Yeni Zelanda’da kategori bir olarak adlandırılan okullara en az 14 hafta kayıt olan öğrencilerin vizelerinde Part-time çalışma izni bulunmaktadır. Yeni Zelanda’da öğrencilere eğitim alırken çalışma izni veren programın genel adı Work and Study olarak geçmektedir. Yeni Zelanda’da kategori bir okullarımı hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Diğer dil okullarına kayıt olan öğrenciler ise IELTS sınavından 5.0 aldıktan sonra Yeni Zelanda’da part time çalışma izni alabilirler. Yeni Zelanda’da yabancı öğrencilere haftada toplam 20 saat çalışma izni verilmektedir. Öğrenciler ayrıca tatillerde tam zamanlık (haftada 40 saat) çalışma imkanına sahiptir. Yeni Zelanda’da Work and Study programı ile İngilizcenizi geliştirebileceğiniz okullarımızı Yeni Zelanda'da İngilizce sayfamızda bulabilirsiniz.

Yeni Zelanda’da en düşük saatlik ücret 16.50 NZD’dir. Yılda 14.000 NZD altında kazananlar için gelir vergisi % 10,50’dir. Öğrencilerin gelirleri üzerinden vergi ödemeleri gerekmektedir. Adayların çalışmaya başlamadan önce IRD diye adlandırılan vergi numarasını almaları gerekmektedir.

Yeni Zelanda’da çalışırken İngilizcenizi de geliştirebileceğiniz bir program da Working Holiday’dir. Working Holiday Programına Türkiye’den her yıl 100 üniversite mezunu aday katılabilmektedir. Working Holiday programı ile Yeni Zelanda’da 12 boyunca çalışabilir ve 12 haftaya kadar herhangi bir alanda eğitim alabilirsiniz. Yeni Zelanda’da çalışarak İngilizcenizi geliştirebileceğiniz Working Holiday Programı hakkında detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yeni Zelanda’da Work and Study programı ile İngilizcenizi geliştirebileceğiniz dil kurslarımıza Yeni Zelanda’da İngilizce sayfamızdan ulaşabilirsiniz.