Yeni Zelanda'da Öğrencilere Çalışma İzni...

01.Ocak.2014'den itibaren geçerli olacak uygulama ile Yeni Zelanda'da İngilizce dil kurusuna giden öğrenciler IELTS sınavına girmeden çalışma izni alabilecek. Yeni Zelanda'da İngilizce dil kursuna giderken çalışma izninden yaralanabilmeniz için danışmanlarımızın sizin önerdiği doğru kategorideki okullardan birine en az 14 hafta kayıt olmanız yeterli. Yeni Zelanda hükümeti eğitim kurumlarını 1 ile 4 arasında sınıflandırmakta. Yapılan bu değişiklik ile Kategori 4 'deki okullara başvuran öğrencilere artık vize verilmeyecek. Kategori 2 ve 3 'deki okullara başvuran öğrenciler en az 24 hafta kayıt olmaları ve IELTS sınavından en az 5.0 almaları halinde çalışama izni alabilecekler. Üniversitelerde ve Kategori 1'deki okullara en az 14 hafta kayıt yaptıran öğrenciler ise herhangi bir sınava girmeden direkt çalışma izni alabilecekler.

Yeni Zelanda öğrenci vizelerinde yapılan bir değişiklik ise Doktora ve Araştırma Mastır (Research Master) öğrencilerine eğitimleri süresince sınırsız ve koşulsuz çalışma izni verilmesi. Doktora eğitiminin neredeyse ücretsiz olduğu Yeni Zelanda'da öğrencilere tanınan sınırsız çalışma izni öğrencilerin yaşam masraflarını karşılamaları da mümkün olacak.

Yeni Zelanda da İngilizce eğitimi alırken part time çalışabileceğiniz okullarımıza Yeni Zellanda Dil Okulları linkinden ulaşabilirsiniz.