimi ile sınavlarda istedikleri başarıyı yakalamaktadırlar.

Edinburgh School of English İngilizce dil okulu sınavlara hazırlık kursları haftada 27,5 saatten oluşmaktadır. Haftada 17,5 saat temel İngilizce dil becerileri derslerinin işlendiği kursta, öğleden sonra haftada 10 saat ise sınavlara hazırlık dersleri verilmektedir.

Edinburgh School of English İngilizce dil okulu sınavlara hazırlık kursunda sınıflar maksimum 8 kişiliktir. Öğleden sonra yapılan konuşma pratiği derslerinde ise sınıf mevcudu maksimum 12 kişilik olmaktadır. Konuşma pratik derslerinin yapıldığı kursta öğrenciler gündelik yaşam içindeki farklı konular üzerinde tartışarak İngilizce iletişim kurma becerilerini geliştirme fırsatı bulmaktadırlar. Teorik ve pratik İngilizce eğitiminin mükemmel bir bütünlüğün sağlandığı Edinburgh School of English İngilizce dil okulunda öğrenciler kısa sürede Cambridge sınavları ve IETLS sınavında istedikleri başarıya ulaşma becerisine sahip olmaktadırlar. Edinburgh School of English İngilizce dil okulunda verilen sınav hazırlık kursları;

IELTS sınavı hazırlık kursu

Cambridge sınavlarına hazırlık kursu

FCE (First Certificate in English)

Certificate in Advanced English (CAE)

Kombine İngilizce kursları

Edinburgh School of English İngilizce dil okulu kombine kursu genellikle İngilizceyi profesyonel amaçlı öğrenmek isteyenlerin tercih ettiği bir programdır. Genel İngilizce derslerine ek olarak verilen kombine kurslarda öğrenciler akademik veya iş İngilizcesi programlarına katılabilmektedir.

Yoğun dikkat ve ilgiyi gerektiren kombine kursa katılan öğrenciler dersleri düzenli takip ettikleri takdirde kısa bir sürede İngilizcelerini geliştirebilmektedirler. Kombine kurslarda İngilizce eğitimi sadece teorik olarak değil aynı zamanda konuşma pratiği ve mesleki İngilizce dersleriyle birlikte alınabilmektedir. Çok yönlü ve etkili bir öğrenme sağlayan kombine kurslarda öğrenciler mesleki İngilizce derslerinde turizm, bankacılık, pazarlama vb alanlardan birini seçebilmektedirler.

Kombine İngilizce kursunda haftada 17,5 saat temel İngilizce dil becerileri, haftada 5 saat iletişim becerileri ve haftada 5 veya 10 saat ise mesleki İngilizce derslerine ayrılmaktadır.

Teacher training İngilizce kursu

Teacher training programı ana dili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenler için hazırlanmış ideal bir kurstur. İngilizce bilgilerini tazelemek isteyen ve dünyanın farklı ülkelerinden gelen meslektaşlarıyla tanışmak isteyen İngilizce öğretmenlerine İngilizce öğretme teknikleri üzerine eğitimler verilmektedir.

Teacher Training kursunda amaç öğretmenlerin İngilizceyi gelişen dille birlikte değişimleri yakalamalarını sağlamak ve İngilizce öğretmede yararlı metotlar kullanabilmelerine yardımcı olmaktadır.

Edinburgh School of English İngilizce dil okulu teacher training yoğun haftada 27,5 saat ve yarı yoğun haftada 20 saatten oluşmaktadır. Kursa katılım için upper intermediate veya advanced seviyesinde İngilizce bilgisi gerekmektedir.

Edinburgh School of English İngilizce dil okulu teacher training kurslarına Erasmus + fonları ile ücretsiz katılmakta mümkündür. Erasmus + fonları ile teacher trainign prograları hakkında detaylı bilgiyi Gkr yurtdışı eğitim danışmanlık uzmanlarından alabilirsiniz.

Edinburgh School of English İngilizce dil okulunda konaklama

Aile yanı konaklama

Edinburgh School of English İngilizce dil okulu öğrencilerinin ihtiyaç ve isteklerine göre en uygun aileye yerleştirmektedir. Edinburgh School of English İngilizce dil okulu güler yüzlü ve yabancı öğrenci ağırlamada deneyimli aileler ile birlikte çalışmaktadır. Öğrencilere okulun belirlediği standartlarda konaklama imkanlarının sağlandığını kontrol etmek için düzenli aralıklarla aileleri ziyaret etmektedir.

Aile yanı konaklamada her öğrencinin kendisine ait odası bulunmaktadır. Öğrencilerin ders çalışabilmelerine uygun olarak hazırlanmış odalar haftada bir aileler tarafından temizlenmektedir. Kahvaltı ve akşam yemeklerinin aileyle birlikte yenmesi hem İskoç kültürünü deneyimlemek hem de İngilizce pratik yapmak için ideal bir fırsattır. Aile yanı konaklamada bazı aileler birden fazla öğrenciye konaklama hizmeti vermektedir. Edinburgh School of English İngilizce dil okulu aynı dili konuşan öğrencilerin aksi bir talep olmadıkça farklı ailelere yerleştirmektedir.

Stüdyo ve paylaşmalı daire konaklaması

Edinburgh School of English İngilizce dil okulu öğrencilerine yemeksiz konaklama bulma konusunda yardımcı olarak en uygun alternatifleri sağlamaktadır Okula yakın bir merkezde konaklama imkanları sunan ev sahipleri ile çalışmaktadır. Edinburgh School of English İngilizce dil okulunda öğrenciler paylaşmalı dairelerde temmuz ve ağustos aylarında konaklayabilmektedirler.

Öğrenci yurdu konaklaması

Öğrenci yurdu konaklaması sadece temmuz ve ağustos aylarında kullanılabilmektedir. Öğrenci yurtları Edinburgh School of English İngilizce dil okuluna 25 dakikalık yürüme mesafesindedir. Edinburgh öğrenci yurdunda tüm odalar tek kişilik olup öğrencilerin ders çalışmasına uygun olarak düzenlenmiştir. Banyo ve tuvaletlerin ortak kullanıldığı öğrenci yurdunda temizlik günlük olarak yapılmaktadır.

Edinburgh School of English İngilizce dil okulu - ulaşım

Edinburgh havaalanı Edinburgh şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Edinburgh School of English İngilizce dil okulu isteyen öğrencilerine havaalanı karşılama hizmeti vermektedir. Edinburgh havaalanında şehir merkezine otobüslerle yaklaşık 30 dakikada ekonomik olarak ulaşabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın