Yurtdışı Eğitim Fırsat ve Kampanyalar
UMass Üniversitesi’nden UPP (Undergraduate Pathway Program) ve PMP (Pre-Master’s Program) hazırlık programlarına katılacaklara burs imkânı…

UMass Üniversitesi, 2016 yılı Lisans ve Yüksek lisans programlarına hazırlık programlarına katılacak uluslararası öğrencilere burslar sunmaktadır.

UMass üniversitesi Lisans hazırlık ve Yüksek lisans hazırlık programlarına katılan öğrenciler, $3,000 civarında burs sahibi olmaktadırlar. Burslar, öğrenciler kayıt olduktan sonra 2. ve 3. dönem öğrenim ödemelerinden tahsil edilmektedir. UMass Dartmouth ve UMass Lowell kampüslerinde ise Yüksek lisans hazırlık programına katılan öğrencilere ilk yıl $3,000 burs verilecek ve öğrenciler, yüksek lisansları boyunca 3.0 ortalamanın altına düşmezlerse yıl başına $3,000 burs almaya devam edeceklerdir. Böylece öğrencilerin alacağı toplam burs $12,000 olacaktır.

UMass Üniversitesi tarafından sunulan burslar sınırlıdır ve öğrencilerin bu burslardan faydalanabilmeleri için erken kayıt yaptırmaları gerekmektedir. 2016 yılı öğrenci alımları Ocak, Mayıs ve Eylül aylarında yapılmaktadır. Öğrencilerin başvuru alımlarından en geç 2 ay önce GKR yurtdışı eğitim danışmanları ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.