G.AFRİKA Dil Okulları

Eğitim Dili
Ülke
 

Güney Afrika’da İngilizce

Güney Afrika Cumhuriyeti, Afrika kıtasının en güney ucunda yer almaktadır. Güneybatısında Atlas Okyanusu, güneydoğusunda Hint Okyanusu vardır. Afrika kıtasının yaklaşık yarıya yakınını kaplayan Güney Afrika’da okyanusların birleştiği ülke olarak anılır. Güney Afrika’da Pretoria yürütme başkenti, Cape Town yasama başkenti ve Bloemfontein yargı başkentidir. 1910 yılında İngiltere’den ayrılan Güney Afrika Cumhuriyeti 4 büyük eyaletten oluşmaktadır.

Cape Town Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en büyük şehridir. Diğer büyük şehirleri arasında Johannesburg, Durban ve Port Elizabeth bulunmaktadır. Güney Afrika Cumhuriyeti’nde İngilizce ve Afrikaaner genel resmi dil olarak kullanılsa da 11 farklı resmi dil bulunmaktadır. Ülkenin kırsal alanlarında genellikle yerel diller konuşulmaktadır. Farklı ırkların, renklerin birlikte yaşaması sebebiyle Güney Afrika’da yaşayanlara ‘gökkuşağı milleti’ denmektedir.

Dört mevsimin yaşandığı Güney Afrika, yılın her ayında ziyaret edilebilecek bir ülkedir. Güney Afrika’nın güney yarım kürede olması mevsimlerin Türkiye’dekinin tam tersi olduğu anlamına gelmektedir. Kış mevsiminin sert geçmediği ülkede yağmur ve rüzgarlı gün sayısı fazladır. Güney Afrika Cumhuriyeti yılın her ayı ziyaret edilebilmektedir.

Güney Afrika Dil Okullarında Eğitim

Güney Afrika’da İngilizce resmi dillerden en geniş kullanıma sahip olan dildir. İngilizce, Güney Afrika’da şehir hayatının, ticaretin ve resmi işlerin ortak dilidir. İngilizceyi hemen herkesin bildiği ve konuştuğu Güney Afrika’da İngilizce dil eğitimi almak öğrencilere önemli avantajlar sağlamaktadır. Bir dili doğal konuşma ortamında öğrenmek en etkili öğrenme yöntemidir. Farklı birçok kültürün harmanlanmış olduğu Güney Afrika’ya her yıl binlerce öğrenci yurt dışı İngilizce dil eğitimi için gelmektedir. Güney Afrika Cumhuriyeti İngilizce dil eğitimin yanı sıra sahip olduğu muhteşem doğası, uzun sahil şeridi, safari ve vahşi hayvanlarla tanışma fırsatı sunmaktadır.

Güney Afrika’da İngilizce dil eğitimi veren birçok İngilizce dil okulu bulunmaktadır. Farklı birçok ırkın yaşadığı Güney Afrika’da her milletten öğrencilerin bulunduğu dil okulları sayesinde zengin bir kültürel çeşitlilik hakimdir.

Güney Afrika İngilizce dil okul maliyetleri, konaklama ve yeme içme ücretleri açısından İngilizcenin resmi dil olduğu ülkelerle kıyaslandığında çok daha ekonomiktir. Güney Afrika’da İngilizce dil eğitimi alan öğrenciler özellikle günlük yaşam maliyetlerinin ekonomik olmasından dolayı tercih etmektedir. Johannesburg ve Cape Town, Güney Afrika Cumhuriyeti’nde İngilizce dil eğitimi alanında en çok tercih edilen şehirlerdendir. Uluslararası birçok konferansa ve toplantıya ev sahipliği yapan Güney Afrika’da uluslararası eğitim alanında dünyada ilk 500 e giren 4 üniversite bulunmaktadır. Güney Afrika Cumhuriyeti’nde mühendislik eğitim alanında dünya çapında kaliteli eğitim vermektedir.

Güney Afrika Dil Okulları - Genel İngilizce

Güney Afrika’da genel İngilizce kursları temel İngilizce kullanma becerisi kazanmak isteyenlere yönelik hazırlanmış programlardır. İngilizce okuma, yazma, dinleme, konuşma ve telaffuz eğitimlerinin verildiği genel İngilizce kursunda öğrenciler kısa sürede İngilizceyi gündelik yaşamda rahatlıkla kullanabilmektedirler. Haftada 10, 20 ve 25 ders seçeneğinin olduğu genel İngilizce kurslarında İngilizce dil eğitimi çeşitli sosyal aktivitelerle desteklenmektedir. Yıl boyunca katılma olanağının olduğu Güney Afrika genel İngilizce kurslarında belirlenen alt yaş 16 yaş ve üstüdür.

Güney Afrika Dil Okulları - İş İngilizcesi

Güney Afrika dil okulları iş İngilizcesi kursları iş yaşamlarında profesyonel olarak İngilizce iletişim kurma becerisi kazanmak isteyenler için hazırlanmıştır. Genel İngilizce kursu ile birlikte alınabilen İş İngilizcesi kursları genelde 2 ile 12 hafta arasında eğitim vermektedir. Güney Afrika’da iş İngilizcesi kurslarında yönetim, iş toplantıları, sunumlar, telefonla iletişim, profesyonel raporlama yapma, e mail ve mektup yazma konuları üzerine odaklı dersler işlenmektedir.

Güney Afrika Dil Okulları - Bire bir Özel İngilizce Eğitimi

Güney Afrika’da İngilizce dil eğitimi veren dil okulları öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan bire bir İngilizce kursları da vermektedir. Bire bir özel İngilizce dil kurslarının öğrencilerin İngilizce öğrenmedeki hedefleri doğrultusunda iş amaçlı, akademik amaçlı olabilmektedir. Güney Afrika ekonomik eğitim ve tatil olanakları ile hem tatil yapıp hem de bire bir ders alabileceğiniz bir merkezdir.

Güney Afrika Dil Okulları - Sınav Hazırlık Kursları

IELTS, 125 ülkede uygulanan ve adayların İngilizce yeteneklerini ölçen en güvenilir sınavlardan biridir. Dünya genelinde 7000'den fazla üniversite, resmi kurum ve işveren tarafından uluslararası İngilizce yeterlilik sınavı olarak kabul gören IELTS ülkemizde YÖK’ün 2009 yılında yayınladığı duyuru ile tüm devlet ve vakıf üniversiteleri lisans, yüksek lisans ve doktora başvurularında IELTS’i kabul etmeye başlamıştır.

Güney Afrika dil okullarında sınava hazırlık İngilizce kurslarında IELTS sınavında çıkacak soru tipleri üzerine odaklı dersler işlenmektedir. Sınav stratejileri ve teknikleri üzerine öğrencilere verilen İngilizce dil eğitimleri sonunda sınavda en yüksek puan alınmasına yardımcı olmaktadır.

TOEFL, Özellikle Amerika ve Kanada üniversitelerinde eğitim almak isteyen öğrencilerden istenen dil yeterliliğini ölçen TOEFL) sınavı standart Amerikan İngilizcesi dilini kullanabilme derecesi değerlendirilmektedir. İngiltere’de ve Amerikan İngilizcesi ile eğitim veren üniversitelerin birçoğu bu sınavdan yüksek alma koşulu getirir. Güney Afrika İngilizce dil okulları TOEFL hazırlık kurslarında öğrencilere İngilizceyi kolaylıkla kullanabilme becerisi kazandırılmaktadır. Sınava hazırlık kursunda öğrencilerin TOEFL’dan en yüksek puanı alması amaçlanmaktadır.

Güney Afrika Dil Okulları - İngilizce ve Gönüllü Çalışma Programları

Güney Afrika dil okullarındaki İngilizce ve gönüllü çalışma programları ile dil becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Gönüllü çalışma programları vakıf, dernekler ve uluslar arası organizasyonların düzenlediği sosyal sorumluluk projeleridir. İngilizce öğrenirken veya öğrendikten sonra, böyle bir proje tecrübe kazanmak ve uluslar arası arkadaşlar edinmek isteyenler için ideal bir programdır. Gönüllük programları insani yardım veya çevresel projelerde çalışma gibi ve özveri gerektiren sorumlulukları içerebilmektedir.

