• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

EC - English Centre, Londra

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - EC - English Centre, Londra

EC London İngilizce dil okulu, Euston’da olup, King’s Cross’a birkaç dakika uzaklıkta ve şehrin merkezi bölgelerine oldukça rahat ulaşım imkânına sahiptir. EC London modern bir binada, birinci sınıf kalitede sınıfları ile eğitim vermektedir. EC London İngilizce dil okulu, TOEIC sınav merkezidir. 24 sınıfa sahip ve 276 öğrenci kapasitelidir. 2013 yılında EC London İngilizce dil okulunda 80 farklı ulustan öğrenci İngilizce eğitim almaya gelmiştir. EC London İngilizce dil okulu sahip olduğu olanaklar arasında ücretsiz internet bağlantısı, akıllı tahtalar, kütüphane, bilgisayar laboratuvarı, bireysel çalışma odası, öğrenci salonu ve kafeteryadır. Öğrenciler ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlemiş olduğu sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadır.

Londra, İngiltere’nin ve Birleşik Krallıkların başkentidir. Aynı zamanda dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinden biridir. Yaklaşık 8 milyonluk nüfusuyla AB’nin 2. en kalabalık kentidir. 0 derece meridyeninin geçtiği Greenwich Londra yakınlarındadır. Kent, uluslararası turizmin kesişme noktasıdır. Dünyanın en kalabalık hava trafiğine sahiptir. Bunların en büyüğü Heathrow’dur. Heathrow dünyanın en fazla uluslararası yolcu taşıyan havaalanıdır. Londra, dünyanın en eski kentlerinden biridir. Turizm bakımından ise tarihi eserler büyük müzelerde sergilenmektedir. Kentin en önemli turistik mekânları, Parlamento binası, Tower Bridge, Tower of London, Buckingham sarayı, Trafalgar meydanı, London Eye ve City of London’dır.

Genel İngilizce standart kursu

EC London İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursunda öğrenciler günlük hayatlarında İngilizceyi kullanabilecek seviyeye gelmekte ve özgüven kazanmaktadırlar. Haftalık 20 ders ile öğrenciler, hem sosyal aktivitelere zaman ayırmakta hem de İngilizce öğrenmektedirler. Kurs başlangıcında öğrencilere seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Yapılan seviye tespit sınav sonucuna göre öğrenciler İngilizce bilgilerine uygun sınıflara yerleştirilmektedirler. Dersler sabahtan veya öğleden sonra yapılabilmektedir. EC London İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursunda öğrencilerin dinleme, anlama, hızlı ve etkili cevap verme becerileri de gelişmektedir. Her sınıfta maksimum 12 öğrenci bulunmaktadır. EC London İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu hakkında ayrıntılı bilgi almak için GKR yurtdışı eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Genel İngilizce yoğun kursu

EC London İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursunda öğrenciler haftalık 20 temel derse ek olarak haftada 10 seçmeli ders almaktadırlar. 1 dersin 45 dakika sürdüğü programda dersler öğleden sonra yapılmaktadır. İngilizce seviyesi fark etmeksizin her seviden öğrenciler katılabilmektedir. Alanında uzman ve deneyimli eğitmenlerin işlediği dersler sayesinde öğrenciler, İngilizceyi doğru ve hızlı bir şekilde öğrenmektedirler. Haftalık 10 seçmeli ders, esnek bir yapıya sahip olup, öğrencilerin eksik olduğu konular ya da kendilerini daha fazla geliştirmek istedikleri konular üzerinden eğitim verilebilmektedir. Kursun genel görüşü; öğrencilerin dil becerilerini geliştirmeleri için dili olabildiğince çok kullanmasıdır. Bu görüşten yola çıkarak uygulanan eğitim sisteminde öğrenci, sürekli olarak derse katılmaya teşvik edilmekte ve öğrenciler arası etkileşim yüksek tutulmaktadır. EC London İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursuna 16 yaş ve üzeri öğrenciler kabul edilmekte ve sınıf mevcudiyeti en fazla 12 öğrenciden oluşmaktadır.

