• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

EC - English Centre, Brighton

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - EC - English Centre, Brighton

EC Brighton İngilizce dil okulu, Brighton şehrinin sembolü haline gelmiş Brighton iskelesi, Royal Pavilion ve Lanes’e sadece iki dakikalık mesafede bulunan aydınlık, şık ve modern bir okuldur. Okul aynı zamanda şehrin en ünlü restoran, eğlence merkezi ve kulüplerine yakın bir mesafede bulunmaktadır. EC Brighton İngilizce dil okulu 334 kişilik kapasiteye ve 33 sınıfa sahiptir. Okulun öğrencilere sunduğu olanaklar arasında ücretsiz internet bağlantısı, bilgisayar laboratuvarı, akıllı tahtalar, kütüphane, bireysel çalışma odası ve öğrenci salonu yer almaktadır. 2013 yılı kayıtlarına göre okula 60 farklı ulustan öğrenci gelmiştir. Öğrenciler, farklı ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaşlık kurmakta ve farklı kültürleri tanımaktadırlar. Ders sonraları ve hafta sonları öğrenciler, okulun düzenlediği sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Brighton, İngiltere’nin güney kıyısındaki East Sussex bölgesinde yer alan Brigton, Hove, Portslade şehirleri tarafından oluşturulan bir yerleşim bölgesidir. Brighton ve Hove, East Sussex’in büyükşehir belediyesi sınırları içinde yer almasa da sembolik olarak East Sussex belediye sınırları içinde gösterilmektedir. Şehir, 1841’de demiryolunun gelmesiyle hızla büyümeye başlamış ve 1961’de 160.000 kişiye ulaşan nüfus, sahil boyunca yanyana uzayan Brighton, Worthing ve Littlehampton isimli üç yerleşim biriminden oluşan kent dokusuyla şehir nüfusu günümüzde yaklaşık olarak 480.000 olmuştur. Brighton, yılda sekiz milyon civarında turist tarafından ziyaret edilmektedir. Kentte gezilecek yerler arasında Royal Pavilion, The Lanes, Brighton Museum and Art Gallery, North Laine, Brighton iskelesi ve Brighton Wheel bulunmaktadır.

EC Brighton İngilizce dil okulu programları
Genel İngilizce standart kursu

EC Brighton İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu, haftalık 20 ders İngilizce eğitimi ile öğrencilere günlük durumlarda konuşabilecekleri İngilizceyi öğretmektedir. Tüm seviyelerden (Beginner-Advanced) İngilizce bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Öğrenciler, kurs başlangıcında yapılan seviye belirleme sınavına girmekte ve sınav sonucuna göre seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilmektedirler. Genel İngilizce standart kursunda 16 yaş ve üzeri öğrenciler, günlük İngilizce konuşma yeteneklerini geliştirmektedirler. Eğitmenler, derslerde öğrencileri İngilizce konuşmaya ve derse katılmaya teşvik etmektedir. Kursun sınıflarında ortalama 12 öğrenci ve maksimum 14 öğrenci bulunmaktadır. EC Brighton İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu hakkında ayrıntılı bilgi almak için GKR yurtdışı eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Genel İngilizce yoğun kursu

EC Brighton İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursu, esnek yapısı sayesinde öğrencilerin eğitimlerini istedikleri yoğunluğa göre şekillendirmelerine olanak tanımaktadır. Kursta eğitimler haftalık 30 ders şeklinde verilmektedir. 30 dersin 20’si genel İngilizce ve 10’u seçmeli İngilizceden oluşmaktadır. Öğrenciler seçmeli derslerde medya çalışmaları, konuşma, yazma, küresel vatandaşlık, akademik teknikler, kültür ve iletişim, kelimelerin dünyası, dil bilgisi, film çalışmaları ve müziğin dili gibi konularda eğitim alabilmektedir. Her bir seçmeli ders 30 saatlik eğitimden oluşmakta ve öğrenciler istedikleri konularda eğitim alabilmektedir. Genel İngilizce yoğun kursunda İngilizce dil seviyesi fark etmeksizin her öğrenci eğitim alabilmektedir. Öğrenciler, İngilizce seviyeleri uygun sınıflarda eğitim almaktadırlar. Eğitmenlerin kursta öğrencilere sağladığı destek ve cesaret, öğrencileri dilde akıcılık konusunda ileriye götürürken özgüvenlerinin de oluşmasına olanak tanımaktadır. EC Brighton İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursu sınıflarında en fazla 14 öğrenci bulunmakta ve minimum katılım yaşı 16 olmaktadır.

Çalışma amaçlı İngilizce kursu

EC Brighton İngilizce dil okulu çalışma amaçlı İngilizce kursu, dilde akıcılığı, dilin doğru kullanımını ve öğrencilerin seçmiş oldukları kariyerlerinde daha emin adımlarla ilerlemeleri için gereken iletişim becerilerini geliştirmektedir. Haftalık 30 ders (20 ders genel İngilizce ve 10 ders iş İngilizcesi) ile öğrencilerine İngilizce eğitimi veren kurs, dilde dört temel alana (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) odaklanmaktadır. Çalışma amaçlı İngilizce kursunda öğrenciler, sunum yapma, CV hazırlama ve yazma, bir görüşme için hazırlanma ve telefon teknikleri gibi pratik iş becerilerine sahip olmaktadırlar. Minimum orta altı (Pre-Intermediate) İngilizce seviyeye sahip olan öğrencilerin eğitim aldığı kursa 16 yaş ve üzeri öğrenciler kabul edilmektedir. EC Brighton İngilizce dil okulu çalışma amaçlı İngilizce kursunda eğitimler, en az 1 hafta ve en fazla 24 hafta verilmektedir. Öğrenciler kursta ayrıca sözleşme müzakereleri, yönetim ve İK, markalaştırma ve reklam stratejileri, proje yönetimi, şirket bütçeleri, iş etiği ve kurumsal sosyal sorumluluk konularını da görmektedirler. EC Brighton İngilizce dil okulu çalışma amaçlı İngilizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İş İngilizcesi yılı

EC Brighton İngilizce dil okulu iş İngilizcesi yılı programı, İngilizce konuşulan iş ortamlarında başarı için dil becerilerini geliştirmek isteyen çalışanlar, işverenler ve yeni mezunlar için tasarlanmıştır. İş İngilizcesi yılı kursu minimum 24 eğitimi ile öğrencilere uzun dönem İngilizce kursu sağlamaktadır. Öğrenciler, uzun süren bu kursta iş ortamlarında konuşulan İngilizce dilinin tüm inceliklerini öğrenmektedirler. Haftalık 30 ders işlenen kursta 20 ders genel İngilizce ve 10 ders iş İngilizcesi eğitimi verilmektedir. Öğrenciler kursta görevlerine ve şirketlerine ilişkin yazışmalarda ve bilgi alışverişinde bulunma, toplantıları planlama, önerilerde bulunma ve kararları gerekçelendirme, davetlerle ilgilenme, yabancı ziyaretçileri karşılama, ilgi alanları ve boş zaman aktiviteleri üzerine konuşma gibi daha pek çok alanda İngilizce eğitim görmektedirler. İş İngilizcesi yılı kursuna en az orta altı (Pre-Intermediate) İngilizce dil seviyesine sahip olan öğrenciler başvurabilmektedir. Öğrenciler eğitimleri boyunca düzenli değerlendirmelerden geçmektedirler. Kursta her öğrencinin kişisel dil dosyası bulunmaktadır ve kursu başarıyla bitiren öğrenciler, sertifika sahibi olmaktadırlar.

Akademik yıl ve sömestr programı

EC Brighton İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr kursu, İngilizce sunum yapma ve analitik becerilerini geliştirmek isteyenler ayrıca İngilizce konuşulan bir ülkede yaşamak ve öğrenim görmek isteyenler için tasarlanmıştır. Akademik yıl ve sömestr programında eğitimler haftalık 20 ders veya 30 dersten (20 ders genel İngilizce ve 10 ders seçmeli İngilizce) oluşmaktadır. Genel İngilizce dersinde öğrenciler İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi temel eğitimlere odaklanırken seçmeli derslerde ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda konulara odaklanmaktadırlar. Öğrencilerin alabilecekleri seçmeli dersler arasında dil bilgisi, akademik teknikler, kelime bilgisi, kültür ve iletişim, küresel vatandaşlık, temel ihtiyaçlar İngilizcesi, doğru konuşma ile yazma yer almaktadır. İngilizce dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrencilerin kabul edildiği programda eğitimler minimum 24 hafta sürmektedir. Akademik yıl ve sömestr kursunda her öğrencinin kişisel dil dosyası bulunmaktadır. Kursta haftada 20 ders İngilizce eğitimi başarıyla bitiren öğrencilere EC takdir belgesi, haftada 30 ders İngilizce eğitimi başarıyla bitiren öğrencilere EC diploması verilmektedir.

