Yurtdışı Eğitim Fırsat ve Kampanyalar
Kâtip Çelebi - Newton Fonu Doktora Bursları…

Kâtip Çelebi - Newton Fonu doktora bursları ile Türkiye’den İngiltere’ye doktora yapmak için gidecek öğrencilere 3 yıl boyunca mali destek sağlanacaktır.

Bursun veriliş amacı, dünya standartlarında araştırma sistemleri oluşturulması ve bu sistemlerin devamının sağlanmasıdır. Ayrıca İngiltere ve Türkiye arasında uzun vadeli ve sürdürülebilir bağlantılar oluşturulması hedefi kapsamında iyi eğitimli ve uluslararası alanlarda görev alabilen bir doktora öğrencisi havuzu oluşturulması hedeflenmektedir.

Adayların fondan yararlanabilmeleri için doktora çalışmalarının, ülkelerin ekonomik kalkınmasına ve toplumsal refaha katkıda bulunabilecek araştırmalar içermesi gerekmektedir. Başvurularda, araştırmanın bir zaman dilimi içerisinde (örneğin 3-15 yıl) toplumlar üzerinde nasıl olumlu etkiler oluşturacağı açık bir şekilde ifade edilmelidir. Programa uygun doktora çalışmasının konularını web sitesinde bulabilirsiniz.

Bursa hak kazanan doktora adayları, İngiltere’deki çalışmalarını yürütecekleri üniversiteyi belirlemede hem GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından hem de İngiltere Uluslararası Yüksek Öğrenim Kurumu’ndan destek alabilmektedirler.

Bütün başvurular TÜBİTAK 2213 Call üzerinden yapılmalıdır.