Yurtdışı Eğitim Fırsat ve Kampanyalar
Dubai’de çalışarak, düşük maliyetlerle, vize derdi olmadan İngilizce öğrenin....

Dubai, Birleşik Arap Emirliklerinin yedi emirliklerinden biridir. Türkiye’ye 4,5 saat mesafesi olması, yaklaşık 2 milyon nüfusuyla bir metropol kentidir. Halkın yüzde sekseni yabancılardan oluşan kenttir. Orta Doğu’da bulunmasına rağmen batılı kentlerin özeliklerini taşır. Batılı kent olmasının en önemli etkenlerinden biri ise nüfus çoğunluğunu Avrupalı ve Amerikalıların oluşturmasıdır. Dubai’de konuşulan en yaygın dil İngilizcedir. İngilizce iş hayatında aktif kullanılır. Dubai de İngilizce eğitimin tercih edilmesi en büyük nedeni ekonomik olması vize kolaylığı çalışma iznidir.

Neden Dubai’de İngilizce

Çalışarak İngilizce ÖğreninDubai’de İngilizce dil eğitimi alan öğrencilerin çalışma izinlerinin olması en çok tercih edilme sebeplerinden biridir. İngilizce öğrenmek için Dubai’ye giden öğrencilerin vizeleri tarafımızdan alınmaktadır. Dubai‘de iken verilen çalışma izni diğer ülkelerden farklı olarak part time ile sınırlı değildir. Öğrenciler okuldan arta kalan zamanlarında sınırlama olmaksızın çalışabilirler. Öğrencilerin en çok tercih ettikleri işler AVM’lerde satış işleri, turizm sektörü, oteller ve restoranlardır. İş bulmak için adayların en az orta seviyede olması tavsiye edilmektedir. Adaylar iş başvurularını direkt işverenlere yapmakta ve yüz yüze görüşme ile işe alımlar gerçekleşmektedir.

Dubai’de öğrenci vizelerindeki adaylar eğitimleri sonrası çalışma vizesine geçebilirler. Dubai’de İngilizcenin hemen hemen herkes tarafından konuşulması her kültürden ve her milletten insana ev sahipliği yapan kozmopolit bir kent olması öğrencilerin çok kolay iş bulabilmelerine olanak sağlar.

Ekonomik Dil Kursu ve Yaşam Maliyetleri Dubai’de İngilizce eğitiminde ekonomik maliyetler ve yaşam maliyetlerinin Türkiye ile nerdeyse aynı olması, Dubai’nin İngilizce öğrenmek için en çok tercih edilmesinin nedenidir.

Vize Derdi Olmadan İngilizce Öğrenin Dubai’de İngilizce eğitiminde tercih edilme nedenlerinden biride Vize işlemleri için belge toplamanıza, form doldurmanıza, bankaya para yatırmanıza veya mülakata girmenize gerek olmamasıdır. Öğrencilerimizin vize işlemleri uzmanlarımız tarafından yapılır ve ortalama 10 günde vizeler çıkar.

Dubai dil okullarını tercih eden öğrenciler, İngilizce dil eğitiminin yanı sıra, çeşitli aktivitelerle sosyalleşebilecekleri imkanlara sahip olurlar. Öğrenciler, ılıman ve sıcak bir iklimde İngilizce öğrenirken plajların ve çölde safarinin tadını çıkarırlar.

Dubai Dil Okulları İngilizce Programları

Dubai dil okullarında öğrenciler birden çok eğitim programı seçeneğine sahiptir. İngilizcenin kullanılma alanlarına göre farklılık gösteren bu eğitim programlarıyla öğrenciler kendilerine en uygun olana karar vermelidir. Danışmanlarımız öğrencilere bu konuda gerekli desteği sağlamaktadır.

Öğrencilerin Dubai dil okullarında alabilecekleri kurs programları arasında; Genel İngilizce standart kursu, Yoğun İngilizce standart kursu, İş adamları ve yöneticiler için İngilizce kursu, sınava hazırlık kursu vardır.

Dubai Dil Okullarında Konaklama

Dubai İngilizce dil okulları öğrencilere özel yurt ve paylaşımlı öğrenci evi konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Özel yurtlar konforlu rezidanslarda yer almaktadır. Yurtlarda ortak yüzme havuzu bulunmaktadır. Öğrenciler banyo tuvalet tek veya iki kişilik odalarda kalmaktadırlar. Mutfak ve salon ortak kullanım alanıdır. Tüm yurtlardan sabah ve akşam okula servis bulunmaktadır. Paylaşımlı öğrenci evleri konaklama ise; öğrenciler genellikle evlerde 2 ya da daha fazla kişi olarak kalmaktadırlar.

Dubai Vizesi

Dubai’ye gitmek isteyen Türk vatandaşları için vize alması gerekmektedir. Dubai’ye gitmek isteyen borda pasaport sahibi vatandaşların vize alması gerekir. Yeşil pasaport sahipleri 90 güne kadar ki Dubai’de kalabilir. Tüm öğrencilerimizin Dubai öğrenci vizeleri tarafımızdan yapılmaktadır. Vize başvuruları bir hafta on gün içinde sonuçlanmaktadır.

Dubai vizesi için danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Dubai’ye Ulaşım

İstanbul’dan Dubai’ye yaklaşık 4 buçuk saat gibi bir sürede ulaşabilirsiniz. Türkiye’den Dubai’ye birçok uçuş vardır. Dubai’ye gitmek isteyen yolcuların biletlerini erkenden almaları durumunda indirimli olarak Dubai’ye gidebilirler. Dubai dil okullarına gelen öğrenciler havaalanında ücretsiz karşılanmaktadır.