Bire bir İngilizce

EC Brighton İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu, İngilizceyi kısa zamanda hızlı bir şekilde öğrenmek isteyenler için tasarlanmıştır. Kursta eğitim süresi, ders programı ve içeriği tamamen öğrenciler tarafından belirlenmektedir. Öğrenciler haftalık 20, 30 veya 40 bire bir ders alabilmektedir. Bire bir İngilizce kursu dersleri öğleden sonra verilmektedir ve öğrenciler okulun diğer kurslarına ek olarak bire bir eğitim alabilmektedir. Diğer kurslara ek olarak alınan bire bir dersler haftalık en fazla 10 ders olmalıdır. Öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda verilen derslerde eğitmenler, tek bir öğrenci ile ilgilendiğinden daha kaliteli bir eğitim ortaya çıkmaktadır. EC Brighton İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Sınavlara hazırlık kursları

IELTS sınavı: IELTS (International English Language Testing System), genel ve akademik olmak üzere iki farklı şekle sahip olup, İngilizce yeterliliği ölçen saygın bir sınavdır. Dünya genelinde birçok eğitim kurumu ve şirket tarafından kabul edilmektedir. EC Brighton İngilizce dil okulu IELTS sınavına hazırlık kursunda eğitimler haftalık 30 ders (20 ders genel İngilizce ve 10 ders sınava hazırlık) olarak işlenmektedir. Öğrenciler 4 ya da 8 hafta süren kursta IELTS sınavına ilişkin tüm bilgileri edinmektedirler. Derslerde yapılan alıştırma ve pratikler sayesinde öğrenciler, hedefledikleri puana ulaşabilmektedirler. EC Brighton İngilizce dil okulu IELTS sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta (Intermediate) düzey İngilizceye sahip olmaları gerekmektedir.

EC Brighton İngilizce dil okulunda CAE ve FCE sınavlarına hazırlık kursları bulunmaktadır. CAE ve FCE sınavları, bir diploma gibi hayat boyu geçerliliğe sahip olup, dünya çapında saygınlığa sahiptir. EC Brighton İngilizce dil okulu CAE ve FCE sınavlarına hazırlık kursları haftalık standart 20 ders veya yoğun 30 ders ile verilmektedir. CAE sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrenciler minimum orta üstü (Upper-Intermediate) İngilizce seviyeye sahip olmalıdır. FCE sınavına hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrenciler, en az orta (Intermediate) seviye İngilizce bilgisine sahip olmalıdır. Öğrenciler derslerde anlama, detaylı tarama, açımlama, çıkarım yapma ve kısaca göz gezdirme gibi pratik çalışmalar üzerinde durmaktadırlar. Kursta CAE sınavına hazırlıkları 4 hafta sürmekte ve FCE sınavına hazırlık kursları 8 hafta sürmektedir.

EC Brighton İngilizce dil okulunda konaklama

EC Brighton İngilizce dil okulunda yurt, aile yanı ve paylaşımlı öğrenci evi konaklamaları bulunmaktadır. Yurt, okula 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Öğrenciler tek veya iki kişilik odalarda kalabilmektedir. Her odada öğrencilere özel banyo ve tuvaletler mevcuttur. Yurtta öğrencilerin kendi yemeklerini yapabilecekleri tam donanımlı bir mutfak, internet bağlantısı ve Televizyon izleme salonu bulunmaktadır.

Aile yanı konaklamada evler çeşitli uzaklıklarda bulunmakta ve okula en uzak ev tolu taşıma ile 40 dakikalık mesafede yer almaktadır. Aile yanı konaklamada öğrenciler tek kişilik odalarda kalmakta, sabah kahvaltısı ve akşam yemeğini aileler ile birlikte yemektedirler. Evlerde banyo ve tuvalet alanları ortak kullanılmaktadır.

Paylaşımlı öğrenci evlerinin bulunduğu apartmanlarda sadece EC Brighton İngilizce dil okulu öğrencileri kalmaktadır. Evler okula 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Paylaşımlı öğrenci evlerinde 18 ile 28 yaş arası öğrenciler kalmaktadır. Öğrenciler odalarda tek veya iki kişi olarak ikamet edebilmektedir. Banyo ve tuvaletler ortak kullanılmaktadır.

EC Brighton İngilizce dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Brighton’a uçuş bulunmamaktadır. Bu yüzden öğrencilerin Londra Gatwick veya Heathrow havaalanlarına gitmeleri ve buradan hareket eden otobüs ya da tren ile Brighton’a ulaşmaları gerekmektedir. Talep eden öğrenciler havaalanı karşılama hizmetinden faydalanabilmektedir.

Brighton şehir içi ulaşım oldukça zahmetsizdir. Şehir küçük olduğundan dolayı birçok yer yürüme mesafesindedir. Uzak yerler için şehirde düzenli işleyen otobüsler mevcuttur. Ayrıca Brighton’a bisiklet kullanım oranı da oldukça fazladır.

EC Brighton İngilizce dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından ayrıntılı bilgi alabilirisiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın