• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

EC - English Centre, Cambridge

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - EC - English Centre, Cambridge

EC Cambridge İngilizce dil okulu, Cambridge’in merkezindeki az sayılı dil okullarından biridir. Okul, Cambridge’in önde gelen alışveriş bölgesinin hemen yanında ve son derece modern bir binada yer almaktadır. EC Cambridge İngilizce dil okulu, 196 kişilik kapasiteye ve 14 sınıfa sahiptir. Okulun öğrencilere sunmuş olduğu olanaklar arasında akıllı tahtalar, ücretsiz internet bağlantısı, kütüphane, bireysel çalışma odası, öğrenci salonu ve 26 adet bilgisayarlı bir laboratuvar bulunmaktadır. Dersler, dünyanın birçok yerinden gelen öğrenciler ile uluslararası bir ortamda işlenmektedir. Okula gelen öğrencilere karşılama etkinliği yapılmakta ve düzenli olarak aktivite ve geziler yapılmaktadır.

Cambridge, dünyanın en iyi beş üniversitesinden biri olan Cambridge üniversitesini bünyesinde barındıran bir şehirdir. Cambridge, Birleşik Krallık’ta ki en eski üniversite kasabası ve idari merkezdir. Şehir, Londra’nın kuzeyinde bulunmaktadır. Çok sayıda küçük köy ve kasaba ile çevrili olan kent aynı zamanda Silicon Fen olarak bilinen ileri teknoloji bölgesinin merkezidir. Kent, en çok Cambridge üniversitesi ile tanınmaktadır. Şehir nüfusunun beşte birini öğrenciler oluşturmaktadır. Cambridge, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin ve turistlerin varlığıyla ortaya çıkan kozmopolit atmosferin yanında, Cambridge Üniversitesi’nin tarihi ve görkemli kolejleri, yemyeşil parkları, restoranları, kültür ve sanat merkezleri ile keşfedilmeye değerdir. Şehirde gezilecek yerler arasında Cambridge Castle, Fitzwilliam müzesi, Cambridge üniversitesi botanik bahçesi, Museum of Classical Archaelogy, King’s College, Trinity College, Ely Cathedral ve Fen Rivers Way bulunmaktadır.

EC Cambridge İngilizce dil okulu programları
Genel İngilizce standart kursu

EC Cambridge İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursunda öğrenciler, İngilizceyi yaşamları içinde nasıl kullanacaklarını öğrenmektedir. Eğitimler haftada 20 ders olarak verilmektedir. Öğrenciler hafta içi her gün gördükleri 4 derste, İngilizce okuma, anlama, dinleme, konuşma, yazma, dilbilgisi ve kelime bilgisi üzerine eğitim almaktadırlar. Öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirmeleri için mümkün olduğunca çok kullanmaları gerekmektedir ve eğitmenler bu konuda öğrencileri sürekli teşvik etmektedir. İngilizce başlangıç (Beginner) seviyesinden ileri (Advanced) seviyeye kadar her düzeyde öğrenciler katılabilmektedir. Öğrenciler kurs başlangıcında İngilizce seviye tespit sınavı olmakta ve sınav sonucuna göre seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilmektedirler. EC Cambridge İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu sınıflarında en fazla 14 öğrenci bulunmakta ve kursa katılım için en az 16 yaşında olmak gerekmektedir.

Genel İngilizce yoğun kursu

EC Cambridge İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursu, esnek yapısı dolayısıyla öğrencilerin eğitimlerini istedikleri yönde şekillendirmeye olanak tanımaktadır. Genel İngilizce yoğun kursunda öğrenciler haftalık 30 ders İngilizce kursu görmektedirler. Haftalık 30 dersin 20 dersi genel İngilizce kursunu ve 10 dersi seçmeli İngilizce kursunu kapsamaktadır. Seçmeli dersler arasında küresel vatandaşlık, müziğin dili, medya çalışmaları, film çalışmaları, kelimelerin dünyası, dilbilgisi ve doğru yazım konuları bulunmaktadır. Öğrenciler seçmeli derslerde ilgili oldukları veya ihtiyaçları olan alanlarla ilgili eğitim alabilmektedir. Kursa eğitmenler oldukça nitelikli ve deneyimlidirler. Eğitmenler derslerde öğrencilerin zayıf yönlerine odaklanmaktadırlar. Her seviyeden İngilizce bilgisine sahip öğrencilerin kabul edildiği kursta öğrencilere seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Öğrenciler, seviye tespit sınav sonucuna göre sınıflara yerleştirilmektedirler. Genel İngilizce yoğun kursuna 16 yaş ve üstü öğrenciler kabul edilmekte olup, sınıf mevcudiyetleri en fazla 14 kişiden oluşmaktadır. EC Cambridge İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Çalışma amaçlı İngilizce kursu

