İrlanda da İngilizce öğrenirken çalışma süreleri…
İrlanda da İngilizce öğrenirken çalışma süreleri…

İrlanda’da Work and Study programı sayesinde, İrlanda’da 25 haftalık İngilizce dil okuluna kayıt olan öğrenciler, 8 ay boyunca (34/35 hafta) İrlanda’da kalabilmekte ve çalışabilmektedir. Çalışma koşulları...

İrlanda Work and Study programı öğrencilere İngilizce öğrenirken part-time (haftada 20 saat) çalışma imkânı sunmaktadır. Bu imkândan 25 haftalık dil okuluna kayıt olan öğrenciler faydalanabilmektedir. 25 haftalık dil eğitimleri biten öğrenciler, yine Work and Study programının sayesinde İrlanda’da 10 hafta daha kalma ve tam zamanlı (haftada 40 saat) çalışma imkânına sahip olmaktadırlar. Öğrencilerin tam zamanlı çalışabileceği tarihler İrlanda Hükümeti tarafından belirlenmiş olup, bu tarihler yaz aylarında Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos ve kış aylarında 15 Aralık ile 15 Ocak arasıdır.

İrlanda Work and Study programı öğrencilere 10 haftalık çalışma sürelerini İngilizce kursu sonunda kullanabilecekleri gibi, İngilizce kurslarına başlamalarının 8. haftasından itibaren kursun ortasında tek seferde veya parça parça kullanabilirler. Yani tam zamanlık çalışma izni verilen Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos ve 15 Aralık ile 15 Ocak dönemleri kursunuzun sonuna gelmiyorsa, bu tarihlerde de kursa ara verip tam zamanlı çalışabilirsiniz.

İrlanda Work and Study hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.