Le Cordon Bleu, Fransa’da Şarap ve işletmecilik Programı
Le Cordon Bleu Wine and Management Programı!

Le Cordon Bleu Enstitüsü, Paris’te bulunan kampüsünde yaklaşık 9 aylık bir eğitim ile Wine and Management Programını sunmaktadır. Ülkemizde gelişen sektörlerinde biri olan Şarap üretimi ve satışında uzmanlaşmak isteyen için ideal bir programdır

Wine and Management Programında eğitimler haftalık 25 saat olarak verilmektedir. Fransız eğitmenler tarafından verilen dersler simultane olarak İngilizceye çevrilmektedir. Programa hem Fransızca veya İngilizce bilenler zorlanmadan katılabilmektedir. Bu kapsamlı eğitim katılımcılara şaraplar hakkında bilgi vererek şarap uzmanı olmayı ve şarap işletmelerinin nasıl çalıştığını öğreterek hem şarap sektöründe hem de gastronomi sektöründe kariyer kapıları açmaktadır.

Wine and Management Programı, şarap ithalat ve ihracatı veya butik bir şarap barı açmak isteyenler kadar şarap kültürüne ilgi duyanlar için tasarlanmıştır. Eğitimler hem teorik hem de pratik olarak gösterilmektedir.

Katılımcılar, dünya çapında ve özellikle Fransa’da bulunan çeşitli üzüm bağları hakkında bilgi edinmektedirler. Pratik derslerde katılımcılar, duyusal analiz ile bir şarabın kalitesini analiz edebilme becerisi kazanmaktadırlar ve yaklaşık 700 üzerinde şarap tadımı yapmaktadırlar. Yiyecek ve şarap eşleştirme eğitimi alan katılımcılar, aynı zamanda pek çok üzüm bağına ziyaret gerçekleştirmektedirler.

Wine and Management Programı kapsamında üzüm bağlarının hasat döneminde adaylar, 2 hafta staj yapmakta ve şarapla ilgili bir iş yerinde de 6 hafta staj yapmaktadırlar. Le Cordon Bleu Enstitüsünde Wine and Management programında sınav ve stajları başarıyla tamamlayan katılımcılara “Art, Science et Management du Vin” diploması verilmektedir.

Le Cordon Bleu Wine and Management Programı hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizi arayınız.