Çalışma amaçlı İngilizce kursu

EC London İngilizce dil okulu çalışma amaçlı İngilizce kursu, haftada 20 ders genel İngilizce ve 10 ders iş İngilizcesi olmak üzere toplamda 30 dersten oluşmaktadır. Kursa çalışanlar, işverenler ya da üniversiteden yeni mezun olmuş ve meslek hayatına başlayacak öğrenciler katılmaktadır. İngilizce bilmek öğrencilerin iş hayatında daha iyi fırsatlar yakalamasına ve kariyerlerinde ilerlemelerine olanak tanımaktadır. EC London İngilizce dil okulu çalışma amaçlı İngilizce kursu en az orta altı (Pre-Intermediate) seviyesinde İngilizce bilgisi olan öğrencilere 24 haftaya kadar eğitim vermektedir. Meslekler ve iş hayatında bilgi sahibi olan eğitmenlerin verdiği eğitimler sayesinde öğrenciler, İngilizce toplantılara katılma, sunum yapma, her türlü yazışma ve görüşmeleri gerçekleştirme, iş seyahatleri ve daha birçok konuda eğitim almaktadırlar. Çalışma amaçlı İngilizce programı sonunda öğrenciler İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşma ve kendine güvenle ifade edebilme yeteneği kazanmaktadırlar. EC London İngilizce dil okulu çalışma amaçlı İngilizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İş İngilizcesi yılı

EC London İngilizce dil okulu iş İngilizcesi yılı programı, çalışma amaçlı İngilizce kursundan farklı olarak minimum 24 hafta ve üzeri kayıt kabul etmektedir. Daha uzun süre eğitim alan öğrenciler, dile daha iyi hâkim olmakta ve akıcılık kazanmaktadırlar. Eğitimler haftalık 30 dersten (20 ders genel İngilizce ve 10 ders iş İngilizcesi) oluşmaktadır. Öğrenciler hem uzun hem de yoğun olan bu programda, İngilizce telefon konuşması, seyahat etme ve toplantılar düzenleme, alım-satım gerçekleştirme, ürün ve hizmetler, profesyonel ilişkiler, genel iş konuları yönetimi, şirket yapıları, sistemleri ve süreçleri hakkında bilgi sahibi olmaktadırlar. İş İngilizcesi yılı programında öğrenciler, her 4-5 haftada bir kişisel sınıf değerlendirilmesine alınmakta, her 6 haftada bir kişisel danışmanları ile birebir görüşmeler yapmakta ve akademik ihtiyaçları ile ilgilenen koordinatörleri ile görüşmeler yapmaktadırlar. Okulda her öğrencinin kişisel dil dosyası bulunmaktadır. Bu dosyalar sayesinde öğrencilerin eğitimi takip edilmektedir. Programa minimum orta altı (Pre-Intermediate) seviyesinde İngilizce bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Kursu başarıyla bitiren öğrenciler sertifika almaktadırlar.

Akademik yıl ve sömestr programı

EC London İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr kursu, İngilizce konuşulan üniversite ve kolejlere gitmek isteyen öğrenciler için akademik İngilizce eğitimi vermektedir. Akademik yıl ve sömestr programında eğitimler haftalık 20 ders veya 30 dersten oluşmaktadır. Haftada 30 derslik yoğun eğitimde öğrenciler 20 ders genel İngilizce ve 10 ders seçmeli İngilizce almaktadırlar. Çok çeşitli seçmeli dersler bulunmakta ve her ders 30 saati kapsamaktadır. Seçmeli ders sonlarında öğrencilere bir proje çalışması verilir ve bunun üzerinden değerlendirilme yapılır. Seçmeli dersler arasında kelime bilgisi, dil bilgisi, akademik teknikler, temel ihtiyaçlar İngilizcesi, kültür ve iletişim, doğru konuşma ile yazma ve küresel vatandaşlık bulunmaktadır. EC London İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr kursuna minimum 24 hafta kayıt kabul edilmektedir. Uzun süren eğitim döneminde öğrenciler ödev yazma, not tutma, seminer ve konferansa katılma, sunum hazırlama ve sınavlara hazırlanma gibi akademik hayatta ihtiyaç duyacakları konularda İngilizce eğitim almaktadırlar. Haftada 20 ders İngilizce eğitimi başarıyla bitiren öğrencilere EC takdir belgesi, haftada 30 ders İngilizce eğitimi başarıyla bitiren öğrencilere EC diploması verilmektedir.

