• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

International Centre D’antibes, Antibes

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - International Centre D’antibes, Antibes

Centre International D’Antibes Fransızca dil okulu, 1985 yılında kurulmuş olup, Fransızca öğretiminde uzmanlaşmış merkezlerden biridir. Her yıl dünyanın pek çok yerinden gelen öğrencilere uluslararası bir ortamda Fransızca eğitimi verilmektedir. Okulun ilk günü öğrencilere oryantasyon eğitimi verilmektedir. Öğrencilere ilk gün Fransızca seviyelerini belirlemek amacıyla yazılı ve sözlü Fransızca seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Centre International D’Antibes Fransızca dil okulu eğitmenleri özenle seçilmiş deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Öğrenciler Fransızca eğitim alacakları bu merkezde ders sonraları ve hafta sonları sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Antibes, Fransa’da Cote d’Azur kıyısında bulunan bir liman kentidir. Antibes, Garoupe Yarımadasının doğu yakasında ve Anges Körfezinin kıyısında yer almaktadır. Kentin ekonomisinde turizmin yanı sıra çoğunlukla seralarda yapılan çiçek yetiştiriciliği de önemli yer tutmaktadır. Nice ve Cannes kentlerinin arasında yer alan Antibes, 16 kilometre plaja ve yılın 300 günü güneşli havaya sahiptir. Öğrenciler trenle Cannes’a, Nice’ ve Monaco’ya yarım saatte ulaşabilmektedir. Kentin plajları dışında en turistik yerlerinden biri Picasso müzesidir.

Centre International D’Antibes Fransızca dil okulu programları
Genel Fransızca standart kursu

Centre International D’Antibes Fransızca dil okulu genel Fransızca standart kursu, hafta içi her sabah saat 09.00’dan öğlen 12.20’ye kadar Fransızca eğitimi vermektedir. Kursa yıl boyunca her pazartesi (22 ve 29 Aralık hariç) başlamak mümkündür. Her seviyeden Fransızca bilgisine sahip öğrencilerin kabul edildiği kursta yeni başlayanlar için özel bir tarih belirlenmektedir. Derslerde verilen eğitimler sayesinde öğrenciler yazılı ve sözlü anlamda Fransızca bilgilerini geliştirmekte ve dil bilgisi üzerine eğitim almaktadırlar. Haftada 20 ders alan öğrenciler, dilerlerse ekstra bir kurs olarak haftalık 4 ders bire bir eğitim alabilmektedir. Centre International D’Antibes Fransızca dil okulu genel Fransızca standart kursuna 18 yaş ve üzeri öğrenciler kabul edilmekte ve sınıflarında en fazla 12 öğrenci bulunmaktadır. Genel Fransızca standart kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Genel Fransızca yoğun kursu

Centre International D’Antibes Fransızca dil okulu genel Fransızca yoğun kursu, haftalık 30 ders (1 ders 45 dakika) dile Fransızca eğitimi vermektedir. Öğrenciler sabahları genel Fransızca standart kursunda gördükleri dersleri alıp, öğleden sonraları konuşma ve dinleme derslerine odaklanmaktadır. Fransızca dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden Fransızca bilgisi olan öğrenciler kursa kabul edilmektedir. Öğrencilere kurs başlangıcında seviye tespit sınavı yapılmakta ve sonuca göre uygun sınıflara yerleştirilmektedir. Özel tatil günleri hariç yıl boyunca her pazartesi kursa başlamak (başlangıç seviyeleri için özel tarih bulunmakta) mümkündür. Genel Fransızca yoğun kursunda öğrenciler Fransızcanın her alanında eğitim almaktadırlar. Öğrenciler roman, gazete, dergi ve video gibi farklı eğitim materyalleri ile ders işlemektedir. Kursta sınıf mevcudiyeti en fazla 6 öğrenciden oluşmaktadır. Centre International D’Antibes Fransızca dil okulu genel Fransızca yoğun kursunda isteyen öğrenciler haftalık 30 dersin yanında 4 ders bire bir eğitim de alabilmektedir.

Mini grup konuşma kursu

Centre International D’Antibes Fransızca dil okulu mini grup konuşma kursuna en az orta altı Fransızca bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Kursta haftalık 25 ders Fransızca eğitim verilmektedir. Hafta içi her gün yapılan derslerde öğrenciler konuşma ağırlıklı ders görmekte ve bu sayede Fransızca akıcılıkları gelişmektedir. Sabahları 12 kişilik sınıflarda genel Fransızca eğitimi alan öğrenciler öğleden sonraları 4 kişilik mini gruplar halinde konuşma dersi almaktadırlar. Öğleden sonra mini grup konuşma dersleri haftada 2 kez yapılmaktadır. Öğrenciler derslerde doğaçlama konuşmaya odaklanmakta ve konuşma reflekslerini geliştirmektedirler.

Üniversiteye hazırlık kursu

Centre International D’Antibes Fransızca dil okulu üniversiteye hazırlık kursu, her düzeyde Fransızca bilgisine sahip öğrencilere haftalık standart 20 veya yoğun 30 ders Fransızca eğitimi vermektedir. Kursun amacı, Fransızcayı akademik düzeyde anlama ve öğrencileri üniversiteye hazırlamaktır. Üniversiteye hazırlık kurtsu sonunda öğrenciler, Fransızca eğitim veren bir üniversiteye kabul edilmek için DELF (B2) sınavına girmektedir. Öğrenciler eğer isterlerse okuldan ekstra bir ücret karşılığında akademik danışmanlık hizmeti alabilmektedir. Kursun uzunluğu öğrencilerin Fransızca seviyelerine bağlı olarak değişmektedir. Haftalık standart 20 ders, maksimum 29 hafta sürmekte ve haftalık yoğun 30 ders maksimum 20 veya 29 hafta sürmektedir. Öğrenciler öğleden sonraları DELF sınavına hazırlanan öğrenciler ile birlikte DELF sınavına hazırlık kursuna katılabilmektedir.

İş Fransızcası kursu

Centre International D’Antibes Fransızca dil okulu iş Fransızcası kursuna orta orta düzeyde Fransızca (B1) bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Eğitimler haftalık 30 ders ile işlenmektedir. İş Fransızcası kursu, tüm iş sektörlerinde çalışan profesyoneller için tasarlanmıştır. Öğrenciler en fazla 4 kişilik sınıflarda eğitim almaktadırlar. Derslerde öğrencilere iş dünyasında karşılaşılan her türlü Fransızca durumlarda kendilerini nasıl ifade edebilecekleri hakkında eğitim verilmektedir. Derslerde canlandırılan iş ortamları ve pratikler sayesinde öğrenciler daha hızlı bir öğrenim sergilemektedir. Fransızca ticaret, vergi sistemi, telefon konuşmaları ve daha pek çok konuyu içeren eğitimler sayesinde öğrenciler, kendilerine güvenle Fransızca konuşabilmektedir.

Öğretmenler için Fransızca kursu

Centre International D’Antibes Fransızca dil okulu öğretmenler için Fransızca kursu, anadili Fransızca olmayan Fransızca öğretmenlerine yönelik bir eğitimi kapsamaktadır. Öğretmen adayları haftalık 28 ders görmektedirler. Tüm seviyeler için uygun olan programda öğretmen adayları, üniversite, yüksekokul, lise veya ortaokuldaki öğrencilere Fransızca öğretme eğitimi almaktadırlar. Centre International D’Antibes Fransızca dil okulu öğretmenler için Fransızca kursu, Avrupa Komisyonu ERASMUS + Programı tarafından onaylanmıştır. Öğretmen adaylarına sadece Fransızca eğitim değil aynı zamanda Fransız kültürü ve medeniyeti konusunda da eğitim verilmektedir. Öğrenciler, hafta içi sabahları 24 ders ve öğleden sonraları 4 ders görmektedir. Centre International D’Antibes Fransızca dil okulu öğretmenler için Fransızca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Fransızca Yaz Okulu