EC Cambridge İngilizce dil okulu çalışma amaçlı İngilizce kursuna minimum İngilizce seviyesi orta altı (Pre-Intermediate) olan öğrenciler kabul edilmektedir. Orta altı İngilizce seviyeye sahip olmayan öğrenciler genel İngilizce kursunda bu seviyeye gelene kadar eğitim alabilmektedir. Çalışma amaçlı İngilizce kursunda haftalık 30 ders (20 ders genel İngilizce ve 10 ders iş İngilizce) işlenmektedir. Kursta çalışan ve işverenlere yönelik eğitimler verilmektedir. Öğrenciler derslerde uluslararası iş dünyasında İngilizce olarak kendilerini ifade etme yeteneğinin yanında İngilizce sunum yapma, toplantılara katılma, iş yemekleri ve her türlü yazışma ve görüşmeleri gerçekleştirmeyi öğrenmektedirler. En az 1 hafta ve en fazla 24 hafta süren eğitim boyunca iş yerlerinde İhtiyaç duyulan İngilizceye odaklanılmaktadır. EC Cambridge İngilizce dil okulu çalışma amaçlı İngilizce kursu sayesinde öğrenciler İngilizceyi iş ortamlarında akıcı bir şekilde konuşmayı öğrenmektedirler.

İş İngilizcesi yılı

EC Cambridge İngilizce dil okulu iş İngilizcesi yılı programı, uzun süren eğitim (en az 24 hafta) dönemi ile öğrencilere iş İngilizcesini tam anlamıyla öğretmeyi hedeflemektedir. İş İngilizcesi yılı kursunda öğrenciler, toplantıları planlama, önerilerde bulunma ve kararları gerçekleştirme yanında yabancı ziyaretçileri karşılama, şirket tesisleri, üretim, sipariş ile teslim sistemleri ve daha pek çok konu hakkında İngilizce eğitimi almaktadırlar. Öğrenciler haftalık 30 ders (20 ders genel İngilizce ve 10 ders iş İngilizcesi) ile iş İngilizcesi öğrenmektedirler. Uzun süren bu kurs sayesinde çalışanlar, uluslararası kariyer fırsatlarından yararlanabilmektedir. EC Cambridge İngilizce dil okulu iş İngilizcesi yılı kursunda her öğrencinin kişisel dil dosyası bulunmaktadır. Bu dosyalarda öğrencilerin öğrenme stilleri, test ve ödevlerdeki gelişimleri kaydedilerek takip edilmektedir. Kursta öğrenciler, her 6 haftada bir kişisel danışmanları ile bire bir görüşmeler yapmakta ve her 4-5 haftada bir kişisel değerlendirmeye tabi tutulmaktadır. Programa en az İngilizce dil seviyesi orta altı (Pre-Intermediate) olan öğrenciler kabul edilmektedir. Kurs sonunda öğrencilere seviyelerine uygun sertifika verilmektedir. EC Cambridge İngilizce dil okulu iş İngilizcesi yılı programı hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Akademik yıl ve sömestr programı

EC Cambridge İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr kursunda İngilizce eğitim veren üniversite ve kolejlere gitmek isteyen öğrencilere eğitim verilmektedir. Öğrenciler kursta dilde akıcılık, doğruluk ve dört beceri (okuma, yazma, dinleme, konuşma) üzerinden İngilizceyi aktif şekilde öğrenme yeteneklerini geliştirmektedir. Akademik yıl ve sömestr kursunda öğrenciler haftalık 20 ders standart eğitim ya da haftada 30 ders yoğun eğitim almaktadırlar. Haftalık 30 ders yoğun kursta öğrenciler 20 ders genel İngilizce ve 10 ders seçmeli İngilizce eğitimi almaktadır. Öğrenciler istedikleri yoğunlukta olan eğitimi seçebilmektedir. Seçmeli dersler arasında kelime bilgisi, dil bilgisi, akademik teknikler, temel ihtiyaçlar İngilizcesi, kültür ve iletişim, doğru konuşma ile yazma ve küresel vatandaşlık bulunmaktadır. Her bir seçmeli ders 30 saatten oluşmakta ve öğrenciler istedikleri ders hakkında eğitim alabilmektedir. Akademik yıl ve sömestr kursuna minimum 24 hafta kayıt kabul edilmektedir. Öğrenciler uzun süren eğitimlerinde kişisel dil dosyalarına sahip olmaktadır. Eğitmenler bu dosyalar sayesinde öğrencilerin eksikliklerini belirleyip, bu yönde eğitim sunmaktadır. Kursta haftada 20 ders standart İngilizce eğitimi başarıyla bitiren öğrencilere EC takdir belgesi, haftada 30 ders yoğun İngilizce eğitimi başarıyla bitiren öğrencilere EC diploması verilmektedir.

Bire bir İngilizce

EC Cambridge İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu, çalışanlar, yöneticiler ve kısa zaman içinde sınava girecek olanlar tarafından tercih edilmektedir. Kurs sayesinde öğrenciler, İngilizcelerini çok kısa zamanda hızlı bir şekilde ilerletmektedirler. Öğrencilerin istedikleri yoğunluğa göre düzenlenen kursta haftalık 20, 30 veya 40 ders işlenmektedir. Bire bir İngilizce kursu tek olarak alınabileceği gibi diğer kursların yanında ek olarak da alınabilmektedir. Okulda bulunan diğer kursların yanında bire bir ders alacak öğrenciler haftalık en fazla 10 ders alabilmektedir. EC Cambridge İngilizce dil okulu bire bir İngilizce programında eğitmenler tüm dikkatlerini ve ilgilerini tek bir öğrenci üzerine yoğunlaştırdığından eğitim kalitesi artmaktadır. Kursta ders programı ve içeriği tamamen öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmaktadır. EC Cambridge İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Sınavlara hazırlık kursları

IELTS sınavı: IELTS (International English Language Testing System), genel ve akademik olmak üzere iki seçenekten oluşan, İngilizce yeterliliği ölçen ve uluslararası tanınan bir sınavdır. Öğrenciler IELTS sınav sonuçlarını İngilizce konuşulan eğitim kurumları ya da iş yerlerine başvuruda kullanabilmektedir. EC Cambridge İngilizce dil okulu IELTS sınavına hazırlık kursu, haftalık 30 ders İngilizce eğitimden oluşmaktadır. Sınava ilişkin tüm eğitimlerin verildiği kursta ders programları sınavın son değişikliklerine göre güncellenmekte ve düzenlenmektedir. Alanında uzman eğitmenlerin vermiş olduğu eğitimler sayesinde amacına ulaşan öğrenciler kursta düzenli olarak deneme sınavı da olmaktadır. IELTS sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta (Intermediate) düzey İngilizceye sahip olmaları gerekmektedir.

EC Cambridge İngilizce dil okulu öğrencilere CAE, CPE ve FCE sınavlarına hazırlık kursları verilmektedir. CAE, CPE ve FCE sınavları dünya çapında saygınlığı olan ve bir diploma gibi ömür boyu geçerliliğe sahip olan sınavlardır. Sınav sonuçlarıyla öğrenciler, İngilizce eğitim verilen kurumlara ya da uluslararası şirketlere başvuruda bulunabilirler. Derslerde öğrencilere sınava ilişkin eğitim ve taktikler verilmektedir. Eğitimler sonunda öğrenciler, sözlü ve yazılı İngilizceyi kendilerinden emin bir şekilde kullanmaktadırlar. 4 ile 8 hafta arası süren kurslarda öğrenciler yapılan deneme sınavları ile sınav hakkında bilgi edinmekte ve daha iyi hazırlanmaktadırlar. EC Cambridge İngilizce dil okulu CAE, CPE ve FCE sınavlarına hazırlık kursları haftada 20 veya 30 dersten oluşmaktadır. Öğrenciler istedikleri yoğunlukta olan dersi seçebilmektedir. CAE sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta üstü (Upper-Intermediate) seviyesinde, FCE sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta seviye (Intermediate), CPE sınavına hazırlık kursuna katılacak olanların ileri (Advanced) seviye İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.

EC Cambridge İngilizce dil okulunda konaklama

EC Cambridge İngilizce dil okulunda öğrencilere yurt, aile yanı ve paylaşımlı öğrenci evi konaklamaları sunulmaktadır. Yurt, okula 2 dakikalık uzaklıkta bulunmaktadır. Öğrenciler yurtta tek kişilik odalarda kalmaktadır. Banyo ve tuvaletler özel olarak odalarda mevcuttur. Yurtta ücretsiz internet bağlantısı ve haftalık temizlik hizmeti sunulmaktadır. Öğrencilerin yurtta konaklayabilmesi için 18 ile 28 yaş arasında olması gerekmektedir.

Aile yanı konaklamasında evler, okula 15 ile 45 dakika arasında değişen otobüs yolculuğu uzaklığındadır. Öğrenciler tek veya iki kişilik odalarda kalmaktadırlar. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği aile ile birlikte yenmektedir. Evlerde banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanlarıdır.

Paylaşımlı öğrenci evlerinde öğrenciler tek veya iki kişi olarak odalarda kalmaktadır. Öğrenciler kendi yemeklerini kendileri yapmaktadır. Odalarda özel banyo ve tuvaletler mevcuttur. Ücretsiz internet bağlantısının olduğu evlerde sadece EC Cambridge İngilizce dil okulunun öğrencileri kalabilmektedir. Paylaşımlı öğrenci evleri okula en fazla otobüs ile 25 dakika uzaklıkta bulunmaktadır.

EC Cambridge İngilizce dil okuluna ulaşım

Cambridge’de havaalanı bulunmadığından dolayı öğrenciler Cambridge’in 25 mil güneyinde bulunan Londra’nın Stansted havaalanına tercih etmektedirler. Havaalanından Cambridge şehir merkezine ulaşım 40 dakika sürmektedir. İstanbul’dan her gün Londra havaalanlarına uçuş bulunmaktadır. Uçuşlar yaklaşık 4 saat sürmektedir.

Cambridge şehir içi ulaşımda otobüs, özel taksi ve bisikletler kullanılmaktadır. Şehir oldukça küçük olduğundan dolayı yürüyerek de her yere ulaşım sağlanabilmektedir. Öğrenciler genel olarak bisikleti tercih etmektedir.

EC Cambridge İngilizce dil okulu ve Cambridge’de İngilizce eğitimi hakkında detaylı bilgi için GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlıktan bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın