Yurtdışı Eğitim Fırsat ve Kampanyalar

Yeni Zelanda’da İngilizce... Zelanda İngilizce dil okullarında % 20 indirimli İngilizce dil eğimi üstelik Yeni Zelanda’da part time çalışma izni ile masraflarınız bir kısmını karşılama imkanı.

Doğal güzellikleri, az sayıda Türk öğrencisi, ekonomik yaşam maliyetleri, kolay vize işlemleri, düşük vize harcı ile Yeni Zelanda İngilizce eğitiminde sizi bekliyor ...

İngilizce neden Yeni Zelanda’da da öğrenilir ?

Ekonomik yaşam maliyetleri : Yurtdışında eğitimi planlarken mutlaka hesaplamanız gereken bir giderde Yaşam masraflarınız olacaktır. Yaşam masrafları bir yabancı öğrencinin bir ay boyunca yeme, içme, ulaşım, telefon, internet, sağlık ve sosyal harcamalarıdır. Öğrenci standartlarında yani paylaşmalı odada konaklama, kendi yemeğini hazırlama, toplu taşımayı kullanma şartı ile bu rakamlar bir an boyunca en ekonomik kaç liraya yaşayacağınızı gösterir. Birçok ülke yabancı öğrenciler için bu rakamları açıklamakta ve öğrenci adaylarının kalacakları ay kadarlık bir parayı bankada göstermelerini istemektedir.

Bu rakam bazı ülkeler ve şehirler için;
  • İngiltere Londra 1020 GBP yaklaşık 1735 Amerikan Doları
  • İngiltere Oxford 820 GBP yaklaşık 1395 Amerikan Doları
  • Avustralya Sydney 1550 AUD yaklaşık 1455 Amerikan Doları
  • Avustralya Perth 1550 AUD yaklaşık 1455 Amerikan Doları
  • Yeni Zelanda Auckland 1000 NZD yaklaşık 876 Amerikan Doları

Az sayıda Türk öğrenci oranı : İngiltere, Amerika ve Avustralya’nın aksine Yeni Zelanda İngilizce dil okullarında son derece az Türk öğrenci bulunmaktadır. Özellikle kaliteli bir dil okulu seçerseniz sınıfındaki tek Türk olanız da muhtemeldir. Yeni Zelanda Londra veya New York’dan farklı olarak sokakta Türkçe konuşanları kolay kolay duyamayacağınız bir ülkedir. Etrafınız sizin anadilinizi ne kadar az kişi konuşursa İngilizceye öğrenmeniz o kadar hızlı olacaktır.

Part time çalışma izni : Çok az sayıda ülkede yabancı öğrencilere İngilizce öğrenirken çalışma izni verilmektedir. İngilizce çalışma izni masraflarınızın bir kısmını karşılamanız ötesinde sosyal hayata karışmanız, İngilizce pratik yapmanız ve bazen de iş tecrübesi kazanmanıza imkan sağlar. Ana dili İngilizce olan ülkelerden sadece İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda’da yabancı öğrencilere İngilizce öğrenirken çalışma izni sunmaktadır. Yeni Zelanda birinci kategori okullara en az 14 hafta kayıt olan tüm yabancı öğrencilere çalışma izni vermektedir.

Kolay ve hızlı vize işlemleri : Sanıldığını aksine Yeni Zelanda öğrenci vizelerinin başvuru işlemleri çok daha az evrakla, çok daha zahmetsiz yapılmakta ve çok hızlı bir şekilde sonuçlanmaktadır.

Ekonomik vize ücretleri : Yeni Zelanda vize ve sağlık muayene masrafları diğer ülkelerin vize ücretlerinden oldukça düşüktür. Avustralya vize ücreti ortalama 500 USD, İngiltere 141 USD, Amerika 360 USD iken Yeni Zelanda öğrenci vize ücreti 210 USD’dir. Hatta Yeni Zelanda turistik vizeleri ücretsizdir.

Ekonomik eğitim ücretleri : Yeni Zelanda eğitim ücretleri de diğer ülkelerdeki muadili eğitim programlarına göre oldukça ekonomiktir. Hatta Yeni Zelanda’da bir çok İngilizce dil okulu % 20’ler oranına indirimler sunmaktadır. Aşağıda 14 hafta için en çok tercih edilen İngilizce dil okullarının ücretlerini görebilirsiniz.

  • Languages International 4830 NZ$
  • LSI 3780 NZ$
  • Kaplan 3864 NZ$

Yeni Zelanda İngilizce okulumuz ve Yeni Zelanda’da İngilizce eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayınız.