Edinburgh İngiltere’de yabancıların en çok tercih ettiği ikinci şehir seçildi

Dünyanın önemli gezi sitelerinden biri olan TripAdvisor kullanıcıları İngiltere’de ziyaret edilebilecek en iyi ikinci şehir olarak Edinburgh’u seçti. Edinburgh, kültürel etkinlikleri, tarihi mekanları, canlı ve renkli festivallerinin yanında İngilizce öğrenmek isteyenler içinde bir çok seçenler sunmakta.

Edinburgh şehri ortaçağ ve Georgion dönemlerine ait klasik mimarisiyle Avrupa’nın en güzel görümüne sahip kentlerinden biri olarak kabul edilmektedir. İskoçya’nın Glasgow’dan sonra ikinci büyük kenti olan Edinburgh, doğal güzellikleri ve etkileyici mimarisiyle muhteşem manzaralara ev sahipliği yapmaktadır.

Her yıl ağustos ayında başlayan Edinburgh festivali dünyanın en büyük sanat organizasyonları arasında değişmektedir. Her yıl farklı bir temanın ön plana çıktığı festivallerde çeşitli kategoriler yer almaktadır.

İngiltere olarak bilinen Birleşik Krallık Adasının kuzeyinde yer alan Edinburgh İngilizce dil eğitim imkanları ile de İngilizcelerini geliştirmek isteyen öğrenciler ve İngilizce öğretmenleri için son yıllarda en çok tercih edilen şehirlerden biridir.

Ülkemizden her gün direkt uçuşların olduğu Edinburgh bilet fiyatları Londra’ya göre çok daha ekonomiktir.

Çok sayıda dil okulunun bulunduğu Edinburgh’ta okullar diğer birçok şehre göre çok daha az Türk öğrenci barındırmaktadır. Günlük yaşam ve konaklama açısından da öğrenciler için ekonomik bir merkezdir.

Edinburgh’da İngilizce eğitimi hakkında detaylı bilgi için lütfen danışmanlarımızla iletişime geçiniz.