Güney Afrika Dil Okulları- Konaklama

Öğrencilerin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda en uygun konaklamayı seçmeye özen gösteren Güney Afrika İngilizce dil okulları öğrencilerinin başarılı bir eğitim süreci geçirmeleri için farklı konaklama alternatifleri sunmaktadır. Güney Afrika dil okullarında eğitim alan öğrenciler genellikle aile yanı ve okulların işlettiği öğrenci evlerinde kalmaktadırlar. Uzun süreli eğitim alacak öğrenciler ev veya daire de kiralayabilirler.

Güney Afrika’da İngilizce eğitimi alırken öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama şekli okulların işlettiği öğrenci evleridir. Öğrenci evlerinde tek veya iki kişilik özel banyo tuvaletli odalarda veya ortak banyo ve tuvaletli odalarda konaklayabilirler. Öğrenci evleri okullara yürüme mesafesinde veya okullarla aynı binalarda yer almaktadır. Öğrenci evleri Güney Afrika dil okullarında eğitim alırken aynı zamanda yaşıtlarınızla kaynaşıp, farklı kültürleri tanıyabileceğiniz yerlerdir. Aile yanı konaklamada öğrenciler tek kişilik veya çift kişilik odalarda yarım veya tam pansiyon konaklayabilmektedirler. Güney Afrika’daki İngilizce dil okulları bölgelerinde birçok Avrupa kökenli Güney Afrika Cumhuriyeti vatandaşı aileler yanına yerleştirmektedirler. Anadili İngilizce olan Avrupa kökenli Güney Afrikalı aileler yanında öğrenciler hem İngilizcelerini pratik yapmakta hem de Güney Afrika kültürünü tanımaktadırlar.Ev veya daire kiralamak özellikle uzun süreliğine Güney Afrika’da İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler için uygun bir konaklama şeklidir.

Güney Afrika Vizesi

Güney Afrika Cumhuriyeti’ne seyahat eden Türk vatandaşları 30 güne kadar vizesiz giriş yapabilmektedir. Eğer sizde bir ay kadar Güney Afrika’da İngilizce dil eğitimi almak isterseniz vize gerekmeden uçağa binip Güney Afrika’da İngilizce kursunuza başlayabilirsiniz.

Güney Afrika dil okullarında 1 ile 3 ay arasında eğitim alacak öğrencilerin sadece turist vizesi almaları yeterlidir. Üç ayı aşan eğitim programlarına kayıt olacak öğrencilerin Güney Afrika Büyükelçiliğine başvurarak öğrenci vizesi alması gerekmektedir.

Güney Afrika’da İngilizce eğitimi için alınacak turistik ve öğrenci vizeleri için gerekli belgelerin listesini vize sayfalarımızda bulabilirsiniz.

Güney Afrika'ya Ulaşım

Güney Afrika’nın Johannesburg ve Cape Town şehirlerine Türkiye’den THY haftanın belirli günlerinde direkt uçuş seferleri yapmaktadır. Ayrıca aktarmalı birçok uçuş ile Türkiye’den Güney Afrika’da Cape Town ‘a 10 saatte, Johannesburg’a ise 11 saatte ulaşmak da mümkündür. Cape Town İstanbul ile aynı saat diliminde olduğu için iki ülke arasında zaman farkı yoktur.

Güney Afrika’da uçaktan indikten sonra havalimanında taksi ile konaklayacağınız yere ulaşmanız mümkündür. Güney Afrika’da taksi ücretleri ülkemize göre çok daha ucuz olduğu için şehir içi ulaşım genellikle taksiler ile yapılmaktadır

Güney Afrika’da İngilizce dil eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için danışmanlarımıza başvurunuz.

G.AFRİKA Dil Okulları