Yurtdışı Eğitim Fırsat ve Kampanyalar

ABD New Hampshire Eyaletinde Durham kasabasında kurulu University of New Hampshire, US New and World Report 2013 sıralamasında ABD’deki 4700 ünversite içinde 97. sırada bulunuyor. Forbes List 2013’de araştırma üniversiteleri arasında 119. Sırada yer alan University of New Hampshire İşletme, Mühendislik ve Liberal Art’s bölümleri ile yerli öğrenciler kadar yabancı öğrencilerinde en çok başvurdukları üniversitelerden biri

Bölgenin ekonomik zenginliğinin yaşam tarzına yansıdığı New Hampshire eyaleti, ABD’de alışverişlerde eyalet vergisi uygulamayan birkaç eyaletten biri. Durham ise ABD’nin en güvenli ilk 3 bölgesinden biri. Araba ile New York’a 4.5 saat, Boston’a 1 saat 15 dakika uzaklıktaki üniversite akademik başarı sıralamalarında en çok yabancı öğrencini başvurduğu üniversitelerden biri.

University of New Hampshire ülkemizden lise mezunlarını İngilizce yeterlilikleri, SAT sınav sonucu ve Türkiye’deki lise not ortalamalarına göre kabul etmektedir. Sadece yabancı öğrencilerin değil ABD’deki öğrencilerinde kabul almakta zorlandığı University of New Hampshire erken başvuru ile SAT sınavınız olmadan da şartlı kabul almak mümkündür.

Ocak, Mayıs, Ağustos dönemlerinde öğrenci kabul eden üniversitede lisans eğitimi 4 yıl sürmektedir.

University of New Hampshire’de en çok öğrencilerin tercih ettiği lisans programları;

Muhasebe, Finans, Girişimcilik, Bilgi sistemleri, Uluslararası İletme, Ekonomi, Pazarlama, İş idaresi, Kimya Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Enerji, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği en çok tercih edilen programlardır.

University of New Hampshire’da üniversite eğitimi hakkında bilgi almak için lütfen danışmanlarımıza başvurunuz.