İrlanda'da  İngilizce Work and Study 6 ay İngilizce öğrenin 6 ay çalışın

İrlanda'da 25 hafta (6 ay) İngilizce kursuna başvuran öğrencilerin 6 ayda İrlanda'da fazladan kalıp çalışabileceğini biliyor muydunuz ? Neredeyse her Avrupa Birliği ülkesinde bırakın çalışma iznini, vize almak için bile binbir zorluk çektirdiği bu günlerde, İrlanda'da 25 haftalık dil kursuna kayıt yaptıran her öğrenciye, okul süresince haftada 20 saat, tatillerde ise haftada 40 saat toplam bir yıllık vize vermesi eminiz sizleri de şaşırtmıştır.

2011 yılında beri uygulanmakta olan bu sitem ile İrlanda'da 25 haftalık bir İngilizce kursuna gitmek için aldığınız D vizesini, ülkeye girdikten sonra en yakın İç işleri bakanlığı biriminden (Garda National Immigration Bureau - GNIB) vizenizi toplam 1 yıl süren, okul süresince haftada 20 saat, tatillerde haftada 40 saat çalışma hakkı veren vizeye değiştirmeniz mümkün.

İrlanda'da İngiltere kadar ülkemize yakın olmasına rağmen, nedense İngilizce öğrenimi için hak ettiği ilgiye ulaşamamış bir ülke. Son yıllar da İrlanda hükümetinin Türk öğrencilere getirdiği vize kolaylığı ile her yıl daha fazla sayıda öğrenci İrlanda’da eğitim almayı tercih ediyor.

İrlanda’da İngilizce eğitimi hakkında daha detaylı bilgi için ülke sayfamızı inceleyebilir veya danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.