Centre International D’Antibes Fransızca yaz okulu, 13 il3 17 yaş arasındaki öğrencilere Fransızca eğitimi vermektedir. Haziran ve Ağustos ayları arasında verilen Fransızca eğitimlerin yanında öğrenciler pek çok sosyal aktivite ve geziye katılarak eğlenmektedir. Genç öğrenciler, güvenli bir yurtta konaklama gerçekleştirmektedirler. Yaz okulunda haftalık 20 ders ile Fransızca eğitimi verilmektedir. Öğrenciler eğlenceli geçen derslerde günlük konuşma Fransızcası üzerine eğitim almakta ve Fransız kültürünü tanımaktadırlar. Kursun sınıflarında en fazla 15 öğrenci bulunmaktadır. Öğrencilere havaalanı karşılama hizmeti verilmektedir.

Sınavlara hazırlık kursları

Centre International D’Antibes Fransızca dil okulunda DELF sınavına hazırlık kursu verilmektedir. DELF, Fransızca yeterlilik sınavı olup, birçok kurum tarafından kabul edilmektedir. Kursta eğitimler haftalık standart 20 veya yoğun 30 ders olarak gösterilmektedir. 4 haftadan 16 haftaya kadar eğitim seçeneği olan DELF hazırlık kursunda öğrencilerin Fransızca seviyesine bağlı olarak kurs uzunluğu belirlenmektedir. Kursa temel Fransızca ve üzeri bilgisi olanlar kabul edilmektedir. DELF sınavına hazırlık kursunda öğrencilere sınavda karşılaşacakları tüm alanlarla ilgili eğitim verilmekte ve bolca pratik yaptırılmaktadır. Centre International D’Antibes Fransızca dil okulunda DELF sınavına hazırlık kursu sınıflarında maksimum 6 öğrenci bulunmaktadır. DELF sınavına hazırlık kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Centre International D’Antibes Fransızca dil okulunda konaklama

Centre International D’Antibes Fransızca dil okulunda öğrencilere yurt, aile yanı ve otel konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Okulun anlaşmalı olduğu çeşitli yurtlar bulunmaktadır. Bunlar; Castel Arabel, Garret, Aragon ve Villa Nador’dur. Yurtlarda öğrenciler tek veya iki kişilik odalarda kalabilmektedir. Yurtlar okula yakın mesafelerde yer almakta ve kısa bir otobüs yolculuğu ile ulaşılmaktadır. Yurt olanakları arasında klima, merkezi ısıtma ve tam donanımlı mutfak bulunmaktadır. Banyo ve tuvaletler oda içerisinde yer almaktadır.

Aile yanı konaklama, öğrencilerin ana dili Fransızca olan kişilerle pratik yapması açısından son derece yararlıdır. Aileler, okulun yetkilileri tarafından özenle seçilmekte ve düzenli aralıklarla kontrol edilmektedir. Öğrenciler evlerde tek veya başka bir ülkeden öğrenci ile kalabilmektedir. Evler, okula yakın mesafelerde yer almaktadır.

Centre International D’Antibes Fransızca dil okulunda otel konaklaması da bulunmaktadır. Son derece lüks olan bu konaklama tipi çalışanlar veya profesyoneller tarafından tercih edilmektedir.

Centre International D’Antibes Fransızca dil okuluna ulaşım

Türkiye’den Antibes’e doğrudan uçuş bulunmamaktadır. Bu yüzden öğrencilerin Nice Cote d’Azur havaalanına gitmesi gerekmektedir. 5 saat süren uçuştan sonra öğrenciler havaalanına inmektedir. Öğrenciler Antibes’e gitmek için havaalanından hızlı tren veya otobüse binmek zorundadır. İsteyen öğrenciler, okulun havaalanı karşılama hizmetinden faydalanabilir.

Antibes şehir içi ulaşımda oldukça gelişmiştir. Öğrenciler toplu taşıma araçlarını ve özel taksileri kullanarak rahatlıkla ulaşım gerçekleştirebilir ve şehri keşfedebilirler.

Centre International D’Antibes Fransızca dil okulu hakkında ayrıntılı bilgi için GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın