Paris Ecole Perl

  • Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Burslar
  • Teklif Al
GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Paris Ecole Perl
Paris Ecole Perl Fransızca dil okulu

Paris Ecole Perl Fransızca dil okulu, 1995 yılında kurulmuştur. Paris’in kalbinde Bastille ve Republique yakınında, Pere Lachaise’de yer alan okul, öğrencilerine tüm yıl boyunca Fransızca eğitim vermektedir. Okul, Montmartre, Pigalle, opera ve tren istasyonuna yakın mesafede yer almaktadır. Öğrenciler, sadece Fransızca öğrenmekle kalmamakta aynı zamanda Fransa’yı ve Fransız kültürünü keşfetmektedirler. Paris Ecole Perl Fransızca dil okulu eğitmenleri alanında uzman eğitmenlerden oluşmaktadır. Öğrenciler farklı yaş ve ülkelerden olan öğrencilerle uluslararası bir ortamda eğitim alacaklardır. Okul, ders sonraları ve hafta sonları sosyal aktivite ve gezi düzenlemektedir.

Paris, Fransa’nın başkenti ve İle-de-France bölgesinin merkezidir. Çok eski bir tarihe sahip olan kent, Seine nehrinin iki yakasına kurulu durumdadır. Bundan dolayı şehir “Sağ Yaka” ve “Sol Yaka” olarak ikiye bölünmüştür. Tüm dünyada anıtları, sanatsal ve kültürel yaşamı ile tanınmış olan Paris aynı zamanda dünya tarihinde önemli bir şehir olmakla birlikte, başlıca ekonomik ve politik merkezler arasında yer almakta ve uluslararası taşımacılığın geçiş noktalarından birini oluşturmaktadır. Kent, “Işık Şehir” (Ville de Lumiere) olarak da anılmaktadır. Paris şehir planında genellikle her katında iki ya da daha fazla daire bulunan altı katlı apartmanlar bulunmaktadır. Kent her yıl binlerce turist ağırlamaktadır. En önemli turistik merkezleri arasında Eiffel kulesi, Notre Dame katedrali, Louvre müzesi, Eglise de la Madeleine ve Champs-Elysees bulunmaktadır.

Paris Ecole Perl Fransızca dil okulu programları
Genel Fransızca standart kursu

Paris Ecole Perl Fransızca dil okulu genel Fransızca standart kursu, haftada 20 ders (1 ders 45 dakika) ile öğrencilerine Fransızca eğitimi vermektedir. Öğrenciler, hafta içi her gün gördükleri derslerde Fransızca okuma, yazma, dinleme, konuşma ve telaffuz üzerine eğitim almaktadırlar. Kursta Fransızca başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyede öğrenci kabul edilmektedir. En az 1 hafta kayıt yapılabilen genel Fransızca standart kursu 52 haftaya kadar sürebilmektedir. Başlangıç seviyesindeki öğrenciler için belli tarihler bulunmakta ve diğer seviyelerdeki öğrenciler yılın her dönemi pazartesi günü kursa katılabilmektedir. Paris Ecole Perl Fransızca dil okulu genel Fransızca standart kursuna minimum 17 yaşında olan öğrenciler kabul edilmekte ve maksimum sınıf mevcudiyeti 15 kişiden oluşmaktadır.

Genel Fransızca yoğun kursu

Paris Ecole Perl Fransızca dil okulu genel Fransızca yoğun kursu, haftalık 24, 26, 28 ve 30 ders Fransızca seçeneklerinden oluşmaktadır. Öğrenciler, istedikleri yoğunlukta Fransızca eğitimi alabilmektedir. Öğrenciler genel İngilizce standart kursunda gördükleri derslere ek olarak öğleden sonraları Fransız kültürü ve medeniyeti hakkında eğitim almakta ve sabah gördükleri konuları pekiştirmektedirler. Genel Fransızca yoğun kursu, kısa sürede hızlı bir şekilde Fransızca öğrenmek isteyenler için tasarlanmıştır. Fransızca dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir. Yıl boyunca her pazartesi (Başlangıç seviyeleri hariç) kursa katılmak mümkündür. Genel Fransızca yoğun kursunda 1 haftadan 52 haftaya kadar eğitim verilmektedir. Kursun sınıflarında en fazla 15 öğrenci bulunmakta ve minimum katılım yaşı 17 olmaktadır. Paris Ecole Perl Fransızca dil okulu genel Fransızca yoğun kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İş Fransızcası

Paris Ecole Perl Fransızca dil okulu iş Fransızcası kursu, çalışanlar, işverenler, kariyer hedefi olanlar ve mevcut işinde yükselmek isteyenler için tasarlanmıştır. İş Fransızcası kursunda iş dünyasında konuşulan Fransızca ile ilgili her şeye değinilmektedir. Paris Ecole Perl Fransızca dil okulu iş Fransızcası kursu haftalık 25 ders (20 ders grupla ve 5 ders bire bir eğitim) veya 30 ders (20 ders grupla ve 10 ders bire bir eğitim) Fransızca eğitim vermektedir. Öğrenciler istedikleri yoğunlukta eğitim görmektedirler. Derslerde sunum yapma, görüşmeleri gerçekleştirme, toplantılara katılma, rapor yazma, telefon ve maillere cevap verme gibi konular üzerine durulmaktadır. İş Fransızcası kursu 3 hafta sürmektedir. Paris Ecole Perl Fransızca dil okulu iş Fransızcası kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Paris Ecole Perl Fransızca dil okulunda Fransızca ve gastronomi, Fransızca ve moda, Fransızca ve resim, Fransızca ve estetik kursları da bulunmaktadır.

Bire bir Fransızca kursu

Paris Ecole Perl Fransızca dil okulu bire bir Fransızca kursu, tüm yıl boyunca (Yılbaşı tatili hariç) Fransızca eğitim vermekte ve Pazartesi kursa katılım mümkündür. Bire bir Fransızca kursunda dersler sabah ya da öğleden sonra yapılabilmektedir. Kursta ders programı, içeriği ve süresi tamamen öğrenciler tarafından belirlenmektedir. Özel ihtiyaçları olan ve daha kısa sürede Fransızca öğrenmek isteyenler için bire bir Fransızca kursu oldukça ideal bir seçenektir. Paris Ecole Perl Fransızca dil okulunda grup Fransızca dersleri de mevcuttur. Bir okula ya da şirkete bağlı olan bir grup insan hep birlikte eğitim alabilmektedir. Dersler tamamen grup üyelerinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda işlenmektedir. Grup kurslarında haftalık 8, 12, 16 ve 20 ders seçeneği bulunmakta ve bire bir kurs ile kombine edilebilmektedir.

Sınavlara hazırlık kursu

Paris Ecole Perl Fransızca dil okulunda TCF (Test de Connaissance du Français) sınavına hazırlık kursu bulunmaktadır. TCF, kişilerin eğitim ve mesleki amaçlı Fransızca bilgi seviyelerini belirlemekte ve resmileştirmektedir. Paris Ecole Perl Fransızca dil okulunda TCF sınavına hazırlık kursu, Fransızca sözlü anlama, dilin yapıları ve yazma üzerine odaklanmaktadır. Derslerde dinleme ve konu egzersizleri yapılmakta ve makale, gazete gibi materyaller okunmaktadır. TCF sınavına hazırlık kursunda haftalık 20 ders işlenmektedir. Kursun yıl boyunca belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır. Kurs başlangıç tarihleri için GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Yaz Okulu

Paris Ecole Perl Fransızca dil yaz okulunda genç öğrencilere, yaz aylarında Fransızca eğitim verilmektedir. Genç öğrenciler kursta hem Fransızca öğrenmekte hem de dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerle arkadaşlık kurmaktadırlar. Derslerde genel Fransızcanın yanında Fransız kültürü ve yaşamı üzerine de odaklanılmaktadır. Genç öğrenciler, güvenli yerlerde konaklama yapmakta ve havaalanı karşılama hizmeti ile konaklama ulaşımlarını sağlamaktadırlar.

Paris Ecole Perl Fransızca dil okulunda konaklama

Paris Ecole Perl Fransızca dil okulunda yurt, aile yanı ve otel konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Yurtlarda öğrenciler, farklı ülkelerden gelen diğer öğrenciler ile uluslararası bir ortamda kalmaktadırlar. Otel konaklaması daha çok çalışanlar ve profesyoneller tarafından tercih edilmekte ve okulun çevresinde birçok otel bulunmaktadır.

Aile yanı konaklamada öğrenciler, ana dili Fransızca olan ailelerin yanında kalmakta ve Fransızca pratik yapma imkânına sahip olmaktadırlar. Aileler, okulun yetkilileri tarafından özenle seçilmekte ve düzenli olarak kontrol edilmektedir. Öğrenciler, aile yanında tek kişilik odalarda konaklamaktadırlar. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeklerini aileler ile birlikte yemektedirler.

Paris Ecole Perl Fransızca dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Paris’e günde 10’dan fazla doğrudan uçuş bulunmaktadır. Uçuşlar yaklaşık 4 saat sürmektedir. Paris havaalanına inen öğrenciler, toplu taşıma araçları ve özel taksileri kullanarak okullarına ya da konaklama yerlerine rahatlıkla ulaşım gerçekleştirebilmektedir. Öğrenciler, Paris Ecole Perl Fransızca dil okulunun havaalanı karşılama hizmetinden de faydalanabilmektedir.

Paris şehir içi ulaşımda otobüs, metro, tren, tramvay, bot ve özel taksiler bulunmaktadır. Ulaşım ağı oldukça gelişmiş olan Paris’te ulaşım için birçok seçenek mevcuttur. Toplu taşımaların yanında şehirde bisiklet kullanımı oldukça yaygındır ve insanlar yürüyerek de ulaşım sağlayabilmektedir. Öğrenciler, toplu taşımaları kullanarak şehri rahatlıkla keşfedebilmektedir.

Paris Ecole Perl Fransızca dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın