• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Elfe School Language Française, Paris

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Elfe School Language Française, Paris

Elfe Ecole de Langue Française dil okulu, 1984 yılında, Paris’in merkezinde Montmartre’de kurulmuştur. Eğitimde kaliteyi önemseyen okulun eğitmenlerinin hepsi Fransızca dil öğretimi alanında lisans ve master mezunlarından oluşmaktadır. Okulda eğitimler, en son öğretim metotları ve yaklaşımları kullanılarak sunulmaktadır. Elfe Ecole de Langue Française dil okuluna her yıl dünyanın pek çok yerinden öğrenci gelmekte ve dersler uluslararası bir atmosferde işlenmektedir. Öğrenciler ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlediği sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Paris, Fransa’nın başkenti olup, aynı zamanda bilim, kültür ve sanat alanlarında dünyanın önde gelen merkezlerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Dünyanın başlıca 4 küresel şehrinden biri olarak bilinen kent, kuzey Fransa’da, Sen Nehri üzerinde yer almaktadır. Moda ve lüksün dünya başkenti olan Paris “Işık Şehir” diye de anılmaktadır. Fransa’nın en önemli ekonomi merkezi olan kent, birçok açıdan New York, Londra ya da başka bir Avrupa şehrinden daha fazla iş havzasına sahiptir. Paris’te gezilecek yerler arasında Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Notre Dame Katedrali, Orsay Müzesi, Palais Garnier, Sainte-Chapelle ve İle de la Cite yer almaktadır.

Elfe Ecole de Langue Française dil okulu
Genel Fransızca standart kursu

Elfe Ecole de Langue Française dil okulu genel Fransızca standart kursunda haftalık 15 saat eğitim sunulmakta ve dersler 10.00 ile 13.00 veya 09.00 ile 12.00 arasında alınabilmektedir. Kursa tüm seviyelerden Fransızca bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Derslerde Fransızca okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi günlük hayatta öğrencilerin iletişim kurmalarına yardım edecek konular işlenmektedir. Genel Fransızca standart kursunda 16 ile 25 yaş arası gençlere özel fiyat sunulmaktadır. Elfe Ecole de Langue Française dil okulu genel Fransızca standart kursunun sınıf mevcudiyeti maksimum 7 öğrenciden oluşmaktadır.

Genel Fransızca yoğun kursu

Elfe Ecole de Langue Française dil okulu genel Fransızca yoğun kursuna Fransızca başlangıç seviyesi hariç diğer tüm seviyelerden öğrenciler için uygundur. Kursta haftalık 30 saat eğitim sunulmakta ve bu sayede öğrenciler, kısa zamanda hızlı bir şekilde iletişim becerilerini geliştirmektedirler. Genel Fransızca yoğun kursu derslerinde Fransızca dil bilgisi, kelime bilgisi, telaffuz ve diğer dil öğrenmenin temel öğeleri üzerinde durulmaktadır. Kursta minimum 3 ve maksimum 7 kişilik sınıflarda ders işlenmektedir. Elfe Ecole de Langue Française dil okulu genel Fransızca yoğun kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Uzun dönem Fransızca kursu

Elfe Ecole de Langue Française dil okulu uzun dönem Fransızca kursu, 3, 6 veya 9 aylık eğitim seçeneklerinden oluşmaktadır. Fransızca başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyeden öğrencinin katılımına uygun olan kursta eğitimler haftalık 15 saat olarak sunulmaktadır. Uzun dönem Fransızca kursunda öğrenciler hem Fransızca dilini iyi bir şekilde kavramakta hem de Fransız kültürünü öğrenmektedirler. Kursun sınıflarında en fazla 10 öğrenci bulunmaktadır. Elfe Ecole de Langue Française dil okulu uzun dönem Fransızca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İş Fransızcası kursu

Elfe Ecole de Langue Française dil okulu iş Fransızcası kursu, çalışanların, işverenlerin ve yöneticilerin iş ortamlarında Fransızca iletişim kurabilmelerini sağlamak amacıyla talepler doğrultusunda tasarlanmış bir kurstur. Fransızca dil seviyesi fark etmeksizin tüm seviyelerde bilgisi olan katılımcılar için uygun olan kursta haftalık 15 saat eğitim verilmektedir. Derslerde Fransızca toplantılar, iş yemekleri, görüşmeler, sunumlar ve raporlar üzerine konular işlenmektedir. Elfe Ecole de Langue Française dil okulunda ayrıca diplomasi, sanat, tasarım ve moda gibi alanlarda çalışanlara da özel Fransızca kurslar düzenlenmektedir. Diplomasi Fransızcası kursuna katılmak isteyenlerin orta seviye, sanat, tasarım ve moda Fransızcaları için orta üstü seviyede Fransızca bilgi gerekmektedir.

Bire bir Fransızca kursu

Elfe Ecole de Langue Française dil okulu bire bir Fransızca kursunda 1 ders 60 dakikadan oluşmaktadır. Her seviyeden Fransızca bilgisine sahip öğrencilerin katılabildiği kursta hem genel Fransızca hem de özel amaçlar için Fransızca eğitimi alınabilmektedir. Eğitimlerin ne yönde ilerleyeceği ve ne kadar süreceği öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarına bağlı olarak değişmektedir. Bire bir Fransızca kursunda haftalık 10, 15, 20, 25 veya 30 saat olarak alınabilmektedir ve öğrenciler, öğle yemeklerini de eğitmenleri ile birlikte yemektedirler. Elfe Ecole de Langue Française dil okulu bire bir Fransızca kursu tek olarak alınabileceği gibi genel Fransızca kursuna da ek olarak alınabilmektedir.

Öğretmenler için Fransızca kursu

Elfe Ecole de Langue Française dil okulu öğretmenler için Fransızca kursu, ana dili Fransızca olmayan Fransızca öğretmenleri için tasarlanmıştır. Kurs 4 hafta sürmekte ve sadece Temmuz ve Ağustos aylarında düzenlenmektedir. Eğitimler haftalık 30 saat olarak verilmektedir. Öğretmen adayları derslerde Fransız toplum ve kültürünü keşfetme üzerine eğitim almanın yanı sıra son öğretim teknikleri öğrenmekte ve kendi Fransızca dil seviyelerini geliştirmektedirler. Öğretmenler için Fransızca kursuna minimum orta üstü Fransızca bilgisine sahip adaylar kabul edilmektedir. Elfe Ecole de Langue Française dil okulu öğretmenler için Fransızca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Sınavlara hazırlık kursları

Elfe Ecole de Langue Française dil okulunda TCF, DELF ve DALF sınavlarına hazırlık kursu verilmektedir. TCF, DELF ve DALF Fransızca yeterlilik sınavları olup, birçok kurum tarafından kabul edilmektedir. Elfe Ecole de Langue Française dil okulu TCF, DELF ve DALF sınavlarına hazırlık kursları haftalık 25 dersten (15 ders genel Fransızca ve 10 sınavlara hazırlık) oluşmaktadır. Kursa başlangıç seviyesi hariç tüm seviyelerden öğrenciler kabul edilmektedir. Öğrenciler aldıkları eğitim sayesinde sınavda hedefledikleri puana ulaşabilmektedirler. Elfe Ecole de Langue Française dil okulu TCF, DELF ve DALF sınavlarına hazırlık kursları hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Elfe Ecole de Langue Française dil okulunda konaklama

Elfe Ecole de Langue Française dil okulunda yurt, aile yanı, otel ve stüdyo daire konaklama seçenekleri mevcuttur. Okula 15 dakikalık otobüs yolculuğu uzaklığında bulunan yurtta, sadece Temmuz ve Ağustos aylarında konaklamak mümkündür. Ücretsiz internet erişiminin de bulunduğu yurtta öğrenciler tek kişilik odalarda konaklamaktadırlar.

Aile yanı konaklama, öğrencilerin Fransızca pratik yapmaları ve Fransız kültür ve yaşamını yakından tanımalarına olanak sağlamaktadır. Tek kişilik odalarda kalan öğrenciler kahvaltı ve akşam yemeklerini aile ile birlikte yemektedirler. Evlerde banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanlarıdır.

Stüdyo daire ve otel seçenekleri özgürlüğüne düşkün ve rahat yaşamı tercih eden öğrenciler için uygundur. Elfe Ecole de Langue Française dil okulu civarında pek çok stüdyo daire ve otel seçeneği bulunmaktadır.

Elfe Ecole de Langue Française dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Paris’e her gün 10’dan fazla ve yaklaşık 4 saat süren doğrudan uçuşlar bulunmaktadır. Paris havaalanına inen öğrenciler, toplu taşıma araçları veya özel taksileri kullanarak okullarına ya da konaklama yerlerine rahatlıkla ulaşım gerçekleştirebilmektedir. Öğrenciler, okulunun havaalanı karşılama hizmetinden de faydalanabilmektedir.

Paris şehir içi ulaşımda otobüs, metro, tren, tramvay, bot ve özel taksiler kullanılmaktadır. Paris’te ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. Toplu taşımaların yanında şehirde bisiklet kullanımı oldukça yaygın olup, yürüyerek de ulaşım sağlayabilmektedir. Öğrenciler, toplu taşımaları kullanarak şehri rahatlıkla keşfedebilmektedir.

Elfe Ecole de Langue Française dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın