,
The New York Conservatory for Dramatic Arts Oyunculuk Eğitimi
The New York Conservatory for Dramatic Arts Oyunculuk Eğitimi…

The New York Conservatory for Dramatic Arts okulu, 1980 yılından bu yana profesyonel oyunculuk eğitimi sunmakta ve mezunlarının birçoğu bugün gösteri dünyasında çalışmaktadır.

New York’un tarihi Flatiron bölgesinde yer alan The New York Conservatory for Dramatic Arts, 2 yıllık, 3 yıllık uzun süreli ve yaz aylarında kısa süreli film televizyon ve tiyatro oyunculuk eğitimleri vermektedir.

Konservatuarda platform (altyapı) yılı, film ve televizyon yılı ve tiyatro yılı olmak üzere 3 farklı eğitim bulunmaktadır. Programa katılan tüm öğrenciler öncelikte platform yılında ortak eğitim görmekte ve sonrasında isteğe bağlı olarak film ve televizyon yılında ya da tiyatro yılında eğitim görmektedirler.

Talep eden öğrenciler ise 3 farklı eğitimi de alarak 3 yıllık öğrenimi tamamlamaktadırlar. The New York Conservatory for Dramatic Arts yaz okulunda ise eğitimler toplam 8 hafta sürmekte ve öğrenciler 4 hafta teorik, 4 hafta pratik eğitim almaktadırlar.

The New York Conservatory for Dramatic Arts okulunda öğrenciler genel olarak kamera performansı için gerekli olan fiziksel, duygusal ve ses özelliklerini keşfetmekte, rol, oyunculuk tekniği, film ve televizyon, doğaçlama, reklamlar ve ses konuları hakkında eğitim almaktadırlar. Ayrıca öğrenciler uygulamalı olarak çoklu kamera performansı, kamera tekniği, reklam, sahne çalışması, ses ve mikrofon tekniği gibi pek çok alanda ders görerek becerilerini geliştirmektedirler.

The New York Conservatory for Dramatic Arts okulunda eğitim almak isteyen öğrencilerin iyi bir İngilizce dil seviyesine (en az Upper-Intermediate) sahip olmaları ve minimum 16 yaşında olmaları gerekmektedir. The New York Conservatory for Dramatic Arts okulunda en az 2 yıllık eğitim alan öğrencilere OPT (Optional Practical Trainee) izni imkanı ile Amerika’da bir yıllık çalışma izni almaktadır. Öğrenciler, konservatuvarın anlaşmalı olduğu ajanslara kayıt olabilmekte ve gelen teklifleri değerlendirerek, çalışabilmektedir.

The New York Conservatory for Dramatic Arts okulu ve Amerika’da oyunculuk eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayınız.