Yurtdışı Eğitim Fırsat ve Kampanyalar
İrlanda’da Work and Study programında son değişiklikler…

1 Ekim 2015 tarihinden itibaren İrlanda’da Work and Study programıyla 25 hafta bir dil okuluna kayıt olan öğrenciler 35 haftalık vize sahibi olabileceklerdir.

Work and Study programı başladığı günden bu yana bazı değişikliklere uğramıştır. Program ilk oluşturulduğu dönemlerde 25 haftalık bir dil okuluna kayıt olan öğrenciler, 1 yıllık vizeye sahip olmakta olup, eğitimleri boyunca haftada 20 saat yarı zamanlı çalışma hakkına ve eğitimleri sonrası 25 hafta, haftada 40 saat tam zamanlı çalışma hakkına sahip olmaktaydılar.

2014 yılı Ocak ayında programda yapılan değişiklik ile 25 haftalık bir dil okuluna kayıt olan öğrenciler 4,5 ay (Aralık-Ocak arası ve Mayıs-Ağustos arası) tam zamanlı çalışma hakkına sahip olmuşlardır.

Yapılan son düzenleme ile 1 Ekim 2015 tarihinden itibaren 25 haftalık dil kursuna kayıt olan adaylar;

  • 1) Toplamda 8 aylık (34 veya 35 haftalık) bir vizeye sahip olacaklar
  • 2) 25 hafta dil okuluna kayıt olanlar adaylar sadece 15 Aralık ile 15 Ocak arası Noel tatilinden ve Mayıs ile Ağustos ayları arasında yaz tatilinde toplamda 10 hafta tam zamanlı çalışma imkânına sahip olacak
  • 3) Programa katılan adaylar 25 haftalık eğitimleri boyunca haftalık 20 saat yarı zamanlı çalışmaya devam edebilecek
  • 4) Adaylar, toplam 10 haftalık tatillerini parça parça kullanabileceklerdir. Adaylar ilk tatillerini dil okullarına başladıklarında 8 hafta sonrasında alma hakkında kavuşarak tam zamanlı çalışabileceklerdir.

İrlanda’da Work and Study hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından edinebilirsiniz.