Yurtdışı Eğitim Fırsat ve Kampanyalar
UCLA Üniversitesinden Öğrencilere Pre-Master Hazırlık Programı...

UCLA Extension, uluslararası öğrencilerin Master programlarında başarılı olmaları için Pre-Master Hazırlık programını tasarlamıştır. UCLA Pre-Master Hazırlık programı ile ABD’nin önde gelen üniversitelerinde Master yapmak artık daha kolay

Pre-Master Hazırlık programı ile öğrencilere İngilizce dil becerileri, analitik düşünme becerileri, GMAT, GRE, TOEFL İBT ve IELTS gibi sınavlara hazırlık, kişisel akademik danışman ile bölüm seçme ve akademik başarılar için strateji belirleme gibi konular üzerine eğitim sunulmaktadır.

UCLA Extension Pre-Master Hazırlık programına katılmak isteyen öğrencilerin IELTS’ten 6.0 puanına ya da TOEFL’dan 69 puanına sahip olmaları gerekmektedir. Gerekli dil seviyesine sahip olmayan öğrenciler öncelikle UCLA Extension American Language Center Academic Intensive English Program (AIEP)’ye katılarak dil becerilerini geliştirebilmektedirler. Pre-Master programına katılmak için diğer bir şart ise öğrencilerin lisans ortalamaları minimum 3.0 olmasıdır.

UCLA Extension Pre-Master Hazırlık programında eğitimler 2 dönem olarak verilmekte ve her dönem 10 haftadan oluşmaktadır. Öğrenciler talep ederlerse opsiyonel olan 3. dönem de eğitim alabilmektedirler. Öğrenciler 2. dönem bittikten sonra Master kayıtlarını olmaktadırlar. Her iki dönemde de hafta içi her gün işlenen dersler sabah 09.00’da başlamakta ve 15.50’ye kadar sürmektedir. 2 dönemlik Pre-Master programının toplam ücreti yaklaşık $17,060 civarında olup, opsiyonel 3. Dönem ücreti ise $3,030 dolaylarındadır.

Pre-Master Hazırlık programı hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.