Bire bir İngilizce

EC London İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu, haftada 20, 30 veya 40 ders bire bir eğitimden oluşmaktadır. Bire bir İngilizce kursu, kısa sürede önemli derecede ilerleme kaydetmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Kursta öğleden sonra eğitim verilmekte ve öğrenciler diğer kurslara ek olarak bire bir eğitim alabileceği gibi tek olarak da alabilmektedir. Diğer kurslara ek olarak bire bir eğitim alınırsa haftada en fazla 10 ders olmaktadır. Kurs içeriği ve programı öğrenciler tarafından belirlenmekte ve tasarlanmaktadır. Öğrencilerin eksik ve zayıf olduğu konular üzerine eğitim verilmekte ve eğitmenlerin tüm dikkati tek bir öğrenci üzerinde toplanmaktadır. EC London İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Sınavlara hazırlık kursları

TOEFL sınavı: TOEFL sınavı, dünya genelinde İngilizce dilinde eğitim veren kolej ve üniversiteler tarafından lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına ana dili İngilizce olmayan öğrencileri kabul kriteri olarak kullanılır. Ayrıca, dünya genelinde pek çok kurum, organizasyon ve şirket iş başvurusunda TOEFL sınavından alınan iyi bir puanı İngilizce yeterlilik belgesi olarak kabul etmektedir. EC London İngilizce dil okulunda TOEFL sınavına hazırlık kursu 4 veya 8 haftalık eğitimden oluşmaktadır. Öğrenciler haftalık 30 ders görmektedirler. En fazla 12 kişilik sınıflarda işlenen derslerde sınava ilişkin tüm alanlara odaklanılmakta ve yapılan pratiklerle öğrenciler iyi şekilde hazırlanmaktadırlar. EC London İngilizce dil okulu TOEFL sınavına hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta üstü (Upper-Intermediate) seviyede İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.

IELTS sınavı: IELTS (International English Language Testing System), İngilizcenin kullanıldığı ülkelerde eğitim almak ya da çalışmak isteyenlerin İngilizce dil seviyelerini değerlendirmek için yapılan bir sınavdır. IELTS sınavı, dil becerilerini doğru ve amaca uygun şekilde, dünya çapında kabul edilmiş standartlar çerçevesinde değerlendirir ve başlangıç seviyesinden en ileri seviyeye kadar tüm seviyeleri kapsar. EC London İngilizce dil okulu IELTS sınavına hazırlık kursu, haftalık 30 ders ile öğrencilerini sınava hazırlamaktadır. Sınav konusunda uzman eğitmenlerin vermiş olduğu dersler sayesinde öğrenciler hedeflerine ulaşmaktadır. IELTS sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta (Intermediate) düzey İngilizceye sahip olmaları gerekmektedir.

TOEIC sınavı: TOEIC (Test of English for International Communication), günlük iş hayatında kullanılan İngilizceyi, dinleme ve konuşma bazlı olarak ölçen bir sınavdır. Birçok kurum ve şirket iş başvurularında, iş yaşamında İngilizce yazışma ve iletişim standartları konusunda adayların İngilizce bilgi düzeylerini anlamak için kullanılmaktadır. EC London İngilizce dil okulu TOEIC sınavına hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta (Intermediate) seviye İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Eğitimler haftada 30 dersten oluşmaktadır. EC London İngilizce dil okulu TOEIC sınav merkezi olduğundan dolayı öğrenciler kurs sonrası aynı yerde sınava girebilmektedir.

EC London İngilizce dil okulunda CAE, CPE ve FCE sınavlarına hazırlık kursları bulunmaktadır. CAE, CPE ve FCE sınavları dünya çapında birçok eğitim kurumu ve iş başvurusunda kabul edilmektedir. Sınav sonuçları, bir diploma gibi hayat boyu geçerliliğe sahiptir. EC London İngilizce dil okulu Cambridge sınavlarına hazırlık kursları alanında deneyimli eğitmenler tarafından verilen dersler ile işlenmektedir. Öğrenciler düzenli olarak yapılan pratik ve denemeler ile sınav hakkında bilgi edinmekte ve daha başarılı olmaktadırlar. CAE, CPE ve FCE sınavlarına hazırlık kursları haftada 20 veya 30 dersten oluşmaktadır. Öğrenciler istedikleri yoğunlukta olan dersi seçebilmektedir. Ayrıca her kursun katılım için farklı İngilizce seviyeleri bulunmaktadır. CAE sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta üstü (Upper-Intermediate) seviyesinde, FCE sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta seviye (Intermediate), CPE sınavına hazırlık kursuna katılacak olanların ileri (Advanced) seviye İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.

EC London İngilizce dil okulunda konaklama

EC London İngilizce dil okulunda yurt, yaz yurdu, aile yanı konaklaması ve paylaşımlı öğrenci evi seçenekleri bulunmaktadır. Yurtlar, okula toplu taşıma ile 20 ile 40 dakikalık uzaklıkta bulunmaktadır. Odalar tek veya iki kişilik olmaktadır. Yurtlarda özel banyo ve tuvaletli odalar mevcut olup, sadece ortak kullanımlı banyo ve tuvaletlerde olmaktadır. Ücretsiz internet bağlantısı bulunan yurtlar Londra’da 1. ve 2. Bölgede bulunmaktadır. EC London İngilizce dil okulu yaz yurdu ise Londra’nın merkezinde 1. bölgede yer almaktadır. Yaz yurdu 24 saat güvenliğe sahiptir ve ücretsiz internet bağlantısı mevcuttur. Okula sadece yürüyerek 20 dakikalık uzaklıktadır. Yaz yurdunda tek kişilik odalar bulunmakta ve her odada özel banyo ve tuvalet bulunmaktadır.

Aile yanı konaklama Londra’nın çeşitli bölgelerinde yer almakta ve toplu taşıma ile en fazla 40 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Aile yanı konaklamayı tercih eden öğrenciler, ana dili İngilizce olan insanlarla İngilizce pratik yapma imkânına sahiptirler. Güvenli çevrelerde yer alan evlerde öğrenciler, tek kişilik odalarda yer almaktadırlar. Evlerde sabah kahvaltısı ya da hem kahvaltı hem de akşam yemeği seçeneği bulunmaktadır.

Paylaşımlı öğrenci evleri Londra’nın 2. bölgesinde yer almaktadır. Evler, okula toplu taşıma ile en fazla 45 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Paylaşımlı öğrenci evleri rahat ve özgür yaşamı tercih eden öğrenciler için idealdir. Öğrenciler tek veya iki kişilik odalarda kalmaktadırlar. Ücretsiz internet bağlantısının bulunduğu evlerde banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanlarıdır.

EC London İngilizce dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Londra’nın havaalanları Gatwick, Heathrow ve Stansted’e her gün uçuş bulunmaktadır. Bu havaalanlarından otobüs veya tren ile ulaşım mümkündür. Uçuşlar yaklaşık 4 saat sürmektedir. Öğrenciler toplu taşıma araçlarını kullanarak konaklama yerlerine veya okullarına rahatlıkla ulaşım gerçekleştirebilmektedir. İsteyen öğrenciler okulun havaalanı karşıla hizmetinden faydalanabilmektedir.

Londra şehri içi ulaşımda metro, otobüs ve özel taksiler kullanılmaktadır. Londra metrosu çok geniş bir ağa sahiptir ve şehrin her yerine ulaşım sağlanabilmektedir. Metro sabah 05.30’dan gece yarısına kadar çalışmaktadır. Otobüslerle aynı metro gibi her yere gidilebilmektedir. Özel taksiler pahalı olduğu için çok zor durumda kalmadıkça öğrenciler tarafından kullanılmamaktadır. Londra’da uzak yerlere ise banliyö trenleri ile ulaşım yapılmaktadır. Metro ve otobüslerde “Oyster” adı verilen manyetik kartlar kullanılmaktadır.

EC London İngilizce dil okulu ve Londra’da İngilizce eğitimi hakkında detaylı bilgi için GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarına danışınız.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın